Wakacje to dla większości rodzin czas relaksu, zabawy czy różnego rodzaju podróży i wyjazdów poza miasto. Jednak dla rodziców dzieci, które wymagają opieki, czyli maluchów w wieku wczesnoszkolnym, jest to trudny okres w roku. W przypadku, gdy mama i tata pracują na cały etat, pojawia się problem z zapewnieniem dzieciom odpowiedniego nadzoru, a pozostawienie ich samym sobie nie wchodzi w grę. Istnieją różne rozwiązania, dzięki którym można z tego wybrnąć, a jednym z najczęściej wybieranych w dużych miastach, takich jak Szczecin, jest opiekunka do dziecka.

Rodzinne wsparcie

Najwygodniejszym rozwiązaniem problemu opieki nad dziećmi w wakacje jest skorzystanie z pomocy babci i dziadka bądź innej rodziny. Najlepiej, jeśli takie osoby mieszkają blisko i nie pracują zawodowo, np. są na emeryturze. Wtedy dzieci mają zapewnioną opiekę i jednocześnie mogą spędzić część wakacji z dala od domu. Oczywiście taka opcja jest możliwa tylko wtedy, gdy zarówno rodzice, jak i dziadkowie się na to zgadzają. Zdarza się, że mimo najszczerszych chęci nie da się w ten sposób zapewnić opieki, ale zawsze warto spróbować.

Kolonie i półkolonie

Wielu rodziców decyduje się w czasie wakacji na wysłanie dziecka na kolonie. Niestety jest to opcja tylko dla maluchów, które emocjonalnie do tego dojrzały. Jedno dziecko będzie takim wyjazdem zachwycone, a drugie już pierwszego dnia będzie płakać i żądać powrotu do domu. Wówczas można rozważyć półkolonie, podczas których malec część dnia spędza na interesujących zajęciach, a później odbierany jest przez rodziców. Niestety każda z tych opcji jest dość kosztowna, a przy tym krótkotrwała, dlatego też wielu rodziców wybiera sprawdzone rozwiązanie, którym jest opiekunka do dziecka w Szczecinie.

Profesjonalna opieka

Opiekunkę do dziecka na czas wakacji można znaleźć obecnie bez większego problemu. Wystarczy wejść na stronę niania.pl i wyszukać odpowiednią kandydatkę. W wyszukiwarce można zaznaczyć swoje oczekiwania, dzięki czemu pojawią się wyłącznie te oferty, które je spełniają. Jest to wygodne i sprawdzone rozwiązanie, choć oczywiście wiąże się ze sporym wydatkiem. Jednak dzięki temu można mieć pewność, że dziecko będzie miało doskonałą opiekę przez cały czas, gdy rodzice są w pracy.

Żonglerka urlopami

Przy odrobinie szczęścia można zapewnić dziecku opiekę niemal przez całe wakacje, jeśli w oboje rodzice w odpowiednim czasie wezmą urlopy, np. w lipcu mama, a w sierpniu tata. Niestety wyklucza to wówczas jakiekolwiek rodzinne wyjazdy na dłużej. Poza tym wielu pracodawców niechętnie udziela urlopów latem, dlatego ta opcja nie zawsze się sprawdza.

Szkolne świetlice

W niektórych szkołach w czasie wakacji działają świetlice, w których można pozostawić dziecko na określony czas. Często mają one formę wspomnianych już półkolonii, których koszt jest zdecydowanie niższy niż organizowanych przez prywatne placówki. Jest to z pewnością duża pomoc dla rodziców pracujących na etacie, choć także nie na całe dwa miesiące. Z tej możliwości korzystają też osoby, które pracują dorywczo i potrzebują opieki raz na jakiś czas.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online