Przekazujemy naszym dzieciom to, co najlepsze. Staramy się ich nauczyć zasad postępowania z ludźmi, dobrych manier czy też wpoić podstawową wiedzę, która niezbędna jest do życia. Jednak od pierwszych miesięcy życia, pierwsze czego uczmy nasze pociechy, to zasady higieny. Jest to szczególnie ważne, ponieważ może uchronić dzieci przed chorobami, bólem, a nawet nieodwracalną utratą zdrowia. Każdego dnia nasze pociechy mają kontakt ze środowiskiem, które może im zaszkodzić. Ileż razy w ciągu dnia mamy powtarzają „umyj ręce!”. Podobnie jest również z higieną jamy ustnej.

Właściwa higiena jamy ustnej dzieci w 2024

To w jaki sposób dbamy o nasze zęby, z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Korzyści płynące z zachowania higieny jamy ustnej, to nie tylko ładne, białe zęby, prosty zgryz, ale przede wszystkim  – brak bólu! Żaden mały pacjent nie skacze z radości na myśl o odwiedzeniu stomatologa. Warto więc nie tylko wprowadzać właściwe nawyki, ale również zadbać o to, by nasze dziecko używało odpowiedniej szczoteczki i dobrej pasty do zębów, która pomoże usunąć szkodliwe substancje ze szkliwa zębów i wnętrza jamy ustnej.

Najważniejsze cechy, które powinna posiadać dobra pasta do zębów dla maluchów to przede wszystkim zachowywanie w czystości i ochrona przez bakteriami jamy ustnej. Te cechy powinny łączyć się z bezpieczeństwem, czyli powinna być wykonana z bezpiecznych substancji, które nie zaszkodzą naszym dzieciom. Warto zapoznać się z parametrami, aby dzieci w wieku dostały odpowiedni produkt. Oprócz tego warto by posiadała atrakcyjny smak i zapach, na co z pewnością zwrócą uwagę ich mali użytkownicy.

Pasta do zębów mlecznych dla dzieci- GC Pasta Tooth Mousse, truskawka

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jak widzimy na wstępie – producent zadbał o odpowiedni smak, który z pewnością okaże się zachęcający do skorzystania z pasty. Niestety oferta nie informuje nas dla dzieci w jakim wieku dedykowany jest ten artykuł. Parametry pasty nie zawierają też wspomnienia o zawartości ppm fluoru, ani ewentualnym jego stężeni, przez co trudno dopasować pastę do konkretnej grupy wiekowej. Na poczet zalet należy jednak wymienić to, że pasta nie zawiera cukru, mimo atrakcyjnego dla dzieci smaku. Warto też zwrócić uwagę, że producent szeroko opisał atuty stosowanie produktu z medycznego punktu widzenia. Każdorazowo przy porównywaniu cen produktów warto zastosować przelicznik, aby porównywać te same objętości. Ten produkt zawiera 35 ml pasty do zębów, w związku z tym 1 ml kosztuje ok. 1,46 zł. Nie trudno więc dojść do wniosku, że cena ta jest dość wysoka, co stanowi niestety wadę. Biorąc po uwagę powyższe – w skali od 1 do 10, ten produkt można ocenić na wartość 6.

R

Zalety

– atrakcyjny smak,
– brak zawartości cukru w składzie,
– szeroki opis medycznego działania pasty,

Q

Wady

– wysoka cena,
– brak informacji o zawartości fluoru,
– brak wieku dzieci, dla których pasta jest dedykowana.

Pasta do zębów dla dzieci – bio, bez fluoru, Urtekram

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Tym razem informacja o braku fluoru jest podana w tytule sprzedaży produktu, dzięki czemu wiemy już dla dzieci w wieku którym możemy ją zastosować. Niestety, mimo szerokiego składu substancji, które zawiera opis, nie mamy informacji na temat współczynnika ścieralności. Producent chwali się, że produkt został wykonany z certyfikowanych substancji ekologicznych oraz z organicznych składników. Tym razem opakowanie zawiera 75 ml pasty do zębów. Oznacza to, że 1 ml kosztuje niespełna 0,2 zł. To z pewnością bardzo niska cena. Biorąc po uwagę powyższe – w skali od 1 do 10, ten produkt można ocenić na wartość 7.

R

Zalety

– niska cena,
– duża zawartość  pasty w opakowaniu,
– nie zawiera fluoru,
– wykonana z substancji organicznych oraz certyfikowanych ekologicznych,

Q

Wady

– brak informacji o współczynniki ścieralności,
– brak informacji o smaku pasty.

Dobra pasta do zębów – malinowa, bez fluoru, Lavera

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Najlepszą reklamą tego produktu jest mnóstwo pozytywnych opinii, które odnajdziemy pod ofertą. Rodzice zachwalają przede wszystkim smak i zapach pasty, które zachęcają dzieci do szczotkowania zębów z pomocą pasty Lavera. Oferta wprost podaje informację, że pasta zawiera 0 ppm fluoru oraz mentolu. Dzięki temu wiemy, że może być stosowana przez najmłodsze dzieci. Dodatkowo producent zapewnia nas również o tym, że zastosowane składniki są certyfikowane i w 100% bezpieczne dla naszych maluchów. Niestety podobnie jak poprzednie produktu, nie ma informacji o współczynniku ścieralności. Opakowanie zawiera tradycyjne 75 ml pasty, co daje nam cenę za 1 ml równą 0,13zł. To z pewnością bardzo atrakcyjna cena. Biorąc po uwagę powyższe – w skali od 1 do 10, ten produkt można ocenić na wartość 8.

R

Zalety

– niska cena,
– duża zawartość  pasty w opakowaniu,
– nie zawiera fluoru,
– atrakcyjny smak,
– certyfikowane substancje,

Q

Wady

– brak informacji o współczynniki ścieralności.

Weleda pasta, żel do mycia ząbków dla dziecka

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Pasta Weleda nie zawiera fluoru. Podana jest jednak informacja o składniku w postaci wyciągu z nagietka, który ma za zadanie zapobiegać powstawaniu stanów zapalnych. Biorąc pod uwagę, że produkt jest przeznaczony dla bardzo małych dzieci, które często borykają się jeszcze z problemem ząbkowania – jest to bardzo przydatny składnik. Smak i zapach, według obietnic producenta, mają być przyjemne dla dziecka, jednak nie wiemy na jaki konkretnie smak się decydujemy kupując pastę. Formuła pasty ma zapewnić dokładne czyszczenie oraz ochronę szkliwa. Opakowanie zawiera 50 ml pasty, co daje nam ceną za 1 ml równą 0,45 zł. Jest to nieco więcej niż zwykło poświęcać się na pastę do zębów biorąc po uwagę tego typu pojemność. Biorąc po uwagę powyższe – w skali od 1 do 10, ten produkt można ocenić na wartość 6.

R

Zalety

– nie zawiera fluoru,
– zawiera wyciąg z nagietka – zapobiega stanom zapalnym,
– formuła zapewniająca ochronę i przyjemność szczotkowania,

Q

Wady

– wysoka cena,
– brak informacji o współczynniku ścieralności.

Pasta do zębów dla dzieci, bez fluoru, bio Neobio

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jak przystało na producenta pasty do zębów dla dzieci – pierwszą informacją jest brak fluoru. To niezmiernie ważne, ponieważ wiemy, że możemy zastosować ją dla dzieci poniżej 2 roku życia, biorąc za parametr obecność fluoru. Pasta nie zawiera również barwników oraz produktów naftowych, przez co nie tylko ma dbać o szkliwo zębów, ale również być całkowicie bezpieczna dla maluchów. Niestety ofertę pozbawiono danych na temat smaku i zapachu pasty, co jak ustalono wcześniej, ma bardzo duże znaczenie dla dzieci. Opakowanie zawiera 50 ml pasty, co daje nam ceną za 1 ml równą 0,11 zł. To jak dotąd najniższa cena za tego typu pojemność pasty do zębów. Biorąc po uwagę powyższe – w skali od 1 do 10, ten produkt można ocenić na wartość 6.

R

Zalety

– niska cena,
– nie zawiera fluoru, barwników ani produktów naftowych,
– przebadana dermatologicznie,

Q

Wady

– brak informacji o smaku,
– brak informacji o współczynniku ścieralności.

Nie taki wybór prosty… zobacz jaką pastę do zębów dla dzieci kupić

 do Pasta do zębów wydaje się tak popularnym i łatwo dostępnym produktem w roku 2024, że wielu rodziców nie zadaje sobie zasadniczego pytania – czy spełnia ona swoją podstawową funkcję. Często niestety kierujemy się barwnym opakowaniem lub ceną – zamiast zwrócić uwagę na składniki pasty i to, co jest ona w stanie zaoferować naszemu dziecku w ramach pielęgnacji jamy ustnej. Jaki składnik czy cechę pasty do zębów warto docenić?

Warto jednak zacząć od początku. Jak ma działać dobra pasta do zębów, którą podajemy dziecku? Czego od niej oczekujemy? Przede wszystkim zachowania w higienie jamy ustnej, co rozumie się poprzez:

– oczyszczanie zębów, policzków i języka z resztek jedzenia;
– powstrzymanie rozwoju bakterii;
– wzmocnienie i ochrona szkliwa zębów;
– ochrona dziąseł.

Oczywiście wszystko to ma prowadzić do ochrony przed próchnicą i innymi chorobami wpływającymi destrukcyjnie na zęby naszych dzieci.

Smak i zapach

Nikt nie lubi zmuszać swoich pociech do szczotkowania. Byłoby naprawdę miło, gdyby mycie zębów było czynnością naturalną, którą dzieci podejmują bez większych zachęt. Tak niestety nie zawsze jest, dlatego warto wybierać dobre pasty do zębów, których smak i zapach jest dla dzieci atrakcyjny. Należy jednak zwracać uwagę, aby produkt posiadał odpowiednie atesty, a tym samym – był bezpieczny dla dzieci.

Pasta rosnąca razem z Twoim dzieckiem

Nie będzie żadną tajemnicą fakt, że pasty do zębów mlecznych są dostosowywane do dzieci w odpowiednim wieku. Inną pastę polecą stomatolodzy dla 2-letniego dziecka i inną dla 6-letniego. Warto wiedzieć jak dokonywać wyboru i czym różnią się pasty dla dzieci.

Pierwszą pastę do zębów można zakupić już 6-miesięcznemu dziecku. Wcześniejsza pielęgnacja jamy ustnej polega raczej na uśmierzaniu bólu przy ząbkowaniu, np. poprzez nacieranie dziąseł rumiankiem. Pielęgnację pierwszych ząbków można rozpocząć z zastosowaniem pasty, w której składzie nie ma fluoru. Mimo iż pasta z fluorem to pierwsze skojarzenie z tego typu produktem – dla takich małych dzieci może on być szkodliwy, ponieważ będzie niszczył szkliwo. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na współczynnik ścieralności. Zasadniczo pasty dla dziecko poniżej 6 roku życia – powinny mieć bardzo niski współczynnik ścieralności. Pasta o wysokim współczynniku ma za zadanie usuwać osad. Niestety jednak powoduje również niszczenie delikatnej struktury zębów maluchów.

Dwulatkowie to już zwykle zaawansowani działacze w dziedzinie pielęgnacji jamy ustnej. Przede wszystkim posiadają już umiejętność wypluwania, co jest znacznym postępem. Dla dzieci w tym wieku można nadal kontynuować stosowanie pasty bez fluoru lub wprowadzić pastę z fluorem niewielką ilością (do 1000 ppm f). Pamiętajmy jednak, że dziecko nie powinno używać zbyt dużej ilości pasty do zębów, mimo iż potrafi już wypluć płyn i przepłukiwać jamę ustną po szczotkowaniu.

Im dzieci są starsze, tym można stopniowo zwiększać zawartość fluoru w paście, którą podajemy naszym pociechom. Po zakończeniu ok. 5 roku życia stężenie fluoru może wynosić maksymalnie 1000 ppm f. Innych zasadniczych różnic, w porównaniu z produktami stosowanymi we wcześniejszym okresie nie ma.

W dziedzinie pielęgnacji jamy ustnej nasze dziecko osiąga dorosłość dużo wcześniej, niż może nam się wydawać. Ok. 9 roku życia dziecko może korzystać już z pasty do zębów, której używają również jego rodzice. Zawartość fluoru wówczas nie przekracza 1400 ppm f. Na tym etapie można też zastosować pastę o większym współczynniku ścieralności, niż wcześniej. Jeśli więc dziecko dostrzega pozytywy korzystania z „dorosłej” pasty do zębów – warto zaakceptować jego decyzję.

Wybierajmy mądrze! Jaka pasta dla Twojego dziecka jest najlepsza w sezonie 2024

Podobnie jak cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości produktu, tak też i atrakcyjny wygląd nie będzie każdorazowo wyznacznikiem dobrego artykułu. Nasze dzieci niestety kupują oczyma – kolorowe opakowanie i oryginalny smak – to dla nich wystarczające powody, by dokonać wyboru właśnie tego produktu. To jednak rodzice odpowiadają za higienę swoich dzieci i ich zdrowie. Dlatego też warto znać istotne szczegóły, które pozwolą bez trudu poruszać się po labiryncie sklepowych okazji. Należy więc zapoznać się z rankingami najlepszych past do zębów mlecznych dla dzieci oraz zasięgnąć opinii osób, które sprawdziły już produkty. Bo nie cena i nie opakowanie jest ważne – a zdrowie i uśmiech naszych pociech.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką pastę do zębów dla dzieci wybrać
Average rating:  
 2 reviews
 by penny

W moim odczuciu brakuje jeszcze NatureON Kids. Pasty bezfluorowej, z ksylitolem, która jest wegańska, oznaczona jako cruelty-free i znajduje bardzo dużo fanów wśród najmłodszych.

 by Magda

Brakuje w zestawieniu organicznej pasty dla dzieci bez fluoru Azeta Bio z ksylitolem i aloesem – moja córeczka uwielbia truskawkową. Bezpieczna w razie połknięcia, z aloesem na dziąsła i uśmierzenie bólu podczas ząbkowania. Super jest aplikator, dzięki któremu córka może samodzielnie nakładać pastę nie jest najtańsza, ale jest zdecydowanie bardziej ekonomiczna ze wszystkich wymienionych – 1 naciśniecie to dawka na jedno mycie.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online