Najlepsze pieluchy dla noworodka 2024

Dlaczego wybór pieluszek jednorazowych dla niemowlęcia jest taki trudny? Do końca drugiego roku życia Twoje dziecko może zużyć nawet 6,5 tysiąca pieluszek jednorazowych. Od pierwszego dni życia pupa dziecka pozostaje w pieluszce przynajmniej 22 godziny na dobę, każdego dnia. Dlatego najlepsze pieluchy to takie, które są przyjazne delikatnej skórze dziecka i niezawodnie spełniają swoją rolę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

DADA EXTRA CARE

9.9

Tanie

PAMPERS ACTIVE BABY

9.8

Średnia


 

 

Pieluszki BELLA HAPPY

9.7

Średnia


 

PINGO ULTRA SOFT

9.5

Średnia


 

Pieluszki PUFIES

9.4

Drogie

Pieluszki BAMBO NATURE

9.2

Drogie


 

Tekst, który czytasz powstał z myślą o wszystkich rodzicach, którzy oczekują dziecka, a także tych, którzy swoją pociechę mają już na świecie, ale nadal nie odnaleźli idealnych pieluszek. Wybraliśmy sześć rodzajów pieluch jednorazowych wysokiej jakości dostępnych na polskim rynku w 2024 roku. Wszystkie są przebadane dermatologicznie i raczej nie ma osób skarżących się na to, że powodują alergie lub odparzenia. W pierwszej części opiszę je dokładnie, później porównam, a na końcu wybiorę te, które wypadają najlepiej pod każdym względem.

Pieluszki PAMPERS ACTIVE BABY

Jedne z najczęściej kupowanych pieluszek w Polsce. Słowem „pampersy” potocznie nazywa się wszystkie jednorazówki. Popularność tego produktu wynika przede wszystkim z tego, że pochodzą od najbardziej znanej i rozreklamowanej marki dziecięcej na świecie. Ale w tym przypadku znana marka idzie w parze z bardzo dobrą jakością.

Pampers Active Baby mają trzy kanaliki chłonne, których zadaniem jest szybkie absorbowanie i rozprowadzanie wilgoci, aby nie było jej czuć na powierzchni pieluszki. Wewnątrz znajduje się także wkład chłonny w postaci żelowych mikropełerek. Boki pieluszki mają elastyczne gumki, a rzepy do zapinania są rozciągliwe, aby lepiej dopasowywać się do ciała maluszka i nie krępować jego ruchów. Te pieluszki mają też dodatek balsamu z aloesem.

Wszystkie mamy chwalą ten rodzaj pampersów za miękkość i przyjemny zapach. Większość z nich potwierdza bardzo dobrą chłonność i wygodę. Nie można jednak powiedzieć, że Pampers Active Baby są niezawodne. Niektóre osoby skarżą się, że pieluszki wcale nie zapewniają uczucia suchości na skórze dziecka i trzeba je często wymieniać, ponieważ potrafią przemakać. Po za tym, na tle innych produktów, są dość drogie.

R

Zalety

• chłonne,
• miękkie w dotyku,
• łatwo je dopasować,
• ładnie pachną,
• raczej nie wywołują alergii.

Q

Wady

• uczucie wilgoci czasami pozostaje na powierzchni pieluszki,
• dość wysoka cena.

Ekologiczne pieluszki BAMBO NATURE

Przyjazne środowisku pieluszki duńskiej firmy Abena. Bambo nature mają certyfikat potwierdzający produkcję z poszanowaniem natury i z użyciem materiałów nieszkodliwych dla natury. Chodzi głównie o tzw. pulpę celulozową pozyskiwaną ze zrównoważonego leśnictwa. Bambo nature są przebadane dermatologicznie, tak jak zwykłe pieluchy jednorazowe.

Pieluszki mają wygodne rzepy, chłonną warstwę wewnętrzną, miękką wyściółkę, a także falbanki dookoła nóżek – czyli właściwie wszystko to, co posiadają standardowe pieluchy jednorazowe dobrej jakości. Ale za to nie zawierają wielu szkodliwych związków t.j.: ftalany, lateks, metale ciężkie, chlor czy kalafonia. Oprócz tego producent zapewnia, że do produkcji Bambo Nature, nie wykorzystano żadnych substancji alergizujących ani drażniących.

Wśród użytkowników Bambo Nature powszechna jest opinia, że pieluszki są bardzo wygodne, nie odparzają i dobrze chłoną wilgoć. Wiele osób jednak skarży się, że wydają się szorstkie w dotyku. Brak wskaźnika wilgotności może zniechęcać do ich zakupu, ponieważ pasek zmieniający kolor w kontakcie z wilgocią znacznie ułatwia kontrolę stanu pieluchy. Dużym minusem Bambo Nature jest wysoka cena. Mimo to te pieluszki stanowią ekologiczną alternatywę dla osób, które chcą żyć w zgodzie z natura i są przyjazne dla skóry dziecka.

R

Zalety

• ekologiczne,
• przyjazne dla skóry,
• dość chłonne,
• wygodne,
• nie zawierają szkodliwych związków chemicznych.
Q

Wady

• wydają się szorstkie w dotyku,
• drogie.

Pieluszki BELLA HAPPY

Jedyne pieluchy jednorazowe polskiej firmy w naszym rankingu. Są najczęściej porównywane jakością z wiodącymi na rynku pieluszkami Pampers i tak samo ogólnie dostępne. Bella Happy także mają wkład chłonny, który wiąże wilgoć z dala od skóry dziecka.

Pieluszki Bella Happy mają system Flexi Fit – czyli elastyczne boki, które ułatwiają dopasowanie. Ich wyjątkowa cecha to kształt  – pieluszka jest węższa na środku, czyli dokładnie między nóżkami dziecka, co powinno dawać większą wygodę, swobodę ruchów i minimalizować ryzyko otarcia. Po za tym zostały wykonane z przewiewnych materiałów, które pozwalają skórze oddychać.

Bella Happy mają liczne grono wielbicieli i naprawdę trudno znaleźć negatywną opinię na ich temat. Są oceniane jako chłonne, wygodne i dobrze dopasowujące się. Można jednak spotkać się z uwagami, że zdarza się rozerwanie pieluchy, kiedy dziecko jest wyjątkowo ruchliwe, lub rzepy zostaną zapięte bardzo ciasno. Cena Bella Happy jest nie wiele niższa od Pampers Active Baby.

R

Zalety

• wygodne,
• miękkie,
• dopasowują się do ciała,
• są węższe między nóżkami,
• dobrze chłoną wilgoć.
Q

Wady

• potrafią się rozerwać,
• mają dość wysoką cenę.

Pieluszki DADA EXTRA CARE

Fioletowe pieluszki kojarzone przede wszystkim ze sklepami Biedronka. Nie są jednak produkowane tylko dla tej sieci i można je kupić także w drogeriach HEBE. Dada Extra Care są popularne na równi z Pampers’ami i nie tylko dlatego, że leżą na półkach często odwiedzanego dyskontu spożywczego. Na forach rodzicielskich można znaleźć liczne opinie, że właśnie te jednorazówki są najlepsze.

Dada Extra Care mają system kanalików rozprowadzających wilgoć, a także miękką warstwę wewnętrzną wzbogaconą o witaminę E. Rozciągliwe gumki, w falbankach okalających nóżki, nie są okrągłe lecz płaskie, co powinno być dużo wygodniejsze dla maluszka. Dada Extra Care są dość cienkie – porównywalnie do Pampers i o wiele cieńsze niż większość produktów na rynku. Pieluchy nie są perfumowane. Mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Wszystkie mamy kupujące Dada Extra Care potwierdzają ich skuteczność i wygodę użytkowania. Nie spotkałam się z opinią, że powodują odparzenia czy alergie. Jedyna wada to zbyt mocno zaklejony rzep w nieużywanej pieluszce – trudno go otworzyć, żeby zapiąć pieluszkę. Dada Extra Care są najtańsze ze wszystkich porównywanych tutaj pieluszek: nawet trzykrotnie tańsze od Bambo Nature i prawie o połowę od Pampers Active Baby.

R

Zalety

• dobra chłonność,
• wygoda,
• płaskie gumki w falbankach,
• nie powodują odparzeń,
• niska cena.
Q

Wady

• rzepy bywają trudne do rozklejenia.

Pieluszki PUFIES ART&DRY

Mniej znane, ale chyba najpiękniejsze pieluszki dostępne w Polsce. Mają aż 32 atrakcyjne i bardzo kolorowe wzory – po dwa w jednym opakowaniu. Wszystkie grafiki zostały zaprojektowane przez artystkę, która jest także mamą. Ale po za ślicznym wyglądem pieluszki Pufies prezentują również wysoką jakość i skuteczność.

Pieluszki Puffies mają wkład chłonny z mikroperełek i podobnie jak inne pieluszki z wyższej półki: elastyczne boki, mocne rzepy, miękką wyściółkę. Producent zapewnia, że materiały użyte to produkcji pieluch są przewiewne i nie powodują odparzeń. Puffies nie są perfumowane, nie mają w składzie lateksu ani chloru. Posiadają certyfikat potwierdzający bezpieczeństwo materiałów.

Pozytywne opinie na temat Pufies Art&Dry dotyczą przede wszystkim wyjątkowej dekoracji. Kolorowe rysunki wyglądają świetnie, gdy w upalne dni dzidziuś nie ma na sobie spodenek. Jeżeli chodzi o skuteczność, to większość osób uważa te pieluszki za dość chłonne i wygodne. Nie spotkałam się z informacją o tym, że powodują alergie. Największa wada to na pewno wysoka cena – są najdroższe z pośród pieluch z tego rankingu, bywają nawet trzy razy droższe od Pampers Active Baby. Ale ich wygląd jest tak wyjątkowy, że żadne z jednorazówek nie mogą się z nimi równać.

R

Zalety

• piękne grafiki na pieluszkach,
• bezpieczne materiały,
• dość chłonne,
• wygodne,
• dopasowują się do ciała.
Q

Wady

• bardzo wysoka cena.

Pieluszki PINGO ULTRA SOFT

Drugie ekologiczne pieluszki w naszym rankingu, tym razem produkowane w Szwajcarii. Pingo Ultra Soft zostały opatrzone wieloma certyfikatami jakości, bezpieczeństwa dla środowiska i zdrowia dziecka. Nie są dostępne we wszystkich sklepach i może dlatego dla wielu osób nie są znane.

Pingo Ultra Soft wydają się być jeszcze bardziej przyjazne środowisku niż opisywane wcześniej Bambo Nature. Produkowane są z wykorzystaniem surowców pochodzących ze zrównoważonego leśnictwa, z ograniczoną emisją CO2 i przy udziale energii elektrycznej uzyskanej ze źródeł odnawialnych. Po za tym producent określa je jako biodegradowalne, co w przypadku pieluch jednorazowych zdarza się bardzo rzadko.

Budowa i działanie Pingo nie różni się od pieluch innych dobrych marek. Mają wszystkie wymieniane dotychczas elementy. Wyróżniają się tym, że są od 20 do 30% lżejsze niż popularne jednorazówki, co na pewno wpływa na wygodę dziecka. Dodatkowo na zewnątrz pieluszki znajduje się mikroperforowana folia. Z założenia pożyteczna, ale stała się głównym elementem, na który skarżą się użytkownicy Pingo. Przypomina „ceratę” i poddaje w wątpliwość czy pieluszki naprawdę ulegają rozkładowi i czy są przewiewne. Mimo, iż większość osób jest zadowolonych z Pingo Ultra Soft, można znaleźć historie o tym, że pielucha przykleiła się do pupy dziecka pod wpływem wysokiej temperatury. Cena pieluszek Pingo Ultra Soft jest zbliżona do Bambo Nature.

R

Zalety

• pieluszki ekologiczne i teoretycznie biodegradowalne,
• do 30% lżejsze niż jednorazówki,
• dość chłonne,
• wygodne.
Q

Wady

• mogą przykleić się do skóry.

Jakie pampersy dla niemowlaka będą najlepsze?

Dobre pieluszki to takie, które nie podrażniają skóry dziecka i nie wywołują alergii, spełniają skutecznie swoją funkcję oraz nie rujnują portfela rodziców. Pieluchy muszą być przebadane dermatologicznie i najlepiej kiedy nie są perfumowane.

Pieluszki jednorazowe dobrej jakości wyglądają podobnie: mają rzepy do zapinania, gumki wokół nóżek i są miękkie w dotyku. Większość z nich ma także wskaźnik wilgoci – mogę potwierdzić, że w pierwszych tygodniach życia dziecka ten element bardzo się przydaje. Nie zawsze wiemy dlaczego maluch płacze, a zaglądanie do środka pieluszki często powoduje jeszcze większą histerie.

Chociaż kolorowe nadruki wyglądają słodko na pupie dziecka, pamiętaj: im mniej farby na pieluszce tym lepiej dla malucha. Oczywiście – istnieją nietoksyczne farby drukarskie, ale jeśli producent nie pisze nic o bezpiecznych farbach, czy warto ryzykować dla ładnego obrazka?

Sucha skóra aż do 12 godzin?

Producent obiecuje 12 godzin suchej pupy? Nie daj się zwieść! Obiecuję Ci, że nawet najdroższa pieluszka nie zapewni suchej skóry, jeśli nie zmienisz jej przez cały dzień! Takie praktyki to najkrótsza droga do podrażnień. Po za tym zastanów się, czy czułabyś się komfortowo w ciężkiej pieluszce pełnej siusiu?

Noworodek wypróżnia się bardzo często. Dlatego u najmłodszych dzieci pieluszki wymienia się nawet kilkanaście razy dziennie. Użytkowanie jednej pieluchy przez 7-12 godzin zaczyna się dopiero wtedy, gdy dziecko przestaje robić kupkę w nocy. A w tym samym czasie zwalnia także produkcja moczu. Jeżeli niemowlę smacznie śpi lub zasypia od razu po nocnym karmieniu – nie ma sensu rozdrażniać go zmieniając lekko zmoczoną pieluchę.

Oczekujesz dziecka? Nie rób zapasów!

Pamiętaj: każde dziecko reaguje inaczej na pieluszki. W naszym rankingu 2024 wzięliśmy na tapetę pieluchy, o których mówi się, że nie wywołują alergii. Ale nie możesz mieć pewności, dopóki nie przetestujesz ich na swoim maluszku. Moim zdaniem, jeżeli cokolwiek wzbudzi Twój niepokój, nie ma sensu dalej używać danej marki pieluch.

Jeżeli kompletujesz wyprawkę i chcesz zaopatrzyć się także w najlepsze pampersy, na początek kup po jednej paczce w najmniejszym rozmiarze, z dwóch lub trzech rodzajów. Da Ci to możliwość wypróbowania różnych opcji bez marnowania pieniędzy. Po za tym noworodki bardzo szybko wyrastają z pieluszek oznaczonych jedynką. Najlepsze pampersy dla noworodka to takie, które będziesz w stanie szybko założyć i zdjąć.

Pieluchy jednorazowe – ranking 2024

Opisałam sześć rodzajów pieluszek jednorazowych bardzo dobrej jakości. Wszystkie z nich są określiłam jako bezpieczne dla skóry dziecka, ponieważ nie ma opinii mówiących o tym, że wywołują alergie lub podrażnienia. Mimo wszystko warto pamiętać o tym, że każde dziecko inaczej reaguje na składniki zawarte w pieluszce i jeżeli decydujesz się na zmianę marki – na początek kup małą paczkę i obserwuj czy nic złego się nie dzieje.

Najważniejsze z punktu widzenia zarówno dziecka jak i rodzica jest to, aby pieluszki były chłonne. W przypadku zatrzymywania wewnątrz nieco gęstszej zawartości – także od rozmiaru i wysokości na pleckach. W kategorii chłonność najlepiej wypadają Dada Extra Care, najgorzej – Pufies i Pingo.
Kolejna sprawa to wygoda. Wszystkie opisane produkty mają elementy wspomagające dopasowanie. Ale najlepiej w tym przypadku sprawdzają się Pampers Active Baby i Bella Happy. Najgorzej dopasowane są Pufies i Pingo.

Czy cena pieluszek jednorazowych jest istotna? Według mnie bardzo. Po za tym nie chodzi wcale o oszczędzanie, ale o nie przepłacanie. Ze wszystkich opisywanych produktów zdecydowanie najtańsze są Dada Extra Care. Bella i Pampers prezentują podobny poziom umiarkowanej ceny. Pozostałe pieluchy, na tle całego rankingu, muszę określić jako drogie.

W rankingu znalazły się dwie marki oferujące ekologiczną wersję pieluch jednorazowych: Bambo Nature i Pingo Ultra Soft.  Nie mogę jednak z czystym sumieniem napisać, że są w stu procentach biodegradowalne. Ich jakość, chłonność i wygoda są wystarczające, ale cena niestety wysoka. Jeśli Twoim priorytetem jest wybór ekologicznych pieluszek – wybierz Pingo Ultra Soft.

Chłonność

Wygoda i dopasowanie

Cena

Czy są ekologiczne?

Wyjątkowa cecha

Pampers Active Baby

bardzo dobra

doskonałe

umiarkowana

nie

balsam z aloesem

Bambo Nature

dość dobra

bardzo dobre

wysoka

tak

brak

Bella Happy

bardzo dobra

doskonałe

umiarkowana

nie

węższe w kroku

Dada Extra Care

doskonała

bardzo dobre

niska

nie

płaskie gumki wokół nóżek

Pufies Art&Dry

dobra

dobre

wysoka

nie

piękna dekoracja

Pingo Ultra Soft

dobra

dobre

dość wysoka

tak

20-30% lżejsze

 

Podsumowanie rankingu pieluszek jednorazowych dla dzieci 2024

Najlepsze pieluszki jednorazowe w naszym rankingu to Dada Extra Care:

  • mają doskonałą chłonność i nie przeciekają,
  • bardzo dobrze dopasowują się do ciała dziecka i są wygodne,
  • są o wiele tańsze od pozostałych pieluszek,
  • płaskie gumki w falbankach nie uciskają nóżek maluszka,
  • są łatwo dostępne w Biedronce i Hebe,
  • nawet małe paczki mają dobrą cenę – to ważne przy noworodkach,
  • są wyraźnie cieńsze, a jednak wyjątkowo skuteczne.

Pampers Active Baby przegrały głównie ze względu na gorszą chłonność i dość wysoką cenę, podobnie jak Bella Happy. Bambo Nature i Pingo Ultra Soft to całkiem nowa jakość – są ekologiczne. Ale ze względu na krytyczne uwagi użytkowników i wyższe ceny nie mogły znaleźć się na topie. Z kolei Pufies Art&Dry mogą konkurować z najlepszymi pieluszkami, w dodatku są bardzo ładne, ale ich cena za sztukę skutecznie zniechęca do zakupu.

DADA EXTRA CARE

najlepsze pieluchy

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie pieluchy jednorazowe wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online