Mamo! Tato! Chcę pieska!

Kto z nas nie usłyszał tego z ust swojego dziecka chociaż raz? Nie każdy dorosły chce brać na siebie odpowiedzialność związaną z opieką nad zwierzęciem, a umówmy się, przekonanie o tym, że to dziecko będzie się nim zajmować, to tylko pobożne życzenia.

Zanim nasz mały miłośnik czworonogów dorośnie do tego, żeby zaopiekować się żywym pupilem, można mu zaproponować fajną alternatywę. Jest nim piesek interaktywny. Zabawka zasilana bateriami z pewnością nie zastąpi relacji z prawdziwym futrzakiem, ale przyniesie dużo radości i może być dobrą okazją do nauczenia dziecka o zwyczajach i wymaganiach, jakie mają psy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Husky Iso trade

9.9

Średnia


 

CHI CHI LOVE

9.6

Tania


 

 

INTERAKTYWNY PIESEK YORK

9.5

Średnia

BOOGIE PSI ROZRABIAKA

9.4

Tania

Piesek HASKI

9.3

Drogi

Piesek interaktywny – jaki wybrać w 2024 roku?

Chodzących i szczekających piesków można znaleźć sporo na półkach z zabawkami. Dlatego, żeby ułatwić wybór tego idealnego, przygotowaliśmy ranking. Wybraliśmy pięć interaktywnych psów, o różnych funkcjach i zróżnicowanych cenach. W pierwszej części opisaliśmy i zrecenzowaliśmy każdy z nich. W drugiej podrzuciliśmy kilka ważnych kwestii przy zakupie tego typu zabawki. Na końcu wyłonimy zwycięzcę rankingu, czyli najlepszego interaktywnego czworonoga.

Piesek interaktywny Huski

interaktywny piesek na smyczy ranking

Huski to interaktywny piesek o najniższej cenie w naszym zestawieniu. To bardzo prosta i dość tandetna zabawka, którą często można spotkać na bazarkach. Mimo to wygląda ładnie i bardzo przyjaźnie.

Ten piesek pokryty jest sztucznym futerkiem w kolorach szarym i białym. Co potrafi? Niewiele. Głównie chodzi do przodu i do tyłu oraz szczeka i merda ogonkiem. Za tą cenę trudno oczekiwać czegoś więcej.

Czy warto go kupić dziecku w prezencie? Okazuje się, że nie. Huski nie cieszy się dobrymi opiniami. W większości przypadków zabawka nie działa poprawnie, lub psuje się po kilku godzinach zabawy. Zdarza się też dużo egzemplarzy, które w ogóle nie działają lub zacinają się.

 • Wysokość: 15 cm, długość: 20 cm
 • Zasilany na baterie
 • Cena: bardzo niska
 • Popularność: mała
 • Opinie: złe

Piesek interaktywny York

zabawka piesek interaktywny

Interaktywny York to już wyższa półka cenowa. Wśród zabawek tego typu kwota do zapłaty jest nadal umiarkowana. Pies wyglądem bardzo dobrze naśladuje kochane przez dzieci Yorki. Ma nawet czerwoną kokardkę na grzywce.

Piesel interaktywny jak prawdziwy? York wydaje się całkiem dobrze spełniać to kryterium. Ma długie włosy w umaszczeniu charakterystycznym dla tej rasy. A na grzywce zawiązaną czerwoną kokardkę. Niestety sierść jest sporym problemem – obficie wypada i przyczepia się do różnych powierzchni, w tym także do dziecięcych rąk.

York reaguje na dotyk – głaskanie po grzbiecie i główce. Merda ogonkiem, przekręca głowę, szczeka i skomle. Aby zaczął chodzić trzeba nacisnąć przycisk na jego boku. Z jego podobieństwem do żywego zwierzęcia jest jednak jeden problem. York wygrywa dość głośną muzykę, co zwykłym pieskom raczej się nie zdarza. Bardzo duża popularność tej zabawki wynika pewnie z jej atrakcyjnego wyglądu, niestety opinie na temat jakości i funkcji są słabe.

 • Wysokość: 23 cm, długość 18 cm
 • Zasilany na baterie
 • Cena: umiarkowana
 • Popularność: bardzo duża
 • Opinie: słabe

Piesek interaktywny Husky Iso Trade

piesek interaktywny ranking

Husky od firmy Iso Trade to dużo więcej niż tylko piesek interaktywny chodzący. Zwierzak ma dość duże rozmiary i bardzo przyjazny wygląd. Jego cena jest umiarkowana.

Piesek Husky nie posiada futerka, lecz jest pokryty pluszem. Biorąc pod uwagę komentarze dotyczące poprzednich piesków, to może być dużo lepsze rozwiązanie. Nie ma ryzyka wypadających włosów. Husky ma bardzo wiele umiejętności. Może siadać, kłaść się na brzuchu, stawać na tylnych łapkach i chodzić. Skomle, szczeka i delikatnie warczy. Najfajniejsze jest to, że zabawka reaguje na komendy głosowe! To może być gwarancja wielu godzin frajdy małego człowieka.

Ten pies interaktywny cieszy się dość dużą popularnością. Ma najlepsze opinie z pośród wszystkich opisywanych w tym rankingu. Nadal zdarzają się jednak pojedyncze negatywne oceny związane z niepoprawnym działaniem niektórych funkcji. Mimo to, za rozsądną cenę, możemy kupić interaktywną zabawkę renomowanej firmy, z odpowiednimi atestami, która w dodatku ma bardzo ciekawe funkcje.

 • Wysokość: 24 cm, długość 26 cm
 • Zasilany na baterie
 • Cena: umiarkowana
 • Popularność: duża
 • Opinie: dobre

Piesek interaktywny Boogie Epee

piesek interaktywny jaki wybrać

Epee to jedna z ulubionych marek zabawek dziecięcych na naszym rynku w 2024 roku. Ma sporo propozycji dla dzieci w różnym wieku. Nie są to jednak tanie produkty i tak samo jest w przypadku pieska Boogie. Jak na interaktywny gadżet, dość dziwne jest to, że piesek nie potrzebuje baterii…

Okazuje się, że nazwanie pieska Boogie interaktywnym to wielkie nieporozumienie. Jedyne co charakteryzuje psiaka, to elastyczna budowa, która pozwala na „udawane chodzenie” i siadanie przy naciśnięciu na tył oraz merdanie ogonkiem. Czyli, żeby Boogie jakkolwiek się poruszył, trzeba mu w tym pomóc, np. ciągnąc go na smyczy. Czy tego samego nie można zrobić z każdym pluszowym psem?

Boogie nie wygląda naturalnie, ma dziwacznie rozstawione nogi. Jego cena jest wysoka, ale mimo to cieszy się dużą popularnością. Rodzice, którzy nie oczekiwali od zabawki wielu funkcji, w większości narzekają tylko na kwotę, którą musieli wydać. Ale kupujący, którzy oczekiwali prawdziwej interaktywności są bardzo zawiedzeni.

 • Wysokość: 26 cm, długość: 28 cm
 • Nie potrzebuje zasilania
 • Cena: wysoka
 • Popularność: duża
 • Opinie: średnie

Piesek interaktywny Poo Poo Puppy Simba

Oto kolejny produkt bardzo znanej i zaufanej marki zabawek dziecięcych. Całe sedno zabawy z pieskiem sugeruje już jego nazwa. Poo Poo Puppy to piesek robiący kupkę.

Puppy od Simby jest w całości plastikowy. W zestawie dołączona jest smycz, ciasto lina do robienia ciasteczek, foremka, woreczki na kupkę. Założenie producentów było takie, żeby zabawka uczyła dzieci odpowiedzialności. Zwierzątko najpierw trzeba nakarmić, następnie wyprowadzić na spacer, a jak się załatwi – posprzątać po nim. W teorii wszystko wygląda świetnie.

W praktyce jest nieco gorzej. To kolejna zabawka, która niewiele ma wspólnego z ogólnie rozumianą interaktywnością. Pies nie chodzi, tylko trzeba go ciągnąc na sztywnej smyczy – między przednimi nogami ma po prostu kółko. Robienie kupki odbywa się przez ręczne posadzenie pieska. Ciasteczka z ciastoliny po prostu wkłada się z jednej strony, a wypadają z drugiej.

Mimo wysokiej ceny ta zabawka piesek interaktywny jest bardzo często wybierana przez rodziców. Mimo ogólnie dobrej jakości i atrakcyjnego wyglądu opisują oni też wiele wad. Należy do nich przede wszystkim problem z kupkami – masa potrafi utknąć w środku mechanizmu. Sam proces formowania ciastek, zbierania kupki, a następnie ponownego formowania z niej ciastek, wydaje się dość dziwaczny.

 • Wysokość: 28 cm, długość: 15 cm
 • Nie wymaga zasilania
 • Cena: wysoka
 • Popularność: bardzo duża
 • Opinie: średnie

Jakiego interaktywnego pieska warto wybrać

Z interaktywnymi zabawkami jest trochę tak, jak z samochodami. Jeśli oczekujemy luksusu, musimy się przygotować na spory wydatek. Jednym z najbardziej popularnych jest piesek interaktywny Lucy, którego w naszym rankingu nie umieściliśmy. Lucy to dość dobry gadżet, ale jego cena zwala z nóg. Podobna półka cenowa to piesek na pilota. Bardzo interesująca opcja, ale w żaden sposób nie naśladuje prawdziwych zwierząt, skoro steruje się nim za pomocą oddzielnego urządzenia. Biorąc pod uwagę jak szybko zmieniają się dziecięce upodobania, warto się zastanowić zanim wydamy tak kosmiczną kwotę na prezent. Po za najbardziej reklamowanymi pieskami mamy cały szereg nieco tańszych i nadal ciekawych propozycji. Właśnie takie wzięliśmy dzisiaj pod lupę.

Jakość = bezpieczeństwo i dobra zabawa

Jak przy każdej dziecięcej zabawce pierwsze kryterium wyboru to jej jakość. Najlepiej wybierać zabawki od znanych producentów, ponieważ tylko one posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Bazarowe czy odpustowe pieski na baterie niosą ze sobą spore ryzyko. Źle zamocowane części mogą się obluzować. Baterie są często łatwo dostępne, co w dziecięcych rączkach stanowi prawdziwe zagrożenie. Inna kwestia to także funkcjonowanie psiaków. Te najtańsze to często zwykłe buble, które albo w ogóle nie działają, albo psują się po chwili zabawy.

Piesek jak prawdziwy

Jeżeli mamy zapewnić maluchowi dobrą zabawę i chwilowy substytut prawdziwego psa, zabawka musi jak najlepiej naśladować wygląd i zachowanie tych zwierząt. Nie ma tutaj miejsca na nienaturalne dźwięki czy też grającą muzykę. Ta ostatnia szybko też przyprawi rodziców o ból głowy. Szczekanie, warczenie czy skomlenie psiaka, musi brzmieć realistycznie. Ważne jest żeby piesek był miły w dotyku, ale lepiej zrezygnować z zabawek pokrytych futerkiem czy włosami. Tutaj często pojawia się problem z „linieniem”. Świetnie jeśli sztywny szkielet i mechanizm są dobrze zamaskowane i nie rzucają się w oczy.

Dużo funkcji to dużo frajdy

Malutkie dzieci mogą bardzo zaciekawić się pieskiem, który chodzi. Dla kilkulatka może to być jednak trochę za mało. Fajnie jeśli interaktywny pies potrafi nieco więcej. Może siadać, merdać ogonkiem, przekręcać głowę, szczekać, skomleć, kłaść się na brzuchu czy stawać na tylnych łapkach. Naprawdę fajne zabawki to te, które reagują na głos. Mają zakodowane podstawowe komendy i wykonują je. Będą też odpowiadać na klaskanie, a nawet dotyk. Istnieją także psiaki, które mają dołączoną smycz i można je wyprowadzić na spacer. Niektóre nawet jedzą i wypróżniają się. To wszystko okazja do tego, aby dziecko zrozumiało, że pies to nie tylko przytulanka, ale też żywe stworzenie, które wymaga opieki. Na pierwszym miejscu jednak, poza nauką odpowiedzialności, musi być po prostu świetna zabawa.

Piesek interaktywny – ranking 2024

W pierwszej części tekstu opisaliśmy i zrecenzowaliśmy pięć piesków interaktywnych w różnej cenie i z różnymi funkcjami. Zanim wyłonimy najlepszego z nich, musimy je dokładnie porównać. W tym celu stworzyliśmy poniższą tabelę. W każdej z czterech kategorii przyznaliśmy pieskom ocenę od 1 do 5.

funkcje

jakość

opinie

cena

suma

Piesek Huski

1

2

1

5

9

Piesek York

3

2

2

4

11

Husky Iso Trade

5

4

4

4

17

Boogie Epee

1

4

3

2

10

Poo Poo Puppy Simba

3

4

3

2

12

Najlepszy piesek interaktywny

Po wnikliwej analizie i porównaniu wszystkich produktów, udało nam się wyłonić najlepszy z nich. Jest nim piesek interaktywny Husky marki Iso Trade. Ta zabawka ma najwięcej funkcji ze wszystkich, a w dodatku reaguje na komendy głosowe. Ma całkiem dobrą jakość, mimo umiarkowanej ceny. Husky ma też jedne z lepszych opinii rodziców. A do tego wygląda bardzo ładnie, nie ma uciążliwych włosów i wydaje bardzo miłe i naturalne dźwięki. Radość malucha murowana!

Jeżeli chcesz zobaczyć podobnego pieska w akcji, obejrzy ten filmik.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki piesek interaktywny kupić dla dziecka
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online