Zastanawiasz się jaki domowy pochłaniacz wilgoci zakupić do swojego mieszkania? Z pomocą przychodzi stworzony przez specjalistów ranking i poradnik zakupowy zaprojektowany z myślą o wydajności i korzystnym stosunku ceny do jakości.

Czego możesz spodziewać się w przygotowanym przez nas artykule? Po pierwsze, aż 4 najlepszych propozycji pochłaniacza wilgoci, które wyróżniają się na tle konkurencji i posiadają bardzo pozytywne opinie. Po drugie, znajdziesz tutaj szczegółowo rozpisane wady, zalety oraz cechy i funkcje charakterystyczne dla danego modelu.

Kolejno zapoznać się można z obszernym poradnikiem na co zwracać uwagę przy wyborze pochłaniacza wilgoci, czym się kierować oraz gdzie szukać opinii i czy warto się nimi interesować. Wzięliśmy pod uwagę takie kwestie techniczne jak koszt eksploatacji, pojemność, obszar działania, czy pobór mocy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

CARRUZZO OSUSZACZ POWIETRZA

9.9

Średnia

OSUSZACZ POWIETRZA OPC500

9.8

Drogi


 

 

 

OSUSZACZ POWIETRZA PureDry

9.7

Drogi

Pochłaniacz wilgoci EMEF

9.6

Tani


 

Zwycięzca naszego rankingu czyli CARRUZZO OSUSZACZ POWIETRZA POCHŁANIACZ WILGOCI DO DOMU

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pierwsze miejsce w rankingu nie bez powodu należy do CARRUZO. Nowoczesny pochłaniacz wilgoci i osuszacz powietrza charakteryzuje się świetnym stosunkiem ceny do jakości oferując przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa.
Wybierając ten model zadbasz nie tylko o zapach w pomieszczeniu, ale także pozbędziesz się grzyby i pleśni. To jednak nie wszystko, jak pokazują badania posiadanie pochłaniacza wilgoci wiąże się ze zmniejszeniem ryzyka zachorowań i alergii.
Osuszanie odbywa się skutecznie bez dodatku chemikaliów, co stanowczo zwiększa bezpieczeństwo użytkownika. Model Carruzo to kultura pracy na najwyższym poziomie, bardzo cicha prace zawdzięcza swojej budowie i wykorzystanej technologii. Na pierwszy rzut oka widzimy jak poręczne jest to urządzenie, pozwoli nam to na zachowanie odpowiedniego poziomu wilgoci w każdym pomieszczeniu gdzie przebywamy.
Dodatkowym atutem jest design urządzenia. Dominujący, biały kolor z czarnymi akcentami i logiem świetnie wpasują się w każdy wystrój mieszkania. Pobór mocy urządzenia to 22W a wydajność to ok 220ml/ dzień (30oC RH 80%). Nasza ocena zwycięzcy rankingu to 9/10.

R

Zalety

– wydajność – tani w eksploatacji – waga z zasilaczem to zaledwie 1 kg
Q

Wady

– mała pojemność zbiornika

Kolejne miejsce rankingu zajmuje Pochłaniacz wilgoci OPC500

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Alternatywne urządzenie, które znalazło się w rankingu to przede wszystkim gwarancja skutecznego usuwania wilgoci. Model ten bez problemów niszczy pleśń i grzyby, dodatkowo oferując jonizacje powietrza.
Na obudowie widoczny jest czytelny wyświetlacz, na którym wyświetlana jest aktualna temperatura powietrza w pomieszczeniu. Wbudowany zegar pozwala na dostosowanie czasu pracy urządzenia do naszych potrzeb a funkcja TIMER na zorganizowanie cyklów pracy. Urządzenie oferuje zakres temperatur od 5 do nawet 50°C.
Użytkownicy tego modelu chwalą sobie nie tylko ciekawy, nowoczesny wygląd, ale także wytrzymałą konstrukcję przy zachowaniu niskiej wagi całkowitej. Waga netto to 2.3 kg, natomiast pojemność zbiorniczka to 2.5L. Model wygląda bardzo estetycznie a biało – czarny design sprawia, że urządzenie wpasuje się do każdego pomieszczenia. Rażącym minusem dla niektórych użytkowników jest jakość wykonania i wytrzymałość.
Gwarancja producenta obejmuje 24 miesiące bez możliwości wydłużenia i jest realizowana przez autoryzowane punkty serwisowe na terenie całej polski. Oceniamy produkt na 7/10.

R

Zalety

– zakres temperatur – 24 miesięczna gwarancja – pojemny zbiornik (2.5L)
Q

Wady

– wytrzymałość

Kolejnym produktem jest pochłaniacz PureDry, który świetnie spisze się na większych powierzchniach

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

PureDry czyli innowacyjny pochłaniacz wilgoci, to osuszacz powietrza, który bez problemu radzi sobie z problemem wilgoci w pomieszczeniach od 20m2 do nawet 40m2.
Elektryczne urządzenie, jakim jest pochłaniacz wilgoci posiada lampę UV i jonizator, dzięki czemu skutecznie pozbędziesz się z powietrza wirusów, bakterii, pleśni i innych alergenów. Wydajność wynosi ok 800 ml/dzień przy 32 stopniach i 85% RH. Zbiornik na wodę wynosi 2400ml, a pobór mocy to 62W. Jak widać wydajność urządzenia jest świetna jednak model ten nie należy do ekonomicznych.
Waga urządzenia to 2.3 kg dzięki zastosowanej technologii ogniwa Peltiera. Co więcej dzięki tej technologii urządzenie generuje niski poziom hałasu, poniżej 35 dB. Na przodzie obudowy widoczny jest miernik wilgotności, który na bieżąco sprawdza aktualny stan w pomieszczeniu. Dodatkowo mierzy temperaturę.
Ciekawa funkcja jest TIMER, który pozwala skonfigurować nasze urządzenie w taki sposób by pracowało od godziny do nawet 24 godzin nieprzerwanie. Ocena redakcji to 8/10.

R

Zalety

– elegancki wygląd – obszar działania do nawet 40m2 – funkcja TIMER – zadowalająca kultura pracy
Q

Wady

– wysoki pobór mocy

Ostatnia propozycja w naszym rankingu to EMEF

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Pochłaniacze wilgoci EMEF to budżetowe rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem wilgoci. To, co wyróżnia pochłaniacz wilgoci EMEF na tle poprzednich propozycji, to przede wszystkim niska cena jak i brak zasilania.
Całość działa na zasadzie wkładów, które wymieniamy co jakiś czas by dalej skutecznie usuwać wilgoć z pomieszczeń, które są na to najbardziej narażone (kuchnia, łazienka, piwnica czy pokój). Wkłady EMEF skutecznie neutralizują przykry zapach i zmniejszają wilgoć, co skutkuje lepszym samopoczuciem oraz zdrowiem.
Wkład, który otrzymujemy w zestawie należy wymieniać, gdy dolna część zapełni się roztworem. W zależności od wilgoci, z jaką poradzić sobie musi nasz mały pochłaniacz wilgoci, jego czas działania może wynosić od 2 tygodni do nawet kilku miesięcy. Bez problemu radzi sobie z powierzchniami do 20m2. Całkowity wymiar pochłaniacza to 20cm długości, 10 cm szerokości oraz 18 cm wysokości. Gwarancja z tytuły rękojmi obejmuje 1 rok, wyłączając z niej przedsiębiorców. Dlatego ocena to 7/10.

R

Zalety

– działa bez zasilania – poręczny – tani – stosunek ceny do wydajności
Q

Wady

– średnia jakość plastiku (obudowy) – wymiana wkładów

Jak wybrać najlepszy pochłaniacz wilgoci w 2024?

Wybierając dla siebie pochłaniacz wilgoci należy przede wszystkim zastanowić się w jakim pomieszczeniu zostanie użyty. Niektóre pochłaniacze wilgoci nie radzą sobie z większą powierzchnią. W zależności od miejsca zastosowania należy wybrać inny rodzaj pochłaniacza, na rynku bowiem zakupić można bardzo wydajne pochłaniacze dla basenów, spa czy innych miejsc gdzie stale istnieje problem z wilgocią.

Do użytku domowego jednak najlepszym wyborem będą standardowe elektryczne bądź te z wkładami. W przypadku modelu elektrycznego należy szukać takiego, który oferuje czujnik wilgoci, sprawi to, że urządzenie automatycznie się uruchomi, gdy poziom wilgoci wzrośnie powyżej ustalonej normy.

Takie urządzenia bez dwóch zdań oferują dłuższa żywotność i są ekonomiczne. W kwestii bezpieczeństwa należy wybierać pochłaniacze wilgoci, które nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów lub szkodliwych substancji. Dodatkowym atutem będzie niska mała waga produktu, co sprawi, że pochłaniacz będzie można łatwo przenosić do kolejnych pomieszczeń.

Rodzaje oraz różnice w działaniu

Na rynku można znaleźć pochłaniacze wilgoci elektryczne jak i te zwykłe, które wymagają wkładów. Oparte są na różnych technologiach, maja inne cechy charakterystyczne oraz inny koszt eksploatacji.
Nasz wybór powinna determinować cena, skuteczność oraz wydajność. Jeżeli decydujemy się na pochłaniacz wilgoci, który wymaga wkładów i nie jest zasilany elektrycznie to warto wiedzieć, że jest to produkt nadający się raczej do małych pomieszczeń, nieprzekraczających 20m2. Osuszacz taki przeważnie zaprojektowany jest z plastiku, a wkłady ze specjalnego materiału, który w kontakcie z wilgocią wyłapuje kropelki wody i skutecznie je magazynuje we wkładzie.
Pochłaniacz elektryczny natomiast to urządzenie, które wymaga stałego podłączenia do zasilania jednak z reguły nie wymaga specjalnych wkładów. Jednorazowy, droższy zakup w skali miesięcy czy lat może okazać się bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż pochłaniacz wilgoci standardowy.
Urządzenie takie skuteczniej radzi sobie z większymi powierzchniami oraz działa szybciej i wydajniej. Wyróżniamy pochłaniacze kondensacyjne gdzie przy użyciu chłodu wilgoć zostaje odseparowana i poddana kondensacji a także pochłaniacze absorpcyjne, czyli takie, które wyłapują cząsteczki wody i skutecznie je skraplają, po czym wchłaniają bądź magazynują w zbiorniczku.

Opinie na temat pochłaniaczy wilgoci

Opinie odgrywają coraz większą rolę przy wyborze sprzętu każdego rodzaju. W przypadku pochłaniaczy wilgoci nie jest inaczej. Opinie, w szczególności te od zweryfikowanych użytkowników, mogą dostarczyć nam wartościowych informacji dotyczących zalet jak i wad. Gdzie zatem szukać opinii?
Najlepszym miejscem okazują się być strony gdzie zamieszczane są opinie z różnych sklepów internetowych. Kolejnym dobrym źródłem mogą być same sklepy internetowe oraz fora dyskusyjne. Na forach możemy znaleźć temat dotyczący sprzętu AGD i dopytać o nurtujące nas kwestie. Często też opinie na portalach społecznościowych pomogą nam w dokonaniu wyboru. Do tego przydatne okazać się mogą serwisy takie jak YouTube, Facebook i inne.

Gwarancja

Gwarancja w przypadku pochłaniaczy wilgoci odgrywa bardzo istotną rolę. Pochłaniacze wilgoci bowiem ze względu na długość pracy często ulegają awariom. Gwarancja obok rękojmi to podstawa do złożenia reklamacji. Gwarancja producenta z reguły obejmuje od 12 do 24 miesięcy.
Warto wiedzieć, że w przypadku gdy czas gwarancyjny nie jest określony, przyjmuje się okres 24 miesięcy jako okres ochrony. W przypadku gwarancji warto wybierać taką, która jest realizowana przez producenta i ma charakter door to door. Oznacza to, że towar odbiera od nas kurier, którego opłaca producent urządzenia. Jest to świetna opcja dla osób zapracowanych, które nie mają czasu by wysłać urządzenie we własnym zakresie.
Warto wiedzieć, że nie każde uszkodzenie pochłaniacza może kwalifikować nas do reklamacji. Uszkodzenia mechaniczne, w szczególności spowodowane przez nasze nieumyślne bądź umyślne działanie niestety dyskwalifikuje nas ze skorzystania z usługi gwarancji.

Cena

Cena w przypadku urządzeń takich jak pochłaniacz wilgoci często mówi o jakości jakiej możemy się spodziewać po danym modelu. Jak jednak pokazuje nasz ranking, opinie jak i najczęściej kupowane urządzenia – często można kupić relatywnie tani pochłaniacz wilgoci, który skutecznie poprawi jakość powietrza w naszym domu lub biurze.
W naszym rankingu znajdziecie pozycje z różnych półek cenowych, w najlepszym stosunku ceny do jakości. Korzystając z przeglądarki internetowej możemy natknąć się na wiele serwisów, które automatycznie pozyskują aktualna cenę produktu z poszczególnych sklepów internetowych.
Pozwala nam to na bieżąco obserwować jak zmieniają się ceny wybranego przez nas pochłaniacza. Dodatkowo zaoszczędzić można na zakupach kilku pochłaniaczy, których używać możemy w różnych pomieszczeniach. Często, bowiem zakupy hurtowe obniżają znacząco końcową cenę.

Podsumowanie rankingu osuszaczy powietrza w roku 2024

To już koniec naszego rankingu i poradnika zakupowego. Pochłaniacz wilgoci ranking to zestawienie zawierające najpopularniejsze urządzenia, które wyróżniają się na tle konkurencji przyjaznym stosunkiem ceny do jakości, wydajności a także posiadają wiele pozytywnych opinii. Jak widać najlepszy pochłaniacz wilgoci to produkt marki CARRUZZO, ze względu na niski koszt zakupu, wydajność i zużycie energii. Model ten wyróżnia się także wyglądem i posiada bardzo pozytywne opinie. Według naszych specjalistów będzie to idealny pochłaniacz wilgoci na pierwszy zakup. Jeżeli jednak nasz zwycięzca nie spełnia Twoich wymogów, nie oferuje wystarczającej wydajności to mamy nadzieje, że z pomocą naszego poradnika zakupowego jak i pozostałych propozycji rankingu wybierzesz cos do swojego mieszkania. Koniecznie sprawdź pozostałe rankingi, które przygotowaliśmy by na bieżąco być z najlepszymi rozwiązaniami.

Powiązane artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki pochłaniacz wilgoci wybrać
Average rating:  
 10 reviews
 by Blanka

A ja się zastanawiam nad osuszaczem firmy PureDry. Mamy w domu wilgoć, która jest wyczuwalna, kiedyś mieszkanie było zalane. Mieliśmy osuszacz, ale całkiem innej firmy, nie jest tu wymieniona, nie dała rady osuszyć mieszkania, dlatego też zastanawiam się nad tym modelem.

 by Gabriela

Od kilkunastu dni intensywnie wykorzystuję urządzenie OPC500 i jak na razie sprawdza się jeśli chodzi o osuszanie powietrza - jest w stanie utrzymać wilgotność na poziomie 45% i Przestała się skraplać woda na oknach. Wydaje mi się, że po około roku będę miał pełniejszy obraz.

 by mimim

To jest bardzo dobre pytanie bo sama od jakiegoś czasu poszukuję dobrego pochłaniacza wilgoci. I tak też udało mi się znaleźć ten ranking. Nawet nie wiedziałam, że takie rankingi powstają. To też będę częściej z takich rozwiązań korzystać.

 by danje

Zastanawiasz się jaki pochłaniacz wilgoci do domu kupić? Bo jednak bardzo ważne jest to aby kupić bardzo dobrej jakości i nie tylko. I tutaj bardzo przysłużyć może nam się ten ranking. Także mam nadzieję, że dzięki temu uda mi się kupić bardzo dobry pochłaniacz.

 by szczep

Zapewne nie jeden z nas zauważył w domu wilgoć. I jak się jej skutecznie pozbyć? I tutaj bardzo przydatny może okazać się właśnie taki pochłaniacz wilgoci. W każdym bądź razie ja mam zamiar taki kupić. A że dzięki takiemu rankingowi można zrobić to dużo łatwiej to czemu nie.

 by strawberry

Wilgoć w domu to zmora każdego kto ma stary dom. Wiadomo, że zanim wszystko zrobimy tak jak powinno to jakoś walczyć z tą wilgocią musimy. A taki pochłaniacz wilgoci bardzo dobrze poradzi sobie z tymi drobnoustrojami.

 by Kajka

Faktycznie pochłaniaczy wilgoci pojawiło się w ostatnim czasie bardzo dużo. Więc uważam, że dobrze iż taki ranking powstał. Bo dzięki temu w jednym miejscu znaleźć można najlepsze pochłaniacze i na spokojnie wybrać możemy.

 by Lidzia

Szukacie albo zastanawiacie się czy warto zakupić taki pochłaniacz wilgoci? A jak tak to jaki wybrać? Więc szperamy w internecie aby dowidzieć się czegoś więcej i tak natrafiliśmy na ranking stworzony w oparciu o opinie innych na dany temat.

 by Marcelina

Osuszacz powietrza Carruzzo pracuje bardzo cicho.Gabaryty urządzenia są nieduże,także nie rzuca się w oczy-może stać w widocznym miejscu.Zbiera wodę,więc spełnia swoją funkcję.Polecam zakup tego urządzenia.

 by Antonina

Ja użytkuje od dwóch tygodni i codziennie zbiera mi ponad pol pojemnika wody. Powietrze już po dwóch dniach w pokoju było wyczuwalnie „suche”, bo wcześniej wchodząc do pokoju było po prostu wilgotno. Zdecydowanie mógłby chodzić ciszej, ale da się do dźwięku przyzwyczaić.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online