Zbliżają się drugie urodziny synka? A może szukasz prezentu na gwiazdkę dla dwuletniej siostrzenicy?

Dwulatkowi naprawdę trudno wybrać odpowiedni prezent. Przede wszystkim dlatego, że dzieci w tym wieku bardzo różnią się zaawansowaniem swoich możliwości. Niektóre dzieci są już na etapie zabaw w udawanie, inne dopiero układają proste puzzle. Pocieszające jest to, że prezent dla 2 latka chłopca, nie musi różnić się zbytnio od prezentu dla dziewczynki.

Jeśli nie wiesz, co na prezent dla 2 latka, to trafiłeś idealnie. Przygotowaliśmy zestawienie sześciu popularnych dziecięcych zabawek z 2024 roku. Wszystkie są kierowane do dzieci w tym wieku. W pierwszej części szczegółowo je opiszę i zrecenzuję. Dalej napiszę kilka słów o dobrych zabawkach dziecięcych. Na koniec porównam ze sobą wszystkie prezenty i wybiorę ten idealny.

Klocki Lego Duplo „Pociąg parowy”

Ciuch ciuch! Jedzie pociąg! Kolejki nie wychodzą z mody od tylu lat, że nawet nasi dziadkowie pamiętają takie zabawki. A tutaj mamy Pociąg od Lego Duplo, nowej generacji, z całkiem innymi funkcjami niż starsze kolejki tej firmy.

Producent rekomenduje zabawkę dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. W zestawie jest 59 klocków. Sama kolejka ma nowoczesny silniczek, który można uruchomić ręcznie, albo zdalnie. Oprócz tego dostajemy pięć klocków funkcyjnych, które włączają sygnały dźwiękowe, świetlne, uruchamiają tankowanie paliwa, umożliwiają zmianę kierunku jazdy pociągu i jego zatrzymanie.

Oprócz pociągu, 16 fragmentów torów i klocków funkcyjnych, zestaw zawiera także: stację kolejową z drzewem, wywrotkę z węglem, dwie figurki Lego Duplo i jedno zwierzątko. Istnieje też możliwość zainstalowania w telefonie aplikacji, która służy do zdalnego uruchamiania wszystkich opcji! Aplikacja jest skierowana do dzieci, dlatego wygląda bardzo prosto i ma dużo żywych kolorów.

To całkiem rozbudowany zestaw. Oczywiście Lego ma to do siebie, że prawdziwa frajda zaczyna się dopiero po połączeniu co najmniej dwóch pudełek. Ale cóż, tutaj naprawdę można poszaleć, zwłaszcza, gdy dziecko opanuje obsługę aplikacji. Przecież maluchy uwielbiają dobierać się do naszych telefonów.
Sam producent to gwarancja jakości, która nie zmienia się od lat. Ale warto zwrócić uwagę jak zabawkę oceniają rodzice. Tutaj też nie ma zaskoczenia – jest wspaniała. Wykonanie na najwyższym poziomie i długie godziny spędzone na zabawie zapewnione. Szkoda, że w zestawie nie ma baterii, ale to także standardowe. Po za tym kolejka nowej generacji jest dużo cichsza niż starsze modele od Duplo.

To całkiem dobry pomysł na prezent dla 2 latka – chłopca i dziewczynki, bo one również lubią bawić się kolejkami. Ale jestem pewna, że tak małe dziecko będzie potrzebowało asysty rodzica, żeby w pełni wykorzystać cały potencjał klocków.

Drewniane klocki – układanka ze zwierzątkami

Klasyczna drewniana zabawka. Składa się z tablicy, na której jest kolorowy obrazek, a na nim – zwierzątka. Są wycięte z tła i mają przymocowane malutkie uchwyty. Zabawa polega na dopasowaniu kształtów w odpowiednie miejsce. Wymiary układanki to 30×22 cm.

Grafika jest bardzo ładna, zwierzątka wyglądają przyjaźnie, kształty nie powinny sprawić problemu dziecku. Obawiam się jednak, że dwulatek znudzi się to zabawką w dwie minuty. Moja półtoraroczna córka układała podobne klocki w kilka chwil i rzucała je w kąt.

Klocki są bardzo tanie i okazuje się, że nie bez powodu. Z komentarzy kupujących wynika, że zabawka jest słabej jakości. Uchwyty szybko się odklejają, a całość ma nieprzyjemny zapach. To na pewno nie będzie fajny prezent dla 2 latka.

Interaktywny króliczek Tusia od Epee

Epee to szeroko znana firma produkująca dziecięce zabawki. Specjalizuje się w interaktywnych gadżetach takich jak ten króliczek. Zawsze posiada wymagane dla dzieci certyfikaty. Na opakowaniu widnieje informacja – przeznaczony dla dzieci powyżej 18-tego miesiąca życia.

Tusia jest słodkim króliczkiem. Ma szaro-białe futerko, niebieskie oczka i różową kokardkę w białe groszki. Zachowuje się prawie jak żywe zwierzątko. Można ją zawołać, wówczas radośnie do nas przykica. Wydaje dźwięki, rusza główką, a nawet ucieka, gdy usłyszy coś bardzo głośnego. Pogłaskana po głowie poruszy uszkami.

To super prezent dla 2 latka, który bardzo chciałby mieć w domu zwierzątko. Na pewno sprawi wiele radości. Króliczek od Epee ma dobre oceny i pochlebne opinie. Mam jednak dwie obawy. Jedna dotyczy trwałości mechanizmu. Dzieci w wieku dwóch lat nadal lubią rzucać przedmiotami. Nie wiem ile tortur wytrzyma taki króliczek. A druga sprawa – jak długo dziecko zainteresuje się tym prezentem? Jeżeli ma niewiele funkcji, to szybko wyląduje na dnie kosza z zabawkami.

Ciastolina Play-Doh Autobus

To ogromny zapas ciastoliny! Pudełko w kształcie autobusu kryje w sobie aż 20 tubek z różnymi kolorami. W sumie daje to prawie 1,7 kg masy do zabawy. Kolory są wyjątkowo atrakcyjne i urozmaicone. Producent zaznaczył dolną granicę wieku dziecka jako 2 lata.

Ciastolina Play-Doh to świetna zabawka, dużo lepsza od zwykłej plasteliny. Ma całkiem inne właściwości fizyczne, dlatego pozwala na lepienie bardziej skomplikowanych kształtów i nie brudzi wszystkiego dookoła. Można ją używać kilkakrotnie i nie straci nic ze swojego wyglądu. Do urozmaicenia zabawy przyda się dokupić foremki lub wyciskarki Play Doh.

To taka zabawka, która wyjątkowo przydaje się maluchowi. Wspomaga pracę małych paluszków, które dopiero uczą się zręczności i dokładności. Znakomicie rozwija wyobraźnię i kreatywność. Daje w zasadzie nieograniczone możliwości zabawy, a im więcej kolorów, tym lepiej. Uważam, że zabawki kreatywne są dużo lepsze dla dzieci niż zwykłe.

Play Doh właściwie nie potrzebuje dodatkowej reklamy – od dawna sprzedaje się świetnie. Rodzice zgodnie twierdzą, że dzieciaki wolą ciastolinę od setek innych zabawek. Na pewno sekret tkwi w tym, że mogą sobie ulepić co chcą i bawić się w dowolny sposób. To z pewnością dobry prezent dla 2 latka na urodziny i każdą inną okazję.

Duży zestaw drewnianych klocków z torem i kulkami

To naprawdę ogromny zestaw klocków – jest iż aż 280! Mamy zwykłe bloczki, klocki w różnych kształtach geometrycznych, tory i kule do budowania kulodromu oraz podwozie na kółkach do konstrukcji pojazdów.

Klocki są wykonane z drewna olchowego, dlatego są bardzo lekkie. Połowa z nich ma naturalny kolor, a pozostałe są pomalowane wodnymi lakierami w podstawowych kolorach. Oprócz tego dostajemy jeszcze cały alfabet na drewnianych płytkach. Najmniejszy klocek ma wymiary: 4,4×2,2×1,6 cm a największy 6,6×3,3×2,2 cm – wydają się być dość małe.

Drewniane klocki są praktycznie niezniszczalne. Do tego ekologiczne i przyjazne dziecku. Urozmaicone kształty dają duże możliwości konstrukcyjne. Super, że można także ułożyć tor do puszczania kulek, to coś nowego. Po za tym podwozie z kołami – ekstra dodatek! Można zbudować pojazd, który będzie się poruszał. Ten zestaw spodoba się każdemu dziecku (dorosły też chętnie się pobawi).

Prezent świetnie się sprzedaje. Ma korzystną cenę, biorąc pod uwagę liczbę elementów. Opinie w większości są przychylne, ale nie może być idealnie. Okazuje się, że w niektórych zestawach klocki nie do końca trzymają wymiar. A to znaczy, że nie będę do siebie pasować. Oczywiście nie psuje to całkowicie zabawy, ale z pewnością jest to wada.

Myślę, że to trafiony prezent dla 2 latka, dziewczynka czy chłopiec – nie ma to znaczenia. Wszyscy lubią się bawić klockami. To bardzo oldschoolowe zabawki, w podstawowych kolorach, bez udziwnień, bez fajerwerków. Z własnego doświadczenia wiem, że właśnie takimi przedmiotami dzieciaki bawią się najdłużej. Im prościej, tym więcej można oddać swojej wyobraźni.

Królik Bing od Fisher Price

Fisher Price znamy, lubimy, kupujemy. To jedna z wiodących marek zabawek dziecięcych. Osobiście kojarzy mi się przede wszystkim z interaktywnymi zabawkami dla najmłodszych dzieci.

Króliczek jest czarny i ma czerwoną piżamkę. Jego wysokość to 30 cm. Bing porusza łapkami i uszkami. Większość rodziców na pewno kojarzy tę postać z popularnej bajki dla dzieci. Króliczek Bing jest rezolutnym uczniem przedszkola. Na opakowaniu, bardzo zachowawczo, producent sugeruje 2 lata jako minimalny wiek dziecka. Myślę, że spokojnie nadaje się nawet dla młodszych szkrabów.

Dopiero wczytując się dokładnie w opis zabawki, okazuje się, że Bing nie jest wcale interaktywny. „Poruszanie” uszkami i rączkami oznacza nie więcej niż to, że są one giętkie i można je ustawiać w różnych pozycjach. Tutaj lekkie rozczarowanie, ale za to rozwiązała się tajemnica niskiej ceny.

Okazuje się, że nie tylko ja źle zinterpretowałam opis zabawki. Rodzice również skarżą się, że oczekiwali czego innego. Jeśli chodzi o maluchy –  większości są zadowolone z prezentu. Natomiast prawdziwi fani bajki z Bingiem w roli głównej na pewno chętniej widzieli by go w ogrodniczkach, niż w piżamce.

Najważniejsza kwestia to, czy Bing nadaje się na prezent dla dwulatka. Moim zdaniem można go kupić, ale nie jest to rewelacyjne wyjście. Kolejna przytulanka do kolekcji – ekstra, ale można wybrać coś o wiele ciekawszego.

Dobre i złe zabawki dla dzieci 2024

Złe zabawki? Nie mam tu na myśli demoralizujących czy przerażających figurek rodem z horroru. Chodzi o takie gadżety, które robią więcej szkody niż pożytku, czyli przede wszystkim o elektronikę.

Dwulatki świetnie sobie poradzą z tabletem czy smartfonem. Widzą nas przed ekranami i uczą się, że używanie ich to naturalna część życia. Warto jednak jak najdłużej trzymać je z dala od takich urządzeń lub przynajmniej minimalizować czas spędzony w towarzystwie ekranu.

Malutkie dzieci gapią się w ekran bez mrugnięcia okiem. Wyłączają się na wszystkie inne bodźce. Zabawa na telefonie nie jest rozwojowa, a promieniowanie z ekranu źle działa na oczy dziecka. Opóźnia też wydzielanie się melatoniny i może skutecznie utrudnić zasypianie.

Drugi rodzaj złych zabawek to elektroniczne, grające, świecące, brzęczące plastikowe cuda. Interaktywne zabawki są świetne, jeżeli nie są zbyt nachalne i głośne. Takie gadżety źle wpływają na koncentracje i prowokują do nerwowej zabawy. Oczywiście, że maluch będzie zainteresowany. Liczba bodźców może jednak wpłynąć na tzw. przestymulowanie i ponownie wywołać trudności z wieczornym wyciszeniem.

Skoro już wiemy, co nie jest dobre, przejdźmy do tego co jest. Dwulatek to żywe srebro, prawda? Wszędzie go pełno, wszystko chce dotknąć, zrobić eksperyment na każdym przedmiocie. Świetnie biega, jeździ na rowerku, ma całkiem sprawne paluszki i coraz bardziej rozwiniętą wyobraźnię.

Z zabawką jest trochę tak jak z wędką i rybą – jeżeli chcemy komuś pomóc, to dajmy mu wędkę. A dziecku – podarujmy narzędzie do stworzenia zabawy, a nie gotowy na nią przepis.
Szczerze polecam wszystkie zabawki konstrukcyjne. Klocki – firmowe i zwykłe, drewniane i plastikowe, w naszym domu nie miały sobie równych. Dzieciaki potrafią układać godzinami różne budowle, albo pojazdy, zwierzątka, domki itd.

Kolejna grupa świetnych zabawek to różnego rodzaju masy, plastelina, piasek kinetyczny i tym podobne. Dobrze stymulują rozwój sensoryczny, przez co wskazane są dla dzieci z zaburzeniami SI. Dają praktycznie nieograniczone pomysły do zabawy, bo z nich także można zrobić wszystko.

Te specjalnie przygotowane masy mają przewagę nad tradycyjną plasteliną. Nie brudzą tak bardzo, a jeśli już się zdarzy, to łatwiej jest sprać zabrudzenie. Mają znacznie większą trwałość i można ich używać wielokrotnie. A do tego piękne kolory i ciekawe faktury.

Porównanie prezentów  i zwycięzca rankingu 2024

Aby móc obiektywnie ocenić wybrane przez nas prezenty dla dwulatka, wybrałam trzy ważne kryteria oceny.
Pierwsza jest ilość możliwości do zabawy – im więcej tym lepiej. Ten wskaźnik mówi nam, czy dziecko może samo zabawę kreować, czy może wykonywać różne czynności, czy jest miejsce na działanie wyobraźni.

Kolejna jest jakość wykonania – jak przy każdych zakupach to jedna z najważniejszych wytycznych. Przy dziecięcych zabawkach jest równie ważna. Marna frajda z zabawki, która psuje się po dwóch dniach lub jest wadliwa.

No i najważniejszy dla tego artykułu punkt – czy ten prezent jest dopasowany do wieku dwóch lat? Oto jak wygląda porównanie produktów według tych kategorii.

Możliwości do zabawy

Jakość wykonania

Dopasowanie do wieku

Pociąg Lego Duplo

bardzo dużo

świetna

idealne

Drewniana układanka

mało

słaba

dobre

Królik Tusia Epee

dużo

dobra

dobre 

Ciastolina
Play Doh

nieograniczone

świetna

idealne

Drewniane klocki 280 szt.

nieograniczone

bardzo dobra

idealne

Królik Bing Fisher Price

mało

świetna

dobre

 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Ciastolina Play-Doh Autobus

9.9

Średnia


 

 

Lego Duplo Pociąg

9.8

Drogie


 

 

Zestaw drewnianych klocków

9.7

Średnia


 

 

Króliczek Tusia Epee

9.6

Drogie


 

Królik Bing FisherPrice

9.5

Średnia


 

 

Drewniane klocki układanka

9.3

Tanie

Najlepiej wypadła Ciastolina Play Doh zestaw 20 tubek w pudełku w kształcie autobusu. To naprawdę super pomysł na prezent dla 2 latka. Każde dziecko będzie zachwycone, a zabawa potrwa całymi godzinami.

Na drugim miejscu, ale ze świetnym wynikiem jest zestaw drewnianych klocków 280 elementów.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki prezent dla 2 latka kupić
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online