Prezenty bez okazji cieszą najbardziej, a jeśli dodatkowo są one źródłem dobrej zabawy, cieszą podwójnie. Chcąc sprawić dziecku przyjemność wcale nie musimy kupować kosztownych prezentów. Ważne, aby prezent był dopasowany do wieku dziecka, reszta nasza pociecha zajmie się sama. Na rynku znajdziemy wiele zabawek, szczególnie w grupie cenowej do 20 złotych, które po pierwszym użyciu znudzą się dziecku. Jednak propozycje jakie przygotowaliśmy z pewnością nie tylko spodobają się dzieciom, ale także dorosłym. Zastanawiałaś się kiedyś, czy tanie zabawki mogą wpływać na rozwój naszej pociechy? Otóż w grupie zabawek do 20 złotych, znajdziemy zarówno propozycje, które rozwijają sprawności manualne, logiczne myślenie, jak i wzbogacają słownictwo. To, jaką zabawkę wybierzemy, zależy tylko od nas rodziców lub innych obdarowujących prezentami.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

PISTOLET BAŃKI MYDLANE

9.9

Tania


 

 

Kulki Klocki Magnetyczne

9.8

Tania


 

SAMOPRZYLEPNA TABLICA KREDOWA

9.7

Tania


 

 

KUKIEŁKI PACYNKI

9.6

Tania


 

 

Super ZINGS 5

9.5

Tania


 

 

Prezenty do 20 zł dla dzieci – ranking 2024

W dzisiejszym rankingu przygotowaliśmy zestawienie różnego rodzaju prezentów, których cena nie przekracza 20 złotych. Wbrew pozorom wybrane przez nas inspiracje na prezent, nie powstydziłyby się przed niejednym droższym upominkiem. Oto 5 naszych propozycji:

Pistolet do baniek mydlanych

Bez wątpliwości bańki mydlane to jedna z bardziej ulubionych i kultowych zabaw dla dzieci. Bańki puszczali nasi dziadkowie, rodzice,my, a teraz nasze dzieci. Z pewnością i kolejne pokolenia nie powstydzą się z puszczania baniek. Technologia jednak poszła nieco do przodu i zamiast klasycznej słomki czy plastikowego patyczka, kupić możemy specjalny pistolet do puszczania baniek mydlanych. Jest to na tyle wygodne rozwiązanie, że wystarczy włożyć baterie i wkręcić specjalne, dołączone do zestawu opakowanie zawierające płyn. Po naciśnięciu spusty pistoletu z zabawki zaczną wydobywać się niezliczone ilości baniek. Co ciekawe, z użyciem pistoletu uzyskać możemy nie tylko baniek, ale także specjalne elekty świetlne.

Dla rodziców, którzy mają dość grających zabawek, cenną informacją będzie, że ów pistolet jest całkowicie bezdźwiękowy. Pistolet do baniek mydlanych to nie tylko świetny pomysł na prezent dla dziecka, ale możemy go wykorzystać także na weselach czy innych uroczystościach. Do zestawu dołączone są dwa opakowania płynu, co pozwala na niekończącą się zabawę.

R

Zalety

 • efekty świetlne;
 • bezdźwiękowy;
 • duża ilość baniek, w krótkim czasie;
 • dodatkowe opakowanie płynu do wykonywania baniek;
Q

Wady

 • konieczność wymieniania baterii.

Kulki klocki magnetyczne

Zabawy manualne są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Pozwalają one zarówno na samodzielne układanki, jak i zabawę w większym gronie. Magnetyczne kulki świetnie rozwijają nie tylko motorykę małą ręki, ale także wyobraźnię. W zestawie znajdziemy 216 kulek, które dowolnie możemy ze sobą łączyć, tworząc przy tym bardziej lub mniej skomplikowane figury. Magnesy neodymowe rozwijają kreatywność, a także pobudzają intelektualnie dziecięcy umysł. Zabawa z wykorzystaniem magnetycznych kulek ćwiczy obie półkule mózgu, wspomaga wyobraźnię przestrzenną oraz zdolność tworzenia różnego rodzaju konstrukcji.

Mocne pole magnetyczne pozwala na tworzenie fascynujących form. Używając 1 kulki, możemy podnieść pozostałe, co z pewnością spodoba się niejednemu dziecku. Zestaw zapakowany jest w estetyczne metalowe pudełko z wieczkiem, dzięki czemu żadna z kulek nam się nie zgubi, a dodatkowo łatwiej będzie nam ów zestaw zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Opakowanie wyłożone jest miękką pianką, co zmniejsza ryzyko zniszczenia poprzez zarysowanie kulki. Jest to z pewnością zabawka, która doskonale sprawdzi się na prezent z różnych okazji.

R

Zalety

 • mocny neodymowy magnes umożliwia tworzenie kształtów;
 • kolorowe kulki;
 • źródło zabawy niezależnie od wieku i płci;
Q

Wady

 • jeden zestaw nie wystarczy na zbudowanie większych budowli.

Samoprzylepna tablica kredowa

Samoprzylepna tablica kredowa świetnie sprawdzi się w każdym domu. Dzięki wygodnej formie montażu, która wymaga odklejenia folii zabezpieczającej od części samoprzylepnej, tablicę możemy zamontować dosłownie wszędzie. Front szafki, blat, ściana czy lodówka, to tylko niektóre z miejsc, w których możemy przykleić tablicę. Owa tablica będzie świetną alternatywą dla zwykłej kartki papieru, albo… ściany. Zdecydowanie łatwiej zmyć kredę z tablicy, niż kredki czy flamastry ze świeżo pomalowanej ściany. A jak wiadomo, dzieci uwielbiają rysować wszędzie tam, gdzie nie jest to do końca dozwolone. Tablica, jest też świetnym pomysłem w kuchni, do zapisywania potrzebnych artykułów czy zadań do wykonania.

Tablica świetnie się sprawdzi także w biurze,lub jako miejsce na autorską dekorację salonu. Dzięki możliwości przyklejenia tablicy na każdej powierzchni, a także umieszczenia kilku arkuszy obok siebie możemy zyskać większą powierzchnię do malowania dla dzieci. Jeden arkusz ma wymiary 200 x 45 cm. Tablica jest o tyle wygodna w użytku, że możemy ją ścierać za pomocą gąbki, adekwatnie jak w przypadku klasycznej tablicy kredowej. Do zestawu dołączone są kredy w pięciu kolorach.

R

Zalety

 • doskonała alternatywa dla papieru;
 • możliwość montażu na każdej powierzchni;
 • zastosowanie w różnych dziedzinach życia;
 • możliwość łączenia kilku arkuszy;
Q

Wady

 • ścieranie wilgotną gąbką może plamić ściany.

Kukiełki pacynki na palce – małe zoo

Zabawa w teatrzyk nie tylko rozwija wyobraźnię, ale także pozwala na wzbogacenie słownictwa dziecka. Nie da się ukryć, że zabawa poprzez naukę, jest najlepszą formą kształcenia dzieci. Mimo iż na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że maskotki pełną jedynie funkcję zabawy, jednak podświadomie wpływają one na rozwój i kreatywność dziecka. Pacynki doskonale sprawdzą się zarówno do samodzielnej zabawy, ale także grupowej. Pacynki założyć możemy na palce, a jeśli potrzebujemy większej ilości rekwizytów, możemy maskotki umieścić na ołówkach, czy kredkach.

Zestaw pacynek małe zoo składa się z postaci zwierząt, takich jak hipopotam, kaczka, królik, panda, pies, miś, mysz, słoń, żaba oraz krowa. Pacynki są na tyle duże i nie posiadają małych, niebezpiecznych elementów, że korzystać z nich mogą dzieci od urodzenia. Maskotki wykonane są z pluszowego, miękkiego materiału. Zwierzątka doskonale sprawdzą się do odgrywania scen w teatrzyku kukiełkowym.

R

Zalety

 • idealne dla dużych i mniejszych dzieci;
 • wzbogacają słownictwo dziecka;
 • pobudzają kreatywność;
Q

Wady

 • małe otwory mogą uniemożliwić włożenie pacynki na większe palce.

Skyracer pojazd + figurka – Super Zings Seria 5

Super Zings od wielu lat skrada serca najmłodszych. W rankingu 2024 nie mogło więc zabraknąć propozycji sygnowanej tymi bohaterami. W jednym zestawie znajdziemy pojazd Sky Racer, figurkę Superzings seria 5. Nowa seria składa się z 4 różnych modelach, dostępnych w dwóch kolorach. Każdy z nich charakteryzuje się inną, unikalną formą ataku. Hungry Hunter zjada napotkane na drodze figurki SuperZings, Rusty Blades niszczy poprzez zmiażdżenie każdą przeszkodę na drodze.

Wybierając Turbo Kicker otrzymujemy moc katapultacji Superzingsów, które napotka na swojej drodze, a Mighty Canon cechuje precyzja w strzelaniu. Dzięki możliwości połączenia Skyracera z dowolnym Aerowagonem otrzymujemy charakterystyczny model, którym możemy wzbić się w powietrze. Kupując zestaw Skyracer pojazd plus figurka, otrzymujemy losowy produkt.

R

Zalety

 • świetny pomysł na prezent SuperZingsów;
 • nowe unikalne figurki;
 • atrakcyjna cena;
Q

Wady

 • zakup w ciemno losowego produktu.

Tanie prezenty dla dzieci 2024 – czym się kierować przy zakupie?

Wybrane przez nas propozycje prezentów do 20 złotych pochodzą z różnych kategorii. Mimo to posiadają pewne wspólne cechy, które je wyróżniają ale także łączą.

Cecha produktu

Pistolet do baniek mydlanych

Kulki klocki magnetyczne

Samoprzylepna tablica kredowa

Kukiełki pacynki na palce – małe zoo

Skyracer pojazd + figurka – Super Zings Seria 5

Wiek

powyżej 3 roku życia

powyżej 8 roku życia

powyżej 1 roku życia

powyżej 1 roku życia

powyżej 3 roku życia

Rozwijane umiejętności 

brak

zręczność, kreatywność

kreatywność

wzbogacanie słownictwa

brak

Możliwość samodzielnej zabawy

tak

tak

tak

nie

tak

Materiał

 plastik

metal

tapeta kredowa

tkanina pluszowa

 plastik

 

Dlaczego warto zwrócić uwagę na poszczególne cechy produktu?

G

Wiek

Zabawki zawsze dopasowywać powinniśmy do wieku naszego dziecka. Pozwoli to uniknąć nie tylko wypadku podczas zabawy, ale takze w pełni wykorzystać zabawkę, jaką podarowaliśmy swojemu dziecku. Oczywiście jest szereg zabawek z kategorii 3+, które zaciekawią także i starszaka. Dlatego oczywiście warto szukać zabawek dopasowanych do wieku, ale jeśli potrzebujemy prezentu „na już” możemy sugerować się charakterystyka zabawki, a także możliwymi sposobami jej wykorzystania.

G

Materiał

Oczywiście ciężko dywagować, czy lepszym wyborem jest zakup zabawki plastikowej czy pluszowej. Każda z nich na swój sposób jest interesująca i zasługuje na uwagę. Jednak niezależnie od rodzaju zabawki i materiału z jakiego jest ona wykonana, warto zwrócić uwagę na jakość owego materiału. Jeśli chcemy kupić pluszowe pacynki, należy przyjrzeć się, czy materiał jest przyjemny w dotyku, a także po zszyciu nie powstają dziury. Gdy szukamy zabawek plastikowych warto przyjrzeć się czy nie posiadają one ostrych brzegów, które powodować mogłyby skaleczenie.

G

Rozwijane umiejętności

Zabawki, które kupujemy, mogą prócz zabawy także kształtować pewne cechy oraz wspomagać rozwój dziecka. Niektóre z nich bardzo mocno wpływają i poszerzają umiejętności logicznego myślenia, inne uczą wyobraźni przestrzennej, a jeszcze inne świetnie sprawdzają się w rozwoju motoryki małej. Dlatego wybierając zabawkę, nawet tą najtańszą, warto przeanalizować jej wpływ na rozwój dziecka i wybrać taką, która naszym zdaniem będzie idealnie dopasowana do stopnia rozwoju pociechy.

G

Możliwość samodzielnej zabawy

Nie da się ukryć, że często kupujemy zabawki, aby zyskać nieco czasu wolnego. Część zabawek doskonale sprawdzi się w tym i dziecko ma możliwość zajęcia się sobą i poświęcenia zabawie. Jednak część zabawek, nie tylko tych w formie gier planszowych wymaga obecności drugiej osoby. Świetnie sprawdzą się więc one dla rodzeństwa, jednak dziecko nie ma możliwości wykorzystania w pełni zabawki samodzielnie. Warto to wziąć pod uwagę podczas zakupu. Świetna alternatywa jest wybór zabawki, która służyć może zarówno to zabawy w pojedynkę, jak i w duecie.

Nasz wybór w 2024 roku – Kulki klocki magnetyczne

Spośród zaprezentowanych propozycji idealnych na prezent dla dziecka do kwoty 20 złotych, niekwestionowanym zwycięzcą są klocki magnetyczne w kształcie kolorowych kulek. Możliwość dowolnego łączenia ich w figury i tworzenia z nich ciekawych kształtów rozwija wyobraźnię dziecka, a także motorykę małą ręki.

Klockami możemy bawić się zarówno samodzielnie, jak i grupowo. Zabawka ta, ze względu na małe elementy przystosowana jest dla dzieci w wieku powyżej 8 roku życia, jednak z pewnością spodoba się ona także starszym dzieciom, a nawet dorosłym. Wysokiej jakości kulki neodymowe pozwalają na przyciąganie jednym elementem, wszystkich pozostałych kulek, a dzięki opakowaniu wyposażonemu w specjalną piankę, przenoszenie ich nie wiąże się z uszkodzeniem, czy porysowaniem. Kulki są świetnym pomysłem na prezent, a także elementem uzupełniającym.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki prezent do 20 zł dla dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online