Każde dziecko w młodym wieku lubi rysować. Jedno mniej, drugie bardziej. Odpowiednia stymulacja gwarantuje właściwy rozwój pociechy i ćwiczenie nadgarstka, co później przełoży się na stabilniejsze i ładniejsze pismo. Co jednak zrobić, aby połączyć tradycyjną zabawę z nowoczesnością? Odpowiedzią idealną wydaje się projektor do rysowania dla dzieci.

To bardzo proste urządzenia, które wraz z dedykowaną aplikacją dają dostęp do ogromnej liczby wzorów i schematów, jakie następnie nasze pociechy mogą wykorzystać w celu narysowania ulubionej zabawki, animacji czy postaci z bajki. Jednakże, wybranie idealnego projektora do rysowania dla dzieci nie jest zadaniem prostym z kilku powodów. Przede wszystkim rynek ten jest bardzo zróżnicowany i nasycony, a to stwarza niemały problem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

SMART SKETCHER SSP961

9.9

Drogi


 

 

Projektor OEM

9.8

Średnia

PROJEKTOR 17A

9.7

Średnia

PROJEKTOR SMOK

9.6

Tani

Rozwiązaniem tej kwestii będzie, chociaż po części, ranking 2024. Zrecenzowane rzutniki do rysowania wybrane zostały przez ekspertów. Ci wzięli pod uwagę tylko najważniejsze kryteria, mianowicie jakość wykonania i funkcjonalność, ilość akcesoriów w zestawie, a także jakość i ilość rysunków dostępnych w projektorze.

SMART SKETCHER Projektor do rysowania SZKIC SSP961

rzutnik do rysowania

SmART Sketcher to dziecięcy rzutnik dla dzieci, które ukończyły pięć lat. Urządzenie jest niebieskie i współpracuje z dedykowaną aplikacją na smartfona, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google lub Apple. Kształt projektora nawiązuje do niewielkiego robota. Do urządzenia dołączono kartę SD. Dzieci mogą pobierać gotowe zdjęcia lub używać szablonów zapisanych na karcie.

Urządzenie składa się z dwóch części – białego stojaka oraz niebieskiego rzutnika, który można odczepić i włożyć w specjalne miejsce zlokalizowane w stojaku. Sprawia to, że projektor można wygodnie pakować i przewozić. Dołączone opakowanie ma 28 centymetrów wysokości, 24 centymetry szerokości i 20 centymetrów głębokości.

Na karcie SD zapisano ponad 50 atrakcyjnych aktywności uczących jak pisać i czytać. Mają one ciekawy dla dzieci motyw graficzny związany z wodą i plażą. Rzutnik wyświetla obraz na kartce, a dziecko może rysować lub pisać po śladzie, usprawniając w ten sposób motorykę małą. Model sprawdzi się zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców dzięki neutralnemu designowi.

R

Zalety

• Karta SD z szablonami edukacyjnymi;
• Obsługa za pomocą aplikacji;
• Możliwość wgrania własnych obrazów.
Q

Wady

  • Wysoka cena.

Projektor Rzutnik do Rysowania MalPlay 32 Slajdy Mazaki

Rzutnik marki MalPlay jest skierowany do dzieci, które skończyły trzy lata. Do zasilania niezbędną są trzy baterie alkaliczne, których nie ma w zestawie. Pakiet zawiera natomiast projektor, cztery dyski z szablonami tematycznymi, dwanaście pisaków oraz zeszyt na rysunki. Szablony są podzielone na cztery kategorie: zwierzęta, zwierzęta morskie, pojazdy i owoce. W sumie pakiet zawiera 32 unikalne szablony.

Urządzenie jest wielokolorowe, zachęca dzieci do podejmowania aktywności z nim związanej. W obszernym stojaku są cztery otwory służące do odstawienia kredek lub flamastrów. Również u spodu, ale bliżej głównej części, zlokalizowano cztery przegródki na dyski z szablonami. Stojak ma 30,5 centymetra szerokości oraz 19 centymetrów głębokości. Wysokość projektora wynosi od 26 do 35 centymetrów w zależności od ustawienia; rzutnik ma regulowaną wysokość.

Urządzenie jest obsługiwane manualnie; nie potrzeba do niej żadnej aplikacji, wszystko można zrobić bez użycia elektroniki. Wyświetlane obrazy mają wymiar dydaktyczny. Skutecznie trenują umiejętności manualne niezbędne do nauki pisania w późniejszym okresie rozwoju.

R

Zalety

• Duży zestaw;
• Regulowana wysokość rzutnika;
• Baterie w zestawie.
Q

Wady

  • Elementy się dosyć luźno trzymają po złożeniu.

PROJEKTOR DO RYSOWANIA NÓŻKI SLAJDY RZUTNIK 17AR

projektor dla dzieci do rysowania

Kolejny projektor ma postać niewielkiego stolika. Całe urządzenie jest różowe, choć niektóre elementy mają ciemniejszy odcień różu. Dodatkowo na pałąku podtrzymującym rzutnik znajduje się urocza grafika z wróżkami. Projektor przeznaczony jest dla dziewczynek, które skończyły trzy lata. Pakiet posiada certyfikat CE, EN71.

Zestaw zawiera projektor z podstawą, cztery krążki ze slajdami, osiem mazaków oraz blok do rysowania. Na każdym dysku znajduje się osiem obrazków, zatem w sumie w zestawie są 32 szablony. Krążki podzielono tematycznie na kategorie, a są to: „świat zwierząt”, „podmorski świat”, „ruch publiczny” i „wszechświat”. W podstawie są dwie kieszenie na flamastry, cztery otwory, także na mazaki oraz trzy przegrody na dyski.

Podstawa ma 35 centymetrów szerokości i 20 centymetrów głębokości. Wysokość projektora to 32 centymetry. Zabawkę można rozłożyć i schować wygodnie do pudełka. Rzutnik włącza się za pomocą okrągłego przycisku zlokalizowanego z przodu projektora. Zestaw zawiera trzy baterie guzikowe niezbędne do uruchomienia urządzenia. Produkt sprzedawany w ładnym opakowaniu, które sprawdzi się jako prezent.

R

Zalety

• Solidna podstawa;
• Możliwość rozłożenia;
• Dużo szablonów.
Q

Wady

  • Raczej tylko dla dziewczynek.

PROJEKTOR DO RYSOWANIA NA NÓŻKACH SMOK MUZYKA 6886

projektor dziecięcy

Projektor marki Luxma posiada certyfikaty CE oraz EN71; jest to zabawka bezpieczna dla dzieci powyżej trzeciego roku życia i jednocześnie jest ona edukacyjna. Rysowanie po śladzie rozwija motorykę małą oraz naśladowanie – są to umiejętności niezbędne do nauki pisania. Projektor posiada wygodną podstawkę z czterema nóżkami, a sam rzutnik jest w kształcie głowy dinozaura.

Zabawkę można rozkładać do przechowywania i transportu. Po złożeniu ma ona 35 centymetrów wysokości, 26 centymetrów szerokości i 21 centymetrów głębokości. Dodatkowo głowa dinozaura emituje melodyjki wgrane fabrycznie; można je włączyć niezależnie od rzutnika. Rzutnik jest obrotowy, dlatego obrazy można skierować np. na ścianę i stworzyć pokaz slajdów.

Pakiet składa się z projektora i podstawy, trzech dysków ze slajdami, dwunastu flamastrów, bloku do rysowania oraz gąbkę służącą do zmywania obrazków z tablicy. Na każdym dysku jest osiem obrazków, a każdy dysk ma inną kategorię – owoce i warzywa, zwierzęta oraz pojazdy. Zestaw wykonano z bezpiecznego plastiku, który się nie łamie.

R

Zalety

• Rzutnik w kształcie głowy dinozaura;
• Wgrane melodyjki;
• Mazaki i blok rysunkowy w zestawie.
Q

Wady

  • Mało szablonów.

Który projektor dla dzieci do rysowania będzie najlepszy w 2024 roku? Sprawdź porady i podejmij właściwą decyzję!

Każdy z powyższych projektorów dziecięcych ma swoje zalety i atrybuty wyrózniające produkt od konkurencji. Gdy dodamy do tego jakościowe wykonanie i świetne opinie projektorów do rysowania dla dzieci, otrzymamy świetny katalog produktów. W teorii każdy z nas powinien wybrać opcję spełniającą nasze wymagania. Co jednak jeśli nie jesteśmy w pełni zadowoleni z żadnej propozycji? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z poniższych wskazówek i wybranie się na własnoręczne poszukiwanie produktu idealnego.

Aby więc projektor dziecięcy był idealnie dostosowany do preferencji naszych i naszego dziecka, ważne jest zwrócenie uwagi na parę kwestii. Pierwszym kryterium będzie, rzecz jasna, ilość szablonów, które produkt ma nam do zaoferowania. Im więcej tym dłużej dzieciątko będzie się przy zabawce bawić dzięki różnorodności, jaką ma ona do zaoferowania.

Dodatkowo, bardzo ważne jest sprawdzenie funkcjonalności dodatkowych. Nie mniej istotną rolę odegra sam design i jakość konstrukcji, a także dobrana kolorystyka. Pamiętajmy też o tym, że pozytywny feedback może okazać się nad wyraz kluczowy przy wyborze rozwiązania perfekcyjnego. Więcej informacji na temat tych rysowników znajdziemy w artykule poniżej: http://www.biznews24.pl/projektory-do-rysowania-dla-dzieci/

Ilość szablonów najważniejsza

Przeglądając dostępne propozycje powinniśmy przede wszystkim zweryfikować ilość wzorów, które dostępne są w danym projektorze. Najmniejsza zalecana ilość to z pewnością 25-30 schematów, bo pozwoli to na przynajmniej kilkumiesięczną zabawę – szczególnie jeśli dziecku spodoba się idea rysowania z projektorem.

SMART SKETCHER Projektor

rzutnik do rysowania

Jednakże, kilka miesięcy to niezbyt dużo, dlatego im więcej szkiców dziecko ma udostępnione, tym lepiej będzie się bawić. Kluczową kwestią jest więc sprawdzenie czy wybrane przez nas urządzenie ma wbudowane schematy czy może istnieje sposób na skorzystanie z ogólnodostępnej bazy danych.

Niektóre oferty można połączyć bezpośrednio z telefonem i za pomocą specjalnej aplikacji pobrać na projektor najnowsze szablony, które wcześniej nie były dostępne. Gwarantuje to więc możliwość zabawy przez bardzo długi czas bez martwienia się o powtarzające się obrazki.

Równie istotna będzie konstrukcja i design

Następną rzeczą, na jaką bez wątpienia musimy zwrócić uwagę, jest jakość wykonania i stylistyka produktu. Projektory te będą użytkowane przez najmłodszych i bardzo często są tak skonstruowane, aby dziecko mogło sobie przy nich zasiąść. Należy więc upewnić się, że propozycja będzie stabilna i wytrzyma użytkowanie kilkuletnich dzieci, które jak wiemy, rzadko kiedy obchodzą się delikatnie z przedmiotami.

Warto też zwrócić uwagę na stylistykę. Im ciekawszy design, tym lepiej dla nas i naszego malucha. Będzie on ochoczo zajmował się kolejnymi rysunkami z bardzo prostego powodu – design projektora po prostu będzie mu się podobał i zabawa atrakcyjnymi dla dziecka rzeczami jest oczywista.

PROJEKTOR DO RYSOWANIA NÓŻKI SLAJDY RZUTNIK 17AR

projektor dla dzieci do rysowania

PROJEKTOR DO RYSOWANIA NA NÓŻKACH SMOK MUZYKA 6886

projektor dziecięcy

Uwzględnijmy też dodatkowe funkcjonaności

Oprócz samej projekcji rysunków, urządzenia te mogą gwarantować nam szereg innych dodatków. Jednym z nich mogą być zintegrowane piosenki i muzyka. Jak wiemy, bardzo ważne w życiu malucha jest aktywizacja wielu zmysłów. W tym przypadku dbamy o motorykę ręki, o wzrok, a w niektórych przypadkach także o słuch.

Ponadto funkcjonalność może pozytywnie wpłynąć na komfort użytkowania sprzętu przez, chociażby, wprowadzenie specjalnych udogodnień. Mowa tutaj o, na przykład, możliwości pobrania najróżniejszych rysunków z Internetu, a następnie dodanie je do aplikacji w celu projekcji. Jeszcze inne projektory mogą filtrować zrobione przez nas zdjęcia i pozwalać rysować, na przykład, naszych członków rodziny czy zwierzaki.

Projektor do rysowania dla dzieci opinie

Bardzo wysokie opinie to z kolei ciekawy dodatek i niewątpliwie ważna kwestia przy rozglądaniu się za rozwiązaniem idealnym. Oczywiście to subiektywne źródło wiedzy i zyskane w ten sposób informacje nie zawsze będą zgodne z prawdą. Jednakże, jeśli wiele komentarzy powtarza o tych samych wadach czy też zaletach, to można je uznać za wiarygodne.

Należy też pamiętać, że najlepsze komentarze to te, które pochodzą od zweryfikowanych kupujących. Ci mogli to zrobić poprzez wypełnienie specjalnego formularza na stronie, którą przeglądamy. Inną opcją jest po prostu dodanie rzeczywistego zdjęcia produktu.

Projektor Rzutnik do Rysowania 32 Slajdy Mazaki

projektor do rysowania dla dzieci

projektor jaki wybrać

Podsumowanie – teraz wiesz jaki wybrać projektor!

Choć trudno wskazać opcję najlepszą, to z pewnością dzisiejszy numer jeden powinien być otoczony szczególną uwagą. SMART SKETCHER Projektor do rysowania SZKIC SSP961 może nie być najtańszą propozycją na rynku, ale z uwagi na jej funkcjonalność i możliwość rysowania własnych obrazów i zdjęć jest to zdecydowanie jedna z najlepszych okazji na rynku w 2024 roku.

Alternatywnie możecie skorzystać z poradnika zakupowego w celu znalezienia swojego własnego idealnego produktu, który może być nieco tańszy, bardziej dostosowany do dziewczęcej stylistyki, a także oferować nieco inne szablony.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki projektor do rysowania dla dzieci wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online