Ubezpieczenie na życie daje psychiczny komfort, gdyż zapewnia finansowe wsparcie w różnych sytuacjach. W jego ramach można otrzymać świadczenie z tytułu urodzenia dziecka. Jeśli planujesz zostać rodzicem, powinieneś pomyśleć o takiej polisie z wyprzedzeniem. Wielu ubezpieczycieli stosuje bowiem okres karencji wynoszący nawet rok.

Towarzystwa stosują różne formy zabezpieczenia, których głównym celem jest ograniczenie liczby wyłudzeń odszkodowań. Karencja to czas od chwili podpisania umowy do momentu, aż zacznie obowiązywać ochrona.

Czym jest ubezpieczenie na życie w ciąży?

Ubezpieczenie na życie w ciąży to polisa zdrowotna zapewniająca finansowe wsparcie dla kobiet oczekujących dziecka. W jej ramach mogą finansować wizyty u specjalistów oraz zabiegi i badania, które nie są objęte świadczeniami z Narodowego Funduszu Zdrowia. Część pakietów umożliwia także poród w renomowanej klinice wraz z późniejszą hospitalizacją. Zakup takiego ubezpieczenia to dobre rozwiązanie dla kobiet planujących ciąże, które chcą mieć pewność, że zostaną objęte najlepszą możliwą opieką bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Pamiętaj! Zanim zawrzesz umowę z ubezpieczycielem, sprawdź dokładnie obowiązujący okres karencji. Jest to czas, gdy nawet po zajściu w ciąże czy urodzeniu dziecka, nie otrzymasz świadczenia. Z tego względu najlepiej kupić polisę nawet rok przed powiększeniem rodziny.

Na rynku znajdziesz oferty także bez okresu karencji. Są to jednak ubezpieczenia grupowe, które zazwyczaj mają ograniczony zakres ochrony oraz zapewniają niższe kwoty wypłacanych świadczeń.

Jaką kwotę można otrzymać z tytułu urodzenia dziecka?

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe także po pojawieniu się dziecka na świecie. Zazwyczaj ma ono formę jednorazowego świadczenia, które pozwala pokryć wydatki związane np. z zakupem wyprawki. Jego wysokość zależy przede wszystkim od warunków wybranej oferty, a także wysokości opłacanych składek.

Zawierając umowę z towarzystwem, musisz dokładnie zapoznać się z jej warunkami. W klauzulach może bowiem znaleźć się zapis związany z tym, ile czasu musi minąć od rozpoczęcia obowiązywania ochrony do momentu urodzenia dziecka.

Pamiętaj także o tym, aby dokładnie sprawdzić Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). To konkretne sytuacje lub warunki, które uniemożliwiają otrzymanie świadczenia. Najczęściej obejmują one schorzenia istniejące przed zawarciem umowy lub komplikacje będące wynikiem zaniedbania lub celowego działania. Mają one na celu zabezpieczyć interesy ubezpieczyciela przed nieuczciwymi klientami, którzy chcą bezzasadnie uzyskać świadczenie.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

To, ile wyniesie Twoja składka ubezpieczenia na życie zależy od wielu czynników. Do najważniejszych z nich zalicza się przede wszystkim:

  • zdarzenia objęte ochroną,
  • kwotę odszkodowania wypłacaną najbliższym na wypadek śmierci ubezpieczonego,
  • wiek,
  • wykonywany zawód,
  • zakres ochrony.

W poniższej tabeli znajdziesz przykładowe składki oferowane przez różnych ubezpieczycieli dla 34-letniej kobiety, która ubezpiecza się na wypadek śmierci, poważnej choroby oraz pobytu w szpitalu.

    Generali·        śmierć: 20 000 zł, ·        poważna choroba: 2 500 zł, ·        pobyt w szpitalu: 50 zł/ dzień, ·        utrata zdrowia: 30 000 zł.    45,00 zł miesięcznie
Nationale Nederlanden·        śmierć: 50 000 zł, ·        zachorowanie na nowotwór: 40 000 zł, ·        pobyt w szpitalu: 50 zł/dzień, ·        utrata zdrowia: 40 000 zł.    66,07 zł miesięcznie
  Generali·        śmierć: 100 000 zł, ·        poważna choroba: 10 000 zł, ·        pobyt w szpitalu: 50 zł/dzień, ·        utrata zdrowia: 30 000 zł.  69,53 zł miesięcznie

To jedynie przykładowe kalkulacje, gdyż dokładne szczegóły ofert można poznać po zapoznaniu się z OWU oraz kontaktując się z doradcami. Korzystanie z porównywarki to dobre rozwiązanie, gdyż umożliwia sprawdzenie, z jakimi orientacyjnymi kosztami będzie trzeba się liczyć. Taki kalkulator znajdziesz pod adresem: https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie na życie?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia na życie nie jest łatwym zadaniem. Wymaga wiedzy, na co zwrócić szczególną uwagę, aby podjąć dobrą decyzję. Przede wszystkim musisz określić swoje potrzeby, a dokładniej sytuacje, w których chcesz otrzymać finansowe wsparcie. Zastanów się, czy planujesz ubezpieczyć się na wypadek choroby czy wystarczy Ci tylko zapewnienie pomocy najbliższym, gdyby Ciebie zabrakło. To pozwoli Ci określić zakres ubezpieczenia spełniający Twoje oczekiwania. Porównaj także co najmniej kilka różnych ofert, aby sprawdzić różnice między nimi. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z doradcą, który pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Zakup ubezpieczenia na życie obejmującego finansowanie wizyt, zabiegów i badań dla kobiet w ciąży to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą korzystać z placówek świadczących usługi w ramach NFZ i płacić za prywatne świadczenia. Ubezpieczenie może bowiem obejmować prowadzenie ciąży, urodzenie dziecka oraz późniejszą opiekę. Wszystko zależy od tego, jaki pakiet ochrony wybierzesz.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online