Zastanawiasz się jaki fotelik dla niemowlaka? Ranking fotelików samochodowych 0-13 już dostępny!

Nowonarodzone dziecko to nie tylko ogromna porcja szczęścia, ale również stresu i nowych obowiązków. Wiele osób zastanawia się jak należy przewozić tak małe dzieci i co dokładnie robić, aby w razie wypadku lub jakiegoś zderzenia nic się nie stało naszemu brzdącowi. Aby upewnić się, że podróżowanie z nowonarodzonym dzieckiem będzie bezpieczne, należy wziąć pod uwagę testy – ranking fotelików samochodowych 0-13 oferowany przez naszą grupę to najpopularniejsze i najlepiej oceniane, a przy tym bardzo dobrze wykończone produkty, które zagwarantują bezpieczeństwo dla każdego dziecka od 0 do 13 kilogramów. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z treścią artykułu oraz sprawdzenia czy ranking fotelików samochodowych 0-13 kg przygotowany przez naszych specjalistów zawiera najlepsze produkty dostępne na rynku. Znajdziecie tam siedem bezpiecznych i odpowiednio przygotowanych fotelików, które co prawda różnią się funkcjonalnością i dodatkowymi opcjami, ale są to bezpieczne foteliki do samochodowu 0-13, bez wyjątków!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
MAXI-COSI PEBBLE 0-13

9.7

Średnia
 

 
BESAFE IZI GO 0-13

9.7

Średnia
 

 
RECARO PRIVIA 0-13

9.6

Średnia
 

 
KIDDY EVOLUTION PRO 2 0-13

9.5

Średnia
 

 
CYBEX ATON 0-13

9.4

Średnia
 

 
GRACO SNUGFIX 0-13

9.4

Tania
 

 
AVIONAUT KITE 0-13

9.4

Tania
 

 

Zacznijmy od numeru jeden – Ranking fotelików samochodowych 0-13 kilogramów wygrywa FOTELIK SAMOCHODOWY MAXI-COSI PEBBLE 0-13 KG

wózek dziecięcy 3w1 ranking

Maxi Cosi to bardzo popularna firma zajmująca się nie tylko fotelikami samochodowymi, ale również wielofunkcyjnymi wózkami, spacerówkami, czy nosidełkami. Specjalizują się oni w produkcji sprawdzonych produktów, które gwarancję bezpieczeństwa otrzymują od renomowanych firm. Fotelik Samochodowy Maxi Cosi Pebble oferuje nam najpopularniejszy i na ten moment najlepszy system montowania fotelika ISOFIX. Ponadto, bezpieczeństwo fotelika gwarantują również oceny z bazą pod fotelik FamilyFix. Co więcej, opisywany przez nas fotelik wykonany został z bardzo komfortowego materiału, dzięki czemu komfortowo i w bezpieczny sposób przewieziecie malca do domu. Cechami wyróżniającymi ten produkt od każdego innego dobrego fotelika samochodowego 0-13 kg jest uprząż z systemem „easy-out”. Oznacza to, że nasze niemowlę można bardzo łatwo zapiąć i wyjąć z fotelika męczenia się i gimnastykowania. Nie zapomnijmy o dodatkowych funkcjach, które poprawią funkcjonalność tego fotelika. Mowa tutaj o regulowanym zagłówku i szelkach barkowych, które można regulować jednym dociągnięciem!
Kolejną zaletą tego fotelika jest kompatybilność. Możemy wykorzystać ten fotelik w wielu wózkach, gdyż kompatybilny jest z innymi producentami, nie tylko z Maxi Cosi. Dlaczego według nas jest to najlepszy fotelik samochodowy 0-13 kg? Oprócz wymienionych wyżej zalet, Maxi Cosi Pebble to również przyzwoita cena! Nie jest co prawda najtańszym fotelikiem na rynku, ale porównując jakość do ceny, jest to zdecydowanie faworyt na rynku!

R

Zalety

– Możliwość wyprania tapicerki,

– Prosta regulacja elementów,

– System „easy-out”,

– Jeden z najbezpieczniejszych fotelików na całym rynku.

Q

Wady

Dość ciężki.

Filmik prezentujący opisywany produkt:

Drugim interesującym wyborem jest FOTELIK SAMOCHODOWY BESAFE IZI GO 0-13 KG

wózki dziecięce wielofunkcyjne 3w1

Montowany tyłem do kierunku jazdy przy użyciu ISOFIX metody, BESAFE IZI to bardzo dobra alternatywa, która nie odstępuje pod względem bezpieczeństwa od zwycięzcy rankingu. Oferuje on pięciopunktowy system bezpieczeństwa. Dzięki temu, nie musimy martwić się o to, że dziecko zsunie się podczas jazdy lub zajmie niekomfortową pozycję. Co prawda nie ma tutaj systemu ułatwiającego zapięcie i odpięcie dziecka, lecz zastosowano tutaj uprzęże z magnesami. Ułatwiają one usadzenie dziecka w foteliku. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to produkt ten został wybrany najlepszym/wysoce rekomendowanym zakupem w niemieckich testach bezpieczeństwa. Jest to niezwykłe osiągnięcie, gdyż jak wiemy, Niemcy bardzo skrupulatnie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa (przykładem mogą być właśnie przeglądy TUV). Jeśli chodzi o dodatkowe informacje o foteliku, to należy wspomnieć o możliwości wyregulowania wysokości uprzęży, łatwym montażu, oraz wysokiej stabilności produktu, która gwarantowana jest przez zaczepy pasa biodrowego.
Materiał fotelika można prać w pralce, lecz wiążą się z tym pewne problemy. Jedyną wadą może być przecierający się materiał. Oferowane przez nas produkty to najlepsze foteliki samochodowe 0-13 kilogramów i pokazują to z każdej strony, również cenowej! BESAFE IZI GO jest delikatnie tańszy od zwycięzcy rankingu!

R

Zalety

– Bardzo bezpieczny,

– Łatwy w montażu,

– Stabilny podczas jazdy.

Q

Wady

– Delikatny materiał.

Trzecią ofertą jest FOTELIK SAMOCHODOWY RECARO PRIVIA 0-13 KG!

wózek dziecięcy 3w1 lekki

Jeśli zależy nam na najbezpieczniejszym, najlepszym foteliku na rynku, warto sprawdzić wózek od Recaro Privia. Dlaczego? Otóż oferowany produkt zyskał najlepsze wyniki w badaniach ADAC. Jest to jedyny produkt w badanej grupie, który otrzymał najwyższe oceny bezpieczeństwa. Oprócz największego automobil klubu w Europie, testy fotelika przeprowadziła również firma Stiftung Warnest, gdzie fotelik otrzymał najwyższy w historii wynik. Stworzenie tak bezpiecznego fotelika było możliwe dzięki połączeniu bezawaryjności i niesamowicie wysokiej jakości wykończenia firmy RECARO PRIVIA z bazą RECAROfix. Oprócz bezpieczeństwa fotelik ten oferuje również wiele innych zalet. Jedną z nich jest niesamowita lekkość oraz bardzo bogate wyposażenie, które uwzględnia takie elementy jak jednoprzyciskowe odczepienie od bazy, materiały absorbujące energie, duże przyciski zainstalowane w intuicyjny i przejrzysty sposób, wskaźniki prawidłowego wpięcia, regulowana teleskopowa noga bazy. Takie elementy jak zagłówek, pasy, czy ochraniacze barkowe zostały zintegrowane z fotelikiem.

Co więcej, nie musimy martwić się tutaj o tkaninę, gdyż zastosowana tutaj tapicerka Tec to aksamitna powłoka, idealnie chroniąca skórę naszego dziecka. Jedyną rzeczą, którą niektórzy z was mogą się martwić to, cena. Jest ona prawie dwa razy większa od dwóch poprzednich rekomendacji.

R

Zalety

– Najbezpieczniejszy na rynku,

– Bardzo łatwy w obsłudze,

– Komfortowy i wygodny,

– Lekki i poręczny.

Q

Wady

– Dość drogi.

Kolejny interesujący wybór to FOTELIK SAMOCHODOWY KIDDY EVOLUTION PRO 2 0-13 KG

wózek dziecięcy 3w1

Tutaj standardowo otrzymujemy trzypunktową uprząż, która utrzymuje nasze dziecko stabilnie na miejscu. Interesującą rzeczą, która wyróżnia ten produkt od innych, jest wykorzystanie pięciopunktowej regulacji. Oznacza to, że idealnie możemy dopasować dziecko do fotelika i upewnić się, że ma tyle przestrzeni, ile potrzebuje. Oprócz tego, wykorzystano tutaj autorski, innowacyjny system oparcia. Każdy dobry fotelik do samochodowu 0-13 oferuje pewne regulacje. Jednakże w przypadku Kiddy Evolution Pro 2, ta regulacja jest o wiele bardziej zaawansowana, a przy okazji bardzo prosta i intuicyjna. Za pomocą jednego ruchu możemy ułożyć naszego malucha w pozycji leżącej. Kolejną ciekawostką, która w pewien sposób wpłynie na komfort podczas jazdy, jest dodatkowy daszek przeciwsłoneczny, jaki otrzymamy w zestawie. Wyżej wymienione opcje to nie wszystko! Producenci fotelika upewnili się, że oferowany przez nich produkt jest wygodny w przenoszeniu. Jak to zrobili? Udostępnili nam również pięciostopniową regulację, dzięki czemu możemy dopasować uchwyt i przenosić dziecko bez żadnego problemu!
Cenowo Kiddy Evolution Pro 2 znajduje się na tym samym poziomie, co BESAFE IZI Go, więc jest delikatnie tańszy od naszego numeru jeden. Należy jednak pamiętać, że nie można stosować pozycji leżącej w trakcie jazdy, gdyż wózek nie został do tego przystosowany!

R

Zalety

Zalety:
– Pozycja leżąca,
– Zaawansowane regulacje,
– Wygodny w przenoszeniu.

Q

Wady

– Pozycja leżąca nie w trakcie jazdy.

FOTELIK SAMOCHODOWY CYBEX ATON 0-13 KG numerem pięć w ranking fotelików samochodowych 0-13

wózki dziecięce 3w1 tanie

Jeśli szukamy lekkiego i bezpiecznego połączenia, które przeszło najważniejsze i najpopularniejsze testy bezpieczeństwa, sprawdźcie Cybex Aton! Nie jest to co prawda najtańsza oferta, lecz najwyższe standardy i jakość wykonania mówią same za siebie. Mamy tutaj do czynienia z fotelikiem, który waży nieco ponad 3 kilogramy (ponad kilogram mniej niż inne!). Nie musimy jednak martwić się, że produkt traci przez to w innych aspektach. Mimo lekkości, gwarantuje on niezwykłe bezpieczeństwo, a to wszystko dzięki zastosowaniu systemu montażu ISOFIX oraz osłon bocznych. Jeżeli chodzi o kompatybilność fotelika samochodowego, możemy jedynie używać go z bazami firmy Aton. Jednakże, nie musimy ograniczać się do ISOFIX jako jedynej metody montażu. Alternatywą są pasy. Jednakże, ogromną zaletą jest wysoka kompatybilność fotelika. Jeżeli mamy wózek wielofunkcyjny, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziemy w stanie zamontować ten fotelik na nasz wózek.
Problemem może być jednak cena, gdyż jest on zdecydowanie droższy niż pozostałe oferty. Nie dorównuje co prawda firmie Recario, ale wózek ten zaliczyć można właśnie do tej droższej półki.

R

Zalety

– Najlżejszy fotelik na rynku,
– Kompatybilny z wieloma wózkami,
– Idealny dla aktywnych rodziców.

Q

Wady

– Dosyć drogi.

Propozycją numer sześć jest FOTELIK SAMOCHODOWY GRACO SNUGFIX 0-13 KG

wózki dziecięce 3w1 retro

Wykorzystujący montaż ISOFIX, wózek firmy Graco Snugfix to świetna oferta dla rodziców, którzy bardzo ważnie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa. Przeprowadzając testy do rankingu fotelików samochodowych 0-13, braliśmy pod uwagę coś więcej niż tylko bezpieczeństwo i piąta rekomendacja na liście spełnia te wymagania! Graco Snugfix został dostosowany do dzieci od 0 do 18 miesięcy. Oznacza to, że mogą nim podróżować noworodki aż do 13 kilogramów. Zastosowana uprząż w tym modelu jest pięciopunktowa. Oznacza to, że razem z osłonkami bocznymi, potwierdza najwyższe bezpieczeństwo. Nie możemy zapomnieć również o fakcie, że pięć punktów zapięcia stabilizuje dziecko. Jeśli chodzi o komfort, znaleźć tutaj możemy bardzo wygodną tkaninę, którą łatwo utrzymać w czystości i jest bezpieczna dla skóry naszego malucha. Co więcej, poduszka pod głowę jeszcze bardziej poprawia komfort, a dodatkowa osłonka przeciwsłoneczna, która zintegrowana została z systemem, świetnie chroni nasze dziecko przed promieniami słonecznymi.
Cenowo nie odbiega za bardzo od zwycięzcy rankingu, choć jest on delikatnie droższy. Niestety, jest to amerykańska produkcja mniej znanej firmy na polskim rynku, co może, lecz nie musi, spowodować kłopoty z serwisem i uwzględnieniem gwarancji.

R

Zalety

– Bezpieczny,
– Komfortowy dla dziecka,
– Łatwy w montażu.

Q

Wady

– Ciężko dostępny serwis.

Budżetową opcją fotelika jest FOTELIK SAMOCHODOWY AVIONAUT KITE K.05 0-13 KG + BAZA ISOFIX

wózki dziecięce 3w1 retro

Zdecydowaliśmy sprawdzić, czy nasz ranking fotelików samochodowych 0-13 kg może pozwolić sobie na tańsze, a co za tym idzie teoretycznie gorsze foteliki. Okazało się, że jednym z nielicznych produktów, które spełniają podstawowe elementy bezpieczeństwa i nadają się do bezpiecznego przewożenia niemowląt. Znajdziemy tutaj podstawowe środki bezpieczeństwa, jak na przykład montaż przy pomocy ISOFIX. Jednakże, uniwersalność produktu pozwala na zamontowanie go pod pas. Produkt jest polskiego producenta i pomimo mało znanej firmy, twórcy wykorzystali porządne materiały do przygotowania zarówno tkaniny, jak i zewnętrznej części fotelika. Mamy tutaj do dyspozycji bardzo podstawową regulację. Nie znajdziemy tutaj jednak dodatkowych funkcjonalności, które pomogłyby ustawić fotelik w sposób, jaki sobie tego życzymy. Warto pamiętać, że fotelik ten montujemy tyłem do kierunku jazdy, czyli tak samo jak wszystkie wyżej wymienione produkty. Jedyną wadą jest zdecydowanie brak atestu bezpieczeństwa. Pomimo zastosowania wszystkich funkcji potrzebnych do zabezpieczenia dziecka, producent nie poddał swojego produktu testom.
Jak wspomnieliśmy powyżej, jest to ciekawa opcja, gdyż kosztuje ona prawie dwa razy mniej niż pozostałe oferty, a od najdroższego fotelika rekomendowanego w naszym rankingu jest ponad trzy razy tańszy!

R

Zalety

Zalety:
– Bardzo tani,
– Prosty w obsłudze i montażu,
– Wytrzymały.

Q

Wady

– Brak atestu bezpieczeństwa.

Jak kupić dobry fotelik samochodowy 0-13 kg? Sprawdź dokładnie jakimi cechami kierowaliśmy się przy wyborze do rankingu fotelików samochodowych 0-13 kilogramów!

Aby być w pełni odpowiedzialnym rodzicem i wybrać dobry fotelik samochodowy, należy poświęcić tematowi trochę więcej czas. Który model został sprawdzony przez specjalistów i recenzja wyszła pozytywnie? Który wózek oferuje najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa? Jakich materiałów użyto do wyłożenia tkaniny wewnątrz? Jak dużo funkcji regulacji znaleźć możemy? Jak długo trwa gwarancja? Na te wszystkie pytania i wiele więcej należy znać odpowiedzieć. Gdy tylko upewnimy się, że wiemy o produkcie wszystko, będziemy w stanie wybrać najlepszy fotelik samochodowy 0-13 kg, niekoniecznie bazując na naszym rankingu. Ciekawą stroną, z której dowiecie się wielu podstaw, jest na pewno tutaj. Znajdziecie tam wiele przydatnych informacji oraz porad, które nie tylko dotyczą właściwego wyboru fotelika, ale również oferują wiadomości dotyczące poprawnego montażu i usadzenia dziecka. Jeśli jednak interesuje was szczegółowy opis, zapraszamy poniżej!

Najlepsze foteliki samochodowe 0-13 kilogramów? Zacznij od bezpieczeństwa!

Najważniejsza rzecz w przypadku fotelików samochodowych to zawsze bezpieczeństwo. Przeszukując różne oferty warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy związanych z tą kwestią. Po pierwsze, sprawdźmy jak wygląda sytuacja testów zderzeniowych. Najczęściej przeprowadzane były one przez największy automobil klub w Europie, który mieści się w Niemczech. ADAC to nie tylko klub, lecz cała organizacja, której działalność pokrywa aktywna współpraca z takimi organizacjami jak Euro NCAP (znani z przeprowadzania testów bezpieczeństwa samochodów), Europejski Program Oceny Ryzyka na Drogach, czy FIVA. Jeśli szukany przez nas fotelik ma atest zatwierdzony przez ADAC, to możemy być przekonani rzetelnej informacji. Oprócz automobil klubu z Niemczech, warto sprawdzić również oceny z takich firm jak Stiftung Warnest. Ich opinia oraz certyfikat jest równie ważny i potwierdza bezpieczeństwo fotelików. Jeśli chodzi o same elementy bezpieczeństwa, na pewno należy zwrócić uwagę na osłonki boczne, na jakość wykonania pasów, a nawet na metodę montażu.

Co oprócz bezpieczeństwa? Sprawdź funkcjonalność

Nie jest to co prawda tak ważna sprawa jak bezpieczeństwo, ale to właśnie dodatkowe funkcje i regulacje pozwalają nam dostosować pozycję fotelika do naszego dziecka i nie tylko poprawiają naszemu maluchowi komfort, ale również bezpieczeństwo. Dobrze dobrane ustawienie jest niezwykle ważne, dlatego należy szukać fotelików, które oferują regulację wysokości, regulację pasów bezpieczeństwa, regulację zagłówka i regulację innych elementów! Oprócz tego, warto szukać specjalnych systemów (jak na przykład system „easy-out”), które ułatwiają korzystanie z niektórych modeli. Dzięki takim systemom możemy bez problemu odpiąć dziecko od fotelika lub bez problemu je w nim umieścić. Co więcej, funkcjonalne foteliki świetnie sprawdzają w sytuacjach, kiedy chcemy przetransportować dziecko bez potrzeby użycia gondoli.

Waga – kolejny element, którym charakteryzują się dobre foteliki do samochodowu 0-13

Jest to ważny aspekt, gdyż to właśnie dzięki niskiej wadze możemy korzystać z fotelika swobodnie i bez obciążeń. Waga fotelików waha się od 3 do nawet 5 kilogramów. Te najcięższe są bardzo trudne w przenoszeniu, a co za tym idzie ciężko jest dokładnie przygotować wszystkie ustawienia. Ponadto, warto wiedzieć o tym, że bezpieczne foteliki do samochodowu 0-13 w żaden sposób nie stają się gorsze, gdy są lżejsze. Wręcz przeciwnie. Te najlepsze foteliki, które uzyskały najlepsze wyniki w testach bezpieczeństwa, są właśnie lekkie. Spowodowane jest to głównie materiałem, z jakiego są wykonane. Ma na to jednak wpływ również podstawa, która często służy jako stabilizator. Nowocześniejsze foteliki wykorzystują jednak specjalne systemy, które pozwalają ustabilizować produkt bez nadmiaru kilogramów.

Opinie innych użytkowników

Recenzje oraz komentarze innych ludzi to również bardzo dobry sposób na to, aby dowiedzieć się czegoś więcej o danym produkcie. Niestety, wiele osób w zły sposób montuje foteliki lub źle usadawia w nich dzieci, przez co uważają je za mało komfortowe. Wystarczy jednak wyselekcjonować te komentarza i skupić się na zweryfikowanych zakupach, aby dowiedzieć się rzetelnych informacji na temat danego modelu. Ważne jest, żeby omijać sponsorowane strony, gdyż takie miejsca nie są do końca obiektywne i możemy po prostu napotkać ukrytą reklamę danego fotelika.

Cena fotelika samochodowego

Nie powinien to być aspekt, na który zwracamy uwagę przy zakupie fotelika samochodowego dla dziecka – chodzi tutaj przecież o bezpieczeństwo naszego malucha. Jakkolwiek źle by to nie brzmiało, można jednak wydać mniej, a zapewnić naszemu brzdącowi lepszą ochronę. Dlatego zanim zdecydujecie się na zakup, sprawdźcie konkurencyjny fotelik i porównajcie wszystkie wyżej wymienione aspekty. Jeśli cena przemawia za tym tańszym, to wybór powinien być oczywisty. Polecane przez nas foteli znajdują się w przedziale cenowym 300-1000 złotych, lecz już te za 500-600 złotych świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji.

Podsumowanie

Powyższy ranking zdecydowanie pomoże wam w podjęciu dobrej decyzji. Jeśli nie chcecie jednak bazować jedynie na naszym doświadczeniu i ekspertyzie, możecie poszukać fotelika na własną rękę. W przeciwnym wypadku, wybierzcie polecany przez wszystkich (nie tylko nas) fotelik MAXI-COSI Pebble 0-13 kg!