Niezależnie od wieku dziecka mierzenie temperatury to prawdziwe wyzwanie dla każdego rodzica. Trudno skłonić pociechę do pozostawania w bezruchu na wystarczająco długi czas, by otrzymany wynik był wiarygodny. Bardziej tradycyjne sposoby mierzenia temperatury, choć skuteczne, nie należą do szczególnie przyjemnych, prostych czy higienicznych. To główne powody, dla których wielu rodziców decyduje się na alternatywę. Spośród dostępnych opcji systematycznie rośnie zainteresowanie bezdotykowymi urządzeniami do mierzenia temperatury. Poniższy ranking odpowie na pytanie, jaki termometr na podczerwień wart jest uwagi.

Termometr na podczerwień – ranking 2018 najlepszych modeli

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BEURER FT 90

9.7

Średni


 

GERATHERM NONCONTACT

9.6

Tani

OMRON GENTLE

9.5

Drogi

HAXE TS23

9.4

Tani

TM-50 PRO

9.3

Tani

Sprawdzona pomoc nie tylko w nocnych infekcjach

termometr na podczerwień ranking

BEURER TERMOMETR ELEKTRONICZNY BEZDOTYKOWY FT 90 to jeden z droższych modeli dostępnych w [y[ termometrów bezdotykowych, jednak nietrudno zauważyć, że jest wart swojej ceny. Jego kształt sprawia, że wykonywanie pomiarów jest bardzo wygodne niezależnie od wieku dziecka czy też sytuacji, w jakiej należy zmierzyć temperaturę. To również urządzenie, które może się sprawdzić szczególnie podczas nocnych infekcji, ponieważ ułatwia wykonanie pomiaru w ciemnościach, a przy tym zachowuje ciszę. Jego użycie nie grozi obudzeniem dziecka – sygnał dźwiękowy, informujący o wykonaniu pomiaru, można bez większych trudności wyłączyć, a podświetlany ekran sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, również z ograniczonym dostępem do światła.

R

Do niewątpliwych zalet i zarazem aspektów wyróżniających termometr firmy BEURER na tle innych urządzeń, należą:

– duża dokładność również podczas powtarzania pomiarów,
– szybkość działania (zarówno samo uruchamianie, jak i wykonywany pomiar odbywają się bardzo szybko)
– możliwość pomiaru ciała i otoczenia, w tym np. mieszanki mleka dla dziecka,
– prosta obsługa i intuicyjne menu.
Q

Jak każdy sprzęt, termometr BEURER ma również wady. Te natomiast dotyczą głównie:

– wysokiej ceny urządzenia nawet na tle innych termometrów bezdotykowych,
– dużych gabarytów urządzenia, które nieco utrudniają pomiary,
– szybko ścierających się nadruków z przycisków, co dziwi z uwagi na staranne wykonanie termometru,
– konieczność trzymania termometru w tym samym pomieszczeniu przez 15 minut poprzedzających mierzenie temperatury.

Szybki i dokładny pomiar w dobrej cenie

termometr bezdotykowy na podczerwień ranking

Spośród wielu modeli termometrów na podczerwień na uwagę zasługuje bez wątpienia GERATHERM TERMOMETR NONCONTACT. Tym, co go wyróżnia, jest unikalny wygląd. Zarówno rozmiary jak i desing urządzenia sprawiają, że korzystanie z niego jest bardzo łatwe niezależnie od pozycji dziecka, w jakiej mierzy się temperaturę. Dzięki temu pomiary mogą być wykonywane zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych dzieci, a także podczas snu, a szybkość ich wykonywania jest jednym z największych atutów GERATHERM. Producent pomyślał również o wygodnym przechowywaniu urządzenia, dodając do niego dedykowany stojak.

R

GERATHERM wyróżnia się na tle innych urządzeń przede wszystkim z uwagi na:

– alarm gorączki wizualny i dźwiękowy, który nie pozostawia najmniejszych wątpliwości w przypadku konieczności interpretacji otrzymanego pomiaru,
– bardzo dokładny pomiar temperatury ciała, wody w wannie, mleka dla dziecka oraz otoczenia; jego uniwersalność to niewątpliwie duży atut,
– jeden z najszybszych pomiarów spośród termometrów bezdotykowych – wystarczy jedna sekunda, by otrzymać dokładny wynik.
Q

Jednakże pomimo tych wszystkich zalet producentowi nie udało się uniknąć wad, które obniżają komfort korzystania z niego, mianowicie:

– termometr niekoniecznie nadaje się do mierzenie temperatury w nocy z uwagi na bardzo jasne światło wyświetlacza i brak możliwości wyłączenia sygnału dźwiękowego,
– pomiar jest utrudniony, ponieważ uzyskanie wiarygodnego wyniku wymaga trzymania termometru w odpowiedniej odległości od ciała,
– czas pomiędzy kolejnymi pomiarami mógłby być krótszy.

Wielofunkcyjność w wygodnym i ergonomicznym opakowaniu

termometr na podczerwień ranking 2018

Firma Omron jest znana i ceniona na rynku produktów medycznych, dlatego w rankingu nie mogło zabraknąć OMRON GENTLE TEMP 720. To przede wszystkim urządzenie o wyjątkowym kształcie cenione z uwagi na swoją dokładność i powtarzalność pomiarów. Na wygodę użytkowania wpływa nie tylko sam kształt obudowy – duży i czytelny wyświetlacz ułatwia odczytywanie wyników, co ma duże znaczenie szczególnie w przypadku ruchliwych dzieci i nocnego mierzenia temperatury. Samo urządzenie jest niewielkie, dobrze leży w dłoni i sprawdza się w przypadku noworodków oraz starszych pociech, ponieważ nie wymaga długotrwałego „celowania”, co dla wielu rodziców ma ogromne znaczenie.

R

OMRON GENTLE TEMP 720 dla wielu rodziców staje się pierwszym wyborem nie tylko z powodu uznanej marki. Na decyzję wpływają również jego zalety, do których należą:

– dyskretny sygnał informujący o zakończeniu pomiaru i otrzymaniu wyniku; możliwe jest wyłączenie go, dzięki czemu nawet dzieci o płytkim śnie nie zostaną obudzone podczas mierzenia temperatury w nocy,
– wyjątkowa prostota użytkowania, którą urządzenie zawdzięcza jedynie dwóm przyciskom funkcjonalnym,
– możliwość nieustanego kontrolowania temperatury w pokoju dziecka, ponieważ w trybie offline termometr pokazuje nieustannie temperaturę otoczenia.
Q

To, co dla jednych jest zaleta, dla innych może stać się wadą, dlatego część rodziców skarży się szczególnie na:

– wysokie koszty użytkowania, wynikające przede wszystkim z braku możliwości całkowitego wyłączenie termometru i pozostawania urządzenia w stanie czuwania,
– krótki czas podświetlania uzyskanego wyniku (ok. 2-3 sekundy),
– konieczność przygotowania się do pomiaru, by termometr wskazał prawidłowe wartości, mianowicie urządzenie w danym pomieszczeniu musi przebywać 30 minut, a osoba, której mierzy się temperaturę, minimum 5 minut, by odczyt temperatury ciała był właściwy.

Mały rozmiar, niska cena i wysoka jakość

termometr na podczerwień opinie

HAXE TERMOMETR NA PODCZERWIEŃ TS23 to bardzo niepozorne urządzenie, które należy do najmniejszych termometrów na podczerwień. Jest niewiele większe od karty kredytowej, jednak nie wpływa to na wygodę odczytu pomiaru, ponieważ duży, podświetlony wyświetlacz i wyraźne cyfry sprawdzają się również w nocy. Dodatkową zaletą urządzenia jest również wbudowany zegar, który pomoże pamiętać o podawaniu leków, a dedykowany stojak zamieni termometr w urządzenie wielofunkcyjne. HAXE TS23 nie tylko bowiem zmierzy temperaturę ciała, ale też otoczenia, zapewniając komfort choremu. Co więcej, umożliwia dwa sposoby sprawdzania temperatury ciała: na czole i w uchu. Wielu rodziców przekonuje również stosunkowo niska cena urządzenia, która na szczęście nie wpływa na jego jakość i dokładność otrzymywanych pomiarów. Wystarczy zaledwie sekunda, by odczytać temperaturę. Innymi słowy, Haxe TS23 to dobry termometr na podczerwień w akceptowalnej cenie.

R

HAXE TS23 to termometr bezdotykowy na podczerwień, bez którego ranking [y] nie byłby pewny. Głównymi argumentami świadczącymi na jego korzyść są:

– niska cena, która na szczęście nie oznacza bardzo słabej jakości termometru, ponieważ odczyty są powtarzalne z niewielkim marginesem błędu,
– automatyczne wyłączanie się urządzenia, co ma znaczący wpływ na oszczędzanie baterii; równie godny uwagi jest wskaźnik niskiego poziomu baterii, ponieważ umożliwia on uniknięcie sytuacji nagłego rozładowania się termometru, gdy jest potrzebny,
– dyskretne działanie, dzięki stosunkowo cichemu sygnałowi dźwiękowemu.
Q

Jednakże HAXE TERMOMETR NA PODCZERWIEŃ TS23 to także szereg wad, o których należy wspomnieć. Należą do nich:

– jeden przycisk sterowania, który wbrew pozorom nie zawsze ułatwia korzystanie z termometru; przechodzenie między poszczególnymi trybami pracy nie należy do najwygodniejszych, szczególnie w przypadku pośpiechu,
– brak wymiennych nakładek do mierzenia temperatury w uchu, co wprawdzie zmniejsza koszty eksploatacji, jednak nie jest zbyt higienicznym rozwiązaniem.

Termometr przyszłości o futurystycznym wyglądzie

termometr na podczerwień jak używać

TECH-MED. TERMOMETR NA PODCZERWIEŃ BEZDOTYKOWY TM-50 PRO to jedno z droższych urządzeń w tym zestawieniu, ale nie sposób pominąć go w rankingu. Ci, którzy chcą odpowiedzieć na pytanie, jaki termometr na podczerwień będzie jednym z lepszych, a przy tym nie muszą przykładać większej wagi do ceny urządzenia, powinni przynajmniej poznać możliwości modelu TM-50 PRO. Jest zdecydowanie najszybszym urządzeniem w powyższym zestawieniu – wystarczy zaledwie pół sekundy, by uzyskać wiarygodny wynik w dwóch jednostkach: Celsjusza i Fahrenheita.

R

Termometr firmy TECH-MED to nie tylko duża dokładność - to również szereg innych zalet, sprawiających, że człon PRO w nazwie modelu nie jest przesadzony. Zawdzięcza to:

– możliwości ustawienia alarmu, który uruchamia się przy podwyższonej temperaturze ciała,
– laserowemu celownikowi, ułatwiającemu dokonanie pomiaru w miejscu do tego wskazanemu,
– automatycznemu wyłączaniu się urządzenia, co ma wpływ na oszczędzanie baterii,
– wbudowanej pamięci, umożliwiającej zapamiętanie ostatnich trzydziestu dwóch wyników pomiaru.
Q

TECH-MED. TERMOMETR NA PODCZERWIEŃ BEZDOTYKOWY TM-50 PRO nie jest pozbawiony wad. Spośród tych, które najbardziej rzutują na codzienne używanie, należy wymienić:

•niewygodne i mało intuicyjne menu,
•brak przycisku wyłączania na żądanie, przez co jest się zależnym od automatycznego wyłączania się urządzenia.

Dlaczego termometr na podczerwień wygrywa ranking urządzeń do mierzenia temperatury?

Popularność termometrów na podczerwień systematycznie rośnie. Jeszcze do niedawna wykorzystywany były wyłącznie w placówkach medycznych, głównie z uwagi na higieniczność używania go, jednak systematycznie spadające ceny tych urządzeń sprawiły, że coraz większa liczba rodziców nie wyobraża sobie powrotu do termometrów rtęciowych (które zostały wycofane z aptek) czy termometrów elektronicznych. Głównie wpływ na to ma wygoda i szybkość pomiaru, czyli te aspekty, które mają znaczenie nie tylko dla samych rodziców, ale również dzieci, a im bardziej ruchliwa jest pociecha, tym usilniej szuka się możliwości szybkiego sprawdzenia jej stanu zdrowia. Mierzenie temperatury noworodka czy niemowlęcia natomiast nie musi być dłużej wyzwaniem dla rodziców i dziecka – teraz to bardzo proste zadanie, trwające zaledwie sekundy.

termometr bezdotykowy opinie 2018

Termometr na podczerwień – jak używać, by uzyskać wiarygodny i dokładny pomiar

Zanim odpowie się na pytanie, jak prawidłowo używać termometru na podczerwień, warto w ogóle poznać zasadę jego działania. nie trzeba przy tym posiadać rozległej wiedzy z zakresu fizyki, by móc uwierzyć, że termometry tego typu naprawdę działają. Każde ciało, którego temperatura jest większa niż zero bezwzględne (-273,15 C, czyli 0 K), emituje promieniowanie cieplne, innymi słowy – niewidzialne promieniowanie elektromagnetyczne. To właśnie podczerwień, na którą reagują termometry bezdotykowe, a także noktowizory i inne urządzenia, o czym można więcej przeczytać w niniejszym artykule.

Do termometrów na podczerwień zalicza się zarówno te w pełni bezdotykowe, jak również douszne ze specjalnie wyprofilowaną końcówka. Te drugie odczytują temperaturę w uchu, co umożliwia uzyskanie bardzo dokładnego pomiaru. Wyniki to przede wszystkim z dużej bliskości bębenka do podwzgórza, czyli części mózgu odpowiadającej za kontrolę temperatury ciała. Modele te mają jednak wiele wad, mianowicie konieczność włożenia końcówki do ucha, co jest wręcz niemożliwe w przypadku bardziej ruchliwych dzieci lub zapalenia ucha. Z tego powodu dobrą alternatywą są termometry punktowe, odczytujące temperaturę ciała z czoła.

Nie istnieje jedna skuteczna metoda wykonywania pomiaru w przypadku wszystkich modeli termometrów na podczerwień. Na pewno konieczne jest dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi i sprawdzenie wymogów pod kątem odległości, w jakiej trzeba trzymać urządzenie, czasu trwania pomiaru, miejsca, w którym należy mierzyć temperaturę oraz tego, jak długo termometr powinien przebywać w pomieszczeniu, w jakim wykonuje się pomiar.

Czego unikać podczas mierzenia temperatury urządzeniem na podczerwień

Chociaż nie istnieją jednoznaczne wskazania, jak używać termometrów bezdotykowych, można sporządzić listę zakazów. To ona gwarantuje dokładny wynik, a znajdują się na niej: brak przeciągów czy otwartych okien. Pomiarów nie należy również wykonywać bezpośrednio po przyjściu z zewnątrz czy po wysiłku lub ciepłym posiłku, ponieważ wpływają one na temperaturę ciała, zwiększając ją na pewien czas.

Na co zwrócić uwagę, kupując termometr na podczerwieńń

Wybór odpowiedniego termometru na podczerwień nie jest łatwy. Ustalając dostępny budżet warto wziąć pod uwagę fakt, że termometr taki ma służyć przez lata, dlatego wyższa cena zapewni nie tylko dłuższą sprawność urządzenia, ale też dokładniejsze pomiary. Te natomiast są podstawą oceniana stanu zdrowia dziecka, a na tym lepiej nie oszczędzać. Kolejnym pytaniem, na jakie warto sobie odpowiedzieć, jest to, ile osób będzie korzystało z urządzenia i jak szybko można wykonać pomiar. Ruchliwie dzieci docenią bardziej czułe urządzenia, a ich rodzice – termometr, który nie wymaga długiego celowania. Równie ważna jest wiedza na temat dokładności pomiarów oraz możliwość zapamiętywania uzyskanych wyników, które wesprą kontrolę stanu zdrowia dziecka.

Poznanie opinii na temat termometrów bezdotykowych również ma znaczenie, ponieważ to one powiedzą czy urządzenie nie działa zbyt głośno, a wyświetlacz nie jest zbyt mocno oświetlony. To natomiast decyduje o komforcie używania go w nocy czy podczas snu dziecka w każdym wieku. Działanie takiego urządzenia w porze nocnej można podejrzeć na filmiku [https://www.youtube.com/watch?v=uUvviiU08f4].

Dodatkowe funkcje termometru na podczerwień – opinie na temat ich przydatności

Wiele termometrów bezdotykowych posiada pewne dodatkowe funkcje, których występowanie budzi niekiedy wątpliwości. Jedną z najczęściej występujących i zarazem tych najbardziej przydatnych jest możliwość przestawiania termometru z mierzenia temperatury ciała na pomiar temperatury pomieszczenia czy wody (w wannie oraz do przygotowywania jedzenia dla dziecka). Nie jest to coś, co absolutnie musi posiadać każdy termometr na podczerwień, ale często różnica między modelami z tą funkcja wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych, a jest to coś, co warto używać dla bezpieczeństwa dziecka. Dzięki temu termometr zamieni się w urządzenie wielofunkcyjne, kąpiele będą cieple, ale nie gorące, podobnie jak posiłki dla niemowląt.

Większą wątpliwość natomiast budzą takie dodatki jak np. wmontowany zegar, który prowadzi do szybszego wyczerpania baterii, a nie niesie ze sobą realnych korzyści. Podobnie nie dla każdego rację bytu będzie miał alarm podwyższonej temperatury ciała – to miły dodatek, jednak niezbędny w rzeczywistości głównie dla osób niewidomych, ponieważ ułatwi im kontrolę ciała. Pozostałym osobom natomiast powinny wystarczyć wskazania liczbowe na wyświetlaczu.

Termometr na podczerwień – opinie 2018 lekarzy i rodziców coraz częściej są pozytywne

Termometry na podczerwień coraz częściej są wybierane jako najbardziej pewne i niezawodne urządzenia. Placówki medyczne korzystają z nich regularnie, bo znacznie przyspieszają pracę pielęgniarek, a przy tym nie roznoszą drobnoustrojów. Rodzice kierują się nieco innymi przesłankami, ale i oni doceniają szybkość tych urządzeń. Które jednak jest najlepsze? Czy można mówić o zwycięzcy rankingu?

BEURER TERMOMETR ELEKTRONICZNY BEZDOTYKOWY FT 90 nie bez powodu znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia. Łączy w sobie akceptowalną cenę i dobrą jakość. Nie jest najdroższym urządzeniem spośród dostępnych, a przy tym posiada zdecydowanie przydatną funkcję pomiaru otoczenia i przedmiotów. Do tego umożliwia wygodną oraz dyskretną pracę w nocy – nawet dzieci borykające się z płytkim snem nie zostaną dzięki temu obudzone podczas mierzenia temperatury w nocy. W nocnych pomiarach pomoże również dobrze podświetlony wyświetlacz i wyraźne cyfry na nim. BEURER FT 90 to pewność i szybkość pomiaru, a przy tym prosta obsługa, z którą poradzą sobie nawet mniej zaawansowani użytkownicy tego typu sprzętu.

Współczesne termometry bezdotykowe niemal w niczym nie przypominają urządzeń dostępnych jeszcze kilka lat temu. Wtedy wydawały się zabawkami, ewentualnie modnymi gadżetami. Teraz są w pełni profesjonalnymi termometrami stosowanymi w placówkach medycznych. Oczywiście wybór najtańszego modelu nie zagwarantuje takiej pewności jak urządzenia z nieco wyższej półki cenowej. W tej sytuacji natomiast nie warto oszczędzać. To wydatek, który ma dostarczyć urządzenie na lata używania i niejednokrotnie zadecydować o leczeniu dziecka. To wygoda dla rodziców i spokój oraz komfort dla pociechy.
[kkratings]

Powiązane artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking najlepszych termometrów na podczerwień
Average rating:  
 6 reviews
 by Eliza

Taki termometr szczególnie dobrze sprawdza się przy dziecku. Szybko i dokładnie mierzy temperaturę, dziecko nie zdąży się zdenerwować. Ja mam firmy Microlife, nie był drogi, a służy nam bardzo dobrze.

 by siostra

Jak się nie mylę, to moja siostra ma taki termometr, bodajże ostatni z listy. Widać, że mogła wybrać lepiej, ale i tak nie jest tak najgorzej. Sama myślę o kupnie podobnego, bo męczy mnie to mierzenie temperatury codziennie, żeby sprawdzić dzień owulacji. Mam tylko nadzieję, że kiedyś się uda i nie będzie to potrzebne 😉 .

 by lubiętanio

Tanie nie tanie, ale takie termometry nie należą do tych niskopółkowych. Jak ktoś się chce tego do domu dokupić, to ma niezły problem, muszę powiedzieć. Poniżej 200 zł to nic dobrego się nie dostanie, taka prawda. Ja myślę o czymś takim, jak wydam dziecko na świat, ale kiedy to będzie? 😉

 by mamucha

Moje dzieciaki mówią na to pistolety i naprawdę mają niezły ubaw, kiedy im tak temperaturę sprawdzam, ale dla mnie najważniejsze jest to, że ten sprzęt naprawdę działa. Nie ma żadnego innego problemu z nimi, no może troszkę więcej miejsca zajmuje, ale jest przynajmniej bardzo dokładny. I za to go cenię.

 by chmira

Model champion, że tak powiem, mam w domu i nic złego na niego powiedzieć sobie nie dam. Zawsze jest gotowy do pracy, szybko mierzy temperaturę, nie ma problemów z jej mierzeniem. Wszystko jest super i to mi się podoba. Oczywiście opinie mogą być różne, ale nam to odpowiada.

 by jurganova

A widzicie, żadnej marki z tych termometrów nie znam. No, ale jak sobie człowiek jedynie myślał, żeby cokolwiek mieć w domu, a teraz naprawdę się stara i kupuje porządne rzeczy, to tak to właśnie jest. Dlatego ja powiem szczerze, że nie będę kupować po marce, ale i zaufam wam. Wybieram model nr 1.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online