Obawiasz się o słuch twojego dziecka? Jeżeli chcesz upewnić się, że słuch malucha będzie odpowiednio chroniony, zdecyduj się na zakup słuchawek wygłuszających. Dzięki temu elementowi możesz bez problemu zabierać brzdąca w miejsca, gdzie dotychczas nie mógł przebywać z uwagi na niedopuszczalną ilość decybeli.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Mozos MKID-1-WHITE

9.9

Tanie

Ecipeci Panda

9.8

Drogie


Mozos MKID-2-PINK

9.7

Tanie

JIPPIE'S

9.6

Średnia

Alpine 111.82.322

9.4

Drogie

Banz BA-BZEM043

9.3

Średnia

Rozwój nowoczesnych technologii przyczynia się do większego udziału głośnych samochodów w ruchu drogowym. W okresie wakacyjnym często korzystamy z lotnisk. Na codzień nie zdajemy sobie jednak sprawy z otaczającego nas huku. Problem jednak pojawia się, gdy chcemy zabrać niemowlę na spacer. Badania dowiodły, że narażanie dziecka na hałas w okresie niemowlęcym może istotnie przyczyniać się do rozwoju problemów ze słuchem w późniejszym okresie. Na tej podstawie warto rozważyć zakup ochraniaczy na uszy, które zagwarantują dziecku spokój i relaks, niezależnie od otoczenia.

Nauszniki wygłuszające dla dzieci MUFFY

słuchawki wygłuszające dla niemowląt 0

Słuchawki ochronne marki Mozos są odpowiednie od pierwszych dni dziecka. Akcesoria mogą być stosowane do 18 miesiąca życia. Dzięki regulowanemu pałąkowi, który utrzymuje nauszniki na miejscu, występuje równomierny nacisk. Sprzęt może być stosowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Nauszniki dedykowane są do używania przede wszystkim w samolocie i samochodzie.

Montaż słuchawek jest bardzo prosty. Opaska niedociskowa o regulowanym pasku ochrania bobasa przed deformacjami małej główki. Ponadto produkt spełnia wszystkie normy europejskie, dlatego został dopuszczony do obrotu na rynku polskim. Słuchawki zapobiegają przeciążeniu układu nerwowego, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci chorych na ADHD.

R

Zalety

 • opaska niedociskowa wyposażona w regulowany pasek,
 • po złożeniu zajmują niewiele miejsca,
 • są bardzo poręczne.
Q

Wady

 • brak mocowania z obu stron,
 • czasami się zsuwają.

Słuchawki wygłuszające Ecipeci

dobre słuchawki wygłuszające dla dzieci

Nauszniki wygłuszające dla dzieci marki Ecipeci są propozycją dla starszych dzieci. Według producenta, produkt będzie odpowiedni dla maluchów w wieku od 6 miesięcy do 10 lat. Słuchawki zostały przebadane przez Państwowy Instytut Badawczy, posiadają wiele ważnych certyfikatów, które udowadniają, że jest to produkt odpowiedni dla bobasów. Nauszniki wytworzone z wysokiej jakości bawełny, z niewielką domieszką elastanu. Zastosowano również delikatny rzep, całkowicie bezpieczny i dostosowany do małej główki.

R

Zalety

 • nauszniki, regulowana opaska na rzep oraz instrukcja obsługi zapakowane w estetyczne pudełko, które może być również prezentem dla młodych rodziców,
 • produkt wielokrotnie przebadany przez specjalistyczne instytucje, co potwierdza ich jakość.
Q

Wady

 • opaska jest mało elastyczna, co może być problemem, gdy dziecko podrośnie.

Słuchawki ochronne dla starszych dzieci

słuchawki wygłuszające dla dzieci ranking

Produkt marki MOZOS stanowi produkt dedykowany dla dzieci powyżej 2 roku życia do 5 roku życia. Dzięki temu elementowi redukcja szumów umożliwi dziecku spokojny sen. Są bardzo lekkie, dziecko zapomni, że je w ogóle nosi. To zminimalizuje prawdopodobieństwo ściągnięcia nauszników przez malucha. Nie uciskają głowy i są w pełni regulowane, aby minimalizować wpływ dźwięku na narząd słuchu.

R

Zalety

 • wysokiej jakości produkt w stosunkowo niskiej cenie,
 • nauszniki są bardzo lekkie,
 • doskonały efekt dźwiękochłonny osiągnięty dzięki odpowiednim parametrom technicznym.
Q

Wady

 • nie można ich złożyć,
 • zajmują stosunkowo dużo miejsca.

Postaw na JIPPIE'S, jeśli jesteś aktywnym rodzicem

słuchawki wygłuszające dla dzieci opinie

Nauszniki wygłuszające dla dzieci marki Jippie’s są propozycją dla rodziców, którzy chcą zabierać swoje dzieci razem ze sobą na różne wydarzenia kulturalne. Spełniają wymagania Rozporządzenia UE 2016/425 oraz normy europejskiej EN 352-1:2002 “Hearing Protector Safety requirement and testing – part 1: Earmuff”.

Dzięki systemowi regulacji, produkt można dopasowywać do rozmiarów głowy dziecka. Jest to o tyle istotne, że wraz z rozwojem dziecka, nauszniki wciąż będą odpowiednio dopasowane. Mogą również być przydatne dla młodszego lub starszego rodzeństwa, ponieważ nie tylko redukują otaczający hałas, ale również nadają się dla dziecka już od 1 roku życia aż do 16 lat. Piankowe wypełnienie zabezpiecza słuch oraz gwarantuje komfort. Sprawdzą się szczególnie w przypadku dzieci, które mają nadwrażliwy słuch. Akcesorium ogranicza również stres związany z przebywaniem w otoczeniu o silnym natężeniu dźwiękami.

R

Zalety

 • komfortowe wypełnienie z delikatnej pianki,
 • idealne w przypadku imprez rodzinnych, np. wesela.
Q

Wady

 • metalowe elementy mogą się wyginać,
 • zajmują stosunkowo dużo miejsca.

Słuchawki ochronne Alpine 111.82.322 2 lata

Nieco większą ceną charakteryzować się będą natomiast nauszniki chroniące od marki Alpine. Model Muffy Baby dostępny jest w kolorze śnieżnej bieli w połączeniu z beżowymi nakładkami. Oprócz tego, producent zastosował opaskę w kolorze niebieskim w białe paski. To, w połączeniu z bardzo wysokim komfortem i świetną specyfikacją sprawia, że model Muffy Baby przypadnie niejednej osobie do gustu.

Zacznijmy jednak od najistotniejszej kwestii, mianowicie od wartości tłumienia. Ta w przypadku częstotliwości 4000 Hz i 8000 Hz wynosi aż 35,3 i 37,3 dB. Jest to jak najbardziej bardzo dobry wynik w przypadku nauszników ochronnych ze średniej półki. Oczywiście w przypadku częstotliwości niższej tłumienie jest słabsze – wynosi od 8 do 23 dB. Aczkolwiek średni współczynnik tłumienia, który określa ogólną skuteczność wyciszania, to 23 dB.

Oprócz samego produktu, w zestawie otrzymujemy też szereg akcesoriów. To opaska na głowę, a także specjalne etui w formie woreczka, gdzie można przechowywać nauszniki z dala od zabrudzeń i nieczystości. Ciekawostką jest fakt, że nauszniki nie mają w sobie metalowych elementów. A to oznacza, że nadają się do stosowania w przypadku badań typu MRI (rezonans magnetyczny). Niestety, są one dostosowane dla dzieci powyżej 2 roku życia.

R

Zalety

• Bardzo dobra skuteczność tłumienia na wyższych częstotliwościach;
• Wysoki współczynnik SNR;
• Bogate akcesoria dodatkowe;
• Brak elementów metalowych.
Q

Wady

• Dosyć wysoka cena;
• Dla dzieci powyżej 2 roku życia.

A może bardziej przypadną ci do gustu Słuchawki ochronne Banz BA-BZEM043 0 +?

Oferta od Banz z pewnością charakteryzuje się nieco bardziej klasycznym kształtem. Są to słuchawki wygłuszające przystosowane do nawet najmniejszych pociech. Ze względu na to świetnie się sprawdzą nawet dla niemowlaków, które mają kilka miesięcy. Produkt jest też nieco tańszy, co niewątpliwie przykuje uwagę niejednej osoby.

Zacznijmy jednak od podstaw. Słuchawki wykonane zostały z bardzo lekkiego materiału. Gwarantuje to wagę na poziomie 142 gram, co jest bardzo dobrym wynikiem w tej klasie produktów. Jest to wyłącznie nausznik ochronny. A to oznacza, że nie można podłączyć ich do odtwarzacza w celu włączenia muzyki. Jest to jednak bardzo częsta praktyka przy projektowaniu słuchawek ochronnych w celu gwarancji lepszego wyciszenia.

Produkt oferuje nam poziom uśredniony poziom tłumienia dźwięku na poziomie 21 dB. Taki współczynnik SNR nie jest zachwycający. Warto jednak zauważyć, że produkt charakteryzuje się wysokim komfortem noszenia, a ponadto uzyskał atest EN 352-1: 1993. Potwierdza on bezpieczeństwo naszego dziecka. Opcja ta jest nieco tańsza od konkurencji, dlatego z pewnością warto ją rozważyć do codziennego użytku.

R

Zalety

• Dosyć niska cena;
• Nauszniki bardzo lekkie;
• Wysoki komfort noszenia;
• Posiadają europejski atest bezpieczeństwa.
Q

Wady

 • Przeciętna wartość współczynnika SNR – 21 dB.

Słuchawki wygłuszające dla dzieci ranking 2024

Zakup słuchawek nie jest prostym zadaniem, nawet dla doświadczonego rodzica. Producenci oferują wiele modeli, które wyposażone zostały w dodatkowe akcesoria, aby maksymalnie podnieść ich funkcjonalność.

Najważniejsze są: bezpieczeństwo i komfort bobasa

. Dlatego tak istotne staje się, aby urządzenie było dopasowane do wieku, rozmiaru głowy oraz środowiska, w jakim przebywa dziecko.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich słuchawek dla dziecka?

Czego najlepiej unikać? Czy słuchawki to zakup na jeden sezon czy na kilka lat?

Stopień wygłuszenia – podstawowy parametr

Stopień wygłuszenia jest podstawowym parametrem, który zawsze powinien zostać dokładnie określony na opakowaniu produktu. Warstwa izolująca odcina dźwięki z zewnątrz. Izolacja akustyczna zapewnia bobasowi komfort. Dzięki zastosowanym technologiom, dziecku łatwiej jest się skupić na danej czynności, nie pozostaje ono przez długi okres rozdrażnione na skutek szumów i harmidru z zewnątrz.

Mitem jest, że słuchawki są istotne przede wszystkim w dużych miastach, gdzie znajdują się ruchliwe ulice. Nauszniki to produkt  uniwersalny, który znajduje zastosowanie również wewnątrz samochodu, bądź samolotu. Słuchawki wygłuszające dla niemowląt powinny ochraniać malucha przed niepożądanymi dźwiękami i zapewniać spokojny sen.

Warto również przykładać szczególną wagę do certyfikatów, bowiem świadczą one o przejściu przez produkt wielu wymagających testów gwarantujących dziecku bezpieczeństwo i komfort akustyczny. Oznaczenia można weryfikować na bieżąco za pomocą przeglądarki internetowej.

Komfort malucha kluczem do sukcesu

Eksperci są zgodni, że idealne nauszniki stają się po chwili nieodczuwalne dla dziecka, wskutek czego bobas zapomina, że je nosi. To priorytet w przypadku ruchliwych dzieci, które mają tendencję to ściągania czapek.

Ważny jest przede wszystkim odpowiedni nacisk. Trzeba dopasować produkt, aby nie był ściągany przez małe rączki, jednakże nie powinien być zbyt ciasny, gdyż może wywoływać dyskomfort poprzez permanentny ucisk i stać się finalnie niebezpieczny dla małej, wciąż rozwijającej się, główki. Z tej przyczyny należy dokonać dokładnych pomiarów, uwzględniając błąd kilku centymetrów.

Niezwykle ważny jest materiał wykonania

Z racji, że produkt ma styczność bezpośrednio z delikatną skórą dziecka, musi być odpowiednio przebadany pod kątem zawartości niedozwolonych substancji. Polskie i unijne prawo ściśle regulują obrót akcesoriami dla dzieci, dlatego można mieć pewność, że jeśli produkt został dopuszczony przez UE, będzie bezpieczny dla malucha. Odradza się jednak kupowania słuchawek na innych rynkach, w tym chińskim. Pomimo atrakcyjnej ceny, nie ma pewności, że nauszniki są odpowiednie dla dziecka i nie wyrządzą mu krzywdy.

Producenci stosują najczęściej piankę wygłuszającą, modele dla bardzo małych dzieci posiadają podwójną warstwę. Produkty dzielą się na bawełniane (opaski dla niemowląt) oraz wykonane z tworzywa sztucznego (propozycje dla starszych dzieci). W zależności od wieku dziecka oraz jego aktywności, należy zdecydować się na dany materiał, eksperci rekomendują ABS PU syntetyczną skórę z gąbką akustyczną.

Do jakiego wieku słuchawki wygłuszające?

Słuchawki wygłuszające to idealne rozwiązanie, kiedy zabieramy naszego malucha w miejsce, gdzie bardzo wysoki poziom emisji hałasu mógłby uszkodzić układ słuchowy naszego dziecka. Aczkolwiek bardzo ważne jest dostosowanie słuchawek do naszego dziecka. Oprócz tego, musimy zdawać sobie sprawę, że nie dla każdego wieku słuchawki wygłuszające są odpowiednie.

Zaleca się stosowanie słuchawek tylko i wyłącznie, jeśli nasz maluszek ma więcej niż 6-8 miesięcy. Różnorodni producenci stosują jednak inne dane co do maksymalnego wieku. Dla produktów od jednej firmy maksymalny wiek to będzie 6 lat, a dla innego nawet i 10. Musimy przy tym mieć na względzie, że dany model może mieć ograniczone możliwości regulacyjne.

Pomimo tego, nawet jeśli dziecko nie spełnia minimalnego lub maksymalnego wieku stosowania słuchawek wygłuszających, to i tak warto je rozważyć. Szczególnie, jeśli dziecko miałoby być narażone na wysoki hałas.

Jak działają słuchawki wygłuszające?

Słuchawki wygłuszające to bardzo ciekawe rozwiązanie, które wykorzystuje technologię ANC. To skrót od Active Noise Cancelling, który działa na zasadzie przechwytywania odgłosów przychodzących z zewnątrz. Następnie słuchawki wygłuszające odczytują parametry fal dźwiękowych. Następnie urządzenie wykorzystuje zebrane informacje i generuje fale o tej samej częstotliwości, aczkolwiek są one przesunięte o 180 stopni. Takie przeciwstawne fale się znoszą, co praktycznie całkowicie niweluje hałas.

Warto zauważyć, że słuchawki wygłuszające to nie tylko ANC czy też inna technologia działająca jako aktywna redukcja szumu. Warto też zauważyć, że słuchawki wygłuszające pomagają też w pasywnym wyciszaniu hałasu. Jednakże, pasywne wyciszanie hałasu działa przede wszystkim na wyższą częstotliwość i zazwyczaj redukcja hałasu odbywa się na poziomie 15-20 dB.

Czy głośna muzyka szkodzi dziecku?

Nie bez powodu hałas i zgiełk, który panuje w sklepie, na koncercie, czy też w innym hucznym i zaludnionym miejscu jest uważany za jeden z najgorszych wrogów malutkiego dziecka. Krzykliwa czy po prostu głośna muzyka to coś, czego nasze dzieci nie toleruje. Dlatego jeśli jest taka możliwość, powinniśmy unikać miejsc, w których jest bardzo głośno. Bardzo łatwo może dojść do uszkodzenia słuchu u dzieci, szczególnie jeśli narażone są one na nagłe, wysokie tony.

Co ciekawe, nie musimy martwić się, że muzyka klasyczna czy też koncert organowy w kościele im zaszkodzi. Nie są to na tyle agresywne i zmienne dźwięki. Aczkolwiek należy unikać hałasów, gdyż bardzo często to właśnie ekspozycja na hałas jest źródłem zaburzeń homeostazy u dziecka.

Ile decybeli dla dziecka?

Problem ze słuchem u dzieci można rozumieć w sposób różnorodny. Przede wszystkim pamiętajmy, że dzieci najmłodsze nie powinny być w ogóle wystawione na działanie dźwięków głośnych i hałasów. Nie bez powodu mówi się, że hałas, jaki dopuszczalny jest w oddziałach neonatologicznych wynosi jedynie 45 decybeli. To taki poziom dźwięku, jaki wytwarzamy podczas normalnej rozmowy z inną osoba.

Z biegiem czasu, jak dzieci dorastają i ich słuch się rozwija, poziom maksymalnej akustyki także rośnie. Rzeczą oczywistą jest niedopuszczanie do jakichkolwiek sytuacji hałaśliwych – czy to spowodowane głośną muzyką, koncertem czy po prostu innym źródłem głośnych dźwięków. Jednakże, mówi się, że długotrwałe i powtarzające się wystawianie na hałas powyżej 85 dB może trwale uszkodzić słuch.

Jaka alternatywa dla słuchawek wygłuszających?

Słuchawki wygłuszające to bez wątpienia jeden z najlepszych sposobów na wyeliminowanie większości hałasów. Jednakże, opcje te są stosunkowo drogie. Co więcej, nie należą do najmniejszych, a więc brak kompaktowości może okazać się problematyczny dla niejednej osoby. Na szczęście bardzo ciekawą alternatywą dla słuchawek wygłuszających będą klasyczne słuchawki wyciszające.

Przede wszystkim mają one za zadanie wyciszać hałasy w sposób pasywny. Rzadko kiedy stosuje się w nich aktywny system neutralizacji hałasu czy szumu, bo większość zadania wykonuje pasywna izolacja naszych uszu. Są one tańsze i, co ciekawe, dostępne w wielu różnych formach. Możemy, na przykład, zdecydować się na słuchawki wyciszające do spania, które z uwagi na swój bardzo mały rozmiar praktycznie w ogóle nie przeszkadzają podczas spania.

Jeszcze inną alternatywą dla standardowych słuchawek wygłuszających są bardzo drogie, ale też bardzo zaawansowane słuchawki aktywne. Te mogą nie tylko korzystać z technologii ANC, ale też odpowiednio analizować dźwięk z otoczenia i wychwytywać wyłącznie te przez nas pożądane.

Jakie słuchawki dla dziecka na koncert?

Jeśli już musimy zabrać nasze dziecko na koncert, to powinniśmy przede wszystkim wyposażyć się w bardzo dobrze wygłuszające słuchawki. Mogą to być klasyczne słuchawki dokanałowe, aczkolwiek ich skuteczność jest mocno przeciętna. Lepiej wybrać nauszne słuchawki wyciszające. Nie są one znacznie droższe, ale nieco lepiej radzą sobie z eliminacją hałasu.

Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak wyposażenie się w słuchawki nie tylko wyciszające, ale też wygłuszające bądź nawet z funkcją aktywnego zagłuszania. Klasyczne słuchawki wygłuszające wykorzystują technologię ANC, czyli aktywna reukcję hałasu. Te bardziej zaawansowane, czyli słuchawki aktywne, są też w stanie analizować dźwięk na jeszcze wyższym poziomie, dzięki czemu tylko te niepożądane hałasy są eliminowane.

Jeśli chodzi o parametry i specyfikację techniczną ochronników słuchu, to warto uwzględnić poziom tłumienia dźwięku SNR, a także zalecany wiek stosowania. Oprócz tego, pamiętajmy też o wadze – im lżejsze tym lepsze – i o atestach czy innych potwierdzeniach bezpieczeństwa naszego dziecka.

Od którego roku życia można iść na koncert?

Bardzo często na koncerty wybierają się całe rodziny z dziećmi. I choć sam dźwięk o bardzo wysokim natężeniu jest szkodliwy, to po zabezpieczeniu najmłodszych uczestników wycieczki, możemy śmiało wybrać się na koncert. Jeśli jednak chodzi o samodzielny udział w imprezie masowej, to tutaj pojawia się problem.

Zgodnie z zasadami, dopiero od 15 roku życia można wejść na koncert bez dorosłego opiekuna. Jednakże, każdy organizator imprez może samemu dostosować sobie regulamin i przepisy i jeśli dziecko nie ukończyło 15 lat, ale posiada ważny bilet, to może liczyć na wstęp. W każdym wieku jednak warto zabezpieczyć uszy i swój słuch. Zgodnie z badaniami, nawet i 20% młodzieży może doświadczać ubytki w słuchu pomimo tak młodego wieku. Spowodowane jest to głośną muzyką, jaką słuchają w słuchawkach, ale też i ze względu na koncerty.

Słuchawki wygłuszające dla dzieci opinie

Podstawową funkcją słuchawek jest wyciszanie. Pomimo posiadania dziecka, nie zawsze można ominąć ruchliwe miejsca i zrezygnować z wizyty w budynku, gdzie trwają prace remontowe. Niejednokrotnie zdarza się tak, że rodzic musi zaryzykować zdrowie dziecka, aby dotrzeć do danego punktu. Na szczęście problem ten został zauważony przez coraz większą liczbę producentów akcesoriów dziecięcych. Dzięki słuchawkom wygłuszającym, które gwarantują odcięcie dźwięków otoczenia, narząd słuchu bobasa jest ochraniany przed miękką gąbeczkę. Patent ten jest coraz popularniejszy wśród rodziców małych dzieci.

Na forach dla rodziców można znaleźć wiele opinii dotyczących słuchawek dla bobasów i starszych dzieci. Analizując recenzje można śmiało stwierdzić, że najważniejsze jest dopasowanie produktu do wymiarów główki dziecka. W pierwszych miesiącach głowa pozostaje miękka, a więc materiał słuchawek nie może nawet w najmiejszym stopniu wpływać na jej strukturę. Doświadczeni rodzice rekomendują również oswajanie dziecka z tym akcesorium od pierwszych dni. Dzięki temu słuch niemowlęcia będzie zabezpieczony. Słuchawek warto używać:

1). w kinie,
2). w teatrze,
3). na weselu,
4). w kościele,
5). podczas remontu,
6). w zatłoczonym miejscu, również podczas podróży komunikacją zbiorową,
7). na lotnisku lub w trakcie lotu samolotem,
8). podczas wydarzeń kulturalnych na świeżym powietrzu (koncerty, wystawy),
9). gdy na zewnątrz panuje szczególny harmider (np. noc sylwestrowa i wybuchy fajerwerków).

Najlepszy wybór 2024 – nauszniki wygłuszające MUFFY

Biorąc pod uwagę powyższe parametry, słuchawki Muffy wydają się najlepszym wyborem dla małych dzieci. Warto zwrócić uwagę nie tylko na wysokiej jakości materiał, z którego wykonano produkt, ale również na komfortowy sposób zakładania akcesorium.

Producent zadbał o regulowaną opaskę, która ma za zadanie przytrzymywać w miejscu nausznik, przez co dziecko nie może go przypadkowo ściągnąć. MUFFY to również wyjątkowy komfort. Miękki pałąk rozprasza ciśnienie zdecydowanie bardziej równomiernie wokół główki dziecka, co zapewnia mocne, ale wygodne dopasowanie.

Podwójna warstwa pianki gwarantuje odpowiednią izolację akustyczną, w konsekwencji czego dziecko może się wyciszyć i nie reagować na bodźce zewnętrzne. Producent zadbał również o wytrzymały materiał (ABS PU syntetyczna skóra z gąbką akustyczną), który będzie bezpieczny dla maleństwa od pierwszych dni. Warto kupować wysokiej jakości produkty, ponieważ dzięki ich solidności, narząd słuchu bobasa będzie chroniony przed czynnikami zewnętrznymi.

Nauszniki wygłuszające dla dzieci – jak mogą pomóc?

Nauszniki wygłuszające dla dzieci stają się obowiązkowym elementem wyposażenia dziecka. Zapewniają nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo maluchowi. Dzięki temu synek lub córka mogą towarzyszyć rodzicom podczas wielu aktywności.  Aby dziecko oswajało się z tym akcesorium, warto od pierwszych miesięcy przyzwyczajać je do opaski, a z czasem kupić bardziej trwały model z tworzywa sztucznego.

Słuchawki dziecięce to spokojny, niczym nie zakłócony sen i wypoczęte dziecko. To również zabezpieczenie przed powstaniem ubytków w słuchu, mogących istotnie wpływać na negatywny rozwój malucha. Hałas jest jednym z zanieczyszczeń środowiska. Ochrona dzieci przed skutkami ubocznymi rozwoju miast i wsi polega na zastosowaniu dostępnych akcesoriów, ograniczających bodźce słuchowe. Prawidłowa percepcja słuchowa to przede wszystkim zrównoważony rozwój syn lub córki. Nie można lekceważyć decybeli podczas wychowywania dziecka.

 • Jeśli wciąż zastanawiasz się, które słuchawki będą najbardziej odpowiednie dla malucha, zapoznaj się z materiałem wideo kanału BezpiecznyDzieciak, gdzie eksperci pokazują jak bardzo istotne jest noszenie nauszników przez małe dzieci.
 • Dodatkowo w Strefie Mamy serwisu WP opublikowany został artykuł zatytułowany „Najlepsze słuchawki dla dziecka. Czym kierować się przy ich wyborze?„, który ma pomóc rodzicom dokonać wyboru spośród asortymentu dostępnego na rynku.
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie słuchawki wygłuszające dla dzieci wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online