Obawiasz się o słuch twojego dziecka? Jeżeli chcesz upewnić się, że słuch malucha będzie odpowiednio chroniony, zdecyduj się na zakup słuchawek wygłuszających. Dzięki temu elementowi możesz bez problemu zabierać brzdąca w miejsca, gdzie dotychczas nie mógł przebywać z uwagi na niedopuszczalną ilość decybeli.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Mozos MKID-1-WHITE

9.9

Tanie

Ecipeci Panda

9.8

Drogie


 

Mozos MKID-2-PINK

9.7

Tanie

JIPPIE'S

9.6

Średnia

Rozwój nowoczesnych technologii przyczynia się do większego udziału głośnych samochodów w ruchu drogowym. W okresie wakacyjnym często korzystamy z lotnisk. Na codzień nie zdajemy sobie jednak sprawy z otaczającego nas huku. Problem jednak pojawia się, gdy chcemy zabrać niemowlę na spacer. Badania dowiodły, że narażanie dziecka na hałas w okresie niemowlęcym może istotnie przyczyniać się do rozwoju problemów ze słuchem w późniejszym okresie. Na tej podstawie warto rozważyć zakup ochraniaczy na uszy, które zagwarantują dziecku spokój i relaks, niezależnie od otoczenia.

Nauszniki wygłuszające dla dzieci MUFFY

słuchawki wygłuszające dla niemowląt 0

Słuchawki ochronne marki Mozos są odpowiednie od pierwszych dni dziecka. Akcesoria mogą być stosowane do 18 miesiąca życia. Dzięki regulowanemu pałąkowi, który utrzymuje nauszniki na miejscu, występuje równomierny nacisk. Sprzęt może być stosowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Nauszniki dedykowane są do używania przede wszystkim w samolocie i samochodzie.

Montaż słuchawek jest bardzo prosty. Opaska niedociskowa o regulowanym pasku ochrania bobasa przed deformacjami małej główki. Ponadto produkt spełnia wszystkie normy europejskie, dlatego został dopuszczony do obrotu na rynku polskim. Słuchawki zapobiegają przeciążeniu układu nerwowego, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci chorych na ADHD.

R

Zalety

 • opaska niedociskowa wyposażona w regulowany pasek,
 • po złożeniu zajmują niewiele miejsca,
 • są bardzo poręczne.
Q

Wady

 • brak mocowania z obu stron,
 • czasami się zsuwają.

Słuchawki wygłuszające Ecipeci

dobre słuchawki wygłuszające dla dzieci

Nauszniki wygłuszające dla dzieci marki Ecipeci są propozycją dla starszych dzieci. Według producenta, produkt będzie odpowiedni dla maluchów w wieku od 6 miesięcy do 10 lat. Słuchawki zostały przebadane przez Państwowy Instytut Badawczy, posiadają wiele ważnych certyfikatów, które udowadniają, że jest to produkt odpowiedni dla bobasów. Nauszniki wytworzone z wysokiej jakości bawełny, z niewielką domieszką elastanu. Zastosowano również delikatny rzep, całkowicie bezpieczny i dostosowany do małej główki.

R

Zalety

 • nauszniki, regulowana opaska na rzep oraz instrukcja obsługi zapakowane w estetyczne pudełko, które może być również prezentem dla młodych rodziców,
 • produkt wielokrotnie przebadany przez specjalistyczne instytucje, co potwierdza ich jakość.
Q

Wady

 • opaska jest mało elastyczna, co może być problemem, gdy dziecko podrośnie.

Słuchawki ochronne dla starszych dzieci

słuchawki wygłuszające dla dzieci ranking

Produkt marki MOZOS stanowi produkt dedykowany dla dzieci powyżej 2 roku życia do 5 roku życia. Dzięki temu elementowi redukcja szumów umożliwi dziecku spokojny sen. Są bardzo lekkie, dziecko zapomni, że je w ogóle nosi. To zminimalizuje prawdopodobieństwo ściągnięcia nauszników przez malucha. Nie uciskają głowy i są w pełni regulowane, aby minimalizować wpływ dźwięku na narząd słuchu.

R

Zalety

 • wysokiej jakości produkt w stosunkowo niskiej cenie,
 • nauszniki są bardzo lekkie,
 • doskonały efekt dźwiękochłonny osiągnięty dzięki odpowiednim parametrom technicznym.
Q

Wady

 • nie można ich złożyć,
 • zajmują stosunkowo dużo miejsca.
Novakid [PL,IT,PT,RO,CZ]

Postaw na JIPPIE'S, jeśli jesteś aktywnym rodzicem

słuchawki wygłuszające dla dzieci opinie

Nauszniki wygłuszające dla dzieci marki Jippie’s są propozycją dla rodziców, którzy chcą zabierać swoje dzieci razem ze sobą na różne wydarzenia kulturalne. Spełniają wymagania Rozporządzenia UE 2016/425 oraz normy europejskiej EN 352-1:2002 “Hearing Protector Safety requirement and testing – part 1: Earmuff”.

Dzięki systemowi regulacji, produkt można dopasowywać do rozmiarów głowy dziecka. Jest to o tyle istotne, że wraz z rozwojem dziecka, nauszniki wciąż będą odpowiednio dopasowane. Mogą również być przydatne dla młodszego lub starszego rodzeństwa, ponieważ nie tylko redukują otaczający hałas, ale również nadają się dla dziecka już od 1 roku życia aż do 16 lat. Piankowe wypełnienie zabezpiecza słuch oraz gwarantuje komfort. Sprawdzą się szczególnie w przypadku dzieci, które mają nadwrażliwy słuch. Akcesorium ogranicza również stres związany z przebywaniem w otoczeniu o silnym natężeniu dźwiękami.

R

Zalety

 • komfortowe wypełnienie z delikatnej pianki,
 • idealne w przypadku imprez rodzinnych, np. wesela.
Q

Wady

 • metalowe elementy mogą się wyginać,
 • zajmują stosunkowo dużo miejsca.

Słuchawki wygłuszające dla dzieci ranking 2022

Zakup słuchawek nie jest prostym zadaniem, nawet dla doświadczonego rodzica. Producenci oferują wiele modeli, które wyposażone zostały w dodatkowe akcesoria, aby maksymalnie podnieść ich funkcjonalność.

Najważniejsze są: bezpieczeństwo i komfort bobasa

. Dlatego tak istotne staje się, aby urządzenie było dopasowane do wieku, rozmiaru głowy oraz środowiska, w jakim przebywa dziecko.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich słuchawek dla dziecka?

Czego najlepiej unikać? Czy słuchawki to zakup na jeden sezon czy na kilka lat?

Novakid [PL,IT,PT,RO,CZ]

Stopień wygłuszenia – podstawowy parametr

Stopień wygłuszenia jest podstawowym parametrem, który zawsze powinien zostać dokładnie określony na opakowaniu produktu. Warstwa izolująca odcina dźwięki z zewnątrz. Izolacja akustyczna zapewnia bobasowi komfort. Dzięki zastosowanym technologiom, dziecku łatwiej jest się skupić na danej czynności, nie pozostaje ono przez długi okres rozdrażnione na skutek szumów i harmidru z zewnątrz.

Mitem jest, że słuchawki są istotne przede wszystkim w dużych miastach, gdzie znajdują się ruchliwe ulice. Nauszniki to produkt  uniwersalny, który znajduje zastosowanie również wewnątrz samochodu, bądź samolotu. Słuchawki wygłuszające dla niemowląt powinny ochraniać malucha przed niepożądanymi dźwiękami i zapewniać spokojny sen.

Warto również przykładać szczególną wagę do certyfikatów, bowiem świadczą one o przejściu przez produkt wielu wymagających testów gwarantujących dziecku bezpieczeństwo i komfort akustyczny. Oznaczenia można weryfikować na bieżąco za pomocą przeglądarki internetowej.

Komfort malucha kluczem do sukcesu

Eksperci są zgodni, że idealne nauszniki stają się po chwili nieodczuwalne dla dziecka, wskutek czego bobas zapomina, że je nosi. To priorytet w przypadku ruchliwych dzieci, które mają tendencję to ściągania czapek.

Ważny jest przede wszystkim odpowiedni nacisk. Trzeba dopasować produkt, aby nie był ściągany przez małe rączki, jednakże nie powinien być zbyt ciasny, gdyż może wywoływać dyskomfort poprzez permanentny ucisk i stać się finalnie niebezpieczny dla małej, wciąż rozwijającej się, główki. Z tej przyczyny należy dokonać dokładnych pomiarów, uwzględniając błąd kilku centymetrów.

Novakid [PL,IT,PT,RO,CZ]

Niezwykle ważny jest materiał wykonania

Z racji, że produkt ma styczność bezpośrednio z delikatną skórą dziecka, musi być odpowiednio przebadany pod kątem zawartości niedozwolonych substancji. Polskie i unijne prawo ściśle regulują obrót akcesoriami dla dzieci, dlatego można mieć pewność, że jeśli produkt został dopuszczony przez UE, będzie bezpieczny dla malucha. Odradza się jednak kupowania słuchawek na innych rynkach, w tym chińskim. Pomimo atrakcyjnej ceny, nie ma pewności, że nauszniki są odpowiednie dla dziecka i nie wyrządzą mu krzywdy.

Producenci stosują najczęściej piankę wygłuszającą, modele dla bardzo małych dzieci posiadają podwójną warstwę. Produkty dzielą się na bawełniane (opaski dla niemowląt) oraz wykonane z tworzywa sztucznego (propozycje dla starszych dzieci). W zależności od wieku dziecka oraz jego aktywności, należy zdecydować się na dany materiał, eksperci rekomendują ABS PU syntetyczną skórę z gąbką akustyczną.

Słuchawki wygłuszające dla dzieci opinie

Podstawową funkcją słuchawek jest wyciszanie. Pomimo posiadania dziecka, nie zawsze można ominąć ruchliwe miejsca i zrezygnować z wizyty w budynku, gdzie trwają prace remontowe. Niejednokrotnie zdarza się tak, że rodzic musi zaryzykować zdrowie dziecka, aby dotrzeć do danego punktu. Na szczęście problem ten został zauważony przez coraz większą liczbę producentów akcesoriów dziecięcych. Dzięki słuchawkom wygłuszającym, które gwarantują odcięcie dźwięków otoczenia, narząd słuchu bobasa jest ochraniany przed miękką gąbeczkę. Patent ten jest coraz popularniejszy wśród rodziców małych dzieci.

Na forach dla rodziców można znaleźć wiele opinii dotyczących słuchawek dla bobasów i starszych dzieci. Analizując recenzje można śmiało stwierdzić, że najważniejsze jest dopasowanie produktu do wymiarów główki dziecka. W pierwszych miesiącach głowa pozostaje miękka, a więc materiał słuchawek nie może nawet w najmiejszym stopniu wpływać na jej strukturę. Doświadczeni rodzice rekomendują również oswajanie dziecka z tym akcesorium od pierwszych dni. Dzięki temu słuch niemowlęcia będzie zabezpieczony. Słuchawek warto używać:

1). w kinie,
2). w teatrze,
3). na weselu,
4). w kościele,
5). podczas remontu,
6). w zatłoczonym miejscu, również podczas podróży komunikacją zbiorową,
7). na lotnisku lub w trakcie lotu samolotem,
8). podczas wydarzeń kulturalnych na świeżym powietrzu (koncerty, wystawy),
9). gdy na zewnątrz panuje szczególny harmider (np. noc sylwestrowa i wybuchy fajerwerków).

Najlepszy wybór 2022 – nauszniki wygłuszające MUFFY

Biorąc pod uwagę powyższe parametry, słuchawki Muffy wydają się najlepszym wyborem dla małych dzieci. Warto zwrócić uwagę nie tylko na wysokiej jakości materiał, z którego wykonano produkt, ale również na komfortowy sposób zakładania akcesorium.

Producent zadbał o regulowaną opaskę, która ma za zadanie przytrzymywać w miejscu nausznik, przez co dziecko nie może go przypadkowo ściągnąć. MUFFY to również wyjątkowy komfort. Miękki pałąk rozprasza ciśnienie zdecydowanie bardziej równomiernie wokół główki dziecka, co zapewnia mocne, ale wygodne dopasowanie.

Podwójna warstwa pianki gwarantuje odpowiednią izolację akustyczną, w konsekwencji czego dziecko może się wyciszyć i nie reagować na bodźce zewnętrzne. Producent zadbał również o wytrzymały materiał (ABS PU syntetyczna skóra z gąbką akustyczną), który będzie bezpieczny dla maleństwa od pierwszych dni. Warto kupować wysokiej jakości produkty, ponieważ dzięki ich solidności, narząd słuchu bobasa będzie chroniony przed czynnikami zewnętrznymi.

Nauszniki wygłuszające dla dzieci – jak mogą pomóc?

Nauszniki wygłuszające dla dzieci stają się obowiązkowym elementem wyposażenia dziecka. Zapewniają nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo maluchowi. Dzięki temu synek lub córka mogą towarzyszyć rodzicom podczas wielu aktywności.  Aby dziecko oswajało się z tym akcesorium, warto od pierwszych miesięcy przyzwyczajać je do opaski, a z czasem kupić bardziej trwały model z tworzywa sztucznego.

Słuchawki dziecięce to spokojny, niczym nie zakłócony sen i wypoczęte dziecko. To również zabezpieczenie przed powstaniem ubytków w słuchu, mogących istotnie wpływać na negatywny rozwój malucha. Hałas jest jednym z zanieczyszczeń środowiska. Ochrona dzieci przed skutkami ubocznymi rozwoju miast i wsi polega na zastosowaniu dostępnych akcesoriów, ograniczających bodźce słuchowe. Prawidłowa percepcja słuchowa to przede wszystkim zrównoważony rozwój syn lub córki. Nie można lekceważyć decybeli podczas wychowywania dziecka.

 • Jeśli wciąż zastanawiasz się, które słuchawki będą najbardziej odpowiednie dla malucha, zapoznaj się z materiałem wideo kanału BezpiecznyDzieciak, gdzie eksperci pokazują jak bardzo istotne jest noszenie nauszników przez małe dzieci.
 • Dodatkowo w Strefie Mamy serwisu WP opublikowany został artykuł zatytułowany „Najlepsze słuchawki dla dziecka. Czym kierować się przy ich wyborze?„, który ma pomóc rodzicom dokonać wyboru spośród asortymentu dostępnego na rynku.
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie słuchawki wygłuszające dla dzieci wybrać
Average rating:  
 0 reviews