Proekologiczne podejście wchodzi dość głęboko w nasze życie. W efekcie coraz to większą uwagę przykładamy do szeregu aspektów, które będą służyły nie tylko nam, ale także naszej planecie. Doskonałym tego przykładem jest odejście od plastikowych butelek jednorazowych, na rzecz ich szklanych – wielorazowych odpowiedników. Niestety w wielu przypadkach (a w szczególności, gdy chodzi o nasze dzieci) na szkle używanym wielokrotnie mogą zalęgnąć się bakterie i inne drobnoustroje. W efekcie tego niezbędne jest wyposażenie się w stylizator do butelek. Jest to rozwiązanie, które zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa i ochroni przed wieloma substancjami niebezpiecznymi dla naszych pociech. Nim jednak ruszymy do sklepu, by zakupić takie urządzenie, warto zastanowić się jaki jest dobry sterylizator do butelek.

Poniżej, specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking produktów, które naszym zdaniem są godne uwagi. Pozwoli on wybrać Państwu najlepszy sterylizator do butelek lub też posłuży jako podstawa informacyjna do dalszych poszukiwań tego typu produktu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

AVENT 3w1 SCF284/03

9.8

Drogi


 

CHICCO STERYLIZATOR ELEKTRYCZNY

9.7

Średni


 

 

CANPOL STERYLIZATOR ELEKTRYCZNY

9.5

Tani


 

STERYLIZATOR TOMMEE TIPPEE

9.4

Średni


 

 

Poszukując markowych rozwiązań w 2024 – Sterylizator parowy AVENT 3w1 SCF284/03

ranking fotelików samochodowych 15-36

Sterylizator parowy AVENT 3w1 SCF284/03 to produkt wywodzący się spod skrzydeł markowego producenta Philips. Jego wydajność pozwala na usuwanie aż do 99,9% groźnych zarazków. Sam proces sterylizacji odbywa się przy pomocy pary wodnej, bez użycia żadnych chemikaliów i trwa jedyne 6 minut. W efekcie pozwala to uzyskać sterylność butelek (bez otwierania ich pokrywki) do 24 godzin od wykonania samego procesu. Oferowany produkt posiada modułową konstrukcję, która sprawia, że samo urządzenie jest zarazem kompaktowe, jak i bez problemu mieści butelki i ich akcesoria. Wspominając aspekt konstrukcji sterylizatora warto podkreślić, że mamy tutaj do czynienia z systemem otwartym, który to pozwala na łatwe utrzymywanie czystości urządzenia.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 8
-SZYBKOŚĆ STERYLIZACJI – 8

R

Zalety

-jakość wykonania;
-skuteczność działania;
-szybkość sterylizacji;
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów;

Poszukując dużej pojemności- CHICCO STERYLIZATOR ELEKTRYCZNY PAROWY 2w1

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

CHICCO STERYLIZATOR ELEKTRYCZNY PAROWY 2w1 to niezwykle funkcjonalne urządzenie, które pozwala na szybką i bardzo sprawną sterylizację. Stykamy się tutaj z rozwiązaniem będącym odpowiedzią na potrzeby każdej matki. Wszystko to za sprawą kompaktowego układu pozwalającego na wykorzystanie pełnej jego wersji lub tylko wersji kompaktowej (w zależności od naszych potrzeb). Co więcej, na plus urządzenia przemawia fakt, że jest kompatybilne ze wszystkimi butelkami dostępnymi na polskim rynku. Wracając do aspektu modułowości – wersja pełna pozwala na pomieszczenie, aż 6 butelek o maksymalnej pojemności 330 ml. Sam proces sterylizacji trwa jedyne 5 minut i pozwala na usunięcie, aż 99.9% bakterii jakie mogłyby zalęgnąć na powierzchni szkła. Produkt jest elegancki, w stonowanych kolorach i posiada smukłe kształty, dzięki czemu nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Posiada także funkcję automatycznego wyłączania po zakończeniu cyklu pracy.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 8
-SZYBKOŚĆ STERYLIZACJI – 9

R

Zalety

-korzystny stosunek jakości do ceny;
-skuteczność działania;
-szybkość sterylizacji;
-pojemność
Q

Wady

-niska jakość materiałów;

Rozwiązanie na każda kieszeń- CANPOL STERYLIZATOR parowy

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

CANPOL STERYLIZATOR parowy do 6 butelek to nie tylko korzystne cenowo, ale także bardzo udane rozwiązanie, które z pewnością znajdzie zastosowanie w wielu domach. Stykamy się tutaj z produktem, który pozwala na sterylizację, aż 6 butelek w ciągu 12 minut. Na plus należy wskazać obecność specjalnych szczypiec, które pozwalają na łatwe wyciąganie gorących produktów. Do sterylizacji wykorzystywana jest para wodna, bez użycia dodatkowych (chemicznych) substancji. W efekcie więc zyskujemy bardzo ciekawy produkt, który z pewnością zaspokoi wiele wymagań.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 7
-SZYBKOŚĆ STERYLIZACJI – 6

R

Zalety

-korzystny stosunek jakości do ceny;
-pojemność
Q

Wady

-niska jakość materiałów;
-wolna sterylizacja;

Poszukując pełnego profesjonalizmu- ZESTAW PODGRZEWACZ STERYLIZATOR TOMMEE TIPPEE

Kiedy mówimy o sterylizacji zależy nam na jak najlepszej wydajności i zadawalającym efekcie końcowym. W efekcie nic nie sprawdzi się lepiej niż ZESTAW PODGRZEWACZ STERYLIZATOR TOMMEE TIPPEE stykamy się tutaj z wieloma przydatnymi dodatkami jak i funkcjami, i nic w tym dziwnego, gdyż jest to produkt z wyższej półki cenowej. W efekcie oprócz „tradycyjnego” sterylizatora dostajemy tutaj także podgrzewacze do butelek, termo-opakowanie, zestaw butelek do karmienia, smoczki imitujące pierś, szczoteczkę do butelek, oraz szczypce do wyciągania gorących produktów. Wszystko to zostało zamknięte w jednym urządzeniu cechującym się niezwykle prostą obsługą. Całość uruchamia się po naciśnięciu jednego guzika, który w trakcie pracy jest odpowiednio podświetlony, a po jej zakończeniu odpowiednio o tym informuje. Sam proces sterylizacji trwa jedyne 5 minut, w efekcie czego rozwiązanie to jest idealne, gdy zależy nam na czasie. Ponadto jednorazowo istniej możliwość „oczyszczenia” 5 butelek wraz z nasadkami.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 8
-SZYBKOŚĆ STERYLIZACJI – 9

R

Zalety

-dużą liczba dodatków;
-liczba butelek;
-funkcjonalność;
-jakość wykonania;
Q

Wady

-produkt z wyższej półki cenowej;
-sterylizuje tylko wybrane butelki;

Jaki sterylizator do butelek jest najlepszy?

Drobnoustroje znajdują się na wielu elementach z jakimi stykamy się w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że chcąc zapewnić sobie odpowiedni poziom czystości sięgamy po środki, które będą wymagały znacznie więcej niż zwykła gąbka i mydło. W przypadku, gdy dla naszego dziecka chcemy wyczyścić buteleczka na przykład po mleku, czy innym napojów warto jest zawsze po myciu ją wysterylizować.

Sterylizacja jest procesem znanym od wielu lat. Wszystko to sprowadza się do prostej techniki, którą jest takie podgrzanie wody, aby para wodna mająca 100 stopni Celsjusza zabiła wszystkie drobnoustroje i inne bakterie znajdujące się na powierzchni interesującego nas przedmiotów. Takie podejście jest niezwykle istotne w szczególności, gdy mówimy o noworodkach i niemowlętach. Dlatego też chcąc zapewnić im odpowiedni poziom higieny, jak i przez to bezpieczeństwa dla ich zdrowia o wiele wygodniej jest zakupić odpowiedni sterylizator do butelek niż przykładowo wyparzać je przy pomocy wrzątku (który jest dość kłopotliwy i może doprowadzić do poparzenia). Aspekt sterylizatora jest o wiele wygodniejszy i szybszy. W przypadku wielu urządzeń proces sterylizacji trwa dosłownie kilka minut pozwalając tym samym uzyskać dodatkowy czas na zajęcie się innymi sprawami, które w przypadku posiadania tak małego dziecka z pewnością będą wymagały naszej uwagi. Interesujące jest także to, że w sterylizatorze możemy wyparzać też inne sprzęty niekoniecznie same butelki, ale także na przykład laktatory (sprawdź nasze zestawienie popularnych laktatorów elektrycznych wraz z opiniami) , czy też sztućce. Nim jednak samodzielnie wybierzemy się na zakupy tego typu urządzenia warto zapoznać się z jego podstawnymi rodzajami.

Rodzaje sterylizatorów – najlepszy sterylizator do butelek

W praktyce możemy spotkać się z podstawowym podziałem na sterylizatory mikrofalowe oraz sterylizatory parowe. Te pierwsze są trochę mniej popularne gdyż urządzenie takie wymaga od nas posiadania mikrofali. Z reguły przyjmują postać niewielkiego przedmiotu, do którego wlewamy wodę a na odpowiednim poziomie montuje się butelki i całość wkłada się do mikrofalówki. Po uruchomieniu dochodzi do parowania wody i sterylizacji naszych butelek. Oczywiście cena takich produktów nie jest zbyt wysoka. Niemniej jednak tutaj zależy od posiadanej mikrofali, a także od jej wymiarów i w efekcie im większa mikrofala, tym większe butelki zmieścimy i będziemy mogli wysterylizować.

O wiele ciekawsze rozwiązaniem są sterylizatory parowe. Zasada działania jest tutaj zgoła podobna. Jednakże wykorzystywana do ogrzewania wody jest energia elektryczna. Po włączeniu urządzenia grzałka zająca się pod pojemnikiem z wodą zacznę ogrzewać ją i wtedy ta parując wypełnia butelkę i oczyszczają z wielu zanieczyszczeń. Rozwiązanie to jest niezwykle szybkie i wygodne, a także pozwala na zachowanie odpowiedniego poziom czystości nawet do kilkunastu do kilkudziesięciu godzin.

Jak wybrać odpowiedni sterylizator odpowiadający oczekiwaniom klienta z 2024?

Zastanawiając się nad zakupem sterylizatora powinniśmy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Po pierwsze na jego pojemność. jakby nie patrzeć posiadając noworodka, czy też małe dziecko ilość butelek, które używamy nie sprowadzą się do jednej, czy dwóch tylko do znacznie większych ilości. W efekcie im większą liczba butelek będziemy w stanie zmieścić do danego sterylizatora tym lepiej dla nas. Co więcej musimy zwrócić uwagę także na fakt, że zdarza się, iż niektórzy producenci oferują, że ich produkty pomieszczą przykładowo sześć butelek, ale w praktyce okazuje się, że są to butelki o bardzo małej pojemności co dla nas w żaden sposób nie będzie pomocne. Dlatego też zawsze sprawdzajmy jakiego typu butelki będzie w stanie wysterylizować dla nas dany stylizator.

Drugim istotnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest szybkość sterylizacji. Ten parametr występuje tylko i wyłącznie w przypadku sterylizatorów parowych i tutaj szybkość tego procesu waha się od 4 do nawet 20 minut. W praktyce mogłoby się wydawać, że kilka minut w tą, czy we wtą nie robi dużej różnicy, niemniej jednak przy płaczącym i głodnym dziecku każda minuta jest niezwykle istotna stąd też im szybciej przeprowadzony jest proces sterylizacji tym lepiej dla nas.

Oprócz tego warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje tak jak automatyczne wyłączanie, czy też sygnał po zakończeniu pracy. Niektóre sterylizatory posiadają także funkcję suszenia dzięki czemu nie zastaniemy skroplonej pary wodnej wewnątrz naszych butelek, czy też są wyposażone w specjalne szczypce pozwalające na łatwe wyciąganie gorących przedmiotów. Pamiętajmy także o tym, że stylizator choć sam zapewnia czystość również powinien być regularnie czyszczony. Z tego właśnie powodu warto jest wybrać takie urządzenia, które pozwalają na łatwe usuwanie różnego rodzaju zanieczyszczeń i zabrudzeń.

Kilka słów podsumowania – sterylizator do butelek opinie z 2024

Porównując informacje zawarte w części poradnikowej, wraz z zaproponowanymi przez nas produktami nie trudno nie zauważyć, że to CHICCO STERYLIZATOR ELEKTRYCZNY PAROWY 2w1 jest najbardziej interesującym produktem na rynku. Dostajemy tutaj wysoki poziom bezpieczeństwa, jak i dużą pojemność oraz szybkość sterylizacji. Do tego dodatkowo dochodzi aspekt modułowego montowania, dzięki któremu zwiększa się funkcjonalności urządzenia. Z tego powodu szukając dobrego sterylizatora, warto zastanowić się nad tym produktem.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki sterylizator do butelek wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by Wiktoria

Bardzo fajne urządzenie Chicco, proste w użyciu. Zdecydowany plus za pojemność oraz przestrzeń bez żadnych podziałek. Przy użyciu filtrowanej wody, brak wapiennego osadu na sterylizowanych akcesoriach. Polecam dla mam używających butelek do karmienia dzieci - zaoszczędzicie sporo cennego czasu.

 by Aleksandra

W przypadku noworodka jak i małych dzieci zdecydowanie polecam. Ułatwia wyparzanie naczyń. Jest duży i wygodny. Estetycznie wykonany o optymalnych wymiarach. ja mam własnie firmy Avent. Mieści się dużo butelek naraz. Mam pewność, że butelki, smoczki, laktator i pojemniczki na pokarm dla mojego maluszka są z czyste, bez bakterii.

 by Oliwia

Ja od początku mam Canpol. Niezawodny i niezastąpiony przy dziecku karmionym butelka. Na początku służył również do sterylizacji laktatora . Bardzo pojemny, osobiście uwielbiam rozwiązania elastycznie dopasowane do potrzeb. Do tego dobrze wykonany, solidny, czysci sie szybko i latwo.

 by Amelia

Bardzo dobry sterylizator Avent, działa cicho i szybko, jest pojemny. Wcześniej miałam sterylizator mikrofalowy, ale ten sprawdza się u mnie o wiele lepiej - jest wygodniejszy w użyciu, można sterylizować we wszystkich pojemnikach na raz, albo wybrać większy lub mniejszy pojemnik, w zależności od potrzeby.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online