Czy istnieje zabawka idealna dla dziecka, która łączy wiele akcesoriów ze sobą? Bez wątpienia jedną z nich jest stolik edukacyjny. Ten specyficzny rodzaj zabawki, skierowany jest do dzieci, które zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki. Bez wątpienia, lubiana jest ona między innymi za swoją funkcjonalność. Twoje mieszkanie jest niewielkie, a chciałabyś zaoferować dziecku różne formy rozrywki i spędzania wolnego czasu? Interaktywny stolik edukacyjny sprawdzi się doskonale. Dzięki umieszczeniu na panelu różnorodnych zabawek, dziecko w jednym miejscu może skorzystać zarówno z pianinka, jak i sortera, ćwiczyć pamięć, a także swoją sprawność sensoryczną. To zabawka, która łączy wiele zabawek, ale także rośnie razem z dzieckiem, dając mu niekończącą się przyjemność z zabawy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

STOLICZEK SMILY PLAY

9.9

Średnia


 

 

Stolik Clementoni

9.8

Średnia


 

 

Muzyczny pociąg Tima

9.7

Drogi

Fisher-Price EDUKACYJNY STOLIK

9.6

Drogi


 

MalPlay INTERAKTYWNY STOLIK

9.5

Tani


 

Stolik edukacyjny – ranking 2024

W dzisiejszym rankingu przyjrzymy się dokładniej propozycjami stolików edukacyjnych dostępnych na polskim rynku. Chociaż na pierwszy rzut oka, zabawki te wydają się być identyczne, nie do końca tak jest. Mamy nadzieję, że dzięki szczegółowej analizie każdego z nich, z łątwością wybierzecie idealną zabawkę dla swojego dziecka.

Smily Play – Edukacyjny stoliczek

stolik interaktywny dla niemowlaka

Edukacyjny stolik Smily Play, łączy zabawę z nauką, wspierając między innymi rozwój koordynacji ruchowej dziecka, a także zdolności poznawczych. Dziecko za pomocą stoliczka ma możliwość nauki nie tylko kształtów, ale także kolorów, dźwięków czy liter i pierwszych słów. W stoliczku znajdziemy wiele kolorowych i ruchomych elementów, które zwracają uwagę malucha, a także angażują go do zabawy. Stoliczek nie tylko daje możliwość poruszania poszczególnymi wlementami, przekręcania ich czy naciskania, ale także wydaje różnego rodzaju sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Wykonany został w bezpiecznego i pozbawionego ostrych krawędzi plastiku, który jest łatwy do utrzymania czystości i odporny na zarysowania czy pęknięcia. Na blacie stolika znajdziemy między innymi tory z literkami, po których porusza się lokomotywa, ale także grające pianinko czy przesuwane okienka. Stoliczka w zależności od wieku malucha używać można z nogami, ale także bez.

R

Zalety

 • solidne wykonanie;
 • regulacja głośności;
 • wspiera rozwój koordynacji ruchowej dziecka;
Q

Wady

 • wiele melodii nakładających się na siebie.

Clementoni – Interaktywny stolik edukacyjny

stolik interaktywny dla niemowlaka cena

Stolik edukacyjny od Clementoni pozwala na zapewnienie dziecku świetnej zabawy, połączonej z rozwojem. Stolik zawiera wiele aktywności edukacyjnych, dzięki którym może nauczyć dziecko cyfr,liter, kształtów, kolorów, nazw zierząt czy dźwięów. W stoliczku wykorzystano rozwijające zabawy manualne w tym ruchome, wielokolorowe elementy, a także różnego rodzaju przyciski, które po naciśnięciu wydaja swoiste dźwięki. Zabawka zachęca do zabawy, motywując malucha słowami „Dalej, naciśnij klawisz”, kiedy maluch pozostawi zabawkę w bezczynności. W stoliczku znajdziemy książeczkę, która wydaje dżwięki zwierząt podczas przekłądania kolejnych jej kart. Ze stoliczka maluch może korzystać w pozycji stojącej, kiedy jest on umieszczony na specjalnym, kolorowych nóżkach, a także w pozycji siedzącej lub leżącej, kiedy zabawka pozostaje w spoczynku na ziemi.

R

Zalety

 • wiele ruchomych elementów;
 • uczy poprzez zabawę;
 • mówi w języku polskim;
Q

Wady

 • mało stabilny.

Tima toys – Interaktywny stolik edukacyjny

stolik edukacyjny opinie

Stolik edukacyjny od Tima toys jako jedyny z przedstwionych w dzisiejszym rankingiem posiada możliwość wyboru języka za pomocą przycisku. Stoliczek podzielony jest na kilka edukacyjnych części, a każdy element stoliczka jest ruchomy, świecący albo dźwiękowy. Dziecko ma możliwość przesuwania ich, a także przekręcania czy przełączania poszczególnych trybów. Frajdą dla każdego malucha z pewnością okaże się muzyczny pociąg, który krąży dookoła stoliczka po torach, a dodatkowo gra oraz informuje dokąd aktualnie jedzie miś. Stoliczek ma wbudowane także kolorowe kołą zębate oraz pianinko, któe wydaje dźwięki, nazwy kolorów oraz cyfr. Dodatkowo dziecko może podziwiać efekty świetlne. Stolik rozwija poczucie rytmu u dziecka, a także zmysł wzroku oraz sprawność ruchową i manualną. Dzięki szerokim, stabilnym nogom, zabawka jest bezpieczna dla malucha, a możliwosć ich demontowania pozwala na zabranie panelu ze sobą w podróż.

R

Zalety

 • możliwość wyboru języka;
 • stabilna i bezpieczna;
 • łatwy montaż;
Q

Wady

 • niektóre elementy działają bardzo ciężko.

Fisher Price – Edukacyjny stolik malucha

stolik interaktywny dla niemowlaka ranking

Stoliczek od Fisher Price to zabawka wydająca dźwięki w języku niemieckim. Przeznaczony jest on dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Stoliczek wykonany został z trwałych, a także bezpiecznych materiałów. Maluch ma możliwość odtworzenia 120 efektów dźwiękowych a także 9 różnych światełek. Zabawka przenosi malucha w świat zabawy, zapraszając jednocześnie do odkrycia 4 miejsc: domu szczeniaczka, sklepu, gospodarstwa oraz zoo. Dzieci mogą odkrywać poszczególne miejsca poprzez dotykanie oraz przesuwanie poszczególnych elementów zabawki. Stoliczek wyposażony został w pianinko, a także telefon ułatwiajacy poruszanie się po stoliku. Dziecko podczas korzystania ze stoliczka ma możliwość nauczenia się liczb, kolorów, nazw warzyw i owoców, a także alfabetu. To świetna zabawka, nie tylko pod kątem edukacyjnym, ale także rozwijania zdolności manualnych malucha. Produkt posiada 3 poziomy nauki, odkrywanie, zachęcanie oraz naśladowanie, dzięki czemu zabawka może rosnąć wraz z dzieckiem.

R

Zalety

 • żywa kolorystyka;
 • trzy poziomy nauki;
 • nauka pierszych słó i zdolności manualnych;
Q

Wady

 • język niemiecki.

MalPlay – Interaktywny stolik edukacyjny

stolik edukacyjny dla niemowlaka

Stoliczek edukacyjny od MalPlay z pewnością wyróżnia się kolorystyką. Jako jedyny przedstawiony w dzisiejszym rankingu, utrzymany jest w pastelowej kolorystyce. Rozwija on zdolności manulane i motoryczne malucha. Zabawka wyposażona jest zarówno w świecące, jak i grające elementy, które wpływają na rozwój zmysłu wzroku i słuchu dziecka. Elementy, któe wręcz zachęcają dziecko do złapania, uczą go, zasad przyczynowo – skutkowych, a dzięki stabilnosci, stolik świetnie sprawdzi się podczas trenowania mięśni nóżek i rączek dziecka, a także samodzielnego stania oraz chodzenia. Kolorowe pianinko, którego klawisze oznaczone są zarówno kolorami, jak i liczbami czy główkami zwierzątek, po naciśnięciu grają różne melodie i dźwięi. Dodatkowo podczas gry na pianinku, małpka oraz autko znajdujące się w centralnej części stolika porusza się, przyciągając tym samym uwagę dziecka. W stoliku ukryto także mini sorter z 4 wesołymi minkami, co pozwala na naukę rozpozanawania kształtów i dopasowywania ich do siebie.

R

Zalety

 • delikatne, pastelowe kolory;
 • wysoka jakość wykonania;
 • elementy ruchowe i wydające dźwięki;
Q

Wady

 • wersja anglojęzyczna.

Jaki stolik edukacyjny wybrać?

Stolik edukacyjny powinien rzeczyswiście uczyć dziecko poprzez zabawę. Aby tak się jednak działo, musi być on bezpieczny i dopasowany do dziecka. Przyjrzyjmy się dokłądniej najważniejszym cechom stolików interaktywnych, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów.

Cecha produktu

Smily Play

Clementoni

Tima toys

Fisher Price

MalPlay

Wiek dziecka

powyżej 12 miesiąca życia

powyżej 10 miesiąca życia

powyżej 18 miesiąca życia

powyżej 6 miesiąca życia

powyżej 12 miesiąca życia

Jakość wykonania

wysoka

wysoka

wysoka

wysoka

wysoka

Stabilność

średnia

średnia

dobra

dobra

średnia

Kolorystyka

 żywa

żywa

żywa

żywa

pastelowa

Praktyczność

tak

tak

tak

tak

tak

Wiek dziecka

Stoliki edukacyjne generalnie przeznaczone są dla dzieci, które samodzielnie siedzą lub stawiają swoje pierwsze samodzielne kroki. W dzisiejszym rankingu znajdziemy propozycje zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Fakt ten wynika z poziomu skomplikowaności poszczególnych elementów stolika.

Jakość wykonania

Jako, że stolika interaktywnego korzystają maluchy, musimy mieć pewność, że zabawka będzie dla nich bezpieczna. Dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na jakość materiałów, z których wykonana jest zabawka. Nie należy zwracać uwagi tylko na krawędzie czy materiał wykonania, ale także fakt, czy dany materiał posiada atesty bezpieczeństwa.

Stabilność

Stabilność konstrukcji to kolejny, bardzo ważny aspekt, jaki należy wziąć pod uwagę podczas zakupu zabawki. Wynika to z faktu, że ze stolika korzystają głównie dzieci, które zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki, a więc ich ruchy nie są jeszcze do końca pewne i zdarzają się nieprzewidziane upadki. Stolik powinien być na tyle stabilny, żeby opierające się dziecko, nie miało możliwości przesuwania stolikiem, ani pod wpływem nacisku, zabawka nie przewracała się.

Kolorystyka

Nie od dziś wiadomo, że zabawki przyciągają dzieci między innymi żywą kolorystyką. To właśnie dlatego większość stolików edukacyjnych jest wykonana z kolorowych plastików, a dodatkowo posiada różnego rodzaju efekty świetlne i dźwiękowe. Chociaż na rynku możemy znaleźć stoliki typowo chłopięce, jak i dziewczęce, warto wybrać model uniwersalny. Różnorodność kolorystyczna ma też pozytywny wpływ na zmysł wzroku, a także zachęca malucha do korzystania i zabawy.

Praktyczność

Stolik edukacyjny to zespół zabawek w formie jednego, interaktywnego przedmiotu. Różnorodność zabawek pomiędzy poszczególnymi markami jest znacząca. Mimo, że stoliki na pierwszy rzut wydają się być identyczne i podobne, w rzeczywistości istnieje jednak sporo cech, które wyróżniają poszczególne modele. Wybierając stolik interaktywny warto przyjrzeć się jego praktyczności, a co za tym idzie możliwośći wykorzystywania poszczególnych elementów zabawki przez dziecko na przestrzeni czasu.

Stolik edukacyjny dla niemowlaka – propozycja od Timy Toys najlepszym wyborem

Timy toys to stolik, który według zapewnień producenta, przeznaczony jest dla dzieci powyżej 18 roku życia. Nie oznacza to jednak, że jest niebezpieczny dla dzieci młodszych. Stolik ma możliwość wykorzystywania zarówno w wersji z nóżkami, jak i bez nich. Wykonany on został z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, w wesołej, żywej kolorystyce, zachęcającej dziecko do podjęcia zabawy.

Stolik, jako jeden z nielicznych posiada nóżki wykończone gumą, która uniemożliwia przesuwanie się zabawki po podłodze. Znacząco wpływa to na bezpieczeństwo oraz stabilność zabawki. Edukacyjny stolik od Timy toys to zabawka praktyczna. W zależności od wieku dziecka, możemy wykorzystywać różne jej elementy. Dodatkowo zabawka posiada dwie wersje językowe do wyboru: polską i angielską.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki stolik edukacyjny wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by pytanie

Trochę nie rozumiem. Fisher price ma wydawać dźwięki po niemiecku a na filmiku wydaje po polsku. O co chodzi ?
Generalnie fajny stolik, ale nie rozumiem tej jednej rzeczy...

 by Danuśka

Jako, że mam zaufanie i sprawdziłam już kilka produków Clementoni - wybór jest oczywisty. Z czystym sumieniem polecam ich produkty!

 by Renii L.

Ależ kolorowe te stoliki. Każdy jest ciekawy,ale ja wybiore ten pierwszy na podstawie waszego polecenia 😉

 by pomieszani poplątani

Nie no ten 3 stolik to jakiś totalny sztos. Jesteśmy rodziną dwujęzyczną, więc dla nas zmiana języka będzie świetnym dodatkiem. Dziecko łatwiej nauczy się obu języków. Super!

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online