Problematyka piętrowych mieszkań jest szczególnie często poruszaną kwestią, jeśli posiadamy dzieci. Zazwyczaj to właśnie sypialnie oraz pokoje dziecięce usytuowane są na wyższych piętrach aniżeli salon czy kuchnia, czyli miejsca w których spędzamy stosunkowo dużo czasu. Problem ten dotyczy głównie rodzin z małymi dziecmi, które wymagają opieki lub którym zdarza się jeszcze w nocy przebudzić, a samodzielne zejście ze schodów byłoby dla nich nazbyt niebezpieczne. Nowoczesne technologie oraz postęp jaki nastąpił w ostatnich latach pozwolił na wykorzystanie znanych narzędzi do stworzenia urządzenia, które z pewnością ułatwi życie niejednemu rodzicowi. Zastanawiałaś się kiedykolwiek, jak połączyć domowe obowiązki z opieką nad dziećmi? Ciągle martwisz się, że Twój maluch otworzy sam barierkę na schodach i z nich spadnie? Dla wszystkich tych, dla których bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze mamy rozwiązanie na miarę XXI wieku. Elektroniczna niania, pozwala na obserwację malucha nie tylko w postaci filmu, ale także wraz z dźwiękiem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

LIONELO BABYLINE

9.9

Tania


 

Baby Monitor VB605

9.8

Tania

BABYSENSE 7

9.7

Droga


 

 

ANGELCARE AC310

9.5

Średnia


 

Video niania – ranking 2024

Specjalnie dla Państwa wygody zebraliśmy kilka propozycji urządzeń, które z pewnością znajdą miejsce i zastosowanie w niejednym domu.

Niania elektroniczna Lionelo Babyline

video niania opinie

Elektroniczna niania od Lionelo to coś więcej niż sama kamera, dzięki której mamy możliwość podglądania tego, co akurat robi nasze dziecko. Kamera, która umieszczamy w pokoju dziecka posiada wbudowany mikrofon, głośnik oraz czujnik temperatury, dzięki czemu mamy możliwość sprawdzenia czy nasza pociecha śpi, odezwania się do niej, a nawet sprawdzenia jakie warunki panują w pokoju, czy nie jest mu za ciepło lub za zimno. Dzięki statywowi kamerę można ustawić w odpowiadającej nam pozycji, a jeśli dogodniejsza dla nas forma to zamontowanie kamery na ścianie, również nie stoi nic na przeszkodzie. Odbiornik posiada możliwość połączenia głosowego z kamerą, co sprawdza się szczególnie w sytuacjach, kiedy maluszek przebudzi się z płaczem, a my chcemy ukoić płacz zanim dotrzemy do pokoju. To świetne ułatwienie dla rodziców, którzy swobodnie mogą zajmować się swoimi obowiązkami, kiedy dziecko śpi w pokoju na piętrze. Soczewka, jaka została zamontowanaw kamerze, pozwala na podgląd w czytelneh formie zarówno w dzień, jak i w nocy. Nie ma konieczności zapalania dodatkowego oświetlenia, gdyż kamera może pracować w kompletnej ciemności. Przenośny odbiornik posiada duży, kolorowy wyświetlacz oraz wbudowaną baterię o pojemności 1150 mAH, co pozwala na korzystanie z niani nawet do 40 godzin na jednym ładowaniu. Zasięg łączności pomiędzy dwoma urządzeniami wynosi do 260m na zewnątrz oraz 50m w pomieszczeniu, co pozwala na swobodne korzystanie z nich. Niania posiada wbudowaną lamkę nocną, która emituje delikatne, ciepłe światło, a także posiada alarm informujący o przebudzeniu się dziecka, oraz możliwość ustawienia przypomnienia, np. o kolejnym karmieniu. Niania posiada także 8 wbudowanych melodii kołysanek, któe rodzic może zdalnie uruchamiać oraz sterować ich głośnością. Mimo tak rozbudowanego menu oraz wielu funkcjach niani, jej obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna.

R

Zalety

 • wysoka jakość obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy;
 • intuicyjna obsługa;
 • spory zasięg;
Q

Wady

 • brak wbudowanej baterii w kamerce;
 • brak możliwości wyłączenia światelka przy kamerce.

Niania elektroniczna Baby Monitor VB605

dobra niania elektroniczna

Nowy model niani to następca kultowego już modelu VB601, który został wyposażony w większy ekran LCD o znacznie większej rozdzielczości, dzięki czemu mamy możliwość jeszcze precyzyjniejszego obserwowania naszego malucha, czulszy mikrofon, ulepszoną kamerę, mocniejszą baterię odbiornika, a także przyjemniejszy, nowoczesny wygląd. Elektroniczna niania posiada 2,4 calowy wyświetlacz, na którym obserwować możemy obraz nadawany przez kamerę z wbudowanym głośnikiem, mikrofonem, termometrem oraz ze specjalną funkcją Night Vision, dzięki czemu obraz przekazywany jest doskonałej jakości niezależnie od stopnia zaciemnienia w pokoju dziecka. Nianią sterujemy za pomocą monitorka w wyświetlaczem, oprócz podglądania tego, co aktualnie robi nasze dziecko, mamy możliwość uruchomienia mu jednej z ośmiu zaprogramowanych kołysanek, których źwię wydawany jest przez kamerę, a także komunikacji głosowej z dzieckiem . Wato dodać, że kamera posiada specjalny stojak, a monitor nóżkę, dzięki czemu możemy umieścić je w wygodnej pozycji, tak aby dziecko było dobrze widoczne, a jednocześnie kamera nie rozpraszała malucha. Odbiornik zaś możemy mieć zawsze ze sobą, gdyż działa on na odległość 260 metrów w terenie otwartym oraz do 60 m w pomieszczeniach zamkniętych. Elektroniczna niania została wykonana z bezpiecznych materiałów posiadających certyfikowane znaki CE oraz R&TTE. Kamera wymaga stałego podłączenia do zasilania, za pomocą dołączonego do zestawu zasilacza, a monitor zasilanie bateryjne o pojemności 750 mAh.

R

Zalety

 • wygodny, duży wyświetlacz;
 • nowoczesny design;
 • funkcja poprawiająca jakość obrazu w nocy;
Q

Wady

 • brak polskiego menu;
 • mała wytrzymałość monitora na jednym ładowaniu.

2w1 niania elektroniczna i monitor oddechu Babysense 7

dobra niania elektroniczna

Kolejna propozycja to urządzenie, które pozwala na więcej niż klasyczna elektroniczna niania. Urządzenie składa się z trzech części, monitora, kamery oraz specjalnego sensora, którego zadanie jest monitorowanie oddechu maluszka. Ów czujnik umieszcza się pod materacem. Specjalne krążki monitorują mikroruchy oddechowe, a w przypadku ich spłycenia, nieregularności lub zaprzestania – informuje alarmowym sygnałem rodziców. Monitor oddechy zasilany jest przy użyciu baterii, a dzięki niskiemu poborowi mocy, ich wymiana konieczna jest około raz na pół roku. Dla wygody rodziców na przodzie jednostki sterującej znajduje się specjalna dioda, która informuje o zasilaniu. Druga część urządzenia to klasyczna elektroniczna nania, która umożliwia obserwowanie maluszka w dzień i w nocy. Urządzenie nocą pracuje dzięki podczerwieni, co pozwala na uzyskanie wyraźnego obrazu bez konieczności dodatkowego oświetlania pomieszczenia. Niania posiada zasięg do 300 metrów na otwartej przestrzeni, a oprócz możliwości komunikacji głosowej, rodzice mogą takze włączyć maluszkowi jedną z 4 melodii – kołysanki. Kamera posiada dwukrotny zoom cyfrowy, dla jeszcze lepszej i dokładniejszej obserwacji dziecka. Co ważne, kamera posiada wbudowany termometr, który informuje rodziców, jeśli temperatura w pokoju dziecka zwiększa się lub spada. Do jednego monitora możemy podpiąć aż 4 kamerki, może więc nam służyć do obserwacji więcej niż jednego miejsca. Urządzenie zasilane jest za pomocą baterii, kamera zaś wymaga podpięcia do sieci.

R

Zalety

 • rozbudowana o monitor oddechu;
 • możliwość podpięcia do 4 kamer;
 • działa na podczerwień – daje świetny efekt nocą bez koniecznośći oświetlania;
Q

Wady

 • wysoka cena.

Niania elektroniczna Angelcare AC310

jaka elektroniczna niania

Nasza ostatnia propozycja to elektroniczna niania od Angelcare. Urządzenie to wyróżnia się na tle pozostałych z pewnością wielkością ekranu. W Angelcare znajdziemy bowiem duży i wygodny ekran o przekątnej 4,3 cała z możliwością regulacji jasności, co znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia, Do monitora możemy jednocześnie połączyć do 4 kamer oraz w tym samym czasie wyświetlać z nich obraz. Prócz ułatwienia w postaci możliwości zamontowania kamer w jednym czy kilku pokojach dzieci, urządzenie podaje także informację odnośnie temperatury oraz informuje rodzica, gdy ta zmniejsza się lub wzrasta. W warunkach bez ograniczeń w postaci ścian, urządzenie posiada zasięg do 250 metrów. Kamera, która została dołączona do zestawu pozwala na wygodne zamontowanie jej na dołączonym stojaku, jak również przymocowanie jej do ściany. Zapewnia ona kolorową transmisję, a także posiada specjalny tryb nocny, który polega na wykorzystaniu podczerwieni do lepszej i dokładniejszej obserwacji malucha nocą. Dodatkowo urządzenia posiadają komunikację dwukierunkową, dzięki czemu możemy nawiązać kontakt z dzieckiem, aby uciszyć czy ukoić płacz. Elektroniczna niania zasilana jest sieciowo, jednak monitor posiada baterię, dzięki czemu nie musi być na stałe podłączone do prądu. Urządzenie ma w pełni dotykowy panel, a jego obsługa jest w pełni intuicyjna.

R

Zalety

 • duży wyświetlacz;
 • możliwość odtwarzania obrazu z 4 kamer;
 •  dotykowy wyświetlacz;
Q

Wady

 • zasięg w rzeczywistości jest znacznie mniejszy.

Jaka elektroniczna niana sprawdzi się u najbardziej wymagających rodziców?

Elektroniczna niania sprawdzi się nawet u najbardziej wymagających rodziców. Każde z przedstawionych w dzisiejszym rankingu jednak różni się między sobą, a ich dokłądne cechy, zostały przedstawione w poniższej tabeli.

Cecha produktu

Lionelo Babyline 7.1

Baby Monitor VB605

Babysense 7

Angelcare AC310

Komunikacja dwukierunkowa

tak

tak

tak

tak

Wielkość ekranu

3,2 cala

2,4 cala

2,4 cala

4,2 cala

Funkcje dodatkowe

kołysanki, lampka nocna, powiadomienia

kołysanki, lampka nocna

możliwość podpięcia do 4 kamer, zoom cyfrowy, kołysanki, tryb nocny

możliwość podpięcia do 4 kamer, cyfrowy zoom, kamera na podczerwień

Rodzaj urządzenia

Chociaż w rankingu 2024 przedstawiliśmy standardowe nianie wideo, które przekazują zarówno obraz, jak i dźwięk z kamery, to na rynku możemy dostać także urządzenia, które transmitują jedynie dźwięk. Oczywiście są one tańsze, natomiast, każdorazowo musimy udać się na do pokoju dziecka, aby sprawdzić czy aby na pewno wszystko jest w porządku. Jednak urządzenia posiadają także dodatkowe, rozbudowane wersje, dzięki którym rodzic prócz transmisji audio-video otrzymuje także informacje o oddechu dziecka. W przypadku nieprawidłowości, lub braku urządzenie za pomocą alarmu informuje o tym.

Komunikacja dwukierunkowa

Możliwość komunikacji dwukierunkowej jest niezywkle ważnym elementem przy zakupie elektronicznej niani. Funkcja ta, przydaje się szczególnie w sytuacjach, jeśli chcemy zająć się domowymi obowiązkami, takimi jak gotowanie obiadu, czy sprzątanie, a nasz maluch zostaje w łóżeczku. Możliwość prowadzenia z nim konwersacji podczas sprzątania mieszkania pozwala na połączenie dwóch czynności i tym samym zyskania wolnego czasu dla siebie.

Zasilanie

Na rynku znajdziemy nianie o różnych sposobach zasilania. Najwygodniejszym rozwiązaniej jest oczywiście akumulatorowe, gdyż wystarczy, że raz na kilka dni naładujemy baterie, a urządzenie działać będzie bez konieczności podłączenia do sieci. Jednak bardzo często zdarza się, że zasilanie akumulatorowe wykorzystywane jest jesynie w urządzeniu monitorującym, a sama kamera wymaga stałego podpięcia do sieci. Jest to spora wada, gdyż musimy zdecysować się na przestawienie łóżeczka w taki sposób, aby możliwe było podłączenie kamery do kontaktu, lub użycia przedłużacza w tym celu.

Wielkość ekranu

Na wielkość ekranu urządzenia monitorującego bardzo mało osób zwraca uwagę. Jednak im jest on większy, tym obraz przesyłany przez kamerę bardziej czytelny, łatwiej jest dostrzec niepokojące szczegóły zwłaszcza nocą, kiedy spoglądamy na ekran nieco rozespani. Większy ekran to także wygoda obsługiwania.

Pomiar temperatury otoczenia

Ciekawą funkcją, którą oferuje coraz więcej modeli niani elektronicznych jest pomiar tempertury otoczenia w pokoju dziecka. Mimo iż z reguły temperatura jest podobna w całym domu, moze się zdarzyć, że niezauważyliśmy, że okno w pokoju dziecka zostało otwarte i temoeratura powietrza zaczyna spadać. Sytuacje takie najczęściej mają miejsce zimą, kiedy to rodzice decydują się na wietrzenie pokoju tuż przed snem, dla lepszego komfortu dziecka. Jeśli temperatura w pokoju zaczyna wzrastać lub spadać i zaczyna przekraczać określone normy, urządzenie informuje nas o tym w postaci alarmu dżwiękowego.

Funkcje dodatkowe

Dodatkowe funkcje w elektronicznej niani to zazwyczaj możliwość zdalnego włączenia kołysanek, ustawienie różnego rodzaju przypomnień czy możliwość korzystania z kamery jako lampki nocnej. Podczas zakupu niani elektronicznej, warto zwrócić uwagę na możliwość podpięcia większej ilości kamer do urządzenia, co jest niezwykle przydatne jeśli posiadamy kilkoro dzieci, albo nie chcemy przekłądać urządzenia z miejsca do spania w miejsce do zabawy.

Video niania Angelcare AC310 najlepszym wyborem dla przyszłych rodziców

Nianie elektroniczne to naprawdę godny polecenia gadżet, którry sprawdzi się w każdym domu. Propozycja Angelcare pozwala oprócz standardowych opcji przesyłania obrazu wraz z dżwiękiem, podłączenia jednocześnie do 4 kamer, których obraz emitowany może być jednocześnie.

To wszystko za sprawą dużego, 4,2 calowego wyświetlacza, w jakie zostało wyposażone urządzenie monitorujące. Jest to więc zdecywdowany zwycięzca dzisiejszego rankingu. Oczywiście, tak jak większość dzisiejszych urząceń posiada możliwość pomiaru temperatury w pokoju dziecka, wraz z alarmowaniem o jej spadku lub wzroście. Kamery, podłączone muszą być do zasilania sieciowego, jednak urządzenie monitorujące posiada akumulatorki, które z powodzeniem pozwalają na kilka dni czuwania.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka video niania będzie najlepszym wyborem
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online