Wakacje z dzieckiem to niezwykle trudne logistycznie przedsięwzięcie. Gdy dziecko jest malutkie trzeba zabrać wiele rzeczy, warto więc spróbować ograniczyć ilość ubrań, aby potrzebne akcesoria jak łóżeczko turystyczne mogły się zmieścić. Jak można ograniczyć ilość rzeczy i jak dbać o czystość w czasie podróży i pobytu bez dużego wysiłku? Poznajcie nasze rady.

Co spakować na wakacje z dzieckiem?

Warto zacząć od własnych rzeczy, w końcu ubranka niemowlęce i tak zajmują niewiele miejsca. Zabieranie ze sobą kilku ciepłych swetrów na wakacje latem nie ma sensu, jeśli przewidywana jest dobra pogoda. Jeśli jednak jedziecie na wakacje do polskiego nadmorskiego kurortu, a nie za granicę, to jednak ciepłe rzeczy się przydadzą i tu z pomocą, by zmieścić się w walizce, przyjdzie worek próżniowy. Lekkie rzeczy można umieścić na górze, a kosmetyki i środki czystości do prania czy higieniczne można włożyć do kosmetyczki i umieścić w małej walizce nakładanej na większą z rączką teleskopową. Buty typu adidasy warto wybrać na podróż, a lżejsze jak klapki czy sandały włożyć do worków i walizki, gdyż nie zajmą wiele miejsca. Rzeczy dziecka warto spakować osobno. Na pewno jeśli wybieracie mieszkanie na wynajem krótkoterminowy, to musicie zabrać ze sobą także łóżeczko turystyczne dla dziecka, chyba że znajdziecie opcje z łóżeczkiem w standardzie. Wybór łóżeczek jest naprawdę spory. Warto przejrzeć ranking łóżeczek turystycznych, by wybrać to najlepsze. Istotne znaczenie mają bezpieczne i zarazem mocne ścianki, otwieranie jedynie z zewnątrz, a nie od środka oraz pojemność i stabilność. Bardzo ważna jest też łatwość składania i rozkładania. W końcu łóżeczko będzie służyło dziecku do snu, ale i do zabawy, zastępując tradycyjny kojec. Do łóżeczka możecie spakować zabawki dziecka, które nie zmieściły się do bagażu.

Jak dbać o czystość w czasie podróży i pobytu na wakacjach?

Na pewno istotne znaczenie ma wybór odpowiednich środków czystości. Warto zabrać ze sobą nie tylko płyn dezynfekcyjny, który umożliwi mycie rąk, gdy nie będzie okazji do skorzystania z umywalki. Przydadzą się też środki do prania i kosmetyki. Możesz wziąć ubranka dla dziecka na cały pobyt, jednak z niemowlęciem jest tak, że niespodziewane sytuacje się zdarzają i czasem konieczne może być pranie. W przypadku wynajmu krótkoterminowego do Waszej dyspozycji powinna być pralka. Gdy wybieracie się do hotelu, zadbajcie by wybrać taki, gdzie jest odpowiedni standard. Choć na miejscu na pewno mogą być dostępne odpowiednie środki czystości, to jednak ze względu na wrażliwą skórę dziecka warto wybrać takie środki, które jej nie podrażnią. Pranie ubranek dla noworodka powinno odbywać się w niskiej temperaturze około 40 stopni, a także z użyciem odpowiedniego środka piorącego i zmiękczającego. Ważne jest, by ubranko po praniu nie było twarde i szorstkie, a jednocześnie, by łatwo można było się pozbyć nawet uporczywych zabrudzeń. Dlatego choć wybierając się sami na wakacje nie musicie brać ze sobą proszku, tak w przypadku wakacji z dzieckiem, zwłaszcza maluchem może być to konieczne, zwłaszcza gdy jest alergikiem. Oczywiście należy pamiętać, że ubranka dziecięce zawsze należy prać osobno, nigdy z ubraniami dla dorosłych. Zatem kilka dni przed wyjazdem mogą Was czekać dwa cykle prania, chyba że zostawiacie wszystko na „po powrocie”.

Jeżeli chodzi o sprzątanie, to w przypadku mieszkania na wynajem krótkoterminowy także wypada zostawić je w jako takim ładzie. Oczywiście nie musicie wszystkiego pucować, ale na pewno warto zmyć plamy z blatów czy spróbować wywabić plamę z dywanu jeśli takowa się przydarzyła. Jeżeli możecie, wybierzcie opcję hotelową, w końcu po to jedziecie na wakacje, by dobrze wypocząć i wbrew pozorom będzie to możliwe nawet z małym dzieckiem, jeśli odpowiednio zorganizujecie czas.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online