Po szóstym miesiącu życia większość rodziców decyduje się na przeniesienie maluszka do wózka spacerowego. Możliwość oglądania świata z pozycji siedzącej to, dla coraz bardziej ciekawego dziecka, ogromna atrakcja. Najczęściej wybierane wózki dla noworodków, nawet te 3 w 1, mają udźwig do 15 kg. A co dalej? Dzieci szybko rosną, ale wózek przydaje się bardzo długo, nawet do 5-6 roku życia. Jaką spacerówkę wybrać, aby posłużyła jak najdłużej? Na które cechy warto zwrócić uwagę? Jeżeli masz dziecko w wieku powyżej roku i właśnie szukasz nowej spacerówki – trafiłeś idealnie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

EUROCART VOLT PRO

9.9

Średnia


 

LIONELO NATT

9.7

Tani


 

 

LIONELO ANNET

9.7

Średnia


 

 

BABY DESIGN WAVE

9.7

Drogi


 

EasyGO Optimo Air

9.5

Drogi


 

Wózek spacerowy do 22 kg – ranking 2024

Przygotowaliśmy ranking spacerówek do 22 kg. W pierwszej części tekstu znajdują się recenzje pięciu modeli o zróżnicowanej cenie i funkcjach. Każdy z nich spełnia najważniejsze wymogi bezpieczeństwa i cechuje się dobrą jakością. Dalej zajmiemy się tym, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze spacerówki dla starszego malucha. Na końcu porównamy wszystkie wózki ze sobą i wybierzemy ten, który najlepiej odpowiada potrzebom dziecka i rodziców.

Wózek spacerowy Lionelo Natt do 22 kg

WÓZEK SPACEROWY LIONELO

Najtańszy wózek w naszym rankingu pochodzi od firmy Lionelo. Model Natt to najbardziej podstawowy rodzaj spacerówki przeznaczony dla dzieci do 22 kg. Waży niewiele, bo niecałe 9 kg. Ma piankowe koła o umiarkowanej wielkości. Po złożeniu zajmuje mało miejsca. Posiada dość duży kosz na zakupy.

Lionelo Natt ma wszystkie ważne elementy, czyli pasy bezpieczeństwa, dużą rozkładaną budkę, skrętne przednie koła. Niestety nie ma możliwości zamontowania siedziska w dwóch kierunkach – przodem i tyłem do kierunku jazdy. Duży kosz na zakupy z pewnością się przydaje nie tylko w sklepie.

Ta spacerówka jest dość popularna. Biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę, trudno się temu dziwić. Opinie ma w większości dobre, ale można znaleźć powtarzającą się informacje o tym, że nie jest zbyt zwrotny i ciężko nim wjeżdżać na krawężniki. To spory problem na polskich ulicach. Lionelo Natt prezentuje się przeciętnie i nie sprawia wrażenia solidnego. Umieszczona z tyłu kieszeń na drobiazgi dla mamy, chociaż z pewnością przydatna, wygląda nieładnie.

R

Informacje

Waga wózka: 8,8 kg
Rodzaj kół: piankowe
Przekładane siedzisko: nie
Składanie: na płasko
Kosz na zakupy: duży

Wózek spacerowy Lionelo Annet do 22 kg

Drugi wózek w rankingu również został wyprodukowany przez Lionelo. To nieco bardziej zaawansowany model, ale nadal ma bardzo atrakcyjną cenę. Wózek Annet waży trochę więcej – 10,36 kg. Ma piankowe koła, przednie są skrętne. Składa się na płasko i zajmuje niewiele miejsca. W tym modelu siedzisko również nie jest przekręcane, a kosz na zakupy jest dość niewielki.

W porównaniu do poprzedniego produktu, ta spacerówka wygląda dużo lepiej i wydaje się bardziej solidna. Utrzymana została w ciemnej, szarej kolorystyce. Posiada wszystkie najważniejsze elementy. Piankowe koła są także większe, co będzie wpływać na komfort jazdy. Szkoda, że kosz na zakupy jest niewielki – w porównaniu z poprzednim wózkiem nawet o połowę mniejszy.

Lionelo Annet cieszy się dużą popularnością. Cieszy się także dobrymi opiniami. Pojedyncze negatywne opinie dotyczą przede wszystkim kół, które są dość głośne i szybko się niszczą. To duża wada, ponieważ spacerówki do 22 kg używa się dość długo.

R

Informacje

Waga wózka: 10,36 kg
Rodzaj kół: piankowe
Przekładane siedzisko: nie
Składanie: na płasko
Kosz na zakupy: niewielki

Wózek spacerowy Eurocart Volt Pro do 22 kg

spacerówka do 22kg

To naprawdę lekka spacerówka do 22 kg. Wózek waży zaledwie 7,6 kg i to jego ogromna zaleta. Jest droższy od poprzednich modeli, ale nadal mieści się w średniej półce cenowej. Piankowe koła, z pełną amortyzacją są dość małe, ale użytkownicy potwierdzają, że jazda jest wygodna i płynna.

Różnicę w cenie widać na pierwszy rzut oka. Wózek Eurocart jest lepiej wykończony i ma więcej dodatków. Wśród nich znajduje się m.in. torba, w którą można go schować po złożeniu. To duża zaleta dla tych rodziców, którzy często podróżują. Z wózkami w bagażniku jest podstawowy problem – są narażone na ubrudzenie i przetarcia. Torba to świetny pomysł. Złożony wózek ma też rączkę, dzięki której można go zawiesić na ramieniu. To ułatwia transport, zwłaszcza wtedy, gdy prowadzimy maluszka za rękę. Kolejny plus to bardzo duży kosz na zakupy oraz poduszka pod główkę dziecka.

Eurocalt Volt Pro nie jest zbyt popularny, z pewnością wpływa na to cena, ale osoby, które zdecydowały się na jego zakup, są zadowolone. Całość prezentuje się bardzo dobrze, solidnie i estetycznie. Biały stelaż, chociaż wygląda atrakcyjnie, będzie narażony na szybkie zabrudzenie.

R

Informacje

Waga wózka: 7,6 kg
Rodzaj kół: piankowe
Przekładane siedzisko: nie
Składanie: na płasko
Kosz na zakupy: bardzo duży

Wózek spacerowy EasyGO Optimo Air do 22 kg

lekka spacerówka do 22 kg

Model Optimo Air od firmy EasyGo jest już nieco droższy od opisywanych dotychczas wózków. Model jest najcięższy ze wszystkich, waży prawie 12 kg. Wśród wózków spacerowych to raczej średnia waga.

Wszystkie ważne elementy, od pasów, po rozkładaną budkę, spełniają wszystkie wymagania i są przemyślane. Ogromną przewagą tego modelu jest fakt, że siedzisko jest przekładane. Dziecko może siedzieć zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Zamontowany na stelażu kosz na zakupy jest bardzo pojemny. Wygląd wózka także jest dość atrakcyjny.

Tutaj jednak kończą się zalety. Największy minus to fakt, że według norm europejskich wózek wytrzymuje obciążenie do 15 kg, producent zaś zapewnia, że sprawdza się do 22 kg. Czy można mu zaufać? Bez względu na odpowiedź na to pytanie, produkt nie powinien być opisywany jako wózek spacerowy powyżej 15 kg. Niepokoją też opinie na temat tego wózka. W wielu z nich powtarza się informacja o trudnym prowadzeniu i dość głośnych kołach. Za tą cenę można oczekiwać nieco więcej.

R

Informacje

Waga wózka: 11,8 kg
Rodzaj kół: pompowane
Przekładane siedzisko: tak
Składanie: na płasko
Kosz na zakupy: bardzo duży

Wózek spacerowy Baby design Wave do 22 kg

To najdroższa spacerówka w naszym rankingu, ale jej cena jest zbliżona do poprzedniego produktu. Tutaj od razu widać za co się płaci – wózek wyróżnia się wyglądem i wariantami kolorystycznymi. Jest bardzo ładny i estetyczny. Jak wszystkie opisywane spacerówki ma najważniejsze elementy wpływające na bezpieczeństwo dziecka i wygodę mamy.

Baby design Wave waży niewiele, bo niecałe 9,5 kg. To jedyny wózek w naszym rankingu, który posiada żelowe koła. To bardziej zaawansowany rodzaj kół, niż piankowe. Ma swoich zwolenników, ale wiąże się z wyższą ceną. Szkoda, że tak dobrze wyglądający wózek ma tak niewielki kosz na zakupy.

Co do opinii na temat wózka, trudno je jednoznacznie ocenić, ponieważ jest ich mało. Niewiele osób decyduje się na zakup tego modelu, zapewne ze względu na jego cenę. Mimo to, kupujący wypowiadają się o Baby design Wave bardzo przychylnie.

R

Informacje

Waga wózka: 9,4 kg
Rodzaj kół: żelowe
Przekładane siedzisko: nie
Składanie: na płasko
Kosz na zakupy: niewielki

Spacerówka do 22 kg – waga ma znaczenie

Kiedy stoimy przed wyborem spacerówki do 22 kg, czyli prawdopodobnie ostatniego wózka dla naszego dziecka, musimy się porządnie zastanowić. Większość rodziców po doświadczeniach z gondolą, ewentualnie spacerówką z wózka 3 w 1, ma dość dźwigania. Gondole mają solidne, a co za tym idzie, ciężkie stelaże. Dopóki dzidziuś waży zaledwie kilka kilogramów, nie jest to duży problem. Ale kiedy dziecko przekracza wagę 15 kg, może być już dużo gorzej.

Dlatego jednym z najważniejszych punktów w naszym rankingu jest waga wózka. Ciężkie dziecko i ciężki wózek równa się duży wysiłek. Przy dłuższych trasach będzie to powodować szybkie zmęczenie. Waga jest istotna nie tylko przy jeździe, ale też przenoszeniu wózka. Spacerówkę do 22 kg zabieramy do samochodu, przenosimy z miejsca na miejsce. Jeżeli waży powyżej 10 kg będzie sprawiać problem. Zwłaszcza wtedy, gdy do samochodu ma ją zapakować jedna osoba. Wychodzimy z domu, niesiemy wózek, zapewne jakąś torbę i jeszcze towarzyszy nam mały berbeć. Jeżeli chce iść za rączkę, nie ma problemu. Ale jeśli będzie trzeba go ponieść na rękach, kręgosłup może ucierpieć.

Sprytne rozwiązania i duuuuży kosz

Spacer, wypad na plac zabaw, droga do przedszkola, zakupy… To wszystko mamy i tatusiowie wykonują w towarzystwie dziecka i wózka właśnie. Dlatego funkcjonalność jest tutaj nie do przecenienia. Szeroka rozkładana budka chroni przed słońcem i deszczem. Możliwość rozłożenia siedziska pozwala na drzemkę. Budka powinna być zaopatrzona w siateczkowe okienka, które poprawiają wentylację i umożliwiają kontakt z maluchem. Dodatkowe kieszonki lub uchwyt na napój ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Świetnie jeśli wózek składa się jedną ręką. Jeżeli można go schować do torby – będzie dużo wygodniej i bezpieczniej przewozić go w bagażniku.

Kolejny ważny punkt to kosz zamontowany na stelażu pod siedziskiem. Im większy, tym lepiej. Duży kosz pozwala na szybkie zrobienie zakupów z dzieckiem i wygodne przetransportowanie ich do domu. Ważne, aby był do niego łatwy dostęp. Kosz jest ważny dużo częściej niż tylko na zakupach. Do niego trafiają wszystkie potrzebne na spacerze gadżety. Od dodatkowego koca, przez pieluchy i chusteczki, po zabawki do piaskownicy. Duży kosz to duża wygoda.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o ważnych cechach spacerówek do 22 kg zajrzyj do tego artykułu: https://www.al.to/poradniki/5290-najlepsza-spacerowka-jak-wybrac-idealna.html

Wózek spacerowy – ranking modeli 2024 do 22 kg

Aby móc lepiej porównać ze sobą wszystkie pięć spacerówek zrecenzowanych powyżej, zestawiliśmy je w poniższej tabeli. Zawiera ona cztery najważniejsze cechy, wpływające na ogólną ocenę. Pierwsza z nich to waga – najwięcej punktów otrzymuje wózek najlżejszy. Druga kolumna opisuje koła – ich rodzaj, wielkość i mobilność. Kolejny punkt to funkcje wózka – najwyższa ocena wskazuje na największą funkcjonalność i wygodę użytkowania. Następnie pojawia się cena – tutaj najtańszy wózek dostaje najwyższą notę. Ostatnia ważna informacja to opinie użytkowników. Na końcu znajduje się kolumna z podsumowaniem wszystkich ocen.

 

Waga

Koła

Funkcje

Cena

Opinie

Suma

Lionelo

Natt

4/5

3/5

2/5

5/5

3/5

17/25

Lionelo Annet

2/5

4/5

3/5

4/5

4/5

17/25

Eurocart Volt Pro

5/5

3/5

5/5

3/5

5/5

21/25

EasyGo Optimo Air

1/5

2/5

4/5

2/5

3/5

12/25

Baby desing Wave

3/5

4/5

4/5

2/5

4/5

17/25

wózek spacerowy powyżej 15 kg

Najlepszy wózek spacerowy do 22 kg w 2024 roku

W porównaniu wszystkich modeli jeden z nich zdecydowanie się wyróżnia – otrzymał wysoką ocenę 21 na 25 możliwych punktów. Najlepsza spacerówka do 22 kg to wózek Eurocart Volt Pro. Trudno znaleźć lepszą spacerówkę za tą cenę.

Największa zaleta to z pewnością jego waga – zaledwie 7,6 kg. Jest najbardziej funkcjonalny ze wszystkich, ma sprytne rozwiązania takie jak rączka do przenoszenia złożonego wózka i absolutny strzał w dziesiątkę – torba, w której można go schować po złożeniu. Sama firma nie jest bardzo popularna, ale model ma same pozytywne opinie. Koła wydają się dość małe, ale użytkownicy potwierdzają ich zwrotność i łatwośc prowadzenia. Na uwagę zasługuje także sam wygląd spacerówki Eurocart, jej stylistyka, ciekawe wykończenia i dodatkowa poduszeczka pod głowę dziecka.
Jeżeli chcesz dokładnie obejrzeć ten model spacerówki, kliknij w poniższy link

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki wózek spacerowy do 22 kg wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online