Wakacje spędzone z rodziną to zawsze jest świetna sprawa. A spędzone w sposób inny niż zwykle, to nie tylko radość z wspólnych chwil, ale także wyjątkowa i niezapomniana przygoda.

Samochód kempingowy

Jednym z genialnych sposobów na spędzenie wakacji to wycieczka dookoła kraju. Jednak podróżowanie zwykłym samochodem osobowym, lub co gorsza środkami komunikacji zbiorowej, może zamienić czas urlopu w koszmar, przepełniony ciągłym pośpiechem. Dlatego też coraz więcej ludzie decyduje się albo na zakup, albo chociaż wynajem samochodu kempingowego i dopiero rusza w trasę. Wbrew pozorom, taka forma spędzania urlopu wcale nie należy do najdroższych możliwości. Najbardziej kosztownym może być zakup samochodu lub jego wynajęcie.

Gdzie przenocować?

Kamper ma tą wyższość nad namiotem, że nocować możemy właściwie wszędzie. Namiotu raczej nie rozbijemy w obojętnie jakim miejscu, szczególnie, że często jest to zabronione. Pozostaje nam szukanie pola namiotowego, które lubią być przepełnione.z kamperem nie ma tego problemu. Oczywiście, jeśli chcemy, to możemy “zacumować” również na polu namiotowym, opłaty od kamperów nie są zazwyczaj bardzo wygórowane. Jednak równie dobrze, możemy przenocować na leśnym parkingu, ciesząc się ciszą i spokojem pięknego otoczenia. Zaletą kampera jest fakt, że nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni, możemy cieszyć się pełną swobodą, elastycznością i możliwością zwiedzania.

Wady i zalety nocowania na polu namiotowym i poza nim

Każda opcja ma oczywiście swoje plusy i minusy. Pole namiotowe to konieczność ponoszenia dodatkowych opłat za wjazd kamperem i stała obecność innych osób. Dzieci, psów. Oczywiście ma to swój urok, ale nie każdy jedzie na wakacje po to, aby siedzieć w tłumie. Niektórzy szukają ciszy i spokoju, więc szansa na jego odnalezienie na polu namiotowym może być marna. Zaletą takiego rozwiązania jest natomiast dostęp do pełnej infrastruktury, jaka dostępna jest na polu namiotowym. Jednak wydaje się, że w przypadku kamperów dostęp do prądu czy gazu lub prysznica nie ma tak dużego znaczenia.

Co zabrać na rodzinną wycieczkę kamperem?

Gdy planujemy wycieczkę objazdową kamperem warto się do niej dobrze przygotować. W jaki sposób? Warto przemyśleć zabranie ze sobą jedzenia w słoikach, weki ułatwią nam przygotowanie posiłków i zaoszczędzą czas. Do tego, jeśli jedziemy z dziećmi, należy również zadbać o to, by zabrać ze sobą np. gry planszowe, kolorowanki, kredki czy inne “gadżety”, które pomogą nam przetrwać czas wewnątrz kampera, np. w razie brzydkiej pogody.

Wyjeżdżając na rodzinne wakacje warto rozważyć również zakup dodatkowego ubezpieczenia, np. https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/, które może okazać się bardzo pomoce w razie nieprzewidzianych sytuacji.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online