Gdy rozpoczynasz trzeci trymestr ciąży, przychodzi czas na spakowanie walizki do szpitala. Tak wcześnie? Tak! Tej czynności nie warto zostawiać na ostatnią chwilę i pakować się, gdy poród już się rozpocznie. Co spakować do torby do szpitala dla siebie i noworodka? Sprawdź!

Zgodnie z zaleceniami położnych, w ostatnich tygodniach ciąży wszystko powinno być już gotowe do drogi i spokojnie czekać, aż maluszek postanowi przyjść na świat. Ze względu na to, że w szpitalach panują różne zwyczaje, większość placówek publikuje własne listy rzeczy potrzebnych w trakcie pobytu. Część przedmiotów zawsze się jednak powtarza. Co to takiego i o czym nie wolno zapomnieć, jadąc do porodu?

Rzecz kluczowa, czyli dokumenty i wyniki badań

Każdy szpital będzie od Ciebie wymagał okazania dowodu osobistego, karty ciąży oraz podstawowych wyników badań z ostatnich tygodni – morfologii, badania moczu, zaświadczenia o grupie krwi oraz badań w kierunku HIV, kiły oraz GBS. Jeżeli leczysz się również u jakiegoś specjalisty lub stwierdzono wady czy choroby płodu, musisz dostarczyć również dokumentację na ten temat.

Najbezpieczniej będzie trzymać wszystkie wyniki badań w teczce lub segregatorze, które zabierzesz ze sobą do szpitala i zawsze będziesz mieć pod ręką.

Wyprawka dla mamy

Czego potrzebuje w szpitalu mama? Na pewno przyda ci się kilka koszul nocnych, w których łatwo będzie Ci nakarmić maluszka piersią, oraz szlafrok na wędrówki po oddziale. Wiele pań zabiera ze sobą również delikatne, bezzapachowe kosmetyki, które w pierwszych dniach życia maluszka nie będą dodatkowo drażnić małego noska i maskować naturalnego zapachu jego mamy. Kompletując taki zestaw do pielęgnacji, nie zapomnij o mocno nawilżającym balsamie – zwłaszcza na brzuch, który wiele przeszedł przez ostatnie miesiące – oraz pomadce do ust, które po porodzie mogą być spierzchnięte i suche.

Nasza tajna broń na szpitalne noce to opaska na oczy oraz stopery do uszu (jeśli decydujesz się na to, by maluszek spędził noc na oddziale noworodkowym pod opieką pielęgniarek). Na oddziałowych korytarzach światło nigdy nie gaśnie, a dzieci innych pacjentek mogą nie uszanować zwyczajowej ciszy nocnej. Opaska i stopery pomogą Ci zregenerować się po porodzie i zebrać siły na kolejne dni z maluszkiem.

Torba do szpitala

Wyprawka do szpitala dla dziecka

Lista rzeczy potrzebnych dla noworodka również będzie się różnić w zależności od szpitala – niektóre oddziały korzystają z własnych ubranek, inne placówki wymagają, by cały niemowlęcy ekwipunek dostarczyli rodzice. Jeśli twój szpital prosi o zabranie ubranek, zestaw na każdy dzień (body i półśpiochy albo pajac) zapakuj osobno, na przykład do woreczka strunowego. Niezależnie od placówki, warto przejrzeć ofertę wyprawek dla noworodków w sklepie Noski Noski.

Otulacze – koniecznie spakuj je do szpitalnej torby!

Niezależnie od tego, z jakich ubranek będzie korzystało dziecko w szpitalu, musisz przygotować dla noworodka zestaw na wyjście do domu. Maluszki najlepiej ubierać warstwowo – w zależności od pogody na body i spodenki możesz założyć kaftanik albo kombinezon o grubości dostosowanej do temperatury na zewnątrz. Nie zapomnij o czapeczce i pamiętaj, że kocyk, którym przykryjesz dziecko, również liczy się jako warstwa ubrania. Większość mam drży na myśl o przeziębieniu kilkudniowego maluszka, ale przegrzanie dziecka niesie za sobą dużo poważniejsze konsekwencje, więc dopasuj strój do aury za oknem.

Czego jeszcze potrzebujesz dla noworodka w szpitalu? Podstawowych kosmetyków i środków higienicznych – pieluszek, kremu do pupy i do ciała. Szukaj produktów hipoalergicznych, wykonanych z naturalnych składników.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online