Poznając otaczający świat – intensywny rozwój w formie inspirującej zabawy

Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko rozwijało się prawidłowo, bezpiecznie, a przede wszystkim szczęśliwie. Nie ma wątpliwości, że forma aktywności poprzez inspirującą zabawę stwarza najlepszą okazję do pobudzenia wyobraźni, rozwoju ciekawości świata, a także stopniowego ujawniania się zainteresowań maluszka. Ile razy jednak zdarzyło się, że wchodząc do sklepu z artykułami dla malucha nie mogłeś zdecydować się, jakie zabawki dla 2-letniego chłopca będą najlepsze, co więcej, żadna z tych, które proponowano nie spełniła Twoich oczekiwań?

Trudno podjąć rozsądną decyzję, gdy wokół panuje istny zabawkowy zawrót głowy. Zamiast spędzać długie godziny na bezowocnych poszukiwaniach, warto uważniej zapoznać się z dostępnymi produktami i w spokoju dopasować je do potrzeb dziecka. Właściwie wybrane zabawki mają wielką moc i nie chodzi tu jedynie o wywołanie uśmiechu na twarzy maluszka.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

EDUKACYJNE KLOCKI DREWNIANE

9.9

Tania


 

 

MINI WAFFLE MARIOINEX

9.8

Średnia


 

 

LEGO DUPLO Remiza

9.7

Średnia


 

 

Koparka z przyczepą

9.6

Średnia

Auto SUV X-LAND

9.5

Droga

Pozwolić dziecku być dzieckiem to zadanie dla rodzica

Każdy, prawdziwie ciekawy świata, mały odkrywca potrzebuje odpowiedniej zabawki, aby móc bawić się spontanicznie, z przyjemnością, a jednocześnie prawidłowo rozwijać. Co oznacza jednak określenie „odpowiednia”? Przedmiot służący pożytecznej, wartościowej i pełnej radości aktywności 2-letniego chłopca musi być adekwatny do jego możliwości, wynikających z wieku i umiejętności motorycznych, a także pasujący do ujawniających się coraz wyraźniej zainteresowań. Powinien również pozwalać maluszkowi na swobodę poznawania otaczającego go świata oraz zależności, jakie nim kierują. Kreatywność, prostota i kumulacja inspirujących cech poznawczych to dodatkowe atuty, które warto wziąć pod uwagę, szukając zabawki idealnej.

Barwny świat kształtów i kolorów. Edukacyjne duże klocki drewniane – najlepszy prezent dla dwulatka

zabawka dla 2 latka

Świat wokół dziecka pełen jest niezwykłych tajemnic do odkrycia. Poznając je, maluszek zmienia swoje spojrzenie na rzeczy małe i duże, znane i nieznane, rozwija się emocjonalnie, staje małym, coraz bardziej świadomym rzeczywistości człowiekiem. Wsparcie jego prawidłowego rozwoju wymaga więc przede wszystkim zaciekawienia tym, co jeszcze pozostało mu do odkrycia oraz zainspirowania go do swobodnej, samodzielnej eksploracji.

Zabawka układanka, przedstawiająca mieszkańców świata zwierząt, obrazy wiejskie i miejskie, odpowiadające częstym widokom z okna, pozwoli dziecku rozwijać zdolności motoryczne, posłuży do nauki prawidłowego rozpoznawania kształtów, kolorów i postaci. Co więcej, dzięki wyraźnemu odniesieniu do rzeczywistości, jaką widzi, odczuwa i doświadcza na co dzień, pod czujnym okiem rodzica, układanka drewniana w formie wielobarwnych klocków stanie się źródłem inspiracji rozmów edukacyjnych i opowieści, pobudzających wyobraźnię.

R

Zalety

 • wygodny uchwyt w kształcie pinezki, w sam raz do małej rączki
 • intensywne, kontrastujące barwy
 • bezpieczne, opływowe kształty klocków, ułatwiające dopasowanie
 • codzienne obrazy „z życia wzięte”, dla jeszcze lepszego poznawania otaczającego świata
 • niewielki rozmiar, ułatwiający przechowywanie
Q

Wady

 • obrazki ścieralne przy bardzo intensywnej eksploatacji
 • tylko kilka obrazów w obrębie jednej układanki
 • brak podkładek antypoślizgowych pod układanką

Estetycznie wykonana układanka drewniana to przykład prostej zabawki, która wzbudza wiele pozytywnych emocji u małych użytkowników. Przeplatające się najróżniejsze, intensywne barwy i kształty wspomagają rozwój wzroku, wpływając na jego bystrość oraz umiejętność rozróżniania cech widzianych obrazów i postaci. Edukacyjne klocki w formie układanki pobudzają wyobraźnię, a jednocześnie sprzyjają usprawnieniu motoryki dwulatka.

Wyprodukowana w całości z drewna, malowana odpowiednimi dla małych dzieci farbami układanka spełnia europejskie wymogi bezpieczeństwa, które potwierdza uzyskany certryfikat CE. Umieszczona na każdym puzzlu wygodna rączka, kształtem przypominająca pinezkę lub grzybka pozwala dziecku z łatwością chwycić element i manewrując nim, dopasować do odpowiedniego kształtu. Wymiary układanki są na tyle niewielkie, że pozwalają na jej wygodne przechowywanie w szafce lub szufladzie, a jednocześnie gwarantują wyraziste przedstawienie postaci, przedmiotów i elementów otaczającego maluszka świata.

Jaki prezent dla dwulatka na specjalną okazję? Inspirujące konstrukcyjne klocki Mini Waffle Marioinex

jaki prezent dla chłopca

Za najbardziej stymulujące i to na wielu integralnych płaszczyznach rozwoju dziecka uważa się zabawki konstrukcyjne, dające możliwość samodzielnego poznawania i przekształcania rzeczywistości w sposób twórczy. Tworząc budowle i nieokreślone konstrukcje, dzieci angażują zmysł wzroku, słuchu i dotyku, pracując złożonymi ruchami rąk, zarówno w celu poznania przedmiotu zabawy, jak i znalezienia najlepszego sposobu jego wykorzystania. Pozornie tylko proste gesty i ruchy, takie jak podnoszenie, przekładanie, obracanie, dostawianie lub doczepianie oraz łączenie, stanowią podstawę przemyślanych działań, prowadzących do konkretnego celu – stworzenia pomysłowej konstrukcji i realizacji planu.

Rozwój umiejętności motorycznych, potrzeby planowania, pobudzenie wyobraźni i nauka obserwacji – żadna zabawka nie da aktywnemu, ciekawemu świata dwulatkowi więcej, niż odpowiednio dopasowane do wieku klocki. Inspirujący projekt Mini Waffle od Marioinex, cieszący się dużym uznaniem ze względu na walory edukacyjne to przykład zabawki, która w rękach pomysłowego malucha przestaje być tylko przedmiotem poprawiającym sprawność ruchową, a staje się źródłem niekończącej się inspiracji.

R

Zalety

 • intensywne barwy, pobudzające rozwój wzroku
 • mniejszy rozmiar, dający większe perspektywy zabawy
 • rozmiar idealny dla małych rączek
 • zaokrąglone rogi klocków dla większego bezpieczeństwa zabawy
 • konstrukcja kloców pozwala na wiele poziomów łączenia konstrukcji
Q

Wady

 • wymaga optymalnej sprawności motorycznej lub pomocy osoby dorosłej
 • z uwagi na miękki materiał istnieje ryzyko przegryzienia elementu (zadławienia)

Wyprodukowane w Polsce klocki konstrukcyjne z miękkiego, zachowującej znaczną elastyczność materiału, przypominającego w dotyku gumę pozwalają na tworzenie najróżniejszych konstrukcji przestrzennych. Niewielki rozmiar kloców daje większe perspektywy zabawy na ograniczonej powierzchni oraz idealnie wpasowuje się w rozmiar rączek dwulatka. Wybierając ją na prezent dla chłopca w wieku, w którym jest on najbardziej ciekawy świata, a jednocześnie budzi się w nim pomysłowość i potrzeba eksperymentowania, budowania, przekształcania, z pewnością uda się zaspokoić jego potrzeby i zapewnić mu długi czas aktywnej zabawy, pełnej radości i satysfakcji.

LEGO DUPLO Remiza Strażacka – idealny prezent dla dwulatka, chłopca o wielkich marzeniach

jaka zabawka dla 2 latka

Zabawa ma w życiu każdego małego chłopca kluczowe znaczenie, ponieważ to ona, w sposób wciąż w pełni naturalny, spontaniczny i swobodny stwarza niezliczenie wiele okazji do wielostronnej aktywności oraz wykształcenia się i rozbudowy zainteresowań. Stając się jednocześnie przedmiotem służącym kreowaniu rzeczywistości, jak również poznawaniu jej złożoności, dobra zabawka uczy i przygotowuje dziecko do życia w społeczeństwie.

Kreatywne klocki LEGO DUPLO Remiza Strażacka to projekt pobudzający wyobraźnię małego chłopca, który już powoli zaczyna marzyć – o wielkich zadaniach, wspaniałych przeżyciach, obserwując rodziców i bliskich, łączy potrzebę wykonywania wartościowych zadań i odnoszenie sukcesów z codziennością. Inspirujące do poszerzania wiedzy o otaczającym świecie klocki z serii strażackiej, zawierające aż 76 wielobarwnych elementów pozwolą dziecku zbudować najprawdziwszy świat służb pożarniczych i uczestniczyć w niecodziennych akcjach, niosąc pomoc. Zabawa w odgrywanie ról, z pomocą klocków LEGO DUPLO to źródło niekończących się inspiracji, zarówno umysłowych, jak i emocjonalnych, tak ważnych w poznawaniu prawdziwych wartości codziennego życia.

R

Zalety

 • wiele elementów pozwalających na zabawę odtwórczą i kreatywną
 • łatwość łączenia, dzięki wyraźnemu profilowi kloców
 • realizm elementów, pozwalający na identyfikację dziecka z rolą strażaka
 • wygodny rozmiar klocków, pozwalający wspierać koordynację wzrokowo-ruchową
Q

Wady

 • złożony zestaw, który może wymagać pomocy osoby dorosłej
 • twardy materiał – ryzyko dla zębów i dziąseł malucha (potrzeba poznawania poprzez polisensoryczne doświadczanie)
 • precyzyjne łączenie klocków wymaga odpowiednich umiejętności motorycznych

Klocki LEGO DUPLO Remiza Strażacka sprawią wiele frajdy małemu chłopcu, który pragnie każdego dnia być super bohaterem we własnym pokoju. Możliwość identyfikacji z bohaterami zabawy zwiększa świadomość rzeczywistego świata, panujących w nim zasad współżycia oraz istoty pełnienia określonych ról społecznych. Dla maluszka, który dopiero uczy się codzienności, to doskonałe wprowadzenie do złożonych zagadnień, które coraz bardziej intrygują energicznego dwulatka. Rozwijając wyobraźnię dziecka, poszerzając zakres jego doświadczeń oraz stymulując sferę emocjonalną otwieramy przed nim szansę bycia świadomym, odpowiedzialnym i rozsądnym człowiekiem. Zabawa to pewnego rodzaju klucz, istotne jednak, by otwierać nim właściwe drzwi.

Jaka zabawka dla 2-latka sprawi mu największą radość? Mobilna koparka z przyczepą, do pracy na świeżym powietrzu

najlepszy prezent dla dwulatka

Nic tak nie pobudza wyobraźni dziecka, jak pobyt na świeżym powietrzu. Zabawy podwórkowe to dla każdego dwulatka, marzącego o pracy na budowie, źródło niekończących się pomysłów, zwłaszcza, gdy ma do dyspozycji naprawdę ciekawą, wielofunkcyjną zabawkę. Koparka z przyczepką, zaprojektowana tak, by angażować małego inżyniera ruchowo, pozwala na swobodne odgrywanie roli pracownika budowy. Możliwość pobrudzenia się piachem, podczas intensywnego kopania i ładowania materiału na wywrotkę oraz przewożenia z miejsca na miejsce, angażując całe ciało, nie tylko ręce zapewni maluchowi olbrzymią radość, której nie zastąpi żadna aktywność domowa.

Pozwalając dziecku być dzieckiem, ze wszystkimi tego stanu walorami, zapewnia mu się odpowiednią ilość bodźców wzbogacających, pobudzających wyobraźnię, rozwijających kreatywność i sprawność motoryczną. Dodatkowe kilka godzin na świeżym powietrzu to atut, którego nie da się zakwestionować. Koparka z przyczepą, wyprodukowana w polskiej wytwórni zabawek, charakteryzuje się dobrą jakością użytych materiałów oraz bezpieczeństwem ich łączenia. Produkt posiada wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty, by spełnić wymagania prawne zabawek dla dwulatka oraz zaspokoić najwyższe oczekiwania rodziców małego budowniczego.

R

Zalety

 • wygodne, obrotowe siedzisko, pozwalające na jeszcze bardziej aktywną zabawę
 • łatwe sterowanie, dzięki dobrym jakościowo materiałom i prostej konstrukcji
 • mocne koła, pozwalające na zabawę również większym dzieciom
 • zaprojektowana do zabawy podwórkowej
Q

Wady

 • wymaga dużej zdolności manipulacji oraz koordynacji ruchowej od dziecka
 • zabawa wymaga stałego nadzoru rodzica
 • konieczność przechowywania w zamkniętym pomieszczeniu (ryzyko rdzewienia elementów łączących)

Koparka z przyczepką do aktywności zewnętrznej, skonstruowana z wytrzymałego plastiku łączonego elementami metalowymi, pozwala dziecku na poruszanie się nią podczas zabawy, jak jeździkiem. Wygodne, duże uchwyty zapewniają łatwe operowanie łychą koparki nawet w rękawiczkach, co sprawia, że zabawka nie jest produktem typowo sezonowym. Pojemna przyczepka pomieści zarówno piasek, jak i liście, kamyczki, a nawet śnieg, który dziecko zapragnie przetransportować z miejsca na miejsce. To dobra propozycja, by wbrew powszechnej tendencji do „cyberzabawy” zachęcić pełnego energii dwulatka do większej aktywności na świeżym powietrzu, niezależnie od pory roku.

Doskonały prezent dla małego pasjonata motoryzacji – SUV X-LAND auto na akumulator

Co sprawi największą radość małego pasjonatowi motoryzacji? Oczywiście miniatura prawdziwego pojazdu, jakim porusza się tata, mama, wujek, ciocia, dziadek… Możliwość naśladowania dorosłych autorytetów oraz poznawanie tajników prowadzenia pojazdu to dla chłopca olbrzymia frajda. Auto zasilane akumulatorem, sterowane przez opiekuna z pomocą specjalnego pilota lub do samodzielnego prowadzenia przez dziecko to nowość wśród rozrywek podwórkowych.

Zabawa pojazdem nie tylko pozwoli spędzić czas z dzieckiem, ale i zapewni mu zastrzyk niezbędnej w późniejszym życiu wiedzy o podstawach ruchu drogowego. Przecież na naukę zasad i doskonalenie codziennych czynności nigdy nie jest za wcześnie, w szczególności, gdy podstawą do tego staje się doskonała zabawa.

Wyposażony w solidny napęd akumulatorowy pozwala na jazdę ze zróżnicowaną, zawsze jednak bezpieczną prędkością, a akcesoria, takie jak światła, dźwignia zmiany biegów, otwierane drzwi oraz specjalny panel muzyczny pozwolą dwulatkowi poczuć się jak w najprawdziwszym pojeździe. Auto na akumulator to propozycja dla wszystkich, którzy zapragną od czasu do czasu zmienić wspólny spacer na wyjątkową przygodę.

R

Zalety

 • nowoczesne rozwiązania typowe dla zabawki interaktywnej
 • zachęca dziecko do nauki o ruchu drogowym
 • pozwala na zwiększenie zdolności motorycznych podczas prób sterowania pojazdem
 • mocne i wydajne źródło zasilania pozwala na dłuższą przyjemność z jazdy
 • solidna konstrukcja pozwalająca na zabawę dziecka do 30 kg
Q

Wady

 • konieczność garażowania
 • podczas zabawy z mniejszym dzieckiem wymagana kontrola rodzica
 • elementy eksploatacyjne, mogące z czasem wymagać wymiany (akumulatory)

Polisensoryczne poznawanie otaczającego świata ma wielką wartość

Dwuletnie dziecko odkrywa świat poprzez zabawę. Poznaje otoczenie, uczy się posługiwać przedmiotami, rozpoznawać podobieństwa i różnice pomiędzy nimi, doświadczając codziennych czynności w sposób znacznie bardziej złożony. Intensywna eksploracja otoczenia to jego największa potrzeba i to właśnie ją, w pierwszej kolejności, należy realizować na drodze do rozwoju. O potrzebach dzieci zależnych od wieku i odpowiadających im zabawach więcej przeczytasz tutaj.

Ważna jest tu swoboda w działaniu, aby maluszek mógł poznawać otoczenie w swoim własnym tempie. Dla niego ważna jest radość z zabawy, dla opiekuna kluczowe jest bezpieczeństwo. Zapewniając dziecku czas na eksplorację, rodzic pragnie świadomości, że nic mu nie grozi. To ważne, szczególnie wtedy, gdy nasz dwulatek to nieposkromiony odkrywca, o dużym zamiłowaniu nie tylko do obserwacji, ale i eksperymentowania na własną rękę.

Wybierając zabawkę należy zatem wziąć pod uwagę fakt, że dziecko posługując się nią powinno mieć możliwość poznawania świata polisensorycznie i z pełną otwartością, intensyfikacją zmysłów rozwijania własnych umiejętności. Najlepiej, gdy wszystko to zachodzić będzie pod czujnym okiem rodzica, ale jednocześnie bez konieczności jego ingerencji na każdym etapie zabawy.

Samodzielna realizacja pierwszych pomysłów – koncepcja zabawy eksperymentalnej

Wybrane zabawki dają możliwość zabawy eksperymentalnej, w warunkach bezpiecznych, a jednocześnie stale inspirujących. Angażując uwagę malucha, pozwalają one na poznawanie możliwości konstrukcyjnych poprzez wielokrotne próby. Szukając prezentu dla ciekawego świata dwulatka warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ w przemyślany sposób łączą one cechy swobodnej zabawy, prowadzenia doświadczeń oraz bezpiecznej manipulację.

Kluczowym zadaniem rodzica lub opiekuna, przy wyborze zabawki dla dwulatka jest określenie możliwości motorycznych dziecka, jego indywidualnych potrzeb oraz zainteresowań oraz odpowiedni wybór produktu, po dokonaniu analizy jego specyfiki. Dobra zabawa ma bowiem sprawiać radość, nieść malca ku przygodzie, a jednocześnie zapewniać mu bezpieczne warunki.

LEGO DUPLO Remiza Strażacka

Klocki Wafle MarioInex

Materiał

Twardy, ostro zarysowane kanty

Miękki, przypominający gumę

Kolorystyka

Intensywna, określona

Intensywna, mocno zróżnicowana

Ilość elementów w zestawie

Określona

Dowolna

Sposób łączenia

Precyzyjny

Pozostawiający dużą dowolność

Zdolności motoryczne dziecka

Duże

Mniejsze

Bezpieczeństwo zabawy

Średnie

Duże

Aktywna zabawa w bezpiecznych warunkach pozwala małemu dziecku na niezbędną mu swobodę. Czas spędzony na realizowaniu pierwszych własnych pomysłów, np. podczas dopasowywania klocków przestrzennych ma olbrzymią wartość edukacyjną, a jednocześnie pozwala czerpać przyjemność z wyciszenia. To ono obecnie stanowi największe wyzwanie, również u bardzo małych dzieci.

Jeśli istnieje możliwość wyciszenia maluszka w sposób dla niego atrakcyjny, warto z niej korzystać. Dopóki mamy wpływ na ilość bodźców, powinniśmy dostosowywać je do rzeczywistych potrzeb i możliwości dwulatka, najlepiej z pomocą dobrych, wartościowych zabawek.

Zabawa na świeżym powietrzu – tego nie da się zastąpić

Analizując potrzeby dzieci, coraz częściej można usłyszeć o pewnej niezdrowej i niebezpiecznej tendencji, określanej jako „cyberzabawa”. To nic innego jak zatapianie się w wirtualną rzeczywistość, którą umożliwia nieopisany postęp technologiczny, jaki ma miejsce w ostatnich dekadach. O zagrożeniach wynikających z dzieciństwa w czterech ścianach dowiesz się więcej tutaj.

Coraz częściej sięga się po dobra nowoczesnej technologii, zarówno by zapewniać dziecku zróżnicowane źródła edukacyjne, jak również, by zyskać odrobinę wolnego czasu od maluszka. Teraz, gdy technologia opanowuje nasze domy oraz stanowi nieodłączny element codzienności, zachęcenie dziecka do zabawy na świeżym powietrzu wymaga kreatywności ze strony rodzica.

Zabawki angażujące dwulatka ruchowo, pozwalające w pełni zaangażować się w wykonywaną czynność oraz odnaleźć w określonej roli wydają się być zatem na wagę złota. Nie ma w tym ani krzty przesady. Radość z wybrudzenia, przesypywania gór piasku i liści, szukanie inspiracji do zabawy wokół siebie, podczas której zabawka stanowi jedynie narzędzie realizacji własnych planów to kwintesencja szczęśliwego dzieciństwa.

Warto zatem, szukając prezentu dla maluszka zwrócić szczególną uwagę na innowacyjne projekty zabawek podwórkowych, które sprawiają, że dziecko chce się nimi bawić, nie myśląc o powrocie do domu i to niezależnie od pory roku czy pogody.

Najlepsza zabawka w 2024 roku to taka, która pozwala cieszyć się dzieciństwem

Spośród niezliczonej ilości dostępnych na rynku zabawek trudno wybrać tę najlepszą. Nawet bardzo doświadczony rodzic często staje przed dylematem – klocki czy auto, układanka czy gra, rower czy konsola. Wątpliwości wraz z wiekiem jest tylko więcej, dlatego trzeba cieszyć się z tego, że energiczny, ciekawy świata dwulatek ucieszy się niemalże ze wszystkiego.

Najważniejsze, by zabawka, którą otrzyma w prezencie była dla niego bezpieczna i pozwalała mu zaangażować się swobodnie, spontanicznie realizując pierwsze pomysły. Jeżeli jeszcze pozwala ona na zabawę zarówno w domowym zaciszu, jak i latem, na świeżym powietrzu – tym lepiej.

Wybierając prezent dla dwulatka warto zastanowić się nad tym, czy potrafimy już określić co interesuje maluszka, jakie dziedziny życia ciekawią go najbardziej i z czego czerpie największą radość, czy z samotnej zabawy poprzez doświadczanie czy może ze wspólnie spędzonego z rodzicem czasu, poświęconego na intensywną obserwację otaczającego go świata i jego zależności.

W rankingu 2024 zwycięzcą wydają się być waflowe klocki MarioInex, które gwarantują dziecku bezpieczną zabawę o twórczym charakterze, której nie ogranicza przestrzeń, a jedynie wyobraźnia maluszka. A i tej przecież, przy tak wielofunkcyjnej zabawce nie może przecież zabraknąć.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki dla 2 latka chłopca wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online