Prowadząc dziecko przez rzeczywistość pełną niezwykłych obrazów, zależności i doświadczeń, ucząc, jak być jej częścią, uczestniczysz w wyjątkowych procesach poznawczych maluszka, który poprzez naśladowanie, eksperymentowanie, konstruowanie i obserwację otwiera się na świat.

Wspierając jego rozwój, wykorzystując w tym celu proste, bezpieczne i atrakcyjne dla maluszka zabawki, realizujesz najważniejsze zadania kochającego rodzica. Jak często jednak, stając przed przepełnionymi półkami sklepowymi, zdarzyło Ci się popaść w konsternację, nie wiedząc jaki prezent dla dwulatki wybrać? Co sprawdzi się zarówno, jako zabawka, jak i wartościowe narzędzie edukacyjne? A przede wszystkim, co sprawi dziecku szczerą radość i pozwoli zaspokajać jego ciekawość świata? Zapewne nie jeden raz. Zabawkowy zawrót głowy dopadł niejednego rodzica.

Wybierając zabawkę dla dziewczynki lepiej zrezygnować z niekończących się spacerów w gąszczu sklepowych alejek. Warto wykorzystać ten czas owocnie, uważniej, bez zbędnego pośpiechu zapoznając się z dostępnymi produktami i dopiero wtedy decydując, co naprawdę przypadnie do gustu małej odkrywczyni. Dopasowana indywidualnie do potrzeb, możliwości i zainteresowań dziecka zabawka da mu znacznie więcej radości niż ta modna, dobrze zareklamowana, którą mają wszyscy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

INTERAKTYWNY CHOMIK GADUŁA

9.9

Tania


 

DUŻY SKOCZEK GUMOWY

9.8

Średnia


 

GUZIKOWY TRENING RĄCZKI

9.7

Średnia


 

 

UKŁADAM ZWIERZĄTKA CZU-CZU

9.6

Tania


 

 

PLAY DOH CIASTOLINA

9.5

Droga


 

 

Przyjaciel potrzeby każdego dnia – interaktywny Chomik Gaduła

zabawki dla dwulatki dziewczynki

Każda zabawa powinna sprawiać dziecku przyjemność. Inne zadania, takie jak poznawanie, zapamiętywanie, uczenie się i utrwalanie wszelkich nabytych umiejętności to jej efekty, które maluszek osiąga niepostrzeżenie. Bawiąc się ulubiony przedmiotem, dwulatka wyraża swoje pragnienia, oczekiwania i emocje, często dając się ponieść wyobraźni, w zabawce szukając przyjaciela. Interaktywny Chomik Gaduła to aktywny towarzysz rozmowy, który angażując zmysły, emocje, wyobraźnię oraz umiejętności komunikacyjne dziecka gwarantuje mu doskonałą zabawę.

Podczas wspólnie spędzonego czasu, zabawka nie tylko powtarza wypowiadane przez dziecko słowa, ale również wykonuje taneczne kroki, zapraszając swojego małego towarzysza do zabaw ruchowych. Niewielki rozmiar pozwoli dwulatce zabrać go ze sobą wszędzie, gdzie tylko zapragnie: na spacer, wycieczkę, wakacyjny wyjazd, do dziadków czy przyjaciół.

R

Zalety

  • zachęca do interakcji na dwóch poziomach (dotyk/rozmowa)
  • łatwa wymiana źródła zasilania
  • prosta konstrukcja, ograniczająca możliwość wystąpienia awarii zabawki
  • funkcja powtarzania przydatna w nauce nowych słów poprzez zabawę
Q

Wady

  • wykonany w całości z tworzywa sztucznego
  • niewielka ilość funkcji, jak na zabawkę interaktywną
  • brak regulacji głośności

Rozmowa z ulubioną zabawką dla dwuletniego dziecka jest zawsze bardzo emocjonalnym przeżyciem, w szczególności, gdy interaktywny przyjaciel za każdym razem chętnie odpowiada. Funkcja powtarzania Chomika Gaduły sprzyja wspomaganiu umiejętności wyrażania myśli, zapamiętywaniu nowych słów i zwrotów oraz coraz bardziej sprawnego komunikowania się za pomocą mowy. Jego miękkie, przyjemne w dotyku futerko oddziałuje na zmysły dziecka, zachęcając je do jeszcze częstszej interakcji z maskotką-przytulanką. Zabawka posiada europejskie certyfikaty bezpieczeństwa CE i EN 71.

Duży skoczek gumowy do skakania – prezent dla dwulatki, dziewczynki kochającej aktywność

jaka zabawka dla dwulatki ranking

Aktywna zabawa, w domu czy na świeżym powietrzu, dla dwulatki to szczególny moment, kiedy realizuje ona swoje pierwsze, coraz bardziej świadome potrzeby, czerpiąc z tego olbrzymią radość. W takich sytuacjach zabawka przestaje być rzeczą, narzędziem wykorzystywanym podczas aktywności, ale realną szansą na jeszcze bardziej ukierunkowany, efektywny rozwój dziecka.

W wieku dwóch lat, dziewczynka ma za sobą wiele etapów rozwoju motoryki dużej, od pełzania, przez raczkowanie, chodzenie, bieganie i skakanie. Na tym etapie uczy się równowagi, podczas aktywnych zabaw poprawia posiadaną już koordynację wzrokowo-ruchową, chwytność i umiejętność schematycznego poruszania przedmiotami.

Duży skoczek gumowy to propozycja dostosowana do potrzeb dwulatki, pełniąca funkcję edukacyjną, rehabilitacyjną, a przede wszystkim będąca źródłem niekończącej się radości. Hop, Hop, czy to w domu, czy na dworze, zabawa w skakanie nie ma sobie równych.

R

Zalety

  • dobra jakość materiałów zapobiega niszczeniu skoczka podczas intensywnej eksploatacji
  • zabawka polecana przez pediatrów i rehabilitantów
  • duży wybór kolorów zabawki
  • łączy funkcje edukacyjne/rehabilitacyjne/zabawowe
Q

Wady

  • zabawka w całości wykonana z tworzywa sztucznego
  • wymaga cyklicznego dopompowywania powietrza
  • wymaga określonego wzrostu dziecka, by mogło swobodnie się nią bawić

Skoczek gumowy to zabawka, która wykorzystując naturalną ciekawość świata energicznego dziecka i chęć do aktywnych zabaw ruchowych, ćwiczy motorykę dużą, wzmacniając posiadane już umiejętności.

Skakanie stymuluje zmysł równowagi, a pozycja siedzenia jaką wymusza skoczek wpływa pozytywnie na kształt sylwetki dwulatki. Materiał, z jakiego wykonano uchwyty pozwala na wygodną zabawę oraz utrzymanie się w pozycji skoczka nawet podczas bardzo intensywnych harców.

Ranking zabawek dla 2-latka dominuje mozaikowa układanka Guzikowy Trening małej rączki

jaka zabawka dla dwulatki

O dobrej zabawce można mówić wówczas, gdy została ona pod wieloma względami dobrana do okresu rozwojowego, a tym samym rzeczywistych potrzeb dziecka. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie musi być ona ani specjalnie wymyślna, ani modna, ani tym bardziej droga. Najważniejsze, by bawiąc się nią dwuletnia dziewczynka z radością poznawała świat, uczyła się o tym, jaki jest wielobarwny, intrygujący i nieskończony w swej różnorodności.

Przytulanki stanowią w tym czasie ważny element codzienności dziecka, ale w równie dużym stopniu jego uwagę przyciągają kreatywne, mozaikowe układanki, wymagające dużej aktywności poznawczej.

Guzikowy trening małej rączki to zabawka pełna barw, kształtów i figur do poznania. Składa się z 12 plansz, na których znajdziemy obrazy otaczającego nas świata oraz wielobarwnych, geometrycznych guzików, które należy dopasować do otworów na planszach. Wyszukując odpowiednie kolory, ćwicząc koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i koncentrację, dziecko intensywnie rozwija funkcje psychofizyczne oraz doskonale się bawi.

R

Zalety

  • pojemnik do przechowywania małych elementów
  • intensywna kolorystyka, wzbogacająca sensoryczne i poprawiająca bystrość widzenia
  • aż 12 różnych obrazków do wypełnienia
  • optymalna wielkość guzików, ułatwiająca chwytanie nawet u dzieci o słabiej rozwiniętej motoryce małej
Q

Wady

  • guziki wykonane z plastiku (większe ryzyko połamania, zepsucia)
  • mniejsza niezależność dziecka podczas zabawy (z uwagi na dużą ilość drobnych elementów zalecana kontrola rodzica)
  • plansze wykonane z miękkiego kartonu (ryzyko szybkiego zniszczenia przy większej eksploatacji)

Dopasowując kolorowe guzik do obrazków, dwulatka uczy się rozpoznawania właściwych kolorów oraz figur, a także kategoryzacji i zabawy sekwencyjnej. Mozaikowa układanka usprawnia grafomotorykę, a jednocześnie pozwala dziecku na pewną kreatywność. Plansze o optymalnej wielkości zapewniają czytelność obrazków, poprawiając komfort zabawy. Guziki wykonano w rozmiarze odpowiadającym wielkości małej rączki, co dodatkowo sprzyja czerpaniu z zabawy ogromu przyjemności.

Zabawki dla dwulatki – dziewczynki uwielbiają puzzle. Poznaj serię Układam Zwierzątka CzuCzu w sam raz dla nich

ranking zabawek dla 2 latka

Kluczek do udanej zabawy jest niesłabnące zaciekawienie dziecka zadaniami, jakie ma do wykonania. Puzzle sprawdzają się w tej kategorii bardzo dobrze, ponieważ z każdym ułożonym poprawnie elementem dziecko dostrzega efekt swojej pracy, a to dodatkowo motywuje je do dalszego działania.
Moje pierwsze puzzle z serii Układam Zwierzątka od CzuCzu to układanka dostosowana do posiadanych zdolności poznawczych dwulatki, a jednocześnie tak barwna i ciepła, że zarówno w dziecku, jak i w rodzicu wzbudzi same pozytywne odczucia. Bawi poprzez naukę spostrzegawczości, uczy koncentracji na problemie, szukania prawidłowych rozwiązań, dopasowywania elementów.

Dziecko staje się bardziej uważne, rozwija się jego pamięć i umiejętność logicznego myślenia. Opowiadanie historii o tym, co dwulatka widzi na gotowym, samodzielnie ułożonym obrazku to wstęp do intrygującej, wspólnej przygody będącej równie świetną zabawą.

R

Zalety

  • aż 5 różnych układanek
  • brak ostrych krawędzi
  • wymienne elementy, dostosowane do dowolnego łączenia kreatywnego
  • optymalna wielkość układanki zapewnia czytelność obrazka w sam raz dla dwulatki
Q

Wady

  • tylko 4 elementy na układankę
  • wykonane z tekstury, mogącej ulec odkształceniu podczas intensywnych czynności eksploracyjnych dziecka (aktywne poznawanie polisensoryczne)

kolory, brak ostrych krawędzi, ekologiczny materiał podstawowy. Ich rozmiar i forma pozwala na swobodne dopasowywanie poszczególnych elementów oraz zapobiega ich wyślizgiwaniu się z małych rączek.

Poznawanie świata dotykiem – Play Doh ciastolina, zestaw tęczowy dla małej artystki

Nic tak nie pobudza wyobraźni dziecka jak możliwość samodzielnego tworzenia. Zabawy plastyczne jeszcze mocniej rozbudzają ciekawość świata, nakłaniają do eksperymentowania, pozwalają realizować pierwsze plany i projekty, wykorzystując pomysłowość maluszka.

Dwulatka posiada już własne wyobrażenie o świecie, chętnie wykorzystuje udostępnione jej narzędzia do obrazowania tego co widzi, słyszy, czuje, co rozumie, a co wciąż pozostaje dla niej tajemnicą do odkrycia.

Play Doh ciastolina w tęczowym zestawie to kreatywna zabawka w postaci miękkiej masy plastycznej, która zaangażuje małą artystkę w zabawę na długi czas. Dzięki dużej palecie barw, dziewczyna bez trudu odtworzy ulubione kształty, stworzy wiele postaci i krajobrazy.

R

Zalety

  • duża paleta barw
  • masa niebrudząca
  • przyjemny zapach
  • nie kolei się do małych rączek
  • posiada certyfikaty bezpieczeństwa
Q

Wady

  • brak dodatkowych akcesoriów do zabawy
  • zabawa masą plastyczną wymaga ścisłej kontroli rodzica

Lepienie z ciastoliny rozwija umiejętności motoryczne dwulatka, wzbogaca i stymuluje wyobraźnię, uczy precyzji, a jednocześnie pozostawia dużą dowolność zabawy. Struktura masy wywołuje u dwuletniego dziecka zaciekawienie i chęć dotykania, ugniatania, rolowania, łączenia oraz wielu innych czynności manualnych. Duża różnorodność kolorów zapewnia możliwość kształtowania abstrakcyjnych form, pozwalając dziecku samodzielnie kierować własnymi wyobrażeniami, stawiając na charakter twórczy aktywności. Ciastolina Play Doh posiada europejskie certyfikaty bezpieczeństwa, nie brudzi, nie klei się do rąk i ma przyjemny zapach, co zwiększa komfort zabawy.

Kreatywna i wielofunkcyjna, czy prosta i logiczna, czyli jaka zabawka dla dwulatki będzie najlepsza?

Dwuletnie dziecko potrafi już zwykle dobrze się poruszać, jego świadomość otaczającego świata jest coraz większa, a ciekawość tajemnic do odkrycia trudna do opanowania. Dla rodzica może wydawać się, że jego dotąd grzeczny maluszek, zmienia się w wulkan nieokiełznanej energii i jest w tym sporo prawdy.

W tym wieku wybór odpowiedniej zabawki to nie lada sztuka. Nie warto dawać ponieść się modzie i wybierać rzeczy, po które sięgają wszyscy. Każde dziecko jest inne, a ujawniające się w tym okresie zainteresowania i oczekiwania względem codziennych aktywności na tyle różnią się od siebie, że wszystkie wybory, również te dotyczące zabawek, powinny być dokonywane indywidualnie.

Z drugiej strony, należy pamiętać, że dziecko w tym wieku wciąż największą przyjemność czerpie z obcowania ze światem polisensorycznie i niewiele trzeba mu do aktywnej zabawy. Zapełnianie jego pokoiku niezliczoną ilością rzeczy nie zadziała wzbogacająco a jedynie sprawi, że maluszek poczuje się niepewnie, zagubiony wśród przedmiotów, nie wiedząc czym się bawić i po co.

Dobrze wybranych, dopasowanych do potrzeb dwulatki zabawek może być wokoło niewiele, ważne jednak, by były to rzeczy zachęcające do interakcji, gwarantujące ogrom uciech, pobudzające wyobraźnię i realizujące najważniejsze potrzeby dziecka – fizyczne, emocjonalne, społeczne. W tym wieku w zabawkach dziewczynki szukają często przyjaciół, którzy na różne sposoby dadzą im poczucie bliskości i zrozumienia. A to przecież niezmiernie ważne.

Do domu i na zewnątrz – zabawka w prezencie dla dwulatki powinna sprawdzić się i tu, i tu

Dwuletni maluszek potrzebuje coraz większej ilości bodźców. Zaintrygowany prawami rządzącymi otaczającym go światem, naturą i jej złożonością oraz poznający swoje możliwości fizyczne, coraz chętniej przebywa na dworze.

Czas wspólnej aktywności na świeżym powietrzu jest ważny nie tylko ze względu na korzyści zdrowotne, ale i owocny na płaszczyźnie rozwoju funkcji poznawczych oraz usprawniania motorycznego, nie warto z niego rezygnować. Wybierając zabawkę w prezencie dla dwulatki dobrze jest kierować się wielofunkcyjnością, aby dzięki niej móc urozmaicić czas zarówno w domu, jak i poza nim.

Pamiętajmy, że biegając po dworze, skacząc, oddychając pełną piersią dwuletnie dziecko nie tylko nabywa większą odporność, dotlenia komórki całego ciała i poprawia swoją sprawność fizyczną, ale i ma szansę na dodatkowe bodźce rozwojowe, jak kontakt z rówieśnikami. Pierwsze próby wspólnej, aktywnej zabawy to czas wzajemnego poznawania się, rozwoju komunikacji oraz wzbogacenia emocjonalności małego człowieka.

Wykorzystując zabawki aktywizujące, angażujące malucha ruchowo działamy na wielu płaszczyznach, pozwalając mu przede wszystkim realizować najważniejsze potrzeby – zabaw dla przyjemności. Warto jak najdłużej pozwolić dziecku być dzieckiem, edukując, jednak tylko poprzez zabawę, wspierając rozwój, ale tylko w formie dostosowanej do wieku. Więcej informacji jak umiejętnie wspierać rozwój dwulatka znajdziesz tutaj. Na naukę przyjdzie pora, teraz liczy się prawdziwa zabawa.

Gdy przyjdzie czas na wyciszenie również posiłkujmy się odpowiednimi zabawkami

Po intensywnych zabawach ruchowych zawsze przychodzi czas na niezbędne wyciszenie. Dwuletnie dziecko może jednak mieć trudność i to jeszcze przez długi czas z samodzielnym uspokojeniem, dlatego warto wspomagać ten niezbędny dla regeneracji psychofizycznej proces.

Wykorzystując odpowiednio zaprojektowane zabawki, które angażują dwulatka w zabawę statyczną, w łagodny sposób stymulujemy jego funkcje umysłowe a jednocześnie pozwalamy, by odzyskał równowagę i wewnętrzny spokój. Energiczne dziecko wymaga naszego wsparcia w wyciszeniu, dlatego tak ważne jest byśmy zawsze mieli pod ręką dopasowaną do jego wieku, możliwości i zainteresować zabawkę, która zaciekawi je na nieco dłużej.

Widoczne efekty zabawy dają największą satysfakcję

Dwulatki uwielbiają wyzwania, nie tylko fizyczne, ale również umysłowe – coraz większą radość czerpią z dostrzegania efektów własnej pracy. O zabawkach, które mają cel tutaj dowiesz się więcej. Dobrą propozycją dla nich są układanki, które rozwijają pamięć, spostrzegawczość, uczą skupienia oraz ćwiczą logiczne myślenie oraz rozwiązywanie problemów, a wszystko to na odpowiednim poziomie.

Nie ma sensu stawiać przed dzieckiem wymagań, którym nie podoła, to bowiem skutecznie zniechęci maluszka do dalszych prób wykonania zadania. Układanki dopasowane do wieku, czytelne, jednocześnie logiczne, ale wciąż pozostawiające miejsce na odrobinę kreatywności mają szansę stać się jedną z ulubionych zabawek maluszka.

Zabawkowy zawrót głowy – czas dać sobie z nim radę

Różnorodność zabawek dostępnych na rynku potrafi przyprawić nawet najbardziej świadomego rodzica o istny zawrót głowy. Wybór odpowiedniego prezentu dla dwuletniej dziewczynki dodatkowo stanowi trudność, ponieważ w tym wieku ujawniają się, ale i wciąż kształtują, pierwsze zainteresowania dziecka, i to one stanowią najistotniejszy wyznacznik.

Dwuletni maluszek czerpie wiele radości z zabaw coraz bardziej złożonych, wymagających zaangażowania umysłowego. Potrzeba rozwiązywania problemów, logicznego myślenia oraz rozwój pomysłowości, a wszystko to w obliczu ujawniającej się samodzielności dziecka, nakreśla zupełnie nowy obraz idealnej przestrzeni do nauki i zabawy. Proste, niewymagające zabawki odchodzą na drugi plan, znacznie bardziej zaczyna liczyć się satysfakcja z samodzielnie osiągniętych celów.

Spośród wszystkich zabawek wymienionych w rankingu, najciekawiej prezentują się te, które pozwalają na swobodę, nieco większą niezależność, nie wymagając od dziecka zbyt wiele, ale i nie pozwalają mu stać w miejscu. Aktywna zabawa, mająca na celu wzmocnienie posiadanych już umiejętności i stymulację nowych funkcji psychofizycznych wydaje się być zatem najbardziej odpowiednia.

Szczególną propozycją na prezent dla dwulatki jest więc zarówno pobudzająca kreatywność i ucząca wyciszenia mozaikowa układanka Guzikowy Trening dla małej rączki, jak i duży skoczek do zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Każda z nich ma szansę spełnić oczekiwania rodzica i zapewnić dziecku ogrom radości przez długi czas.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki dla 2 latka dziewczynki wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by Ula Marula

Kupiłam córeczce chomika. Super sprawa. Mała chodzi z nim wszędzie. Jest jak jej przyjaciel. Polecam.

 by kalina

Puzzle czuczu sa takie urocze, że nie sposób nie kupić. Tym bardziej, że córa kocha zwierzaki.

 by zabawkolandia

Myślałam, że mamy już wszystko, ale gumowego konika jeszcze nie. Zaraz zamawiam do testu 😉

 by play dooo

Moje bliźniaki uwielbiają Play Doh. Szkoda tylko, że w zestawie nie ma więcej plasteliny, bo szybko się zużywa, tzn. małe kawałeczki zostają i wciągam je odkurzaczem.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online