Sensem dzieciństwa jest i powinna być zabawa. To najbardziej naturalny, niewymuszony sposób na poznawanie rzeczywistości przez maluszka. Podejmowana spontanicznie, sprawia dziecku wiele przyjemności, a jednocześnie, dzięki fantazyjnym i wielofunkcyjnym zabawkom stwarza nowe możliwości rozwoju ciekawości świata, kształtowania pierwszych zainteresowań oraz poznawania otoczenia poprzez eksplorację.

Jak często jednak, wybierając zabawkę dla dwulatka, zdarzyło Ci się popełnić gafę i wybrać przedmiot zupełnie nieodpowiadający jego umiejętnościom, możliwościom i oczekiwaniom? Ile razy prezent, który na pierwszy rzut oka wydawał się wyjątkowo atrakcyjny, okazał się nietrafiony? W obliczu przepełnionych półek sklepowych nie trudno o złą decyzję, w szczególności, gdy nie ma się pewności, co maluszka tak naprawdę interesuje, a tym samym szczerze ucieszy. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie. Stworzony z myślą o takich sytuacjach, ranking zabawek dla 2-latka pomoże Ci zapoznać się z interesującymi produktami, dostosowanymi do wieku i potrzeb dziecka oraz ułatwi wybór wartościowej zabawki, która naprawdę sprawi mu radość.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

TABLET GRAFICZNY

9.9

Tania


 

 

LEGO DUPLO

9.8

Droga


 

EDUKACYJNE KLOCKI DREWNIANE

9.7

Tania


 

 

FISHER-PRICE KRÓLIK BING

9.6

Średnia


 

 

HASBRO PLAY DOH

9.5

Średnia


 

 

Niezliczone możliwości swobodnej zabawy

Stwarzanie dwuletniemu dziecku okazji do swobodnej, kreatywnej zabawy jest niezmiernie ważne, a jednocześnie zaskakująco proste, ponieważ w tym wieku maluszka jest w stanie zainteresować niemalże wszystko. O ile tylko umiejętnie wskaże się mu kierunek aktywności. Spośród dostępnych na sklepowych półkach zabawek warto zatem wybierać te, które nie ograniczają możliwości ich wykorzystywania, z pomocą których dwulatek będzie mógł realizować własne pomysły. Dobra zabawka to taka, która mają pewne przeznaczenie, prowadząc dziecko w określonym kierunku rozwoju jednocześnie pozwoli mu wykorzystywać wyobraźnię i działać, pozostawiając miejsce na twórczą kreatywność.

Tablet graficzny do rysowania – miejsce na inicjatywę i twórczą zabawę

fajne zabawki dla 2 latka

Zabawa należy do najważniejszych aktywności w życiu dziecka i to nie tylko dlatego, że daje maluszkowi olbrzymią przyjemność, ale również dlatego, że nic w tak dyskretny i efektywny zarazem sposób nie pobudza rozwoju jego kluczowych umiejętności. Odpowiednio ukierunkowana, wyzwala kreatywność, stając się twórczą przestrzenią służącą wyrażaniu emocji, uczuć i myśli. Elektroniczny tablet graficzny do rysowania to innowacyjny produkt, który rozwija sprawność motoryczną dziecka, pozwala na ekspresję działania, eksperymentowanie poprzez tworzenie oraz gwarantuje maluszkowi intensywną stymulację umysłową. Sprawdź tutaj, jak działa tablet graficzny dla dzieci.

R

Zalety

 •  prosta konstrukcja zmniejszająca ryzyko awarii
 • „czysta” forma rysowania
 • prosta obsługa, w sam raz dla malucha
 • bezpieczne materiały, również podczas zrzucenia urządzenia
 • gotowy na prezent – baterie w zestawie
Q

Wady

 • jednolity obraz pozbawiony kolorów
 • wymagana duża precyzja prowadzenia rysika do uzyskania wyrazistego rysunku

Mogłoby się wydawać, że to tylko kolejny gadżet do rysowania, mający zastąpić w scyfryzowanym świecie zwyczajny blok i kredki, ale to nie prawda. Tablet w formie znikopisu pozwala na tworzenie w dowolny sposób – mazanie, kreślenie, bazgranie oraz usuwanie malunków przy pomocy jednego przycisku. Tym samym zabawa zaczyna się od początku.

Wybierając tę zabawkę pozwolisz dziecku na indywidualny sposób wyrażania siebie poprzez rysowanie kiedykolwiek i gdziekolwiek zechce, dostarczając mu w ten sposób ogrom przyjemności. Swobodne, przyjemne, „czyste” rysowanie z pomocą specjalnego rysika na bezpiecznym ekranie LCD – oto najprostsza i najbardziej lubiana przez dzieci zabawa w nowoczesnym wydaniu.

Poznaj najpopularniejsze zabawki dla 2-latka – LEGO DUPLO wielofunkcyjny domek

jaka zabawka dla 2 latka

Życie dwulatka skupia się na nieustannej zabawie. Z każdym dniem rośnie jego ciekawość świata, coraz uważniej obserwuje ludzi wokół siebie i coraz wyraźniej interesuje się zasadami rządzącymi rzeczywistością, rolami społecznymi oraz ich znaczeniem, choć wciąż na swój uroczy, prosty, dziecięcy sposób. Nie należy sztucznie przyspieszać pewnych etapów rozwoju maluszka, ale warto zachęcać go do poznawania świata poprzez doświadczanie, eksperymentowanie, budowanie i konstruowanie.

Klocki Lego Duplo z serii Wielofunkcyjny domek to jedna z tych zabawek, która oprócz sprawienia wielkiej uciechy, służy aktywnemu wspieraniu procesów wychowania, pobudzania konkretnych zainteresowań maluszka, nauki istoty pełnienia określonych ról społecznych poprzez naśladowanie oraz funkcjonowania w złożonych relacjach międzyludzkich. Dowiedz się więcej o tym, jak ważna i dlaczego jest w życiu dziecka zabawa klockami.

R

Zalety

 • przyjemna, łagodna kolorystyka
 • zróżnicowane elementy konstrukcyjne i postacie
 • wielofunkcyjna konstrukcja domku 3w1
 • duża konstrukcja – większy komfort zabawy
Q

Wady

 • wymagana precyzja podczas łączenia klocków
 • ostre elementy klocków
 • niewielkie elementy, wymagające stałego nadzoru osoby dorosłej podczas zabawy

Wybierając zestaw LEGO DUPLO wielofunkcyjny domek pozwolisz dziecku na swobodną zabawę, pełną możliwości. Konstrukcja 3w1 pozwala dziecku zadecydować, która forma budowli najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom. Zobacz tutaj, jak po złożeniu prezentuje się zabawka w jednej z trzech możliwych odsłon. Wykorzystując dołączone do zestawu figurki, naśladując zachowania dorosłych i modyfikując znane mu z własnego otoczenia sytuacje, dwulatek ma możliwość aktywnego poznawania otaczającego go świata oraz poszukiwania w nim własnego miejsca. A wszystko to, czerpiąc prawdziwą przyjemność z zabawy.

Edukacyjne duże klocki drewniane – naprawdę fajne zabawki dla 2-latka bawią, uczą, rozwijają

zabawka dla 2 latka

Szukając odpowiedniej zabawki dla dwulatka należy pamiętać, że nie zawsze potrzeba wielu barwnych przedmiotów, by aktywność sprawiła radość i przyniosła oczekiwany efekt. Zabawka, duża czy mała, intensywnie kolorowa czy łagodna w odbiorze, złożona funkcyjnie czy zupełnie prosta ma służyć pobudzeniu rozwoju sensorycznego i ruchowego. Co więcej, powinna służyć nawiązaniu bliższej więzi dziecka z otaczającym go światem, tym codziennym i tym, którego tajemnice wciąż czekają na odkrycie.

Klocki drewniane z pinezkowymi uchwytami w sam raz dla małej rączki to pozornie prosta zabawka, która daje dwulatkowi wiele możliwości aktywności. Z jednej strony odzwierciedla rzeczywistość wokół niego, z drugiej pozostawia miejsce na swobodne fantazjowanie.

R

Zalety

 • niewielkie, podręczne wymiary (większy komfort zabawy i przechowywania)
 • wysycona kolorystyka
 • prosta układanka logiczna
 • wygodne uchwyty, w sam raz dla małej rączki
 • bezpieczeństwo wykonania – brak ostrych elementów
Q

Wady

 • ryzyko zniszczenia malowanych obrazków podczas intensywnej eksploatacji
 • mała ilość elementów (zabawka może szybko się znudzić)

Najlepsza zabawka dla 2-latka to taka, z którą może się zaprzyjaźnić – Fisher Price Królik Bing

Spośród wszystkich zabawek, niezmiennie olbrzymim zainteresowaniem dwulatka cieszą się misie-tulisie. Ten szczególny rodzaj zabawki pełni ważną rolę w rozwoju dziecka, szczególnie na płaszczyźnie emocjonalnej – zajrzyj tutaj i dowiedz się więcej. Zwykle maluszek bawi się, dla samego bawienia. W przypadku przytulanek zabawa przyjmuje często formę rozmowy, dwulatek dzieli się z pluszowym przyjacielem swoimi nie do końca jeszcze zrozumiałymi uczuciami i emocjami, szuka w nim oparcia, przekazuje pierwsze „wielkie” tajemnice.

Kimś takim dla dwulatka może być Królik Bing od Fisher Price, wyjątkowo urocza maskotka, dziecięcy towarzysz za dnia i w nocy. Model w piżamce sprawdzi się jako senna przytulanka, a ruchome uszka i ręce pozwolą cieszyć się nią również podczas codziennych zabaw.

Postacie z ulubionych bajek to dla dzieci ważni bohaterowie, którzy pozwalają przetrwać trudne chwile, kojarząc się z tym co radosne i najbardziej lubiane. Zginane uszy pozwolą maluszkowi nadawać charakteru zabawce, odzwierciedlając w ten sposób swoje własne mocne. Królik Bing, postać ciesząca się wielką popularnością wśród najmłodszych, to taki przyjaciel w sam raz – do zabawy i kochania, którego można zabrać dosłownie wszędzie.

R

Zalety

 • przyjemny, kojący wygląd przytulanki
 • wysokiej jakości materiały, estetyczne wykończenie
 • możliwość oddawania za pomocą przytulanki stanów emocjonalnych
 • ruchome elementy dla większej przyjemności z zabawy
 • estetyczne opakowanie w sam raz na prezent
 • podręczny rozmiar
Q

Wady

 • określona forma użytkowania
 • kartonowe opakowanie tylko w połowie chroniące zabawkę
 • postać bez dodatkowych funkcji dźwiękowo-ruchowych

Sensoryczna podróż bez ograniczeń – zabawa z HASBRO PLAY DOH CIASTOLINA

Dwulatek posiada już prawdopodobnie wiele zabawek, które narzucają mu określony sposób ich użytkowania, ograniczając tym samym jego kreatywność. Wybór akcesoriów pozwalających na rozbudzenie wyobraźni, bawienie się w plastyczne kreowanie zupełnie nowych światów, postaci, przedmiotów oraz pobudzających zdolności artystyczne maluszka zapewni równowagę pomiędzy tym, co ukierunkowane, a tym, co otwarte na swobodę tworzenia.

Dla dziecka, które ciekawi właściwie wszystko ciekawym prezentem może okazać się Play Doh Ciastolina od Hasbro w aż 12 kolorach, idealna do lepienia, ugniatania, rolowania, ściskania, łączenia i rwania, czyli po prostu to zabawy pełnej radości.

Chcąc sprawić dwulatkowi jeszcze więcej radości, pobudzić wrodzoną wyobraźnię oraz aktywnie wesprzeć rozwój jego kreatywności warto rozważyć kupno bezpiecznej masy plastycznej Play Doh. Żadna inna zabawka nie przysłuży się tak wyraźnie aktywnemu rozwojowi motoryki małej dwuletniego dziecka. Więcej o tym, jak wykorzystanie masy plastycznej wpływa na rozwój dziecka dowiesz się tutaj.

R

Zalety

 • nie brudząca masa
 • przyjemny zapach
 • łatwe kształtowanie miękkiej masy dla małych rączek
 • duża paleta kolorów w obrębie jednego pakietu
Q

Wady

 • brak dodatkowych akcesoriów w zestawie
 • zabawa masą plastyczną wymaga kontroli rodzica

Sensoryczne zabawki dla małych artystów

Zastanawiając się, jaka zabawka dla 2-latka sprawdzi się najlepiej, warto wziąć pod uwagę ujawniające się w tym wieku pierwsze zainteresowania dziecka. Skupiając się na jego indywidualnych potrzebach i preferencjach, z łatwością uda się dobrać prezent, który naprawdę sprawi radość i nie trafi do szuflady po kilku nieudanych próbach zabawy.

W przypadku większości maluchów, zabawy o charakterze twórczym oddziałują wyjątkowo silnie na ich psychikę oraz rozwój emocjonalny. Trudno się dziwić, w końcu każdy dwulatek posiada olbrzymi, niczym jeszcze nieograniczony potencjał twórczy, kształtujący w pewnym stopniu jego młodą osobowość.

Szukając prezentu dla dwulatka, z ujawniającą się pomalutku duszą artysty, rozważ wybór plastycznej masy plastycznej, zachęcającej do twórczych aktywności, kreowania ciekawych form, swobodnej zabawy kolorem i kształtem poprzez realizację pierwszych projektów, w formie eksperymentów sensorycznych. To ciekawa alternatywa dla prostych, jednofunkcyjnych zabawek, ograniczających pomysłowość dziecka do wykonywania ściśle określonych czynności.

LEGO DUPLO wielofunkcyjny domek

Edukacyjne klocki drewniane – układanka

Rodzaj materiału

plastik

drewno

Kolorystyka

łagodna

wysycona

Trwałość elementów

wysoka

wysoka

Poziom trudności

wysoki

wysoka

Różnorodność zadań

duża

mała

Wsparcie rodzica

Może się przydać

Nie jest niezbędne

Odpowiednia dla 2latka

Tak

Tak

Proste zabawki kształtujące pierwsze umiejętności społeczne

Dwuletnie dziecko intensywnie obserwuje to, co dzieje się wokół niego. W wielu zabawach chętnie naśladuje najbliższych, odgrywając ściśle określone role. To zwiększa jego świadomość społeczną i ułatwia odnalezienie własnego miejsca najpierw w środowisku domowym, a następnie pozadomowym. Poznając proste czynności, wzorując się na zachowaniach i zwyczajach swoich największych autorytetów, jakimi są rodzice, uczy się codziennego funkcjonowania w świecie, przygotowując się powolutku do dorosłego życia.

Niezależnie od tego, czy w tym okresie ulubiona aktywność dziecka opiera się na ładzie, porządku i stanowi formę ścisłego przestrzegania reguł czy wręcz przeciwnie, związana jest z ogólnie pojętym bałaganem i nieustającymi eksperymentami, ważne jest odpowiednie jej wsparcie, by prócz przyjemności, stała się również źródłem nauki o świecie i jego zależnościach.

Zabawki pozwalające na łatwiejsze zrozumienie funkcjonowania świata społecznego poprzez zabawę stanowią dobre wsparcie rozwoju maluszka, w szczególności, gdy pozostawiają miejsce na odrobinę dowolności, kreatywności i twórczości.

Przyjaciel, którego maluszek potrzebuje na co dzień

Codzienność dwulatka skupia się na dwóch niezwykle ważnych zajęciach – zabawie i obserwacji świata. O ile pierwsza z wymienionych pozwala na odczuwanie olbrzymiej przyjemności tak po prostu, o tyle druga nie zawsze wiąże się tylko z radosnymi wrażeniami. Spostrzegawczość, uważność i wrażliwość dziecka w tym wieku sprawia, że wiele aspektów codziennego życia budzi w nim trudne do zrozumienia, a tym bardziej jakiegokolwiek okiełznania emocje.

Nie potrafiąc nazwać własnych przeżyć i przemyśleń, czując tak wiele, jednocześnie nie wiedząc co czując, dwuletnie dziecko szuka w swoim najbliższym otoczeniu obiektu, który mógłby stać się powiernikiem wszystkich najskrytszych tajemnic. Zabawka – przyjaciel jest więc maluszkowi z wielu względów niezbędna.

Szukając idealnego prezentu dla dziecka na tym etapie rozwoju nie można pominąć ważnej roli maskotek – przytulanek, które będąc w pobliżu w dzień, jak i w nocy, biorą na siebie wszystkie negatywne emocje dziecka, w zamian oddając mu swoje ciepło, delikatność i przyjemną, wyciszającą miękkość.

Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się nad prezentem dla chłopca czy dziewczynki, wybór ulubionej bajkowej postaci, w formie przytulanki, może okazać się więc wyjątkowo trafny. Choć w mniemaniu dorosłych misie to często pluszowe elementy wystroju pokoju, dla dwulatków to pierwsi naprawdę bliscy przyjaciele, z którymi można śmiać się i płakać, odnosić sukcesy i przeżywać drobne porażki – jednym słowem, miś to towarzysz po prostu nie do zastąpienia.

Najlepsza zabawka dla dwulatka to ta, która sprawi mu radość

Spacer pomiędzy regałami sklepowymi, w poszukiwaniu idealnej zabawki dla dwulatka to pewnego rodzaju droga przez mękę. Nie dlatego, że szukamy czegoś, o czym jako dorośli mamy właściwie znikome pojęcie, ale dlatego, że ilość zabawek, jakie mamy do wyboru przyprawia dosłownie o zawroty głowy. Jak dokonać właściwego wyboru i mieć pewność, że wręczając zabawkę dwulatkowi wywołamy na jego twarzy szczery uśmiech?

Właściwie nie powinniśmy obawiać się, że maluszek nie ucieszy się z prezentu. Przecież dzieci w tym wieku radują się dosłownie ze wszystkiego. Sęk w tym, że wiele prezentów, choć atrakcyjnych i przyjemnych w odbiorze, w konsekwencji ląduje na dnie najniższej szuflady komody, nie służąc właściwie niczemu – ani aktywnej zabawie, ani edukacji rozwojowej. Dlaczego?

Różnorodność zabawek wynika z wielu cech, od wyboru materiału do produkcji, poprzez ich zastosowanie, funkcjonalność, atrakcyjność wizualną, estetykę wykonania… Można by wymieniać w nieskończoność. Jedne przypadają nam do gustu, inne przeciwnie. Jedne służą dziecku latami, inne przyciągają jego uwagę tylko na chwilę.

Szukając odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje warto podejść do zabawki, jak do przedmiotu użytkowego. Jeśli daje ona szereg możliwości zastosowania, pobudza kreatywność i pozwala na łamanie schematu, w celu stworzenia zupełnie nowej formy użytkowania – jest to produkt dobry, ciekawy i z pewnością zajmie ważne miejsce w dziecięcym pokoju, jako często wybierana atrakcja. Jeżeli jednak zastosowanie zabawki jest ściśle określone i nie daje ona możliwości innego wykorzystania niż narzucone formą i funkcją przez producenta, dziecko szybko straci nią zainteresowanie.

Wybierając zabawkę dla dwuletniego odkrywcy warto postawić na jej charakter twórczy, bowiem to właśnie on sprzyjać będzie wsparciu rozwoju maluszka na wielu płaszczyznach, jak również odpowie za jego rzeczywiste zainteresowanie przedmiotem. Proponowanym przez nas zwycięzcą rankingu jest Play Doh Ciastolina od Hasbro, która nie tylko przyciągnie uwagę dziecka, ale również skutecznie utrzyma ją na dłużej.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki dla 2 latka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online