Dzień Dziecka coraz bliżej. A może ktoś w Twojej rodzinie będzie wkrótce obchodził trzecie urodziny, a Ty poszukujesz pomysłu na prezent? Jaka zabawka dla 3-letniego chłopca będzie tą właściwą? Spieszymy z pomocą!

Trzylatki to dzieci, które zaczynają włączać w zabawę swoją wyobraźnię, tworząc własne światy i postaci. Często mają już swoich ulubionych bohaterów z bajek. Odtwarzają w zabawie nowe sytuacje, odcinki bajek a nade wszystko kochają ruch. Wybierając więc prezent dla 3-letniego chłopca, pamiętaj, by dawała mu ona możliwość zaspokojenia wszystkich tych potrzeb.

Poniżej zebraliśmy cieszące się dużą popularnością wśród trzyletnich chłopców zabawki. Znajdziesz tu krótki opis każdej z nich oraz wybrane cechy i parametry zebrane w tabelkę, aby jak najbardziej ułatwić Ci wybór najlepszej zabawki dla trzyletniego chłopca w 2024 roku.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

PSI PATROL ŚMIECIARKA

9.9

Tania


 

 

SUPER ZINGS LABORATORIUM

9.8

Średnia


 

 

Samochód OVERMAX Monster

9.7

Droga


 

KINDERPLAY LAPTOP

9.6

Średnia


 

Traktor Agat

9.5

Droga

Kinderplay Drewniana Kuchnia dla dzieci

prezent dla 3 latka chłopca

Dla fanów Psiego Patrolu największą frajdą są zabawki właśnie z bohaterami tej bajki. Psi Patrol Rocky i Transformująca Śmieciarka Spin Master to właśnie jedna z nich. Każdy chłopiec uwielbia zabawę samochodami, a wielu z nich także bardzo lubi obserwować wywóz śmieci: świecący i wydający dźwięki samochód, podnoszenie kontenerów to bardzo dużo wrażeń!

Śmieciarka wykonana z plastiku rozwija wyobraźnię, kreatywność, pozwala na odtwarzanie codziennych sytuacji w zabawie oraz stwarza duże pole do zabawy na niby. Auto posiada wysuwane narzędzia boczne, a co najważniejsze: jest dołączona do niego figurka pieska Rocky'ego z ruchomymi łapkami.
Śmieciarka z Psiego Patrolu nawiązuje do ulubionych bohaterów z bajki. Jest odpowiednia do zabawy samodzielnej i w grupie. Nadaje się zarówno do domu, jak i przedszkola.

Niestety, śmieciarka z Psiego Patrolu nie posiada wyżej wspomnianych funkcji takich jak światełka i dźwięki prawdziwego samochodu. Może to być rozczarowujące dla niektórych dzieci.

R

Zalety

• szerokie pole do kreatywnej zabawy
• ruchome elementy
• znani i lubiani bohaterowie zachęcą do zabawy
Q

Wady

• wykonana z plastiku
• mało funkcji

Laboratorium Super Zings

modna zabawka dla chłopca

Oprócz Psiego Patrolu mali chłopcy kochają Super Zings. Tworzą swoje własne kolekcje, a z nich w wyobraźni kreują świat ulubionych postaci. Jeśli masz w otoczeniu małego fana Super Zingsów Laboratorium Super Zings Magic Box może Cię zainteresować.

Laboratorium wykonane z plastiku wykorzystuje ulubionych dziecięcych bohaterów, by rozwijać wyobraźnię, kreatywność i logiczne myślenie. Daje też ogromne pole do zabawy wyobraźnią – samodzielnej lub w grupie rówieśników.

W zestawie znajduje się budynek laboratorium, pojazd ENIGMY, figurki Profesora K i ENIGMY oraz super robot Robo-k.
To zabawka odpowiednia do domu i przedszkola, choć ze względu na małe elementy, szybko może zostać zdekompletowana.

R

Zalety

• lubiani bohaterowie
• dużo możliwości zabawy
• rozwija wyobraźnię
Q

Wady

• wykonane z plastiku
• dużo małych elementów, które mogą się zgubić

Ponadczasowy samochód zdalnie sterowany

jaki prezent dla 3 latka chłopca

Chłopcy uwielbiają samochody. Nie tylko ci mali. Dlatego Samochód zdalnie sterowany OVERMAX Monster to ponadczasowa i uniwersalna zabawka dla całej rodziny.

Samochód został wykonany z metalu i plastiku. Jego mocna konstrukcja pozwala na naprawdę szalone zabawy. Zabawka jest ładowana na akumulator i posiada zasięg 100 metrów! Osiąga prędkość do 45 km/h! Napęd na cztery koła, niezależne zawieszenie, jak w prawdziwym samochodzie rajdowym pozwalają na szalone eskapady nie tylko w granicach domu czy mieszkania. Pilot zasilany jest na baterie.

Podczas zabawy z autem zdalnie sterowanym maluch ćwiczy kreatywność, wyobraźnię i logiczne myślenie. Przeżywa również wspaniałe przygody! Nasz 3-latek może bawić się samodzielnie, w gronie rówieśników oraz rodziny.

Niestety, zabawa ma ograniczony czas, ponieważ akumulator działa do 40 minut. Po tym czasie należy go naładować.

R

Zalety

• mocna konstrukcja
• dynamiczna zabawa rozwijająca wyobraźnię
• zabawka dla całej rodziny
Q

Wady

• ograniczony czas zabawy (40 minut)

Laptop dla młodego biznesmena

prezent dla 3 latka

Każde dziecko chce być jak rodzice. W ostatnim czasie maluchy mają szczególną okazję obserwować rodziców przy pracy, gdyż wielu z nich przeszło na tryb pracy zdalnej. KINDERPLAY Edukacyjny Laptop dla dzieci to okazja dla 3-letniego chłopca, by poczuć się jak pracujący tata.

Laptop wykonany z plastiku posiada bardzo wiele, bo aż 120, funkcji. Podczas zabawy dziecko ćwiczy umiejętności językowe, matematyczne, logiczne myślenie oraz rozwija wyobraźnię. Komputer ma wgrane dwa języki: polski i angielski. Posiada także wyświetlacz LED, tryb oszczędzania baterii oraz myszkę dołączoną do zestawu. Zabawka jest odpowiednia do domu, a także do przedszkola.

Ponieważ komputer wykonany jest z plastiku, a jego konstrukcja jest delikatna, może źle znosić intensywną zabawę czy upadki. Nie będzie więc odpowiednim prezentem dla żywiołowego chłopca, który ma dużo siły i potrzebuje zabawek z wytrzymałych materiałów.

R

Zalety

• bardzo dużo funkcji i gier
• prosta i intuicyjna obsługa
• dwujęzyczny
• tryb oszczędzania baterii
Q

Wady

• delikatna konstrukcja
• wykonany z plastiku

Pojazd dla małego farmera

Wielu chłopców w okolicach trzeciego roku życia jest zafascynowanych wiejskim życiem. Zwierzętami, pracą w ogrodzie oraz dużymi rolniczymi maszynami. Dla nich właśnie dedykowany jest Traktor na pedały z przyczepą i akcesoriami firmy Agat.

Pojazd wykonany z plastiku to zabawka dla chłopców ruchliwych, lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu. Podczas zabawy traktorem maluch doskonali koordynację ruchową, motorykę dużą, poprawia sprawność fizyczną, a także rozwija kreatywność i wyobraźnię.

Pojazd posiada przyczepę, zwrotne koła oraz napęd na pedały, a jego konsytuacja jest stabilna. Jest odpowiedni do zabawy na podwórku i zachęca do spędzania czasu na zewnątrz. Traktor z przyczepą to zabawka odpowiednia do domu, żłobka i przedszkola.

Nie jest to jednak zabawka dla osób posiadających małe mieszkanie. Mimo solidnej konstrukcji plastik jest materiałem podatnym na uszkodzenia. Dodatkowo twarde koła bez gumowych lub kauczukowych opon, będą robiły dużo hałasu na chodniku.

R

Zalety

• zabawka zachęca do ruchu i przebywania na podwórku
• poprawia koordynację i sprawność ruchową
• bezpieczny dzięki stabilnej konstrukcji
Q

Wady

• wykonany z plastiku
• twarde, plastikowe koła

Prezenty dla 3 latka chłopca

Jaki prezent dla 3 latka chłopca wybrać? Wszystko zależy od tego, jaką osobą jest nasz 3-latek oraz od jego upodobań. Inną zabawkę wybierzemy dla energicznego, ruchliwego i potrzebującego wysokiej stymulacji chłopca, inną dla dziecka spokojnego, preferującego ciszę i zabawy logiczne. Warto również zastanowić się, jakie kompetencje chcemy rozwijać w maluchu i pod tym kontem dobrać odpowiedni prezent.

Na dwór, marsz!

Są dzieci, które naturalnie lubią spędzać czas na dworze. Są jednak takie, które potrzebują do tego zachęty.
Zalet przebywania na świeżym powietrzy jest wiele:

  • dotlenienie organizmu
  • ekspozycja na światło dzienne
  • aktywność fizyczna
  • rozwój motoryki dużej
  • budowanie odporności i wiele innych.

Dlatego warto dbać o to, by nasze dzieci spędzały codziennie czas, bawiąc się w ogrodzie, na placu zabaw czy w na podwórku.
Aby zachęcić małego domatora do wychodzenia na dwór, wybierzmy zabawkę, która sprawi, że nudne spacery czy wyjścia do ogrodu staną się atrakcyjne. Warto więc zainwestować w coś, co dziecko będzie mogło zabrać ze sobą lub w pojazd, który sprawi, że zabawa poza domem będzie dla niego przyjemna i ekscytująca.

Magia wyobraźni

Trzylatki to dzieci, które odpływają w świat wyobraźni. To dla nich bardzo ważne, bo przetwarzają nowe lub trudne dla nich sytuacje w bezpiecznym świecie wyobraźni.

Najczęściej w zabawach wyobraźnią towarzyszą dzieciom ulubione postaci z bajek, przedmioty codziennego użytku, lalki lub figurki przyjmujące różne role. Nie ma też znaczenia, czy jest to dziecko ruchliwe i energiczne, czy spokojne i bardziej wycofane. Każdy trzylatek rozwija swoją wyobraźnię i kreatywność we właściwy dla niego sposób.

Jeśli więc dziecko ma ulubione postaci z bajek, ulubione przedmioty takie jak auta, narzędzia czy akcesoria kuchenne, podążajmy tym tropem, wybierając prezent dla trzylatka. Nie dość, że sprawimy maluchowi wielką przyjemność, to jeszcze zachęcimy go do rozwijania wyobraźni, co dzieciom jest niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Być jak dorośli

Rodzice to dla małych dzieci wzór idealnego człowieka. Każda dziewczynka i każdy chłopiec chcą być jak mama i tata. Wszystko, co robią rodzice lub opiekunowie jest dla dzieci atrakcyjne i pożądane. Dodatkowo warto wiedzieć, że trzylatki są na etapie współpracy, dzielenia się i sprawiania innym przyjemności, np. wykonaniem zleconego zadania.

Dlatego wszelkie zabawki, które pozwolą poczuć się jak mama lub tata, będą dobre dla małych dzieci. W zależności od tego, co robią rodzice, warto wybierać zabawki, które pozwolą najmłodszym wejść w buty opiekunów. Jeśli lubią obserwować mamę przy pracy zdalnej, wybierzmy zabawkowy komputer.

Jaki prezent dla 3 latka chłopca?

cecha Psi Patroll  Super Zings
Samochód  OVERMAX Monster KINDERPLAY Laptop Traktor
plastik x x x x x
ulubieni bohaterowie x x
wytrzymałość x x
bezpieczeństwo x x x
wiele elementów x x
zabawa w domu x x x x
zabawa na podwórku x x
zabawa samodzielna x x x x x
zabawa w grupie x x x
czystość x x   x x
wyobraźnia x x x x x
logiczne myślenie     x x x
matematyka       x
empatia x x  
motoryka duża     x x
motoryka mała x x   x
odpowiednia do domu x x x x x
odpowiednia do żłobka       x
odpowiednia do przedszkola x x x x x

Modna zabawka dla chłopca

Moda to kolejny wyznacznik przy wyborze zabawek. Warto wziąć pod uwagę aktualne trendy w dziecięcym świecie i tymi z całą pewnością będą Psi Patrol i Super Zings. Są to zabawki, które ucieszą malucha nie tylko dlatego, że są fajne, ale także dlatego, że będą one wzbudzały zainteresowanie kolegów i koleżanek, a ten społeczny aspekt jest również bardzo istotny.

Jednak najlepsze zabawki dla 3 latka chłopca, to te, które zapewnią mu odpowiednią ilość ruchu, rozwiną wyobraźnię, pozwolą na odgrywanie ról i naśladowanie dorosłych oraz zachęcą do przebywania na świeżym powietrzu. Dlatego wybierając zabawkę dla 3 latka, najlepszą opcją będzie traktor z przyczepą i akcesoriami.

Jest to dobra zabawka na prezent dla syna, wnuka czy siostrzeńca, ale też dobry pomysł na wyposażenie żłobka lub przedszkola. Dla małych chłopców bardzo ważny jest ruch. Ćwiczenie koordynacji, motoryki dużej, równowagi, ale też rozładowywanie napięć emocjonalnych poprzez ruch i wysiłek fizyczny. Dlatego traktor z przyczepą i akcesoriami na pewno ucieszy młodego mężczyznę. Tego typu pojazdy to także zabawka, która zostanie z dzieckiem na dłużej. Choć jest ona dedykowana 3-latkom, świetnie będą bawiły się nią też starsze dzieci.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki dla 3 latka chłopca wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online