Zabawki dla 3 latka 2024 – ranking TOP propozycji dla energicznego, coraz bardziej niezależnego maluszka

Dorośli za zabawę uważają tylko wybrane czynności, sprawiające przyjemność. Dziecko z kolei, w szczególności pełen entuzjazmu trzylatek, potrafi dostrzec przyjemność w każdym wykonywanym zadaniu, dlatego mówi się, że dzieciństwo całe jest zabawą. Wykorzystywane w niej przedmioty, gadżety dostosowane do wieku maluszka, stanowią jedynie rekwizyty wzbogacające codzienność, pomagające rozwijać posiadane już umiejętności i nabywać nowe. Ale tylko wtedy, gdy wybrane zostaną świadomie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

KINDERPLAY DREWNIANA KUCHNIA

9.9

Droga


 

KINDERPLAY LAPTOP EDUKACYJNY

9.8

Średnia


 

PSI PATROL PATROLOWIEC

9.7

Średnia


 

Samochód OVERMAX Monste

9.6

Droga


 

MARIOINEX MINI WAFFLE

9.5

Tania


 

 

Poznaj TOP inspirujące zabawki, wspierające dynamiczny rozwój maluszka

Chcesz zrobić dziecku niespodziankę i zaskoczyć je ciekawą propozycją zabawki, która jednocześnie uczy, angażuje na dłużej i niezmiennie sprawia wielką frajdę, ale brakuje Ci pomysłu? Zależy Ci na tym, by wybrany przedmiot pozwalał na spędzanie czasu bez nadmiernego udziału technologii, budząc w nim ciekawość świata i pasję małego odkrywcy? Nic prostszego. Specjalnie dla Ciebie stworzony został ranking zabawek dla 3 latka, prezentujący cieszące się wielką popularnością zabawki wielofunkcyjne, stymulujące rozwój maluszka.

Pamiętaj, że Twoje decyzje odgrywają ważną rolę w procesie kształtowania osobowości małego człowieka. Wybierając dla niego najlepszą zabawkę, zadbaj, by naprawdę miała ona sens i sprawiając radość, jednocześnie wspierała naturalny rozwój pociechy. Na szczęście wybór jest olbrzymi.

Najmłodsi są najbardziej otwarci na poznawanie świata – oto zabawki, gry dla 3 latka i akcesoria, które otworzą przed nim wrota niekończącej się przygody

Ucząc się o codzienności, obserwując i naśladując rodziców podczas ich prac, przy użyciu dostępnych mu zabawek, maluszek przygotowuje się krok po kroku do współżycia społecznego i przyjęcia w jego obrębie określonej roli. Uprawa roślin w ogrodzie, koszenie trawnika, gotowanie obiadu – każde z tych zadań inspiruje maluszka do ciekawej interpretacji i wartościowej zabawy. Sprawdź, jak zabawa w dom wpływa na rozwój emocji dziecka w tym wieku.

Kinderplay Drewniana Kuchnia dla dzieci

ranking zabawek dla 3 latka

Kinderplay Drewniana Kuchnia dla dzieci z podświetleniem LED to zabawka, która pozwala trzylatkowi poczuć się bardziej niezależnym, w bezpieczny sposób uczą wykonywania prostych domowych zadań, które na co dzień obserwuje w najbliższym otoczeniu. W zestawie znajduje się lodówka, piekarnik, zlew, mikrofalówka, atrapa płyty z dwoma palnikami i pstrykającymi pokrętłami oraz dodatki, umożliwiające aktywną zabawę w gotowanie.

Drewniana kuchnia Kinderplay to ciekawa propozycja zabawy w dom, zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca, który lubi pomagać mamie w gotowaniu. Estetyczne wykończenie i ciekawy design mebelka i wszystkich akcesoriów sprawia, że doskonale sprawdza się on jako prezent na specjalną okazję, dla małego, pełnego pasji do jedzenia i gotowania przyszłego kucharza.

Szukając funkcjonalnego, sprawiającego dziecku frajdę prezenty pamiętaj, że zestaw ten wymaga samodzielnego montażu, co może okazać się pewnego rodzaju utrudnieniem. Również zakładając, że zabawką mogłoby bawić się więcej niż jedno dziecko, warto wziąć pod rozwagę inne propozycje prezentowane w niniejszym rankingu, ponieważ kuchnia Kinderplay, mimo wielu ciekawych dodatków i wysokiej estetyki wykonania, jest stosunkowo niewielką zabawką.

R

Zalety

 • estetyczny projekt pasujący do każdego wnętrza
 • funkcjonalne dodatki – oświetlenie led, pstrykające pokrętła, drzwiczki na zatrzask
 • wykonana z bezpiecznych materiałów, malowana certyfikowanymi farbami dla dzieci
 • funkcjonalny rozmiar pozwalający na zabawę mniejszym, jak i nieco większym dzieciom
 • efektowne dodatki – kostkarka do lodu
Q

Wady

 • zestaw wymaga samodzielnego montażu
 • wielkość kuchni ogranicza możliwość zabawy w grupie (max 1 dziecko)
 • elementy plastikowe mogą ulec uszkodzeniu (pęknięciu, złamaniu)

Kinderplay Laptop edukacyjny

zabawki gry dla 3 latka

Odpowiednio dostosowana do potrzeb, możliwości i zdolności dziecka zabawka interaktywna wspomaga procesy budowania solidnego fundamentu dla dalszego rozwoju wiedzy. Wykorzystując taki gadżet, umiejętnie łączący funkcje dźwiękowe i przyjazne dla trzylatka obrazy, tworzysz maluszkowi bogatą przestrzeń doznań zmysłowych, sprzyjającą rozwojowi wyobraźni, wsparciu procesów pamięciowych, poprawie zdolności motorycznych i stymulacji procesów poznawczych.
Laptop Kinderplay do złudzenia przypomina „dorosłe” urządzenie – efekt ten był w pełni zamierzony, producent chciał bowiem, by malec prócz interaktywnej pomocy naukowej otrzymał wraz z zabawką odrobinę należnej mu niezależności i swobody w eksploracji otaczającego go świata. Sprawdź tutaj, jak prezentuje się pierwszy laptop do gier i nauki od Kinderplay.

Wybierając zabawkę interaktywną laptopa od Kinderplay, pozwalasz dziecku samodzielnie zapoznać się z tajemnicami alfabetu i zagadkową umiejętnością tworzenia słów, a także z podstawami matematyki i wartościami muzycznymi, które utrwalają proste zadania pamięciowe. Z jej pomocą zapewnisz dziecku źródło interesującej wiedzy oraz zadbasz, by malec czuł się równie ważny podczas dziecięcych czynności, jak tata, podczas dorosłych obowiązków zawodowych.

Jeżeli zdecydujesz się na wybór tej zabawki, zwróć jednak uwagę na to, że ekran jest dość mały, a niska jakość gier, wynikająca z rozmiaru wyświetlacza może utrudniać użytkowanie. Pierwsze próby zabawy urządzeniem z pewnością będą wymagały Twojego wsparcia. I nie zapomnij o dokupieniu odpowiednich baterii – niestety nie znajdziesz ich w zestawie.

R

Zalety

 • komputer mówi i odtwarza melodie, ucząc i bawiąc
 • dobrej jakości wyświetlacz LED pozwala na długie godziny zabawy i nauki
 • automatycznie uruchamiany tryb oszczędzania baterii wydłuża jej żywotność
 • zabawka dwujęzyczna
 • do laptopa dołączona jest funkcjonalna myszka ułatwiająca obsługę
 • aż 120 różnych funkcji gier, zabaw i ćwiczeń, 60 w języku polskim i 60 w angielskim
Q

Wady

 • bardzo mały ekran, wpływający na niską jakość gier
 • pierwsze próby obsługi i zabawy laptopem wymagają pomocy osoby dorosłej
 • brak baterii lub innego źródła zasilania w zestawie

Psi Patrol i ich Patrolowiec 2w1 zawsze gotowy do akcji!

fajne zabawki dla 3 latka

Bajka to nieocenione narzędzie kształtowania osobowości maluszka – pozwala odkrywać świat znany i nieznany, bliski i mający rację istnienia tylko w wyobraźni, rozwijając ją z każdym dniem coraz bardziej. Jej znaczenie oraz jej bohaterów w życiu dziecka jest nieocenione.

Zabawa oparta na historiach z ulubionej bajki pozwala na identyfikację z bohaterami, będącymi ważnymi autorytetami dla trzylatka – zapewnij maluszkowi możliwość wzbogacania codziennych doświadczeń zabawami „na niby”, w których na swój dziecięcy sposób dba on o losy świata wielkiego i tego całkiem maleńkiego. Psi Patrol i ich Patrolowiec to doskonały prezent dla fana piesków w akcji, który przyniesie prawdziwą radość z zabawy.

Zabawa polegająca na odtwarzaniu wielkich akcji Chase’a, Marshalla i całej jego psiej ekipy to gwarancja dobrej zabawy. Który trzylatek nie cieszy się na samą myśl o możliwości ratowania z opresji całej masy innych zabawek, z pomocą ulubionych postaci z popularnej bajki?

Jeżeli uznasz, że to idealny prezent dla Twojego dziecka, które wprost uwielbia opowieści o przygodach czworonożnej brygady ratunkowej, pamiętaj, że zabawki zapakowane są w dwa niezależne pudełka – aranżacja prezentu będzie wymagała nieco więcej zachodu. Dołączone samochodziki są dość małe i nie posiadają, w przeciwieństwie do ich większych odpowiedników, żadnych dodatkowych funkcji – oby mały pasjonat Psiego Patrolu nie był tym faktem zawiedziony. I pamiętaj, że zabawki inspirowane bajkami z czasem przekładane są na dolną półkę i zbiera się na nich warstwa kurzu, bo mały odkrywca, jak to odkrywca znajduje nową ulubioną bajkę, której bohaterowie stają się tymczasowym, barwnym autorytetem.

R

Zalety

 • duży, kompletny zestaw zawierający ciężarówkę oraz pojazdy wszystkich piesków
 • dobra jakość plastiku zapewnia dobrą zabawę na dłużej, bez ryzyka zniszczenia zabawki
 • wielofunkcyjna forma zabawki 2w1 zapewnia możliwość zabawy na wiele sposobów
 • estetyczne opakowanie, zawierające instrukcję – w sam raz na prezent
Q

Wady

 • zabawki w dwóch osobnych opakowaniach, jako dwa niezależne produkty
 • samochodziki dołączone do patrolowca są dość małe i nie posiadają żadnych dodatkowych funkcji „mocy”
 • zabawka inspirowana bajką po jakimś czasie może się znudzić

Samochód zdalnie sterowany Overmax Monster z pewnością zachwyci energicznego 3 latka

najlepsze zabawki dla 3 latka

Trzyletnie dziecko nie jest jeszcze tak niezależne, jak 4 czy 5 latek, ale z pewnością wiele w nim odwagi i nieograniczonych chęci do zabawy. Co więcej, coraz większą fascynację budzą w nim poruszające się elementy krajobrazu, w szczególności wszelkiej maści pojazdy.

Dobrym rozwiązaniem, zarówno dla chłopca uwielbiającego podziwiać wyścigówki i pojazdy typu off-road, jak i odważnej, żywiołowej dziewczynki będzie zdalnie stresowany samochód OVERMAX Monster. Przypominający najprawdziwszego wyścigowego Monster Trucka, pomalowany w jaskrawe barwy oddające jego charakter pojazd zachwyca małych i dużych, stając się główną atrakcją każdego podwórka. Zobacz, jak prezentuje się na żywo i jaką trasę bez trudu pokona.

Zasięg do 100 metrów pozwala na szalone wyścigi na naprawdę długie dystanse, a zawrotna prędkość do 45 km/h sprawi, że niejeden maluch zaniemówi z wrażenia. Pytanie, czy dziecko w tym wieku będzie w stanie poradzić sobie z tak wymagającą zabawką? Precyzyjny kontroler wymaga umiejętności manualnych, które mimo olbrzymiej czułości pozwolą na utrzymanie panowania nad pojazdem, w szczególności na tak długim dystansie.

Aby zapewnić dobrą i bezpieczną zabawę dziecku, konieczne będzie wsparcie przy sterowaniu oraz ograniczenie przestrzeni wyścigów. Ta jazda bez trzymanki może trwać nawet do 40 minut. To naprawdę dużo, by dorosła osoba nacieszyła się samochodowym szaleństwem. Czy 3 latek tyle wytrzyma, poświęcając uwagę tylko jednej, określonej czynności, jaką jest sterowanie autkiem? Przemyśl te kwestie nim ostatecznie podejmiesz decyzję. Samochód OVERMAX to z pewnością doskonała propozycja, ale może okazać się, że jest na nią po prostu jeszcze troszkę za wcześnie.

R

Zalety

 • certyfikat TUV
 • karta gwarancyjna dla zabawki
 • specjalnie wzmocniona konstrukcja do zabaw na zróżnicowanym terenie
 • system oszczędzania baterii, pozwalający na jeszcze dłuższe wyścigi – aż 40 minut nieprzerwanej jazdy
 • zasięg ruchu autka to aż 100 metrów
Q

Wady

 • bardzo czuły kontroler, wymagający dużych zdolności manualnych
 • wysoka prędkość samochodu, wymagająca ścisłej kontroli rodzica i ograniczonej przestrzeni zabawy
 • zabawa polega na zdalnym sterowaniu pojazdem, co dla 3 latka może okazać się jedynie chwilową atrakcją

Obudź w dziecku konstruktora z Marioinex Mini Waffle

Dobrej jakości klocki konstrukcyjne z wielu powodów powinny znaleźć się w pokoju każdego małego odkrywcy, niezależnie od tego, czy jest nim żywiołowy chłopiec, niepotrafiący usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż kilka minut, czy też spokojna, zawsze trochę zamyślona dziewczynka.
Szukasz dla Twojej pociechy idealnych klocków, które mogłyby posłużyć do nauki o tym, jak skonstruowany jest świat oraz jakie znaczenie mają w nim odpowiednio dobrane kształty i rozwiązania mechaniczne oraz techniczne? Propozycja Mini Waffle Konstruktor od Marioinex może okazać się doskonałym wyborem, w szczególności, gdy dziecko miało już wcześniej kontakt z jakimiś nieco prostszymi konstrukcyjnie klockami.

Jeżeli szukasz zabawki przemyślanej, prowadzącej maluszka przez wiele etapów rozwojowych do określonego celu – większego skupienia, lepszej motoryki i logicznego, niemalże bezbłędnego postrzegania rzeczywistości poprzez obrazy konstrukcyjne, waffle będą dobrym wyborem. Sprawdź, oglądając krótki film, jak Twoje dziecko może się nimi bawić.

Pamiętaj jednak, że materiał z jakiego je wykonano, przypominający miękką, elastyczną piankę może zachęcać mniejsze dzieci do podejmowania prób żucia i gryzienia pojedynczych elementów, co niesie z sobą zwiększone ryzyko odgryzienia kawałka i zadławienia. Zabawa wymaga więc nieco większej niż przy innych, trwalszych klockach tego typu kontroli rodzica.

R

Zalety

 • produkt polski
 • aż 300 wafli konstrukcyjnych w jednym zestawie
 • dużo różnych kształtów i kolorów, pobudzających spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową
 • miękki i elastyczny, ale jednocześnie trwały materiał
 • rozmiar w sam raz do budowania złożonych konstrukcji w dziecięcym pokoju
Q

Wady

 • materiał przypominający nieco piankę może zachęcać maluszka do prób żucia i gryzienia
 • łączenie tych klocków wymaga sporych zdolności manualnych
 • wymagają kontrolowanego przechowywania – tak małe elementy lubią się gubić i dekompletować

Jaka zabawka dla 3 latka spełni Wasze wspólne, ale i zupełnie odmienne oczekiwania?

Na rozwój motoryczny, pobudzenie logicznego myślenia i stymulację procesów poznawczych w kierunku technicznym olbrzymi wpływ mają zabawy w konstruowanie. Czego? Czego tylko dusza dziecka zapragnie. A jak wiadomo, dynamicznie rozwijającym się trzylatkom pomysłów nie brakuje.

U dynamicznie rozwijających się 3 latków klocki konstrukcyjne wyzwalają pomysłowość, a każda podejmowania nimi zabawa rozwija się z niepohamowaną bujnością, ucząc obserwacji, podejmowania decyzji, wytrwałości w tworzeniu nowych budowli, pojazdów, postaci i wielu innych.

Wielofunkcyjne klocki do budowania szalonych konstrukcji są o tyle ciekawą zabawką, że nawet jeśli maluszek nie posiada jeszcze odpowiednich umiejętności motorycznych do samodzielnego ich łączenia, może z powodzeniem, używając małych rączek i ich złożonych ruchów bliżej poznawać zabawkę i doskonalić w ten sposób funkcje spostrzeżeniowo-ruchowe.

Kinderplay drewniana kuchnia

Kinderplay laptop edukacyjny

Psi Patrol i ich Patrolowiec 2w1

Overmax Monster

Marioinex Mini Waffle Konstruktor

Rodzaj materiału

Drewno + drobne elementy plastikowe

Twarde tworzywa sztuczne

Twarde tworzywa sztuczne

Twarde tworzywa sztuczne

Miękkie i elastyczne tworzywo sztuczne

Kolorystyka

neutralna, przyjemna, naturalna

jednolita, dość intensywna

zróżnicowana, intensywna

kontrastująca, intensywna

zróżnicowana, przyjemna, intensywna

Trwałość elementów

Duża 

Duża, przy prawidłowym użytkowaniu

Duża 

Duża, przy prawidłowym użytkowaniu

Duża, przy prawidłowym użytkowaniu

Poziom trudności

Niski

Średni

Niski

Wysoki

Średni/Wysoki

Różnorodność zadań

Znaczna

Znaczna

Mała

Mała

Duża

Wsparcie rodzica

Nie jest konieczne

Może się przydać

Nie jest konieczne

Niezbędne

Może się przydać

Odpowiednia dla 3 latka

Tak 

Tak 

Tak 

Warto rozważyć indywidualne predyspozycje dziecka

Warto rozważyć indywidualne predyspozycje dziecka

Szukając idealnej zabawki zastanów się, jaki jest cel Twojego działania – czy dziecko ma zyskać swobodę czy szukasz szansy na wspólną aktywność w zupełnie nowej odsłonie?

Wszelkie zabawy podejmowane w domu mają swoje wielkie plusy – nie sposób tego podważyć. Ale nie oszukujmy się, ile czasu można spędzić w czterech ścianach z żywiołowym, nieco szalonym, ciekawskim świata 3 latkiem? W pewnym momencie trzeba znaleźć alternatywę dla zabaw edukacyjnych, jakie atrakcyjne by nie były. Przecież jakby na to nie patrzeć, jajwięcej przygód przeżywa się wspólnie poza domem, na świeżym powietrzu, wypróbowując nowe zabawy, eksperymentując, szukając atrakcji tam, gdzie inni jeszcze ich nie szukali.

Wybierając zabawkę dla 3 latka warto rozważyć jego obecne zainteresowania. Jeśli Twoja pociecha uwielbia obserwować z balkonu przejeżdżające samochody i olbrzymią radość sprawiają mu wyjścia na pokazy driftu, może zdecyduj się na zdalnie sterowany pojazd, który zarówno wyglądem, szybkością, wielozadaniowością, jak i dalekim zasięgiem zachwyci maluszka.

Tego rodzaju zabawka, w tym wieku będzie wymagała Twojej kontroli lub przynajmniej wsparcia podczas pierwszych wyścigów i na pewno nie nada się do jeżdżenia po osiedlu, ale istnieje wiele miejsc, gdzie wspólnie z dzieckiem będziecie mogli ulec samochodowemu szaleństwu, a zabawa będzie ciekawa, niecodzienna i z pewnością zapadająca w pamięć. Może to idealny sposób na rozpoczęcie przygody pod tytułem „Dzień taty z dzieckiem” lub podjęcie zupełnie nowego zabawowego wyzwania dla całej rodziny?

Naśladując codzienne czynności rodziców, dziecko uczy się ról społecznych i ich rzeczywistych wartości w życiu – wybierając idealną zabawkę dla 3 latka weź to pod uwagę

Twoje dziecko rozwija się szybciej, potrafi samodzielnie rozwiązać coraz więcej problemów i niestrudzenie podejmuje coraz większe wyzwania? To dobry czas, by zrobić przegląd jego zabawek i akcesoriów edukacyjnych. Energiczny i ciekawy świata trzylatek widzi frajdę niemalże w każdej czynności, również w prostych obowiązkach domowych, które wykonują na jego oczach rodzice.

Patrząc na rodziców przy najróżniejszych pracach, dzieci pragną ich naśladować. Zabawy w naśladowanie, w szczególności te niosące z sobą liczne wartości edukacyjne, są bardzo ważne w prawidłowym rozwoju emocjonalnym i umysłowym dziecka. Tutaj dowiesz się więcej o tym, jak ważną rolę w rozwoju maluszka pełni codzienna, dobrze zorganizowana, jak również impulsywnie podejmowana zabawa.

Możliwość bezpiecznego, swobodnego powielania schematów i powtarzania zaobserwowanych czynności rozwija umiejętności manualne dziecka, poprawia koordynację wzrokowo-ruchową, pobudza wyobraźnię i uczy rozwiązywania prostych problemów, na miarę możliwości trzylatka.

Poznając interaktywnie dźwięki, kształty, reguły i najważniejsze zagadnienia tego świata, Twoja Pociecha przeżyje wielką przygodę

Nic tak nie wspiera rozwoju dziecka, jak wspólna zabawa – to kluczowy czynnik w dorastaniu i kształtowaniu osobowości maluszka. Z wiekiem jednak potrzeba odrobiny niezależności i swobody u maluszka staje się coraz większa, a zabawa w pojedynkę, przy użyciu interaktywnych gadżetów sprawia coraz większą frajdę.

Zawsze jednak, sięgając po odpowiednie zabawki, możesz współuczestniczyć w poznawaniu świata – tego namacalnego, na wyciągnięcie ręki i tego dalszego, wciąż tak samo intrygującego dla maluszka. Wykorzystując gadżety interaktywne nie zostawiaj dziecka, rozmawiaj z nim, obserwuj co robi i szukaj tematu do dyskusji. Przypominaj mu, że to nie ekran jest dla niego źródłem największej frajdy, ale jedynie wartościowym uzupełnieniem codziennej zabawy.

Nowoczesne zabawki interaktywne coraz bardziej przypominają „dorosłe” przedmioty codziennego użytku, dzięki czemu dzieci bawiąc się nimi, czują się dojrzalsze, bardziej poważne i szanowane przez rodzica. Jeżeli pragniesz pokazać dziecku, że nadszedł czas na nieco więcej niezależności i swobody w zabawie, a jednocześnie wciąż pragniesz mieć kontrolę nad tym, by zabawa jednocześnie uczyła i kształtowała jego wiedzę oraz zdolności, weź pod uwagę nowoczesne niby-laptopy, komputery, które mówiąc przekazują ciekawe fakty z codziennego życia, uczą podstaw takich, jak alfabet i cyfry oraz osłuchują z muzyką, wprowadzając ją na stałe do życia dziecka.

Korelacja pomiędzy manipulacją klawiszami takiej zabawki a zmiennością kolorów, kształtów i dźwięków będzie dla maluszka niezwykle atrakcyjna i zachęci do częstszej zabawy. Świat w jednej chwili stanie się jeszcze bardziej ciekawy. Pamiętaj tylko, by nie zostawiać malca na zbyt długo – największą wartość ma jednak wspólna eksploracja rzeczywistości, w samotności nie ma bowiem niczego zabawnego.

Bajka, jako źródło wielkich emocji, kształtujących osobowość dziecka

Bajka to kwintesencja idei beztroskiego dzieciństwa, w której zawsze w jakiś sposób toczy się walka dobra ze złem i dobro zawsze wygrywa. To źródło magii, która wydaje się małemu dziecku tak namacalna, jakby była nieodłącznym elementem rzeczywistości. Dobrze skonstruowana i pełna wartościowych przekazów, uczy właściwych zachowań, przekazuje maluszkom szczególnie istotne w codziennych relacjach międzyludzkich wzorce, które dzieci przejmują i starają się wykorzystywać, odtwarzając wybrane sceny.

Wybierając zabawki inspirowane ulubionymi bajkami oraz związane z ich bohaterami, będącymi dla dziecka niemałym autorytetem, niewątpliwie sprawisz maluszkowi wielką niespodziankę, a wszelkie budowane historie, przeprowadzane akcje, szalone wyścigi i kreatywne przygody, przeżywane w towarzystwie barwnych, bajkowych postaci, tworzone z pomocą dziecięcej wyobraźni będą trwały bardzo, bardzo długo.

Szukasz zabawki, która przede wszystkim przyniesie malcowi radość? Odłóż zatem na bok lub z powrotem na półkę, jeśli akurat go oglądasz edukacyjny gadżet o wielu funkcjach i skup się na tym, co nade wszystko lubi teraz Twoje dziecko. Zabawa w odtwarzanie intrygujących, inspirujących historii jest tak ważna w rozwoju emocjonalnym dziecka, że nie wolno z niej rezygnować. Nawet jeśli nie jesteś wielkim fanem danej bajki, pamiętaj, że Twój dojrzewający z każdym dniem 3 latek ma prawo do własnego zdania i prób określania własnych upodobań. Już czas, aby miał on wpływ na wybór najlepszej w danej chwili zabawki.

Zapewnij 3 letniemu dziecku rozrywkę na dłużej, trafnie inwestując w jego rozwój – dobrze wybrana zabawka pomoże Ci osiągnąć ten cel

Wszelkie zabawy manipulacyjne, które poprawiają sprawność chwytania, sprzyjają samodzielnemu poznawaniu nowych powierzchni, rozwijaniu myślenia przestrzennego, uczące o kolorach, kształtach i różnorodnych możliwościach ich wykorzystania w codziennym świecie są więc niemalże na wagę złota. Sprawdź, co specjaliści mówią o nich i ich znaczeniu w kształtowaniu osobowości maluszka. W prawdzie dziecko równie dobrze bawi się naciskając serie przycisków, oglądając obrazy, słuchając dźwięków dobiegających z zabawek interaktywnych, jednak żadna z nich nie wyzwoli w 3 latku takiej kreatywności i tak silnie nie pobudzi wyobraźni, jak wielofunkcyjna zabawka, której wykorzystanie ograniczają właściwie tylko możliwości manualne dziecka.

Jeżeli szukasz naprawdę dobrej, wartościowej i atrakcyjnej na dłużej niż jeden wieczór zabawki dla 3 latka, szukaj takich propozycji, które pozwalają na ich wykorzystanie również w inny sposób, niż ten odgórnie zaplanowany i narzucony przez producenta. Odkrywczy 3 latek, bardziej niż jakiekolwiek dziecko w innym wieku potrzebuje swobodny poznawania, możliwości eksperymentowania i warunków, które pozwolą mu robić to bezpiecznie. Zabawki pozwalające jedynie na ciągłe i niezmienne powtarzanie tych samych sekwencji zabawy lub urozmaicające ją drobnymi czynnościami manipulacyjnymi szybko znudzą się żywiołowemu maluszkowi.

Pragniesz sprezentować mu zabawkę idealną? Naszym zwycięzcą wśród TOP zabawek dla 3 latka są Mini Waffle od Marioinex – kreatywne, wielofunkcyjne, barwne, przyjemne w dotyku, bezpieczne i, co najważniejsze, otwierające przed ciekawskim dzieckiem nowe możliwości aktywnej zabawy. Sprawdź je, może to zabawka w sam raz dla Twojej pociechy. I weź pod uwagę, że, choć wszyscy wolelibyśmy by tak nie było, dziecko wciąż rośnie i z miesiąca na miesiąc zmieniają się jego potrzeby.

Warto już teraz zacząć patrzeć na zabawki, jak na swojego rodzaju inwestycję. A więc zainwestuj w rozwój maluszka już dziś – wydaje nam się, że tego akurat wyboru nie będziesz żałować, ani teraz, ani za rok, ani za kolejne dwa lata.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki dla 3 latka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online