Trzymiesięczne dziecko coraz bardziej interesuje się otaczającym go światem, a poznaje go głównie przez zmysł dotyku i smaku. Nic więc dziwnego, że maluch chętnie interesuje się swoimi rączkami, a także innymi przedmiotami w swoim otoczeniu, poprzez wkładanie ich do buzi. Chcąc jak najlepiej stymulować jego rozwój należy umiejętnie dobierać zabawki wraz do etapu rozwoju intelektualnego naszej pociechy. Wśród zabawek dla 3 – miesięcznego dziecka, znajdziemy wiele propozycji dźwiękowych, jak i sensorycznych. Dla dziecka, wiek trzech miesięcy to także czas, kiedy zaczynają wyżynać się pierwsze zęby, co powiązane jest z bólem i dyskomfortem. Jeśli zastanawiasz się, jaką zabawkę kupić dla swojego niemowlaka, zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

DMUCHANA MATA WODNA

9.9

Tania


 

SZCZOTECZKA TRENINGOWA BANAN

9.8

Tania


 

 

Zręcznościowa grzechotka GĄSIENICZKA

9.7

Średnia


 

MOMBELLA GRYZAK MUSHROOM

9.6

Średnia


 

 

FISHER PRICE GRZECHOTKI

9.5

Droga


 

Zabawki dla niemowląt 3m+ – ranking 2024

Tworząc dzisiejszy ranking, wzieliśmy uwagę nie tylko poziom intelektualny dziecka, ale także ogólne potrzeby związane z rozwojem. Znajdziecie więc w nim różnego rodzaju zawieszki, grzechotki, a także przedmioty pomagające w uśmierzeniu bólu, czyli maty wodne, któe pomogą w problemach z brzuszkiem, czy niezastąpione przy ząbkowaniu – gryzaki.

Dmuchana mata wodna

dobre zabawki dla niemowlaka

Mata wodna została wykonana z wysokiej jakośći tworzywa, co gwarantuje jej wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania. Krawędzie maty należy napompować, a jej dno – wypełnić wodą. W wersji złożonej zajmuje niewiele miejsca, co ułatwia zabranie maty ze sobą do rodziny, przyjaciół, a także na urlop. W części dna, które należy wypełnić wodą, znajdują się kolorowe zwierzątka, które dziecko moze przesuwać rączkami. Co ważne, mata jest łatwa do czyszczenia. Możemy przetrzeć ją wilgotną szmatką, a w przypadku większych zabrudzeń, najzwyczajniej włoyć pod bieżący dtrumień wody. Mata pozwala w rozwoju ciała i umysłu dziecka. Pływające zwierzątka wodne, uczą malucha koncentracji i skupienia uwagi. Matę wykorzystać można także do nauki kolorów czy liczenia. Dzięki intensywnym kolorom, mata zyskuje zainteresowanie dziecka. Zabawka ta jest doskonała nie tylko do ćwiczenia mięśni podczas leżakowania na brzuszku, ale także jest pomocna w przypadku kolki czy bólu brzucha. W celu wykorzystania maty jako termofor, należy napełnić ją ciepłą, lecz nie gorącą wodą i przykryć kocykiem lub pieluszką przed położeniem dziecka.

R

Zalety

 • powala pomóc przy kłopotach brzuszkowych;
 • szybkie składanie i rozkładnanie;
 • rozwija ciało i umysł dziecka;
Q

Wady

 • woda szybko stygnie, co powodować może dyskomfort maluszka.

Gryzak – szczoteczka treningowa banan

zabawki dla 3 miesiecznego niemowlaka

Szczoteczka, która równocześnie świetnie sprawdza się jako gryzak, została zaprojektowana z myślą o najmłodszych użytkownikach, w wieku od 4 do 12 miesięcy. Wykonana została z bezpiecznego materiału, jakim jest silikon, dzięki czemu mamy gwarancję, że nasza pociecha nie uszkodzi sobie dziąsła podczas korzystania z niej. Tworzywo to dodatkowo pozbawione jest ftalanów.  Gryzak ten nie tylko potrafi ukoić ból podczas ząbkowania, ale także uczy prawidłowych nawyków higienicznych. Delikatne, silikonowe włókna, czyszczą ząbki malucha, a także stanowią swoisty masaż na dziąseł. Kształt banana nie jest przypadkowy, bowiem skórki, tworzą bardzo wygodne uchwyty,wielkoścą dopasowane do małych rączek dziecka. Zastosowanie takiego zabiegu znacząco zmniejsza także ryzyko zadławienia się. Celem skuteczniejszej walki z bólem, gryzak przed podaniem można schłodzić w lodóce. Po skorzystaniu, produkt możemy bez obaw umyć w zmywarce.

R

Zalety

 • ciekawy, anatomiczny kształt;
 • połączenie gryzaka ze szczoteczką;
 • wykonana z bezpiecznych materiałów;
Q

Wady

 • ciężko umyć nią ząbki.

Piłka interaktywna Gąsieniczka

jakie zabawki dla 3 miesięcznego dziecka

Maluchy uwielbiają zabawki, które stymulują ich wzrok, słuch, a także inne umiejętności, w tym dotyku. Interaktywna piłka idealnie dopasowuje się do malutkich rączek dziecka, przez co jest poręczna i łatwa do uchwycenia. Jest to doskonała zabawka dla najmłodszych. Kula posiada specjalną spiralę z kuleczkami, które podczas przekręcania zabawki przemieszczają się, wydając przy tym delikatny dźwięk. Kształt piłki został uzyskany przez zastosowanie specjalnych uchwytów, na których dodatkowo zaczepione są koraliki, stymulujące dotyk oraz wzrok maluszka. Wśród dodatkowych elementów zainstalowanych na piłce warto wymienić wesołą gąsieniczkę, której poszczególne części nasze dziecko może przesuwać. Na uwagę zasługuje równiej lusterko oraz specjalny przycisk znajdujący się na szczycie kulki, który po naciśnieciu piszczy.

R

Zalety

 • łatwa do chwycenia;
 • zapakowana w pudełko – jest idealnym pomysłem na prezent;
 • żywa kolorystyka wzbudza zainteresowanie;
Q

Wady

 • zabawka jest dość ciężka.

Gryzak uspokajający grzybek – Mombella

jakie zabawki dla niemowlaka

Jak każdy gryzak, tak i ten, stworzony został, aby pomóc w szybkim uśmierzeniu bólu, a także pozwolić dziecku przestać odczuwać dyskomfort związany ze swędzeniem obolałych dziąseł. Gryzaki stworzone przez firmę Mombella, nie tylko pomagają przejść przez okres ząbkowania, ale także są świetną zabawką, która wpływa na zmysły sensoryczne dzieci. Dzięki zastosowaniu medycznego silikonu wolnego od innych substancji, takich jak ołów, ftalany czy BPA, są one gwarancją bezpieczeństwa dla malucha. Grzybek od Mombelli kształtem nawiązuje do kapelusza, lecz zastosowanie wypustek, przypomina dziecku pierś matki. Oddziałuje to na maluszka uspokajająco i kojąco. Gryzaczki dostępne są w wielu kolorach, które dopasować można w zależności od preferencji. Co ważne, gryzaki można nie tylko chłodzić, czy zamrażać, ale także myć w zmywarce, sterylizować, a także poddawać zabiegom wygrzania w mikrofalówce.

R

Zalety

 • wiele kolorów;
 • działa kojąco i uspokajająco;
 • bezpieczny silikon medyczny;
Q

Wady

 • należy pilnować stanu gryzaka, a szczególnie wypustek.

Zestaw grzechotki i zawieszki – Fisher Price

Zestaw od Fisher price składa się z 6 zabawek – grzechotek i gryzaków, które przystosowane są dla dzieci od 3-go miesiąca życia. Wśród nich wymienić można: miękki aparat z lusterkiem, gryzak jabłuszko, klekotka piesek, grzechotka wózek, grzechotka wieża z obręczy, zawieszka kulka z postaciami. Zabawki utrzymane są w żywej i kontrastowej kolorystyce, co doskonale wpływa na stymulację wzroku dziecka. Wszystkie zabawki posiadają wesołe uśmiechy. Zabawki są doskonałym pomysłem na prezent dla maluszka, gdyż wspierają rozwój zmysłu dotyku, słuchu, a także motoryki. Dzięki idealnej wielkości, każdą z zabawek dziecko może  z łatwością chwycić. Wysoka jakość materiałów użytych do produkcji, a także brak małych elementów gwarantuje bezpieczną zabawę naszego malucha. Część z zabawek posiada specjalne zawieszki, które umożliwiają doczepienie jej do wózka.

R

Zalety

 •  zestaw idealny na prezent;
 • żywa, kontrastowa kolorystyka;
 • poręczne;
Q

Wady

 • wózek z kulkami dostosowany jest do starszych dzieci.

Zabawki dla 3 – miesięcznego niemowlaka – na co zwrócić szczególną uwagę?

Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że zabawki niejednokrotnie nie muszą być tylko zapewnieniem rozrywki dla dziecka, ale mogą stanowić ważny element ich rozwoju. Świadomy wybór zabawki pozwoli nie tylko na zapewnienie dziecku możliwości rozwijania umiejętności, ale także pozwala na bezpośrednią pomoc w bólu.

Cecha produktu

Dmuchana mata wodna

Gryzak – szczoteczka treningowa banan

Piłka interaktywna Gąsieniczka

Gryzak uspokajający grzybek – Mombella

Zestaw grzechotki i zawieszki – Fisher price

Materiał

tworzywo sztuczne

silikon

tworzywo sztuczne

silikon

tworzywo sztuczne

Łagodzenie bólu

tak

tak

nie

tak

nie

G

Wiek

Twoje dziecko właśnie kończy 3 miesiąc życia, a więc zaczyna coraz bardziej świadomie interesować się nie tylko otaczającym go światem, ale także zabawkami, jakie mu oferujemy. Aby mieć realny wpływ na rozwój malucha warto świadomie decydować o zakupie konkretnych zabawek dla dziecka. Kupując więc zabawki dla swojej 3 – miesięcznej pociechy warto zwrócić uwagę na sugerowany wiek minimalny, od którego zabawa dziecka jest bezpieczna. A więc w przypadku maluszka, który skończył 3 miesiąc życia, należy wybierać pozycje z oznaczeniem 3M+

G

Materiał

Jakość wybieranych zabawek ma szczególne znaczenie, jeśli mówimy o tych, dla najmłodszych dzieci. Wybieranie zabawek, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów gwarantuje nie tylko możliwość ich długotrwałego używania, a także bezpieczeństwo dla użytkowników. Trwałe zabawki to takie, które wskutek normalnego użytkowania nie grożą odpadnięciem małych elementów, którymi dziecko mogłoby się zadławić.

G

Rozwijane umiejętności

Zabawki dla dzieci w wieku powyżej 3 miesiąca życia w większości skupiają się na rozwoju umiejętności koordynacji ruchowej, a także wzrokowej. Stymulacja zmysłów dotyku, chwytania, czy przekładania przedmiotów z ręki do ręki jest niezwykle ważna w pierwszych miesiącach życia i staje się pierwszym krokiem do samodzielnej zabawy dziecka. Równie ważna jest stymulacja wzroku, a co za tym idzie nauka koncentracji.

G

Łagodzenie bólu

Zdarza się, że niektóre zabawki nie tylko służą zapewnieniu rozrywki, ale także są świetne do uśmierzania bólu. Zazwaczaj moja o gryzakach, które pozwalają dziecku nieco złagodzić dyskomfort związany z wyrastaniem pierwszych ząbków. Równie przydatne są maty wodne, które pełnić mogą funkcję termoforka, pomocnego w problemach z brzuszkiem, czy w kolkach.

G

Kolorystyka

Dla małych dzieci niezwykle ważne jest wybieranie zabawek w kolorach wyrazistych. Wszystko to za sprawą jeszcze nie do końca wykształconego wzroku. Wyraziste, kontrastowe kolory są lepiej przyswajane, a przede wszystkim rozpoznawalne na tym etapie rozwoju dziecka. Kupując zabawki, warto wziąć to kryterium pod uwagę, gdyż zabawka, która zainteresuje dziecko, będzie miała realny wpływ na jego rozwój.

Zestaw grzechotek i zawieszek – Fisher Price – nasza propozycja zabawki dla niemowląt  3m+

Wybierając zabawkę dla swojej pociechy należy dokładnie przeanalizować asortyment zabawek dostępny na rynku. Niejednokrotnie zabawki w podobnej kategorii cenowej mogą się znacząco różnić. Wybierając więc zabawkę dla swojej pociechy warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, jakie umiejętności ów przedmiot rozwija. Grzechotki i zawieszki Fisher Price nie tylko korzystnie wpływają na zmysł słuchu, czy wzroku, ale stanowią podstawę do poznania umiejętności przyczynowo- skutkowych, a także koordynacji zależności ręka – oko – ucho.

Zabawki te wykonane są z najwyżej jakości materiałów. Fisher Price od lat dba o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników oferując rozwiązania, które są bezpieczne dla dzieci i nie grożą odpadnięciem małych elementów. Również kolorystyka jest mocno wpisująca się w oczekiwania najmłodszych. Wyraziste kolory, czerwony, czarny, biały czy niebieski doskonale kontrastują. W zestawie znajduje się także gryzak w formie zawieszki, który z pewnością przyda się podczas ząbkowania. Zabawka przeznaczona została dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki dla 3 miesięcznego dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online