Pierwsze miesiące życia dziecka charakteryzują się wzajemnym poznawaniem swiebie, a także obserowowaniem rozwoju naszej pociechy. Jak każdy rodzic, tak pewnie i Ty, chcesz wspomóc go jak najlepiej tylko potrafisz, zapewniając wszystko, co jest mu niezbędne do funkcjonowania oraz odkrywania świata. Jeśli to Twoje pierwsze dziecko, z pewnością wybór odpowiednich zabawek może stanowić problem, a ich bogactwo niejednokrotnie może powodować zawroty głowy. Jak więc nie zwariować wybierając się na zakupy dla naszej pociechy, a jednocześnie kupić to,co praktyczne i przydatne? W dzisiejszymrankingu zebraliśmy najpopularniejsze zabawki dla 4 miesięcznego dziecka. Wierzymy, że dzięki naszej pomocy, z łatwością wybierzesz idealną zabawkę dla swojej 4 miesięcznej pociechy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Mata edukacyjna piankowa

9.9

Średnia


 

Kontrastowa Mata Wodna

9.8

Średnia


 

GRZECHOTKA HANTELEK BabyOno

9.7

Tania


 

SMILY WIEŻA

9.6

Droga


 

 

AKUKU GRZECHOTKA SOWA

9.5

Tania


 

Najlepsze zabawki dla niemowlaka – przegląd propozycji rankingowych 2024

W naszym dzisiejszym rankingu nie mogło zabraknąć szerokiego wachlarza zabawek dla dziecka powyżej 4 miesiąca życia. Nie da się ukryć, że wybór ich jest naprawdę spory, a to na co konkretnie się zdecydujemy uzależnione jest jedynie od naszych preferencji, a także przeznaczonego na ten cel budżetu. Oto najczęściej wybierane zabawki dla 4 miesięcznego dziecka.

Mata edukacyjna dwustronna plac zabaw

zabawka dla 4 miesiecznego niemowlaka

Dwustronna mata piasnkowa to idealne miejsce do zabawy dla dzieci. Z powodzeniem zastąpić może klasyczny deywan w pokoju dziecięcym. Jest nie tylko lekka i niezwykle mobilna, ale przede wszystkim za sprawą kolorowych grafik, trafia w gusta dzieci. Głównym zadaniem, jakie ma spełniać ów mata jest ochrona przed zimnem i upadkami. Z wykorzystaniem maty, dziecko może bezpiecznie bawić się na podłodze, a dodatkowo odkrywać świat. Mata na każdej ze stron przedstawia inne grafiki, jedna strona zadrukowana został kolorowymi kratkami z kolejnymi literami alfabetu oraz odpowiadającymi im grafikami. Z drugiej strony znajdziemy zaś ZOO, w którym spotkać można zarówno zwierzętaegzotyczne, jak i te bardziej popularne w nasztm kraju. Ów mata to nie tylko świetny dodatek do pokoju malucha, ale także świetne kompedium wiedzy, pozwalające nauczyć malucha literek, liczenia  czy zwierząt.  Mata jest odporna za zabrudzenia, a wszelkie nieczystości wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.

R

Zalety

 • możliwość wyboru strony maty;
 • kolorowe ilustracje;
 • łatwa do wyczyszczenia;
Q

Wady

 • mata nie jest pokryta powłoką antypoślizgową.

Mata wodna dmuchana

jakie zabawki dla 4 miesięcznego dziecka

Sensoryczna mara dla niemowląt wykonana została z wysokiej jakości materiału. Kolorystyka jej została dopasowana do tego co najlepiej widzą dzieci w tym wieku, a więc wyraziste kolory, biel i czerń. Wewnątrz maty możemy znależć kolorowe leementy, które pod wypływem ruchu dziecka, przesuwają się po powierzchni. Skupiają one w dużym mierze uwagę dziecka. Wykorzystanie maty wodnej, jest niezwykle ważne w prawidłowym rozwoju dziecka, a odpowiada szególnie za jego prawidłową postawę. Dno maty można uzupełnić wodą, zarówno ciepleszą  jeśli nasze dziecko ma problemy z brzuszkiem, jak i chłodniejszą. Bogi zaś z łatwością można napompować. Mata stymuluje nie tylko prawidłową postawę dziecka, ale także wzrok oraz zdolności motoryczne.  Z racji niewielkich rozmiarów oraz możliwości łatwego jej złożenia, matę zabrać można ze sobą dosłownie wszędzie.

R

Zalety

 • kontrastowe kolory;
 • łatwy transport;
 • pomocna w kolkach;
Q

Wady

 • woda bardzo szybko się studzi.

Grzechotka – hantelek BabyOno

zabawki dla 4 miesiecznego dziecka ranking

Grzechotki to te zabawki, które chcąc nie chcąc znajdziemy w każdym domu w ilościach kilku lub kilkunastu sztuk. Mimo bardzo prowizorycznego wyglądu, grzechotka świetnie wpływa na rozwój dziecka. Rozwija ona przede wszystkim koordynajcę ruchowo – wzrokowo – słuchową. Dziecko uczy się, że poruszając ręką z grzechotką, ta wydaje dźwięk, a więc uczy się związków przyczynowo – skutkowych. Dzięki zastoswaniu zróżnicowanej powierzchni, zabawka rozwija zmysł dotyku. Grzechotka jest trójdzielna, trójkolorowa, co pozwala na wprowadzenie dziecka do świata kolorów. Dźwięk grzechotki w zależności od stopnia potrząsania różni się nieco tonacją i natężeniem. Smukłe wykonanie pozwala na sprawne chwytanie zabawki, a także przekładanie jej z rączki do rączki. Grzechotka wykonana została z plastiku, dzięki czemu jest niezwykle lekka, a także łatwa do utrzymania w czystości.

R

Zalety

 • wspomaha koordynację ruchowo – wzrokowo – słuchową;
 • lekka konstrukcja;
 • możliwość uzyskania dźwięku o różnym stopniu natężenia;
Q

Wady

 • niska jakość wykonania.

Wieża z piłeczkami Smily

zabawka dla 4 miesiecznego niemowlaka ranking

Wieża z piłeczkami to świetna zabawka dla dzieci. Rozwija ona nie tylko sprawność manualną, ale także powoduje, że dziecko chętniej podejmuje kreatywne zabawy, a także uczy się samodzielności. Uwagę dziecka przyciągają różnokolorowe kubeczki, które da się ułożyć  tak na sobie, żeby tworzyły przy tym wieżę. Ów wieża stanowi nie tylko świetną bazę do zabawy, ale także uczy i pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Po ułożeniu wieży składającej się z 6 kubeczków dziecko może do środka wrzucić kulki, które ruchem spiralnym opadną na sam dół po czym wypadną jednym z czterech otworów. Wieża doskonale sprawdzi się do nauki pojęcia wielkości, a także kolejności, w jakiej należy układać wieżę. Jest to także doskonała zabawka pod względem rozwoju zdolności logicznego myślenia poprzez nie tylko układanie, ale także sortowanie, czy burzenie.

R

Zalety

 • nauka umiejętności prezycji;
 • możliwość poznania kolorów;
 • ćwiczenie pojęcia wielkości;
Q

Wady

 • zbyt angażująca dla 4 – miesięcznego dziecka.

Lekka grzechotka sowa – Akuku

Grzechotka w kształcie sowy zachwyca nie tylko wyglądem , ale także użytecznością.  Kontrastowe, wyraziste kolory zawieszek znajdujących się na obręczy, zainteresują każdego maluszka. Z racji iż wykonane one zostały z sensorycznych elementów, podczas poruszania i przesuwania ich dziecko ćwiczy zmysł dotyku. Zabawka wykonana została z lekkiego materiału, który jest zarazem bezpieczny, gdyż został wyprodukowany z tworzywa sztucznego pozbawionego bisfenolu A. Kształt grzechotki idealnie wpasowuje się w małe rączki dziecka, przez co bez problemu może ono się nią posługiwać, a także przekłądać z rączki do rączki. Grzechotka po potrząśnięciu wydaje przyjemny, delikatny dla uczu dźwięk.

R

Zalety

 • niska waga;
 • stosunkowo tania;
 • rozwija koordynację ruchowo – słuchową dziecka;
Q

Wady

 • niska jakość wykonania.

Zabawki dla 4 miesięcznego dziecka – najważniejsze cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu w roku 2024

Zakup wyprawki to piękny czas w życiu każdego rodzica. Znacznie bardziej kłopotliwy staje się jednak wybór odpowiednich zabawek dla dziecka, które nie tylko będą świetnym źródłem rozrywki dla maluszka, ale także bazą wiedzy.Oto najważniejsze cechy, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu zabawek dla dziecka.

Cecha produktu

Mata edukacyjna dwustronna plac zabaw

Mata wodna dmuchana

Grzechotka – hantelek BabyOno

Wieża z piłeczkami Smily

Lekka grzechotka sowa – Akuku

Materiał i jakość wykonania

 pianka, wysoka

 tworzywo sztuczne, wysoka

 tworzywo sztuczne, niska

 tworzywo sztuczne, wysoka

 tworzywo sztuczne, średnia

Sposób wykorzystania

 do zabawy i nauki

 do zabawy i nauki

 do zabawy

 do zabawy i nauki

 do zabawy

G

Wiek

Jako rodzic z pewnością spotkałeś się z tajemniczymi oznaczniami na zabawkach, typu 4m+. Jeśli nie, to po krótce wyjaśniając, oznaczają one minimalny wiek dziecka, od którego zabawka jest przeznaczona, a także dla którego jest bezpieczna. Producenci oznaczają w ten sposób zabawki biorąc pod uwagę nie tylko materiały wykorzystane do ich produkcji, ale także wielkość przedmiotu, lekkość, czy ogólny rozwój dziecka w danym przedziale wiekowym. Jeśli chcesz mieć pewność, że zabawka, którą kupujesz, będzie dobra dla Twojej pociechy, warto podczas zakupu sugerować się ów informacją, zamieszczoną na opakowaniu.

G

Materiał i jakość wykonania

Wiele zabawek dla dzieci w pierwszych miesiącach życia wykonanych jest z tworzywa sztucznego. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to tani, a zarazem lekki materiał. Możliwości bawriwenia plastiku również poniekąd wpływają na popularność ów materiału w produkcji akcesoriów dziecięcych. Kupując jednak zabawki dla dziecka należy zwrócić uwagę, czy posiadają one stosowne atesty, które dopuszczają je do użytkowania przez najmłodszych. Równie ważna jest jakość wykonania zabawki, a szczególną uwagę nalezy zwrócić na mocowanie elementów, zwłaszcza tych niewielkich rozmiarów, których połknięcie przez dziecko, mogłoby nieść za sobą opłakane skutki.

G

Wyraźna kolorystyka

Chociaż pastelowe zabawki wyglądają dostojnie i elegancko,to włąsnie te, które posiadają wyrażne, kontrastujące kolory, chętniej wybierane są przez dzieci. Wynika to poniekąd z faktu rozwoju wzroku niemowlaka, a także dostrzeganiem ostrych barw w początkowych miesiącach życia. Nie da się ukryć, ze kolorowe zabawki przyciągają wzrok nie tylko dziecka, ale także dorosłych. A zabawka, która wpadła w oko, chętniej wybierana jest do zabawy. Zależności te mają wpływ na rozwój dziecka, a właściwie na nabycie umiejętności samodzielności, w tym również samodzielnej zabawy.

G

Sposób wykorzystania

Kupując zabawki, szczególnie dla dzieci w wieku niemowlęcym, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mogą mieć one wpływ na rozwój naszego dziecka. Dobrze dobrana zabawka nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy. Na szczególną uwagę zasługują więc przedmioty, które wykorzystać mozemy do codziennej nauki poprzez zabawę.

G

Wielkość

W zależności od tego gdzie chcemy wykorzystywać zabawkę, jej wielkość może mieć znaczenie. Warto zwrócić uwagę na tą cechę, jeśli prowadzimy dość intensywny tryb życia, przepełniony podróżami. Jeśli zabawka jest dość mała, albo łątwo ją złożyć, bez problemu będziecie mogli zabrać ją ze sobą w podróż. Dzieci często przywiązują się do zabawek, przez co zabranie ich ulubionych przedmiotów pozwoli na łątwiejszą adaptację w nowym miejscu.

Nasza propozycja – mata edukacyjna dwustronna piankowa Evo

Mimo iż wszystkie zabawki przedstawione w rankingu 2024 zasługują na uwagę, jako zwycięzca rankingu, pozycję lidera wśród zabawek dla dzieci powyżej 4 miesiąca życia zajmuje mata edukacyjna dwustronna piankowa Evo.

Matę wykorzystać można na kilka sposobów. Dzięki dwustronności, możemy zmieniać poszczególne strony. Może być ona traktowana jako pole do zabawy dla dziecka, ale także jako dywan w pokoju dziecięcym, czy miejsce, w którym bezpiecznie będzie mogło leżakować, czy to na brzuszku, czy to na plecach. Dzięki temu, że pianka jest miękka, zapewnia ona nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo maluchowi. Mimo sporych rozmiarów, możemy ją w łatwy sposób zwinąć i zabrać ze sobą na weekendowy wyjazd na działkę, czy do dziadków lub znajomych. Matę wykorzystać można zarówno do zabawy, jak i nauki. Nie posiada ona małych, niebezpiecznych elementów, a więc z powodzeniem możemy położyć na niej niemowlaka, bez obaw o połknięcie czegoś. Na uwagę zasługują również wielobarwne nadruki, na każdej ze stron, które zachęcają dziecko do zabawy.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki dla 4 miesięcznego dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online