Twoje dziecko zaczyna 7 miesiąc życia, a Ty zastanawiasz się, jak wspomóc jego prawidłowy rozwój. Przed takim dylematem staje wielu rodziców. Wiedząc jak ważne jest właściwe dopasowanie zabawek pod względem edukacyjny, warto starannie dokonywać wyboru zabawek, jakie się kupuje. Zabawki dla 7-miesięcznego dziecka powinny uczyć malucha pierwszych prostych słów, najlepiej takich, które dotyczą najbliższego otoczenia malucha, a więc części ciała, codzienne wykonywane czynności, czy nazwy owoców, warzyw oraz podstawowych zwierząt domowych.

Dzieci w takim wieku coraz chętniej aktywizują się poprzez oglądanie książeczek czy zabawę dźwiękami. Zaczynają rozumieć mechanizm przyczynowo – skutkowy, a więc warto wspomóc rozwój poprzez zakup zabawek interaktywnych, które wydają różne dżwięki, a także dodatkowe efekty świetlne. Jeśli masz dylemat jaką zabawkę kupić dla swojej pociechy, mamy nadzieję, że nasz ranking 2024 rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości oraz pomoże w dokonaniu słusznego wyboru.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BUBU UCZY SIĘ MÓWIĆ

9.9

Średnia


 

 

SIOSTRZYCZKA SZCZENIACZKA UCZNIACZKA

9.8

Droga


 

 

BamBam PIŁKI SENSORYCZNE

9.7

Średnia


 

 

Fisher Price Pianinko

9.6

Droga

5x KSIAZECZKA HARMONIJKA

9.5

Tania

Prezent dla 7 miesięcznego dziecka – najciekawsze propozycje na rynku w 2024 roku

Zdajemy sobie sprawę, że nawet rodzicom czasem ciężko zdecydować się na zakup konkretnego prezentu dla swojej pociechy. Aby ułatwić wybór, stworzyliśmy ranking najpopularniejszych, a także najczęściej wybieranych zabawek dla 7 miesięcznego dziecka.

Bubu uczy się mówić – książka do stymulacji mowy

jaka zabawka dla 7 miesiecznego dziecka

Bubu uczy się mówić to interaktywna książka dla dzieci, której głównym zadaniem jest stymulacja mowy. Dziecko wraz z rodzicami może nie tylko oglądać poszczególne strony książki, ale także wysłuchiwać historii czy też uczesticzyć w zabawie polegającej na odszukiwaniu poszczególnych przedmiotów na obrazkowych kartach książki. W książce przedtsawione zostały najpopularniejsze aktywności życia codziennego. Czytelnik ma okazję poznać rodzinę głównego bohatera, otoczenie, a także zaznajomić się z codziennymi czynnościami. Maluch poprzez ćwiczenia z bubu, nie tylko ćwiczy koncentrację czy percepcję wzrokową, ale także pamięć. Książka pozwala nauczyć dziecko podtsawowych słóprzez ruch i działanie, co jest najskuteczniejszą metodą nauki mowy. Nie da się ukryć, że pozycja ta wykorzystywana jest często przez logopedów, a także polecana przez nich do samodzielnych ćwiczeń dziecka w domu. Ksiązka nie tylko nauczy pierwszych słów, ale także poprawnej wymowy naszego dziecka.

R

Zalety

 • bogato ilustrowana;
 • wspomaga naukę mowy;
 • od pierwszych miesięcy życia;
Q

Wady

 • strony nie otwierają się na płasko.

Fisher price – siostrzyczka szczeniaczka uczniaczka

co dla 7 miesiecznego dziecka

Siostrzyczka szczeniaczka uczniaczka to maskotka ze znanej serii Ucz się i śmiej, która dzięki poziomom nauki rośnie wraz z dzieckiem. Miś został wykonany z miękkiego materiału, który dodatkowo wyposażony został w elementy reagujące na dotyk dziecka, grając i wypowiadając zabawne teksty czy piosenki. Zabawka posiada 3 poziomy, które dopasować możemy do umiejętności dziecka. Każdy poziom dospasowany jest do innej grupy wiekowej. Pierwszy, przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia, drugi idealnie spradzi się dla roczniaków, a trzeci dla dzieci powyżej 18 miesiąca. Stopnie zmieniać możemy za pomocą przytrzymania dłużej stopy szczeniaczka. Szczeniaczek posiada zaznaczne rączki, nóżki, a także uszy. Ciekawym rozwiązaniem jest także migające serduszko pluszaka, które mruga w tempie muzyki i zmienia kolory, dopasowaując je do treści śpiewanych piosenek. Zabawka zasilana jest na baterie a także posiada regulację głośności.

R

Zalety

 • rośnie wraz z dzieckiem;
 • posiada 3 poziomy nauczania;
 • bardzo wysoka jakość wykonania;
Q

Wady

 • wysoka cena.

Bam Bam – piłki sensoryczne

dobra zabawka dla 7 miesiecznego dziecka

Kulki sensoryczne to świetna propozycjanie tylko dla dziecki, ale także dla rodziców, którzy dość mają grających zabawek. Dzięki zestawowi składającemu się z 8 piłeczek w różnych kształtach, co pozwala na wielorakie doznania dotykowe. Każda piłeczka wykonana jest w innym, pastelowym kolorze, oraz posiada odmienną strukturę. To nie tylko świetna zabawka, ale także wspierająca zmysły malucha oraz pozwalająca zaktywizować jego receptory czuciowe. Piłeczki pozwalają nie tylko na rozwój motoryki małej ale także na rozwój koordynacji oko – ręka, a co za tym idzie kształtowanie zdolności manualnych od pierwszych miesięcy życia. Kulki sensoryczne wykonane są z bezpiecznego dla dziecka materiału.

R

Zalety

 • 8 sztuk w zestawie;
 • różne struktury;
 • rozwijające mortorykę małą i koordynację ręka – oko;
Q

Wady

 • mało wyraziste kolory.

Fisher Price – pianinko

prezent dla 7 miesięcznego dziecka

Pianinko to kolejna z zabawek, która uczy poprzez zabawę. Swietnie sprawdzi się nie tylko u maluchów, które wykazują zainteresowanie instrumentami muzycznymi. Naciskając kolejne klawisze dziecko ma możliwość poznania brzmienia nut, odgłosów wydawanych przez zwierzęta czy kolorów. Wesołe piosenki uczą dziecko alfabetu, kolejnych cyfr, kształtów oraz kolorów. Naciskająć przyciski, dziecko ma możliwość nie tylko słuchania skrywających się nagranale także obesrwowania świecących światełek. To zabawka, która świetnie uczy malucha związków przyczynowo skutkowych. Oczywiścnie na samym początku dziecko raczej nieporadnie będzie naciskać kolejne klawisze, lecz wraz z rozwojem, pianinko stanie się świetnym narzędziem do świecznie koorynacji wzrokowo – ruchowej czy zręczności. Zabawka posiada jedynie polskojęzyczną wersję.

R

Zalety

 • możliwość regulacji głośności;
 • aspekty edukacyjne;
 • niekończące się możliwości;
Q

Wady

 • może sprawiać trudności na początku.

Książeczka harmonijka

Książeczki w formie harmonijki świetnie sprawdzą się wśród najmłodszych użytkowników. Przedstawione na poszczególnych stronach ilustracje, pozwalają maluchowi poznać otaczający ich świat. W zestawie znajduje się pięć książeczek o tematyce owoców, warzyw, pojazdów, zwierząt leśnych i zwierząt gospodarstwa domowego. Wygodna forma harmonijki pozwala na ułożenie ksiązeczek nawet maluchom, które jedynie leżakują na brzuszku. Ułatwi to im obserwację świata, a także wdroży do nauki podstawowych słów. Atutem serii książeczek w formie harmoniki są realnie wyglądające obrazki. Pozwala to na właściwe rozpoznanie ich w przyszłości w realnym świecie. Książeczki mają wygodny format, można je zabrać ze sobą w podróż, a każda z nich posiada 12 stron.

R

Zalety

 • realny wygląd przedstawianych obrazków;
 • sztywne strony;
 • zestaw składa się z 5 ksiązeczek;
Q

Wady

 • opisy wykonane małymi literami.

Jakie zabawki dla 7 miesięcznego dziecka?

Wybór zabawek dla 7 miesięcznego dziecka jest naprawdę spory. Możemy wybierać spośród kilku kategorii produktów. Czym charakteryzują się poszczególne zabawki przedstawione w dzisiejszym rankingu?

Cecha produktu

Bubu uczy się mówić – książka do stymulacji mowy

Fisher price – siostrzyczka szczeniaczka uczniaczka

Bam Bam – piłki sensoryczne

Fisher Price – pianinko

Książeczka harmonijka

Jakość wykonania

wysoka

wysoka

wysoka

wysoka

dobra

Kategoria

książka

maskotka interaktywna

zabawka sensoryczna

zabawka interaktywna

książka

Niezmiennie, dostosowanie zabawki do wieku dziecka jest sprawą priorytetową. Od tego czy wybierzemy właściwą zabawkę uzależnione jest zainteresowanie nią dziecka, co w rezultacie przekłada się na ich wartościowość pod względem edukacyjnym. Jeśli kupiona przez nas zabawka, należeć będzie do innej grupy wiekowej niż ta, w której znajduje się nasza pociecha, istnieje realne ryzyko, że zostanie ona odrzucona przez niezrozumienie lub zbytnią banalność. Zakup zabawki dostosowanej do wieku to także gwarancja bezpieczeństwa, że dziecko bawiąc się nią nie połnie żadnych elementów, a także nie skaleczy się ostrymi krawędziami.

G

Jakość wykonania

Niezależnie od wieku powinniśmy wybierać zabawki wykonane z bezpiecznych, atestowanych materiałów. Zapewnia to bezpieczeństwo podczas użytkowania ich przez nasze dzieci. Nie zawsze jakość wiąże się z ceną. Niejednokrotnie kupić możemy zabawki tanie, a szczycące się pozytywnymi opiniami innych rodziców. Jeśli nie mamy pomysłu na prezent, to powinniśmy skorzystać z opinii innych, doświadczonych mam, któe z pewnością przetestowały konkretne polecane zabawki i mogą zagwarantować o ich wysokiej jakości.

G

Sposób wykorzystania

Zabawki przedstawione w dzisiejszym rankingu to zabawki edukacyjne, którym głównym celem jest wspomaganie rozwoju dziecka. Większość zabawek dla 7 miesięcznego dziecka stymuluje rozwój mowy oraz naukę pierwszych słów, czy to za pomocą opowiadań rodzica, czy też wykorzystując technologie posługujące się dźwiękiem. Wiele zabawek dla ponad półrocznego malucha wspomaga także motorykę małą ręki oraz koordynację ręka – oko, co jest niezwykle przydatne na kolejnych etapach życia malucha. Zręczność czy nauka związków przyczynowo skutkowych pozwala na zainteresowanie dziecka kolejnymi, nieco bardziej skomplikowanymi przedmiotami.

G

Kategoria

Wybierając zabawkę dla swojej 7 miesięcznej pociechy warto przemyśleć sprawę kategorii z jakiej dana zabawka powinna być. Dziecko w tym wieku coraz chętniej przegląda kolorowe ilustracje, wartow ięc wybierać książeczki, które pomogą mu na naukę nowych słów, szczególnie tych rzeczy, które otaczają go w życiu codziennym. Jeśli zdecydujemy się na jedną zabawek interaktywnych, warto kierować się przede wszystkim możliwośćiami dopasowania zabawki do wieku dziecka. Z racji, że owe zabawki są dosyć drogie, ważną cehą jest fakt, żeby mogły rosnąć wraz z dzieckiem. Ważna w wieku 7 miesięcy jest także edukacja sensoryczna, a tym samym nauka motoryki małej pociechy. To jaką zabawkę wybierzemy zalezy więc od naszych preferencji, a także chęci stymulowania konkretnych zmysłów malucha.

G

Praktyczność

Ważną cechą jest praktyczność. Zabawki nie tylko powinny bawić, ale także rozwijać. Dobra zabawka, to praktyczna zabawka, a więc taka, która pozytywnie wpływa na rozwój naszego dziecka, ale także stymuluje go do samodzielnego odkrywania świata. Jeśli dodatkowo wybrana zabawka posłuży dziecku przez dłuższy czas, warto rozważyć jej zakup.

Zabawki dla 7 miesięcznego dziecka – Pianinko Fisher Price

Wśród przedstawionych w dzisiejszym rankingu zabawek znajduje się wiele propozycji z odmiennych sobie katerogii. Stąd też wybór jednej, konkretnej zabawki być nieco utrudniony. Jednak jeśli mielibyśmy wybierać jedną zabawkę, nasz wybór padłby na pianiko od Fisher Price.

Zabawka ta idealnie sprawdzi się zarówno u dziecka w wieku 6 jak i 36 miesięcy. Pianinko wykonane zostało z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, posiada wszelkie niezbędne atesty, które świadczą o jego bezpieczeństwie podczas użytkowania przez malucha. Zabawka pozwala na naukę kolorów, cyfr, kształtów, a także liczenia czy dżwięków wydawanych przez zwierzęta. Pianinko kształtuje w dziecku nie tylko zasady przyczynowo skutkowe, które polegają na usłyszeniu dźwięku po naciśnięciu odpowiedniego klawisza, a także zręcznosci polegającej na trafianiu palcem w odpowiedni klawisz. Zabawka ta to nie tylko świetne źródło rozrywki, ale także nauki dla malucha.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki dla 7 miesięcznego dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online