Dzieci w pierwszym roku swojego życia bardzo mocno rozwijają swoje umiejętności. Od nauki przemieszczania się, poprzez świadomw uśmiechy, aż do komunikowania się z rodzicami i innymi osoabmi ze swojego otoczenia. Warto więc wspomagać ich rozwój najlepiej jak potrafimy. Bogactwo oferowanych na rynku zabawek sprawia, że niejednokrotnie stajemy przed trudnym wyborem, jakim jest znalezienie i zakup zabawki, która nie tylko zajmie malucha, ale także pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Szczególnie ważne jest dopasowywanie zabawek do wieku, ale także umiejętności dziecka. Rodzice często w tym celu korzystają ze specjalistycznych forów parentingowych, na których mają możliwość skorzystania z rad innych, doświadczonych osób. Nie każdy jednak ma czas i chęci, aby udzielać się w internecie. Jeśli kiedykolwiek zastanawialaś się jaką zabawkę wybrać dla swojego 8 miesięcznego dziecka, ten artykuł jest dla Ciebie. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych oraz najpopularniejszych zabawek, które nie tylko ucieszą oko malucha, ale także pozytywie wpłyną na jego rozwój.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

GARNUSZEK NA KLOCUSZEK

9.9

Drogi


 

 

INTERAKTYWNY EDUKACYJNY PILOT

9.7

Tania


 

 

INTERAKTYWNA KOSTKA EDUKACYJNA

9.6

Średnia


 

 

KSIĄŻECZKA Z WIERSZYKAMI

9.3

Średnia


 

 

BĄCZEK ŻABKA

9.2

Tania

Zabawki dla 8 miesięcznego dziecka

Przedstawiamy ranking składający się z najciekawszych propozycji zabawek dla 8 miesięcznego niemowlaka. Wierzymy, że dzięki niemu z łatwością wybierzecie idelaną zabawkę, która przyczyni się do szybszego rozwoju malucha.

Fisher Price – Garnuszek na klocuszek

zabawki dla 8 miesięcznego niemowlaka

Garnuszek na klocuszek to jedna z zabawek z zserii Laugh&Learn. Przystosowana jest dla najmłodwzych dzieci, które ukończyły 6 miesiąc życia. Celem garnuszka, jest nauka poprzez zabawę. W przypadku tej zabawki dziecko poznaje nie tylko podstawowe kształty, ale także początkowe cyfry oraz kolory. Dzięki doskonałemu dopasowaniu wielkości do małych rączek, maluch ma możliwość rozwoju zdolności manualnych, a także umiejętności logicznefo myślenia. Niemowlak uczy się liczenia, kształtów czy kolorów poprzez umiejscawianie klocków we właściwych w otworach, w rezultacie garnuszek nazywa kształty lub umieszczone na klockach cyfry, a także wydaje inne wesołe dźwięki. Zabawka rozpozanaje moment, w którym maluch umieszcza klocek w otworze, automatycznie uruchamiając się. Zabawka umożlwia wybór jednego z dwóch trybu nauki, a także umożliwia regulację głośności w dwóch zakresach. Garnuszek na klocuszek, to zabawka wykonana z przyjemnegow  dotyku tworzywa sztucznego. Kolorowe elementy oraz mrugający na czerwono nosek, dodatkowo zwiększają atrakcyjność zabawki.

R

Zalety

 • nauka poprzez zabawę;
 • możliwość wyboru trybu zabawy;
 • duże elementy uniemożliwiające połknięcie przez dziecko;
Q

Wady

 • ciężka zabawka.

Interaktywny edukacyjny pilot TV dla dzieci

jaka zabawka dla 8 miesięcznego dziecka

Dzieci uwielbiają zabawki, które swoim wyglądem przypominają przyrządy z życia codziennego. Jednym z takich przedmiotów jest pilot do telewizora. Chyba nie ma dziecka, które choć przez chwilę nie wykazywało zainteresowania tymże przedmiotem. Aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas zabawy, a także umożliwić przyjemność i satysfakcję z możliwości używiania przedmiotu „dorosłych”. Interaktywny pilot pozwoli także rodzicom na obejrzenie wybranego programu bez ciągłego przełączania. Dzieki zabawce dziecko może nauczyć się kolejnych cyfr, zaczynając od 0, na 9 kończąc. Zabawka wyposażona jest w 17 aktywnych przycisków,które skrywają pod sobą różne dźwięki. Pilot posiada przycisk włąćzający, regulację głośności, a także możliwość wysłuchania odgłosów zwierząt, a także innych melodii. Dziecko ma możliwość także wstrzymania odtwarzanej muzyki w dowolnym momencie. Zabawka wykonana zosrałą z wysokiej jakości materiałów. Niestety posiada jedynie możliwość wyboru języka angielskiego.

R

Zalety

 • odzworowanie prawdziwego pilota;
 • możliwość regulacji głośności;
 • 17 przycisków z dżwiękami zwierząt i melodiami;
Q

Wady

 • wersja anglojęzyczna.

Smily Play – Internaktywna kostka edukacyjna

najlepsza zabawka dla 8 miesięcznego dziecka

Interaktywna kostka dla dziecka to świetna zabawka edukacyjna, której każda ze ścianek zapewnia maluszkowi niezliczoną ilość rozrywki i niespodzianek. Zabawka nie tylko pochłania malucha na długi czas, ale także świetnie stymuluje jego zmysły oraz wspiera prawidłowy rozwój. Kostka nie tylko posiada kolorowe ściany, które ćwiczą motorykę małą czy też rozwijają zmysł słuchu dotyku czy pobudzają wyobrażnię, ale także zachęca do dłuższej zabawy poprzez zastosowanie efektów świetlno – dźwiękowych. Kostka posiada książeczkę z trzema plastikowymi kartami, które malych może przeglądać, kolejno przekłądając. Dodatkowo na kostce znajdują się kolorowe grzechotki z wesołymi postaciami zwierzęcycmi czy rez kolorowoa, obrotowa tarcza. Maluch ma możliwość przeprowadzenia zwierzątek przez tor przeszkód a także posłuchać wielu melodii. Interaktywna kostka wykonana zostałą z materiału bezpiecznego dla dziecka, a dzięki możliwosći regulacji głośności, nie jest ona zbyt absorbująca dla rodziców.

R

Zalety

 • wielofunkcyjna;
 • rozwija wyobrażnię dziecka;
 • stymuluje rozwój;
Q

Wady

 • mało poręczna.

Fisher price – książeczka z wierszykami

co kupić dla 8 miesięcznego dziecka

Książeczka z wierszykami to propozyja, która ucieszy każdego malucha. Na kolejnych stronach książki znajdują się treści znanych rymowanek, któe są bogato ilustrowane a ich głównymi bohaterami są Szczeniaczek i Siostrzyczka. Maluch opróćz możliwości wysłuchania czytanych rymowanek przez rodziców ma także możlwiosć nauki cyfr, kolorów oraz kształtów. Wszelkie dżwięki, jake wydaje książeczka są w języku polskim. Wygodny uchwyt pozwala na zabranie zabawki ze sobą na spacer czy weekendowy wyjazd. Dziecko poprzez dotykanie podświetlanych przycisków uczy się wypowiadanych przez lektora słów. Zabawka ta, to kolejny z produktów serii Ucz się i śmiej. Dzięki wykonaniu poszczególnych kartek ksiązki z tworzywa sztucznego, korzystanie z pozycji przez najmłodsze dzieci nie skończy się jej zniszczeniem.

R

Zalety

 • kolorowe strony;
 • znane rymowanki;
 • możliwość nauki cyfr i kształtów;
Q

Wady

 • mało treści.

Bączek żabka z kolorowymi kuleczkami

Bączek żabka to zabawka dla dzieci w wieku powyżej 6 miesiaca życia.  Bączek nie jest zabawką ze skomplikowaną instrukcją obsługi, aby rozpocząć zabawę należy nacisnąć głowę żabki, co wprawia znajdujące się w brzuszku żabki połeczki w ruch. Podskakujące kuleczki trafiają w odpowiednie miejsca na dnie brzuszka, aby kontyuować zabawę nalezy powtórzyć czynność. Na szyji zabki znajdują się 3 poręcze z odstającymi patyczkami, a także ruchome koło oraz 4 kuleczki. To właśnie dzięki tym elementom piłeczki odbijają się zanim trafią w odpowiednie miejsce. Dodatkowo na szyji zabki znajdują sie 4 obręcze któe dziecko może przesuwać po szyji ćwicząc tym samym motorykę małą ręki. Zabawka wykonana zostałą z plastiku, dzięki czemu jest kolorowa i nie posiada ostrych elementów, które mogłyby stanowić niebezpieczeństwopodczas zabawy malucha. Jest to propozycja, która z pewnoscią spodoba sie najmłodszym, a tym samym nie uszczupli zbytnio portfela rodziców.

R

Zalety

 • niska cena;
 • bajkowe odwzorowanie żabki;
 • prosta w obsłudze;
Q

Wady

 • mało elementów wpływających na rozwój malucha.

Co kupić dla 8 miesięcznego dziecka?

Problem wyboru zabawki dla 8 miesięcznego dziecka zazwyczaj dotyczy osób, które skłądają wizytę maluchowi i jego rodzicom. Jednak nie zawsze tak jest, niejednokrotnie to i rodzice stoją przed cięzkim wyborem jakim jest zakup zabawki dla dziecka. Czym powinna się charakteryzować zabawka dla 8 miesięcznej pociechy, na co szczególnie zwrócić uwagę, a także co jest obecnie popularne. Na te i inne pytania postarmy się odpowiedzieć. Tymczasem przyjrzyjmy się dokładniej specyfikacjom poszczególnych zabawek z rankingu 2024.

Cecha produktu

Fisher Price – Garnuszek na klocuszek

Interaktywny edukacyjny pilot TV dla dzieci

Smily Play – Internaktywna kostka edukacyjna

Fisher price – książeczka z wierszykami

Bączek żabka z kolorowymi kuleczkami

Materiał i jakość wykonania

tworzywo sztuczne, doskonała jakość

tworzywo sztuczne, bardzo dobra jakość

tworzywo sztuczne, bardzo dobra jakość

tworzywo sztuczne, doskonała jakość

tworzywo sztuczne, dobra jakość

Wpływ na rozwój

motoryka mała, nauka  kształtów, kolorów oraz cyfr

nauka odgłosów zwierząt, cyfr oraz języka obcego

rozwój słuchu, mowy, motoryka mała

rozwój wyobraźni, nauka cyfr i kolorów

motoryka mała

Wszystkie przedstawione w dzisiejszym rankingu zabawki dopasowane są do potrzeb i umiejętności dziecka, które ukończyło 6 miesięcy życia. Takie rozwiązanie gwarantuje przede wszystkim bezpieczeństwo rodzicom, że zabawka nie posiada małych elementówk, którymi dziecko mogłoby się zakrztusić. Mimo iż zabawki nadają się także dla młodszych dzieci, z powodzeniem wykorzystywane mogą być także przez ich starszych kolegów. Z pewnością przyniosą one im wiele zabawy i uśmiechu na twarzy,

G

Materiał i jakość wykonania

Niezależnie od wieku naszej pociechy, zawsze powinniśmy wybierać zabawki bezpieczne dla dziecko. Bezpieczeństwo często wynika z faktu braku małych elementów, a także ostrych krawędzi, którymi dziecko mogłoby się skaleczyć czy je połknąć. Kupiując więc zabawkę dla niemowlaka warto wybrać takie, które wykonane zostały z atestowanych materiałów.

G

Interaktywność

Szczególnie dla najmłodszych dzieci, zabawki interaktywne są znacznie bardziej ciekawe, niż klasyczne. Wydawanie dźwięków czy dodatkowe efekty świetlne, pozwalają dziecku na naukę poprzez zabawę, a także zainteresowanie malucha przedmiotem, co skutkuje możliwoscią odpoczynku dla rodziców.

G

Wpływ na rozwój

Zabawki powinny nie tylko bawić, ale także uczyć. Dlatego wybierając zabawkę dla swojej pociechy warto zwrócić szczególną uwagę na ich cechy. Wiele interaktywnych zabawek dla 8 miesięczych dzieci wspomaga rozwój mowy, umiejętności chwytania oraz dokładnego umieszczenia elementu we właściwych otworach. Zabawki potafią także pozytywnie wpływać na rozwój słuchu czy wzroku. Niezależnie od stopnia rozwoju naszej pociechy warto wybierać ze sklepowych półek te zabawki które wspierają ich dalszy rozwój.

G

Wielkość

Zabawka mimo dużej wagi, jest poręczna i świetnie sprawdzi się zarówno w domowym zaciszu, jak i podczas podróży samochodem. Specjalnie dopasowane elementy, w postaki różnokształtnych klocków są wielkości odpowadającej uchwytowi ręki malucha, co pozwala na sprawne ich chwytanie, oraz manipulowanie nimi.

Garnuszek na klocuszek – zabawka dla 8 miesięcznego dziecka

Tworząc dzisiejszy ranking z ogromną trudnością przyszło nam wybierać najlepszą zabawkę. Jednak zaufanie do firmy, a także możliwości jakie daje nam garnuszek na klocuszek sprawiły, że to właśnie ta zabawka wygrywa dzisiejszy ranking. Garnuszek na klocuszek przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia, a swoją wielkością idelanie wpasowuje się w małe, dziecięce rączki. Pozytywnie wpływa na rozwój pociechy, ucząc ją nie tylko nowych słów, ale także sprawności manualnej. Zabawka jeswt w pełni interaktywna, a zastosowane do produkcji materiały bezpieczne oraz charakteryzujące się wysoką jakością.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki dla 8 miesięcznego dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online