Oczekiwanie na dziecko, to czas, kiedy rodzice wyszukują niezbędnych elementów wyprawki, które mają wspomóc opiekę w pierwszych miesiacach życia malucha. O ile podczas pierwszych tygodni dziecko nie potrzebuje zabawek, tak wraz z dorastaniem, dziecko zaczyna interesować się otaczającym go otoczeniem.Maluch w pierwszych miesiącach życia bardzo intensywnie się rozwija.

Niezwykle ważne jest wspomaganie malucha w rozwoju, a nie od dziś wiadomo, że najlepsza nauka to ta, poprzez zabawę. Jednak aby zabawa wnosiłą istotne cechy rozwojowe do życia dziecka, musi posiadać zabawki, dopasowane do jego wieku. Dla młodych rodziców, zakup zabawek może stanowić problem, jednak każdy z producentów ma obowiązek poinformować o minimalnym wieku, w jakim wykorzystywać możemy ów zabawki. 9 miesiąc życia to czas, kiedy maluch już swobodnie samodzielnie siedzi, ale także zaczyna pierwsze próby wstawania. Jak wspierać rozwój takiego maluszka?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Fisher Price głośniczek

9.9

Średnia


 

 

Chodzik pchacz interaktywny

9.8

Drogi


 

Gra balansujący księżyc

9.7

Tani


 

 

Smily Play kostka

9.6

Średnia


 

 

Smily Play kurka

9.4

Średnia


 

 

Zabawki dla dziecka 9 miesięcznego – ranking 2024

Nawet rodzice mają problem z doborem zabawek dopasowanych do wieku i stopnia rozwoju swoejgo dziecka. Jeśli poszukujesz zabawki, która pomoże rozwinąć skrzydła u 9 miesięcznego malucha, sprawdz nasze dzisiejsze propozycje.

Chodzik – pchacz, internktywny jeździk muzyczny

zabawka dla 9 miesięcznego niemowlaka

Zabawka ta wykorzystywana może być przez malucha na każdym etapie życia niemowlęcego, chociaż najbardziej sprawdzi się wtedy, kiedy nasze dziecko rozpocznie stawiać swoje pierwsze kroku. Pchacz posiada jednak wiele atrakcyjnych zabawek, łącznie z odczepianym pianinkiem, z którego dziecko może korzystać kiedy tylko zacznie siedzieć. Umieszczone na froncie pchacza zabawki mają za zadanie uczyć dzięcka koordynacji, a także sensoryki, dlatego posiadają one zróżnicowane kształty oraz faktury.

Kolorystyka zabawki, przyciąga uwagę najmłodszych, a kółka wyposażone w elemeny antypoślizgowe sprawiają, że zabawka jest w pełni bezpieczna dla malucha. Producent zapewnia, że pchacz przystosowany jest dla dzieci powyżej 9 miesiąca życia, jednak z zabawek znajdujących się na panelu przednim, dziecko może korzystać wcześniej, oczywiście pod baczną opieką rodziców.

R

Zalety

 • antypośligowe kółka;
 • zabawki na froncie pchacza;
 • rośnie wraz z dzieckiem;
Q

Wady

 • kolorystyka bardziej dla dziewczynek.

Drewniana gra zręcznościowa – balansujący księżyc

zabawki dla dziecka 9 miesięcznego

Balansujący księżyc to doskonałą rozrywka dla malucha. Zabawka wykonana została z drewna i skłąda się z wizerunku księżyca orak kolorowych okrągłych klocków, które róznią się między sobą wielkością. Wszystki elementy nie tylko są bardzo estetycznie wykończone, ale także posiadające żywe kolory, zachęcające dziecko do zabawy. Gra balansujący księżyc to doskonała rozrywka dla całej rodziny, idealna na długie, zimowe wieczory. W skład gry prócz wspomnianych elementów wchodzi także kostka, na ściankach której znajdują się różnokolorowe kropki. Grasze, rzucają kostką, po czym mają położyć taki kolor klocka na księżycu, jaki wskazuje kostka. Z racji tego, iż zabawka posiada małe elementy, a także wymaga sprawnej ręki, producent zaleca użytkowanie jej dzieciom powyżej 36 miesiąca życia.

R

Zalety

 • zabawa dla całej rodziny;
 • doskonała w nauce nazw kolorów;
 • wysoka jakość wykonania;
Q

Wady

 • nieodpowiednie dla dzieci w wieku 9 miesięcy.

Duża interaktywna kostka edukacyjna

jakie zabawki dla 9 miesięcznego dziecka

Zabawka, która umożliwia nie tylko jeden sposób zabawy pozwal nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale także zwiększa swoją atrakcyjność. Taką zabawką są wszelkiego rodzaju stoliki edukacyjne, ale także kostki interaktywne. Nasza propozycja łączy ze sobą sorter, bębenek, pianino, lusterko, przyciski z melodiami oraz koła zębate, które doskonale rozwijają motorykę małą. Zabawka wykonana została z bezpiecznego tworzywa sztucznego. Żywe kolory zachęcają malucha do zainteresowania się przedmiotem. Dziecko bawiąc się ów kostką ma możliwość nie tylko poznania dźwięków, ale także kształtów czy kolorów. Zabawka ta, to doskonała propozycja zarówno na urodziny, jak i prezent gwiazdkowy.

R

Zalety

 •  wielofunkcyjna;
 • rozwija motorykę małą;
 • żywa kolorystyka;
Q

Wady

 • nieporęczna wielkość.

Smily Play – Licząca kurka

jaka zabawka dla 9 miesięcznego niemowlaka

Licząca kurka, to zabawka, która pomaga w nauce liczenia do pięciu. Dziecko wrzucajac kolejne kuleczki nie tylko zobaczy drogę, jaką one pokonują, ale także nauczy się odliczania kolejnych liczebników. Zabawka posiada 2 tryby działania: zabawy oraz nauki. W trybie zabawy dziecko ma możliwość usłyszenia odgłosów zwierzątek czy nazw kształtów. W trybie nauka, zabawka pyta dziecko i oczekuje naciśnięcia odpowiedniego przycisku. Na uwagę zasługuje fakt, iż licząca kurka mówi po polsku, a więc dziecko ma możliwość dokładnego zrozumienia kurki, a także doskonalenia samodzielnej nauki mówienia. Zabawka rozwija nie tylko intelekt dziecka, ale także motorykę małą oraz sensorykę malucha. Licząca kurka to świetna zabawka dla każdego malucha.

R

Zalety

 • bawi i uczy;
 • solidnie wykonana;
 • przyjemne dźwięki;
Q

Wady

 • mało stabilna.

Fisher Price – wesoły głośniczek

Wesoły głośniczek to zabawka z serii Ucz się i śmiej. Zabawka reaguje na dźwięki wydawane przez dziecko, w tym nawet na gaworzenie. Głośniczek nie tylko wypowiada różne treści i uruchamia piosenki, ale także mruga kolorowymi światełkami. W górnej części zabawki znajdują się 4 przyciski, dzięki którym możemy uruchomić samodzielnie między innymi odgłosy zwierząt , melodyjki, piosenki czy inne wypowiedzi. Co ważne, zabawka dzięki tak dobranym treściom może rosnąć wraz z dzieckiem i z pewnością nauczy je innych umiejętności na różnym poziomie. Warto zwrócić uwagę, że wesoły głośniczek posiada w pełni spolszczoną zawartość edukacyjną. Zabawka została wykonana z wysokiej jakosci materiałów, dzięki czemu upadek, nie spowoduje zniszczenia.

R

Zalety

 • trwały na wstrząsy;
 • mówi i świeci;
 • możliwość wyboru głośności dźwięku;
Q

Wady

 • mało opcji.

Jakie zabawki dla 9 miesięcznego dziecka? Na co zwrócić uwagę?

Zabawki są kolorowe, cieszą oczy, bawia, a niejednokrotnie uczą. Jedne wydają dźwięki, inne pozwalają na poznanie nowych wrażeń czy faktur. Odpowiednio dobrana zabawka z pewnością zajmie dziecko na dłużej, co jest niezwykle ważne dla rodzica. Wybierając więc zabawkę dla dziecka, warto się jej dokładnie przyjrzeć i nie chodzi tu jedynie o jej wykonanie.

Zalecany wiek

To, że producenci na zabawkach umieszczają informację odnośnie minimalnego wieku użytkownika nie wynika jedynie z przepisów prawa, jakie ich do tego obligują. Dopuszczenie zabawki do użytku dla dzieci od konkretnego wieku, pozwala na bezpieczna zabawę, bez ryzyka chociażby udławienia  się zbyt małymi elementami zabawki. Wybierając zabawkę, nie tylko warto ale należy przestrzegać ów zaleceń, bowiem wynikać z nich może stopień skomplikowania zabawki. Źle zrozumiana lub nierozumiana zabawa nie tylko kończy się szybko, ale także sprawia, że nasza pociecha złości się i frustruję z powodu, iż nie jest w stanie w pełni wykorzystać możliwości zakupionej zabawki.

Jakość wykonania

Zwrócenie uwagi na jakość wykonania nie dotyczy jedynie przypadkowego złego zagospodarowania własnymi środkami, chociaż po części również. Kupując zabawkę niskiej, wątpliwej jakości prawdopodobieństwo uszkodzenia jej podczas zabawy wzrasta. Jeśli zniszczy się po kilkukrotnym, a czasem nawet jednokrotnym użyciu, okaże się, że straciliśmy pieniądze. Jednak znacznie ważniejsze jest bezpieczeństwo naszej pociechy. Zabawki, które posiadają ostre, niedopracowane rogi mogą sprawić, że nasza pociecha się nimi pokaleczy. Mało stabilnie przyklejone elementy, mogą się nie tylko łatwo pogubić, ale także mogą być niebezpieczne dla najmłodszych.

Posiadany atest

Rodzice są co prawda coraz bardziej świadomymi konsumentami, jednak w przypływie chwili oraz chęci zadowolenia swojej pociechy często zapominają o tym, aby sprawdzić, czy kupowana zabawka posiada atest bezpieczeństwa. Dlaczego to takie ważne? Ów atest mówi przede wszystkim o bezpieczeństwie użytych materiałów. W przypadku zabawek drewnianych, te z atestem dają gwarancję, że farba użyta do malowania poszczególnych elementów nie jest toksyczna, nie odbarwia się na dłoniach dziecka czy też nie schodzi samoistnie. Zabawki plastikowe również posiadają stestu, które swiadcza o użyciu bezpiecznego tworzywa sztucznego, które nawet po wlozenou przez dziecko do buzi nie będą powodować reakcji alergicznych. W przypadku zabawek interaktywnych gwarantują także bezpieczna zabawę, bez ryzyka porażeniem, co prawda niskim, ale napięciem.

Wartości edukacyjne

Niezależnie od wieku naszej pociechy powinniśmy zwracać uwagę na wartości edukacyjne, jakie niesie za sobą użytkowanie zabawki. Na rynku dostępne są bowiem zabawki, których głównym zadaniem jest ćwiczenie koordynacji ręka – oko. Zabawki te rozwijają przede wszystkim zdolności manualne naszego dziecka. Różnego rodzaju zabawki, polegające na dopasowywaniu, a więc wszelkie sortety wymagają od dziecka nie tylko cierpliwości, ale także doskonale ćwiczą pamięć. Nie sposób nie wspomnieć o wszelkiego rodzaju zabawkach interaktywnych, które nie są zbyt lubiane przez rodziców, że względu na ich hałaśliwość. Jednak dzięki dźwiękom, jakie wydają, pozwalają naszemu dziecku na zapamiętywanie różnych dźwięków, słów czy nawet kolorów. W przypadku 9 – miesięcznego dziecka, doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju zabawki, które pozwalają na zabawę w pozycji siedzącej, a więc pianinka, sortety, układanki, czy inne interaktywne propozycje.

Możliwość regulacji głośności

Nie każda zabawka dostępna na rynku w 2024 roku oferuje możliwość dopasowania głośności do panujących warunków. Niestety większość interaktywnych zabawek wydaje zbyt głośne dźwięki, przez co są one niedoceniane przez rodziców. Kupując zabawkę dla dziecka, należy wybierać modele, które dają możliwość sterowania jej głośnością. Wiadomo, że inna głośność będzie wykorzystywana podczas spaceru wzdłuż ruchliwej ulicy, a inna, znacznie cichsza, kiedy dziecko bawi się tuż przed snem. Dzięki możliwości przyciszenia dźwięku, zabawka staje się jeszcze bardziej praktyczna w codziennym życiu.

Inteligentny głośniczek malucha – doskonała zabawka dla 9 miesięcznego niemowlaka

Dobra zabawka, to taka, która cieszy przez długi czas. Aby było to możliwe, musi ona posiadać poziomy, które dziecko odkrywać będzie wraz z wiekiem. Taka jest właśnie propozycja od fisher price, a mianowicie inteligentny głośniczek malucha. Według zapewnień producenta, jest to produkt, który spodoba się zarówno 9 miesięcznej pociesze, jak i 3 latkowi. O jakości i bezpieczeństwie w przypadku wyborów marki Fisher Price, chyba nikomu nie trzeba przypominać. Firma ta od lat dba o najmniejszy szczegół i prowadzi prace, aby coraz to bardziej udoskonalać swoje zabawki.

Głośniczek, podobnie jak inne zabawki z serii Ucz się i śmiej, wykonana została z najwyższej jakości materiałów, posiadających stosowne atesty świadczące o użyciu bezpiecznych tworzyw. Wesoły głośniczek to zabawka interaktywna, która reaguje na dźwięki wydawane przez dziecko, odpowiadając na nie wesołymi melodiami czy wyliczankami. Wielu rodziców, którzy mieli do czynienia z głośniczkiem, chwali sobie nie tylko trwałość zabawki ale także możliwość dopasowania głośności do panujących warunków.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki dla 9 miesięcznego dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online