Nie wszystkie dzieci są urodzonymi pływakami, przez co nie dla każdego malucha kąpiel jest przyjemnością podczas której czuje się jak ryba w wodzie. Zdarza się, że rodzice muszą dwoić się i troić aby zapewnić maluchowi atrakcje podczas pobytu w wannie czy też pod prysznicem. Zabawianie dziecka, które płacze na widok wody nie jest prostą czynnością, jednak nawet w takich sytuacjach z pomocą przyjść mogą nam zabawki, które bez problemu dostępne są na rynku. Mowa o zabawkach do kąpieli, które stworzone są specjalnie w tym celu, a ich zanurzenie w wodzie nie skutkuje zepsuciem. Twoje dziecko niechętnie bierze kąpiel? Nie masz pomysłu jak zachęcić malucha aby wszedł do wanny? Pływająca kaczuszka nie robi wrażenia na Twoim dziecku? Nie jesteś sama. Na codzień wielu rodziców spotyka się z takim problemem. Jest jednak rozwiązanie, które z pewnością sprawdzi się i w Twoim przypadku. Specjalne zabawki, które zainteresują dziecko na dłużej, dzięki czemu bez problemu będziesz mogła wykąpać swoją pociechę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

WADER WODNY ŚWIAT

9.9

Średnia


 

 

Yookidoo Okręt Podwodny

9.8

Droga


 

Boon Rurki Pipes

9.7

Średnia


 

 

ŻABA DO PIANY

9.5

Tania


 

TOMY OŚMIORNICZKI 2756

9.4

Tania


 

 

Zabawki do kąpieli – ranking 2024

W dzisiejszym rankingu zebraliśmy kilka najciekawszych propozycji zabawek do kąpieli dla dziecka. Zabawki te z pewnością prypadną do gustu maluchom. Nie są to klasyczne gumowe zabawki, które jedynie pływają po powierzchni wody, lecz takie propozycje, które wymagają od dziecka nieco zaangażownia.

Yookidoo – Okręt podwodny z prysznicem

zabawki do kąpieli dla dzieci ranking

Zabawka od Yookidoo składa się z dwóch elementów, które w połączeniu sprawic mogą niesamowitą radość użytkownikom. Główna zabawka to podwodny okręt ze specjalnym systemem cyrkulacji wody, która za pomocą baterii znajdującej się w okręcie daja możliwość obsługiwania słuchawki prysznicowej. Druga część zabawki to centrum aktywnosci, którą za pomocą specjalnych przyssawek znajdujących się w zestawie mocujemy do ściany wanny. Centrum  pozwala na naukę ciągów przyczynowo – skutkowych. Dziecko nalewając wodę za pomocą słuchawki prysznicowej, ma możliwość obserowowania zmian, jakie zachodzą. Centrum aktywności zawiera wiele ruchomych elementów, które za sprawą wlewanej wody poruszają się. Co najważniejsze zabawka może przekonać malucha do kąpieli, a dzięki temu, że pompowana woda pochodzi z wanny, w której znajduje się dziecko, mamy pewność, że zabawa jest bezpieczna, a woda w odpowiedniej temperaturze. Zabawka wymaga użycia baterii.

R

Zalety

 • pozwala zachęcić malucha do kąpieli;
 • wspiera rozwój i koordynację ruchowo – wzrokową;
 • bezpieczna zabawa;
Q

Wady

 • brak możliwości korzystania pod prysznicem.

Boon – zabawka do wody/kąpieli – rurki

bezpieczne zabawki do kąpieli

Niezależnie czy mamy syna czy córkę, rurki do zabawy z pewnością spodobają się każdemu maluchowi. Któż nie chciałby pobawić się w hydraulika podcxas kąpieli. Zestaw składa się z 5 rurek, a każda z nich posiada inny, unikatowy kształt, kolor oraz pełni inną funkcję. Mogą być one uzywane samodzielnie lub w zestawie, a do ściany mocujemy je za pomocą wygodnych przyssawek. Jeśli nasze dziecko jest na etapie przelewania wody i sprawdzania efektóe jakie następują, najlepiej sprawdzą się owe rurki pojedynczo. Jeśli zaś wkracza w wiek, w którym zaczyna skłądać logiczne budowle z klocków, zabawę można urozmaicić, układając poszczególne rury tak, aby razem tworzyły logiczną całość. Dzięki mocowaniu na ścianie, woda spływająca z rur, nie wylewa się z wanny czy przysznica, tylko bezpiecznie trawia z powrotem do wanny czy też brodzika. Rury są na tyle duże, że z łatwością możemy je umyć po oraz przed użyciem.

R

Zalety

 • możliwość zabawy samodzielnymi rurkami, a także całym zestawem;
 • idealna zarówno do wanny, jak i prysznica;
 • 5 unikatowych kształtów;
Q

Wady

 • przyssawki słabo trzymają.

Żaba do robienia piany.

zabawki do kąpieli ranking

Jeśli kąpiel to bąbelki, a któż robi lepszą pianę od żaby? Bąbelkowa żaba to zabawka, która zaciekawi każde dziecko, a także zachęci je do kąpieli. Zabawka jest bardzo prosta w obsłudze, gdyż wystarczy jedynie wlać do zabawki płyn do kąpieli oraz wodę. Stosunki i propocje poszczególnych skłądników dobierać można w zależności od indywidualnych preferencji. Zabawka prócz możliwości tworzenia piany, może także odtwarzać muzykę. Dziecko usłyszy takie melodyjki jak: Stary farmer farmę miał, Koła autobusu kręcą się, Migocz migocz gwiazdko ma, Smerfy oraz 8 innych melodii. Warto pamiętać, że zabawka jest na baterie, nie jest ona jednak wodoodporna, dlatego nalezy starannie zamontować ją do ściany przed użyciem oraz upewnić się o stabilności przyczepienia. To świetny pomysł na prezent, który niesie za sobą niekończącą się zabawę podczas kąpieli.

R

Zalety

 • dwa tryby pracy;
 • żaba robi pianę i gra;
 • łatwa w użyciu;
Q

Wady

 • zabawka nie jest wodoodporna.

Wader – Wodny świat

zabawki do wanny

Wodny świat od firmy Wader do zabawka w kształcie stolika, którą możemy zarówno wstawić do wanny podczas kąpieli, jak i skorzystać z niej jako samodzielnej zabawki. Zabawka dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych – niebieskim oraz czerwonym. Całość wykonana została z trwałego, bezpiecznego i certyfikowanego tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością. Stolik posiada wiele akcesoriów, które z pewnoscią zaciekawią malucha podczas kąpieli. W zestawie znajdziemy między innymi hydrant do wody, młyn wodny napędzany wodą, statek oraż dżwig do jego podnoszenia, mniejszy młyn wodny na korbkę czy korytko z zastawkami do przelewania wody oraz zamykania korytarzy. Zabawka ta świetnie uczy dziecko ciągów przyczynowo – skutkowych. Jest także świetną propozycją dla rodziców, którym zalezy na rozwoju malucha.

R

Zalety

 • możliwość korzystania w wannie i poza nią;
 • dwa warianty kolorystyczne;
 • wiele akcesoriów do zabawy;
Q

Wady

 • wymiary mogą uniemożliwić wstawienie zabawki do każdej wanny.

Zabawki do kąpieli Tomy – Ośmiorniczki

Wesołe ośmiorniczki do kąpieli od Tomy do zabawka przeznaczona dla dzieci od 12 miesiąca życia. Zabawka skłąda sie z podstawki, Mamy ośmiornicy oraz 8 małych ośmiorniczek, które dziecko może swobodnie wyjmować oraz przyczepiać w inne miejsca za pomocą przyssawek w formie macek. Ośmiorniczki można  dodatkowo napełnić wodą i pryskać nią niczym z konewki. To świetna zabawa pod względem edukacyjnym bowiem ośmiorniczki są w róznych kolorach, a na podstawce znajdują się kolejne cyfry, które dziecko może utrwalać podczas zabawy w kąpieli. Zabawka wykonana została w żywej, zachęcającej do zabawy kolorystyce, które dodatkowo stymulują wzrok maluszka. Zabawka pomaga także w rozwoju motoryki małej oraz koordynacji wzrokowo – ruchowej. zabawka wykonana została wykonana z materiałów wysokiej jakosci, które możemy z łatwością po zabawie wyczyścić.

R

Zalety

 • aspekty edykacyjne;
 • żywa, wyraźna kolorystyka;
 • wysoka jakość wykonania;
Q

Wady

 • dość spore wymiary.

Zabawki do kąpieli dla dzieci 2024 – najważniejsze informacje

Wydawać by się mogło, że wybór zabawek do kąpieli nie jest czymś skomplikowanym. Jednak nie każda z nich nada się do prysznica czy do wanny. Nie każda z nich również zainteresuje nasze dziecko. Przyjrzyjmy się dokładniej poszczególnym propozycjom.

Cecha produktu

Yookidoo

Boon

Żaba

Wader

Tomy

Kolorystyka

żywa

żywa

jednolita

żywa

żywa

w wannie/prysznic

w wannie

w wannie/pod prysznicem

w wannie/pod prysznicem

pod prysznicem

w wannie

Minimalny wiek dziecka

Wielu rodziców mocno nadużywa tej cechy produktu, tłumacząc to tym, że dziecko korzysta z zabawki podczas opieki osoby dorosłej. Wiek podawany przez producenta nie oznacza jedynie, że zabawka może posiadać małe elementy, które są niebezpieczne dla dziecka, ale także stopnień skomlikowania danej zabawki. Przeznaczenie dla dzieci powyżej danego wieku oznacza także, że obsługa i sposób zabawy daną zabawką będzie w pełni zrozumiały dla naszego dziecka, dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na weiek podany  na opakowaniu przez producenta.

Kolorystyka

Chociaż o kolorystyce dużo mówi się w kontekście zabawek dla najmłodszych, w przypadku rocznych dzieci również warto zwrócić na to uwagę. Jeśli zabawka wykonana została z tworzywa sztucznego, zabarwionego na żywe kolory, istnieje większe prawdopodobieństwo zainteresowania się nią przez naszą pociechę. Większość naszych propozycji to zabawki o żywych kolorach, które wręcz zachęcają malucha do zabawy.

Wartości edukacyjne

Mimo iż kąpiel to jedna z tych czynności, która jest codziennym obowiązkiem, jako rodzice możemy przemycić nieco nauki do zabawy w wodzie. Zabawki, jakie dostępne są na rynku doskonale sprawdzą się także pod kątem edukacyjnym. W rankingu nie zabrakło przykładów, które rozwijają motorykę małą malucha czy też wymuszają na dziecku analizę przyczynowo – skutkową. To tylko niektóre przykłady, dzięki którym kąpeil może przebiegać w radości, a także nieść za sobą wartość dodaną. Podczas kąpieli nauczyć się możemy także kolorów czy cyferek.

Zabawa w wannie/pod prysznicem

Nie kązdą zabawkę z przyczyn technicznych wykorzystać możemy pod prysznicem czy też w wannie. Zdarza się, że duże rozmiary nie pozwalają na umieszczenie zabawki do wanienki, ale także możliwe jest, że aby w pełni wykorzystać możliwości zabawki, niezbędne jest napełnienie wodą wanny. Jeśli nie mamy do dyspozycji zarówno prysznica jak i wanny, warto się dokładniej przyjrzec wymaganiom poszczególnych zabawek oraz sposobom ich zabawy.

Płeć

W rankingu 2024, propozycje jakie przedstawiliśmy to zabawki, które doskonale sprawdzą się zarówno u chłopca, jak i dziewczynki. Istnieją jednak takie zabawki, które bardziej zainteresują jedną z płci i to również warto wziąć pod uwagę, jeśli mamy zamiar kupić zabawkę do kąpieli dla dzieci.

Wodny świat od Wader – to warto kupić w 2024 roku

Spośród dzisiejszych propozycji, warto zwrócić uwagę na zabawkę od firmy Wader. Ze względu na mobilność zabawki oraz jej wszechstronność, wykorzystywana może być zarówno w większej wannie, jak i pod prysznice, a także samodzielnie np do zabawy w ogrodzie czy na tarasie w ciepłe letnie dni. Zabawka wykonana została z kolorowego plastiku, który zwraca uwagę nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Z racji występowania dwóch wariantów kolorystycznych, które sprawdzą się zarówno u chłopca, jak i u dziewczynki. Wodny świat to zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia.

Warto przestrzegać tego wieku, gdyż zabawka ta spełnia nie tylko cechy polegające na dostarczaniu radości z zabawy, ale także posiada ukryte wartości edukacyjne. Stolik zabaw to całe centrum zabaw, w którym dziecko może ćwiczyć motorykę małą ręki, atakże koordynację ręka – oko. Zabawka daje także możliwość poznania zasad przyczynowo – skutkowych poszczególnych elementów zabawki, co jest szczególnie ważne w początkowej fazie rozwoju małego dziecka. Zabawka produkowana jest przez polską firmę, a jej cena jest atrakcyjna.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki do kąpieli wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online