Jeśli tak, musisz koniecznie zdecydować się na zakup akcesorium ułatwiającego raczkowanie. Dzięki tej prostej zabawce Twoje dziecko zacznie poruszać się dużo szybciej po płaskim terenie. Dodatkowo zapewnisz mu odpowiednie bodźce ruchowo-wizualne, przez co zacznie się szybciej rozwijać. Zabawka, w zależności od formy, będzie podążała lub uciekała, a zadaniem malucha jest jej dogonienie. Oczywiście produkt porusza się wolno, aby maluch był z pełni bezpieczny. Niektóre oferowane zabawki są 3w1, a więc dorastają razem z dzieckiem. Inne natomiast są w pełni autonomiczne.

Producenci zadbali o szeroką gamę kolorów, które natychmiast przyciągają wzrok dziecka, dzięki czemu maluch staje się bardziej samodzielny. Mnogość grzechotek i ruchomych elementów sprawia, że maluch podąża wyznaczonym tropem, jednak nie boi się dotykać maskotki. Całej zabawie towarzyszy wesoła melodia, w niektórych modelach można dobrać jeden rodzaj, inne natomiast generują zabawne odgłosy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Skip Hop 303108

9.9

Droga


 

Smily Play Ośmiornica

9.8

Tania


 

 

Dumel ROLER Grzechotka

9.7

Tania


 

Yookidoo Muzyczny Ślimak

9.5

Średnia


 

 

Zabawka do raczkowania Skip Hop 879674028753 

zabawki do nauki raczkowania

Ta urocza pszczółka sprawi, że dziecko zacznie się swobodnie poruszać po domu. To sprawdzony aktywator raczkowania, który stymuluje dziecko do aktywności. Produkt ma aż trzy tryby zabawy, dzięki czemu pszczółka rośnie wraz z dzieckiem. Pierwszy tryb obejmuje formę grzechotki, którą bawi się dziecko, gdy jeszcze nie raczkuje, tylko leży w łóżeczku. Takie przygotowanie pozwala zaznajomić się bobasowi z zabawką, przez co nie będzie on zaskoczony, gdy zacznie samodzielnie się poruszać. W drugim etapie pszczółka samodzielnie przemieszcza się na swojej chmurce, zachęcając bobasa do ruchu. Trzeci etap sprawia, że zwierzątko porusza się bez określonego schematu, a zadaniem bobasa jest doścignięcie zabawki. Dzięki temu aktywator jest bardzo skuteczny, a jednocześnie bezpieczny.

R

Zalety

 •  zachęca dziecko do ruchu,
 • dobre narzędzie na zagospodarowanie dziecku wolnego czasu.
Q

Wady

 • niektóre egzemplarze posiadają słabszy czujnik wykrywający przeszkody. 

Smily Play Ośmiornica Hip Hop do raczkowania 

zabawki do raczkowania fisher-price

Ośmiornica, która tańczy i wibruje to idealny asystent dla dziecka, które dopiero uczy się raczkowania. Uśmiech i zaciekawienie w oczach dziecka gwarantowane. Maluch podąża za zabawką, ucząc się samodzielnego poruszania. Zabawka została wykonana z pluszowego materiału, który jest bardzo przyjemny w dotyku. Co więcej, ośmiornica dba o rozwój wzrokowo-ruchowy. Zabawa polega na usiłowaniu złapania zwierzęcia z dziesięcioma odnogami. Podążanie za ośmiornicą umilają wesołe melodie i śmieszne odgłosy. Satysfakcja malucha gwarantowana. Należy jednak pamiętać, że zabawka została zaprojektowana do poruszania się wyłącznie po płaskiej powierzchni. Z tej przyczyny nie można jej stosować na nierównym terenie, włączając w to schody. Zabawka przeznaczona raczej do zastosowania wewnętrznego.

R

Zalety

 • budzi zainteresowanie dziecka,
 • nie jest to zabawka na chwilę, dziecko bawi się nią również po dłuższym okresie.
Q

Wady

 • melodie włączają się automatycznie, co może przeszkadzać niektórym dzieciom,
 • bateria trzyma stosunkowo krótko,
 • ośmiornica jeździ tylko po płaskiej powierzchni (np. panele podłogowe).

Dumel ROLER Grzechotka Zabawka do raczkowania 6m+ 

zabawki zachęcające do raczkowania

Roler do nauki raczkowania to propozycja od firmy Dumel. Należy jednak mieć na uwadze, że przeznaczona dla maluchów od 6 miesiąca życia. Łączy w sobie kilka funkcjonalności, przez co trwale absorbuje uwagę dziecka. Przesypujące się kolorowe koraliki dostarczają dużo zabawy. Roler toczy się po podłodze, wydaje różne odgłosy. Maluch może po lekko pchać lub podążać ścieżką, którą obrała zabawka. Co ważne, produkt dostarcza wielu bodźców, wpływając pozytywnie na rozwój umysłowy malucha. Kolorowe elementy zachęcają do zabawy. Roler z pewnością stanie się ulubioną zabawką malucha, który zrezygnuje z innych akcesoriów. Efektywna nauka raczkowania gwarantowana.

R

Zalety

 • kolorowa, stworzona z myślą o najmłodszych,
 • starannie wykonane poszczególne elementy,
 • nie tylko dla raczkujących dzieci,
 • budzi kreatywność w dziecku.
Q

Wady

 • dla maluchów od 6 miesiąca życia,
 • dość ciężka.

Yookidoo Muzyczny Ślimak Do Raczkowania 40113 

zabawki do raczkowania ranking

Muzyczny ślimak poruszający się za pomocą kółek jest najbardziej rozbudowaną zabawką stymulującą raczkowanie w tym zestawieniu. To produkt 2w1, gdyż jego domkiem jest regularna nakładka z wieloma elementami do wyboru. Aby zacząć zabawę, wystarczy założyć domek na plecy zwierzęcia, przy upewnieniu się, że rowki odpowiednio na siebie zachodzą. Następnie można przejść do uruchomienia ślimaka poprzez naciśnięcie na ogon zabawki. Skorupka zacznie się obracać, a wesoła melodia będzie odtwarzana. Poprzez zastosowanie modułowości, zabawka może przybierać nowe kształty. Z tej przyczyny jest to zakup na dłuższy okres, nie tylko na pierwsze miesiące życia dziecka. Zabawka dorasta razem z maluchem, który może dowolnie zmieniać wygląd swojego malucha.

R

Zalety

 • bardzo atrakcyjna wizualnie,
 • idealna na prezent.
Q

Wady

 • najdroższy produkt z całego rankingu,
 • muzyka jest trochę głośna.

Zabawki do raczkowania – ranking 2024

Okres niemowlęcy jest czasem bardzo intensywnym. Maluch szybko się rozwija, dlatego czasami nie sposób za nim nadążyć. Aby maksymalnie wykorzystać ten czas na rozwój malucha, należy wspierać się różnymi zabawkami i aktywatorami ruchu. Dziecko samodzielnie również nauczy się raczkować i chodzić, jednak przy pomocy odpowiednich środków, proces ten będzie efektywniejszy.

Nauka dziecka to nie tylko mówienie mu co ma robić i zachęcanie do tego. Warto zakupić zatem zabawkę, która pozwoli dziecku zacząć raczkować. Producenci, aby pobudzać rozwój malucha, stosują kolory, melodie oraz odgłosy. Połączenie tych czynników sprawia, że maluch szybciej się socjalizuje. Ważne, aby dziecko wykazywało zainteresowanie danym produktem i było z nim oswojone. Z tej przyczyny należy od pierwszych miesięcy przyzwyczajać córeczkę lub synka do danej zabawki. Z czasem maluch zacznie z niej korzystać i cieszyć się jej funkcjonalnością.

Jakie są najlepsze zabawki do raczkowania?

Najlepszymi zabawkami do raczkowania są produkty, które jednocześnie wysyłają wiele bodźców. Do nauki raczkowania stosuje się przeważnie dwa typy zabawek. Statyczne maty oraz przemieszczające się akcesoria. Te pierwsze są uniwersalne, gdyż mogą korzystać z nich niemowlęta, które stopniowo są oswajane z przestrzenią domową. Jednak bardziej efektywne są ruchome produkty, stosowane po 6 miesiącu życia malucha. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które zabawki do raczkowania są lepsze, gdyż wszystko jest uzależnione od wieku i aktywności dziecka.

Zabawki do nauki raczkowania – na co zwracać uwagę?

Raczkowanie występuje zazwyczaj w ósmym lub dziewiątym miesiącu życia dziecka. Poprzez ten proces maluch wzmacnia poszczególne partie mięśni, co jest istotne w rozwoju. Ponadto poruszanie się w ten sposób wspiera ogólny rozwój psychoruchowy, co także jest bardzo istotne w pierwszych miesiącach życia. Jeśli maluch będzie rozwijał się w zoptymalizowany sposób, prawdopodobieństwo występowania wad kręgosłupa zostanie istotnie zminimalizowane. Gdy dziecko zaczyna się samodzielnie poruszać na czworakach, wówczas dwie półkule mózgu pracują ze sobą bardziej efektywnie, wzajemnie się stymulując. Samodzielnie chodzenie wspiera również pamięć i uczy postrzegania przestrzeni.

Biorąc pod uwagę wymienione powyżej przyczyny, aby odpowiednio dobrać zabawkę do raczkowania, konieczne jest uwzględnienie wszystkich parametrów. Odpowiednie akcesorium to ogromna szansa dla malucha, aby rozwijać się w optymalny sposób od pierwszych miesięcy życia. Produkty wyróżniają się kolorami i radosnymi melodiami. Jednak odpowiedzialny rodzic powinien zwracać szczególną uwagę na względy bezpieczeństwa. Każda zabawka musi być sprawdzona i wyróżniać się restrykcyjnymi wymogami bezpieczeństwa. Zabawki nie mogą zawierać ostrych krawędzi mogących zranić dziecko. Muszą natomiast przyciągać jego wzrok, aby maluch wykazywał nimi zainteresowanie.

Zwycięzca rankingu 2024 – zabawka do raczkowania

Już od pierwszych miesięcy warto zachęcać dziecko, aby zaczęło bawić się w pozycji raczkującej. Zmiany, które zachodzą w mózgu malucha, gwarantują szybszy rozwój. Dzięki temu dziecko ma szansę lepiej się rozwijać. Zwycięzcą rankingu jest produkt nr. 1, a więc mobilna pszczoła. Autor zabawki idealnie rozwiązał problem adaptacji dziecka oraz przyzwyczajenia się go do danego akcesorium. Dzięki temu można kupić pszczołę już po narodzinach, a sama zabawka będzie służyć co najmniej kilka lat, ucząc malucha najpierw raczkowania, a później nawet chodzenia.

Dobrym pomysłem na prezent dla młodych rodziców jest muzyczny ślimak. Jest to zabawka modułowa, która może być w dowolny sposób kompletowana, przez co dziecko samodzielnie wybiera jej kształt i formę. Radosne melodie grane przez zabawki sprawią, że uśmiech przez długi czas zagości na ustach malucha. Jeśli rodzice preferują zabawkę w formie rolera, produkt od firmy Dumel będzie idealny. Nie tylko uczyni malucha radosnym, ale również poprzez mnogość kolorów i grzechotek, będzie efektywnie stymulował jego rozwój wzrokowy i czuciowy. Należy mieć na uwadze, że podczas wyboru danej zabawki, najważniejsze jest, aby była ona bezpieczna dla maleństwa. Z tej przyczyny nie powinna zawierać ostrych krawędzi czy drobnych elementów, które mogą się odczepić w trakcie zabawy.

Podsumowanie – zabawki zachęcające do raczkowania

Zdecydowanie jednymi z najlepszych są zabawki do raczkowania fisher-price. Jednak warto również dać szansę innym akcesoriom, które sprawią, że dziecko zacznie się swobodnie poruszać. Gdy maluch ma 8-9 miesięcy, w jego mózgu zmiany dotyczące rozwoju zachodzą bardzo szybko. Z tej przyczyny dostosowanie elementu do umiejętności i możliwości malucha jest kluczowe i może rzutować na przyszłość.
Jeśli chcesz zobaczyć, jak zaprezentowane zabawki sprawdzają się w praktyce, koniecznie obejrzyj filmik autorstwa Tata Testuje. Mężczyzna poddaje testom popularne zabawki oraz dzieli się swoimi przemyśleniami oraz recenzjami. 

Jeśli wciąż wahasz się, który produkt wybrać, koniecznie przeczytaj artykuł ZABAWKI DO RACZKOWANIA: RANKING PRODUKTÓW ZACHĘCAJĄCYCH DO NAUKI RACZKOWANIA, który holistycznie traktuje o całym procesie raczkowania i jest źródłem cennych wskazówek dla młodych rodziców. Dzięki niemu będzie można podjąć bardziej świadomą decyzję dotyczącą przyszłości rozwoju malucha.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki do raczkowania wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online