Dzieciństwo to najpiękniejszy, najbardziej beztroski i w pewien sposób najciekawszy czas w życiu każdego z nas. Trwa króciuteńko, jednak wszystkie wydarzenia tego okresu, każdy odniesiony sukces i drobne porażki, wielkie przeżycia – wielkie, na miarę małego dziecka – kształtują jego osobowość. Rozwój małego człowieka można w tym czasie dodatkowo wspierać, jednak ważne, by robić to świadomie.

Masz problem z wyborem zabawki dla 2 latka? Edukacyjne akcesoria i gadżety dla dziecka nie są Ci obce, jednak trudno Ci wybrać coś, co spełni Twoje wymagania, a jednocześnie uraduje ciekawskiego maluszka? Nie rezygnuj z mądrych zabawek, tylko dlatego, że jest ich zbyt wiele i trudno Ci zdecydować, którą z nich wybrać.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

DREWNIANA WBIJANKA

9.9

Średnia

GUZIKOWY TRENING ASKATO

9.8

Tania


 

 

SMILY PLAY Mata

9.7

Droga


 

 

UKŁADANKA GUZIKOWA MOZAIKA

9.6

Średnia


 

 

Puzzle drewniane Djeco

9.5

Średnia


 

Zapoznaj się z prezentowanymi w rankingu najciekawszymi propozycjami zabawek edukacyjnych w sam raz dla dwulatka, uczącymi nowych umiejętności i stymulującymi rozwój emocjonalny, intelektualny i ruchowy. Dowiedz się, co jest teraz na TOPie i dlaczego warto poświęcić nieco więcej czasu na dokładniejsze zapoznanie się z dostępnymi na rynku akcesoriami edukacyjnymi dla maluszka. Wybierając dwulatkowi zabawki dostosowane do jego możliwości i potrzeb zapewniasz mu staranną opiekę, wykazujesz głęboką troskę i dbasz, by rozwijał się najlepiej, jak to możliwe.

Wzbogać codzienność maluszka, zapewniając mu doskonałą zabawę ze Small foot design

DREWNIANA WBIJANKA

fajne zabawki dla 2 latka

Spójrz na wczesne dzieciństwo Twojego dziecka tak, jakby był to najważniejszy czas poznawania świata, rozpoznawania potrzeb i oczekiwań, zaspokajania ciekawości i kształtowania relacji z otoczeniem – Twój wpływ na wszystkie te ważne zmiany jest nie do przecenienia. Gry dla 2 latka, edukacyjne i rozwijające posiadane już umiejętności to ciekawa propozycja, oprócz dobrej zabawy gwarantująca stymulację koncentracji, pamięci, dbająca o zwiększenie uważności maluszka i pobudzająca go do myślenia przyczynowo-skutkowego. Zaglądając tutaj, poznasz ideę kształtowania dziecięcego świata mądrych zabawek i dowiesz się, jak Twój wybór wpłynie na osobowość maluszka.

Zabawka manualna Small foot Design Drewniana Wbijanka, polegająca na wbijaniu kolejno pojawiających się w polu widzenia dziecka wielobarwnych kołków – ptaszków. To dobrej jakości produkt z malowanego drewna, solidnie i dokładnie wykonany, zapewniający dwulatkowi wiele frajdy z aktywnej, a jednocześnie bezpiecznej zabawy. Zerknij na film prezentacyjny i zobacz, jak wiele przyjemności zapewni ona Twojego dziecku.

R

Zalety

– zabawka wykonana z drewna malowanego certyfikowanymi farbami
– elementy ułatwiające chwytanie wspierają rozwój sprawności manualnej
– wiele dobrze widocznych kolorów, które w przyjazny sposób pobudzają spostrzegawczość
– zaokrąglone rogi blatu stolika zwiększają bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy
Q

Wady

– zabawka jest dość mała, co może utrudniać trafianie w wyskakujące kołki
– brak antypoślizgowego obicia trzonka młota – może wyślizgnąć się z małej rączki
– twarde zakończenie wbijaka zamiast gumowego – uderzenie może prowadzić do urazu
– zabawa nią wymaga stałej kontroli rodzica – ryzyko urazu od uderzenia drewnianym młotkiem

Drewniana wbijanka to zabawa manualna, która kształtuje spostrzegawczość i celność, wzmacnia koordynację wzrokowo-ruchową, uczy wytrwałości w dążeniu do celu, a także zapewnia doskonałą zabawę nie tylko we wbijanie drewnianych ptaszków, ale również rozpoznawanie kolorów. Ta na pozór tylko prosta zabawka uczy wykonywania ważnych czynności chwytania i puszczania przedmiotów, celowania i uderzania w jeden punkt w określonym czasie, przede wszystkim jednak skutecznie zachęca ciekawskiego malucha do działania.

Wybierając tę zabawkę, miej jednak na uwadze brak antypoślizgowego obicia trzonka, co może przyczynić się do wyślizgnięcia młotka z małej, niepewnej jeszcze rączki. Twarde zakończenie wbijaka również nie jest w 100% bezpieczne dla dziecka, które bawiąc się samo mogłoby dotkliwie się uderzyć.

Zabawa drewnianą wbijanką wymaga stałego nadzoru rodzica, dlatego jeżeli szukasz czegoś, co pozwoliłoby dwulatkowi na nieco większą swobodę działania, zastanów się nad innymi propozycjami, które prezentujemy w rankingu 2024.

Funkcjonowanie w świecie przedmiotów wymaga do dziecka dużej sprawności manualnej – zadbaj o nią, wybierając Guzikowy Trening Małej Rączki Askato

zabawki dla 2 latka

Najlepsze zabawki dla dzieci, edukacyjne i kreatywne, to te, które zachęcają maluchy do działania. W wieku dwóch lat samo przyglądanie się przedmiotom i ich działaniu to dla małego odkrywcy, ciekawego świata, o wiele za mało.

Wybierając akcesoria kreatywne, wymagające większego zaangażowania, zaspokajasz jedną z ważniejszych potrzeb dziecka w tym szczególnym wieku – samodzielnego decydowania o formie zabawy. Z jednej strony malec zyskuje możliwość poznawania przedmiotów, w tym zabawek, w swoim własnym tempie, z drugiej zaś zapewnione zostają mu warunki do swobodnego eksperymentowania.

Guzikowy Trening Małej Rączki to zabawka łącząca w sobie cechy wspomagające rozwój manualny i poznawczy – intensywnie pobudza myślenie przestrzenne, wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i wzmacnia koordynację wzrokowo-ruchową. A wszystko podczas świetnej zabawy w kreowanie, za pomocą kształtów i kolorów, niezwykłych obrazów codzienności.

R

Zalety

– posiada certyfikaty zgodności z europejskimi normami zabawek dla dzieci
– aż 45 kolorowych guzików i 12 różnych wymiennych plansz
– wygodne pudełko pozwalające na bezpieczne przechowywanie zabawki
– estetyczna prezentacja zabawki sprawia, że nadaje się na prezent
– intensywna, przyjemna dla dziecka kolorystyka
Q

Wady

– drobne elementy, które dziecko może włożyć do buzi
– guziki wykonane z plastiku, mogącego ulegać uszkodzeniom i pęknięciom
– ze względu na specyfikę wykonania i formę zabawy, wymagana kontrola rodzica przez cały czas jej trwania

Zabawa w dopełnianie obrazków, odpowiednimi pod względem kształtu i koloru guziczkami, pozwala na rozwój wielu ważnych umiejętności. Możliwość samodzielnego dopasowywania elementów pobudza koncentrację oraz wyobraźnię dziecka, które coraz szczerzej i wyraźniej postrzega otaczający je świat. Komplet Guzikowy Trening Małej Rączki posiada aż 12 różnych, wielobarwnych plansz, dzięki czemu zabawa w uzupełnianie obrazków nie znudzi się przez długi czas. Estetyczne i wygodne opakowanie sprawia, że gra doskonale nadaje się na prezent urodzinowy, na Dzień Dziecka czy jakąkolwiek inną, ważną okazję. Kreatywne prezenty cieszą się naprawdę dużym uznaniem.

Niestety, pinezki służące uzupełnianiu obrazków są na tyle małe, że dziecko bez trudu może włożyć je do buzi. Co więcej, wykonane z dość cienkiego plastiku niosą z sobą ryzyko pęknięcia, a drobne, uszkodzone elementy mogą stanowić zagrożenie dla ciekawskiego dwulatka. Zabawka wymaga stałej kontroli rodzica, co ogranicza odrobinę potrzebę niezależności i chęć eksperymentowania, kształtujące się u dziecka w tym wieku. Wybierają Guzikowy Trening Małej Rączki weź to pod uwagę.

Fajne zabawki dla 2 latka muszą zachęcać do interakcji, jednocześnie sprawiając wielką radość – poznaj matę do tańczenia SMILY PLAY i zobacz, czym Cię zaskoczy

tanie zabawki dla dzieci edukacyjne

Intensywny rozwój umiejętności poruszania się, myślenia przestrzennego, rozwiązywania prostych problemów i funkcjonowania zgodnie z podstawowymi regułami życia społecznego to element wartościowego dzieciństwa. Rolą rodzica jest, w trosce i zrozumieniu, stwarzać ciekawemu świata, coraz bardziej energicznemu maluszkowi warunki do poznawania swoich potrzeb, oceny własnych upodobań i swobodnych zabaw, w których malec samodzielnie kieruje swoimi zachowaniami, cieszą się z efektów.

Zabawki interaktywne, takie jak mata do tańczenia Smily Play, zachęcające do ruchu, będącego wciąż czymś nowym i fascynującym, dają dwulatkowi ważne poczucie autonomii a także pozwalają na odczuwanie radości z obserwacji własnych umiejętności i osiągnięć. Możliwość nagrywania melodii podczas pląsów i podskoków to atrakcja, która zachwyci każdego małego tancerza. Mata zapewnia pełną gamę dźwięków, wygrywaną w zależności od preferencji, przez fortepian, gitarę, altówkę, trąbkę, dzwonki lub harfę, do których można jeszcze dodać przezabawne odgłosy zwierzątek.

R

Zalety

– dźwięki aż 6 różnych instrumentów i odgłosy 4 różnych zwierząt
– możliwość nagrywania tworzonych melodii
– posiada regulację głośności
– migające światełka, zachęcające dwulatka do interakcji
– duży rozmiar maty zapewnia dobrą zabawę dla 1 lub kilku osób
– możliwość zabawy tanecznej, jak również podczas raczkowania
Q

Wady

– duży rozmiar maty może utrudniać przechowywanie
– mata nie zawiera w zestawie baterii
– dwulatek może mieć problem z samodzielnym włączeniem i wyłączeniem funkcji nagrywania

Duży rozmiar maty Smily Play pozwala na zabawię jednemu, jak również kilku małym tancerzom. Jej działanie nie wymaga umiejętności chodzenia, równie dobrze maluszek może uczestniczyć w zabawie raczkując po klawiszach.

Mata posiada regulację dźwięku oraz funkcję nagrywania, jednak wykorzystanie lub uruchomienie ich wymaga pomocy osoby starszej – dwulatek może sobie sam nie poradzić. Zabawka nie posiada w zestawie baterii, z kolei jej duży rozmiar z jednej strony stanowi atut, z drugiej zaś może stanowić utrudnienie w przechowywaniu – mając zamiar kupić ją w prezencie, lepiej uzgodnij temat z rodzicami maluszka.

Poznawanie kształtów i kolorów tworzących obrazy otaczającego świata z układanką guzikową Smily Play

zabawki dla 2 latka

Dzieci, niezależnie od wieku, najchętniej a zarazem najbardziej efektywnie uczą się poprzez zabawę. Nauka kolorów i kształtów jest niezwykle ważna, ponieważ stanowią one podstawowe elementy otoczenia, które tak bardzo intryguje ciekawskie maluchy. Dwa lata to idealny moment na ich poznawanie, ponieważ dziecko w tym wieku zaczyna szukać sposobów na bardziej precyzyjne opisywanie rzeczywistości, własnych potrzeb i pierwszych oczekiwań – te zaś znacznie ułatwia zabawa kreatywna z kolorami i kształtami.

Wielobarwne zabawki, poprawiające koordynację wzrokowo-ruchową, takie jak układanka guzikowa Smily Play pozwalają dziecku na badanie wzorkiem prostych kształtów oraz dostrzeganie różnic pomiędzy barwami, klasyfikowanie ich i wykorzystywanie, w aktywnym tworzeniu obrazów. Układanie guziczków w odpowiednich miejscach na obrazkach rozwija zdolności manualne, a możliwość eksperymentowania z kolorami pobudza wyobraźnię małego odkrywcy. Zobacz, jak wyglądają mozaiki guziczkowe i dlaczego cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród rodziców aktywnych dwulatków.

Układanka Guzikowa Smily Play to zabawka edukacyjna, która pozwala dziecku poznawać świat, tworzące go kształty i barwy, dążąc do ich prawidłowego rozpoznawania i nazywania. To dobry przykład zabawki wspomagającej rozwój mowy, a także takich umiejętności jak pisanie i czytanie. Wszystko bowiem zaczyna się od kształtów. Układanka Mozaika Smily Play wprowadza dwulatka w świat wielobarwnych form w sposób dostosowany do jego możliwości motorycznych. Zabawa z 12 różnymi planszami i 45 guziczkami stymuluje wzrok, uczy spostrzegawczości, zdolności klasyfikacji ze względu na cechy szczególne i dopasowywania, jednocześnie pobudzając wyobraźnię.

R

Zalety

– funkcjonalny pojemnik na wszystkie elementy zabawki, fabrycznie zafoliowany
– wykonana z wytrzymałych, nietoksycznych materiałów
– posiada certyfikaty: EN71-1, EN71-2
– aż 12 różnych obrazków i 45 elementów do umiejscowienia
– intensywne, przyjazne dla dziecka barwy
– rysunki stworzone z podstawowych kształtów, łatwych do rozpoznania w tym wieku
– intensywnie pobudza zdolności manualne i zmysły maluszka
Q

Wady

– guziczki wykonane z plastiku – większe ryzyko pęknięcia i zniszczenia elementów
– kartonowe plansze mogą ulec zniszczeniu, po próbie sensorycznego poznawania przedmiotu (tendencja do wkładania wszystkiego do buzi)
– niewielki rozmiar guziczków może stanowić zagrożenie dla nieuważnego, ciekawego świata maluszka (ryzyko połknięcia)
– zabawa guziczkami wymaga stałego nadzoru rodzica

Niestety, tak małe elementy stwarzają zagrożenie połknięcia przez ciekawskiego dwulatka, co sprawia, że każda próba zabawy mozaiką Smily Play wymaga aktywnego uczestnictwa, a przynajmniej nadzoru rodzica. Jeżeli zależy Ci, by malec mógł bawić się bezpiecznie w poczuciu swobody, rozważ inne propozycje TOP zabawek edukacyjnych, prezentowanych w niniejszym rankingu 2024.

Zagadki logiczne w rozwoju dziecka – ćwicz myślenie już do najmłodszych lat z puzzlami drewnianymi, magnetycznymi Djeco

Zastanawiasz się, jak w ciekawy i prosty dla maluszka sposób ćwiczyć z nim logiczne myślenie? Logika to umiejętność, która pozwala łatwiej i szybciej zrozumieć świat i zależności nim kierujące. Rozwiązując zagadki i kombinując, jak osiągnąć zamierzony skutek swojego działania dwulatek trenuje pamięć, koncentrację oraz uczy się wytrwałości w dążeniu do celu. A wszystko to, dzięki umiejętnie dobranym przez rodzica zabawkom. O znaczeniu zabawek edukacyjnych w rozwoju dziecka tutaj przeczytasz więcej.

Puzzle drewniane z magnesami, dostosowane do umiejętności maluszka, pomagają mu w lepszym zrozumieniu otaczającego go świata, jak również mobilizują do rozwiązywania prostych problemów logicznych. Kilkuelementowe układanki Djeco stymulują rozwój wyobraźni i spostrzegawczości maluszka, a także precyzyjnego dopasowywania do siebie elementów. Zabawne zwierzaki, machające radośnie do dziecka pozwalają na rozpoczęcie interesującej rozmowy z dwulatkiem o wyjątkowym, tajemniczym i barwnym świecie fauny i flory. Przyjemne kolory i rysunki postaci zwiększają komfort zabawy oraz zachęcają do interakcji.

R

Zalety

– certyfikat zgodności z europejskimi normami dla zabawek dziecięcych
– przyjazna kolorystyka i trwałe wykonanie
– zaokrąglone kształty
– duże, łatwe do uchwycenia elementy, w sam raz dla małych rączek
– wiele walorów edukacyjnych naraz
– aż 12 różnych postaci do samodzielnego ułożenia
Q

Wady

– każda postać składa się tylko z 2 elementów do połączenia – to zadanie dość łatwe do opanowania dla szybko rozwijającego się dwulatka
– nadruk na puzzlach może wycierać się, w wyniku intensywnej eksploatacji
– ryzyko odklejenia się warstwy magnetycznej w wyniku sensorycznego poznawania zabawki przez dziecko ząbkujące

Dzięki warstwie magnetycznej zabawa puzzlami Djeco każdego dnia może być zupełnie inna – dwulatek może układać zwierzaki w różnych miejscach, m. in. na lodówce lub specjalnej tablicy. Ta niestety nie jest dołączona do zestawu, co sprawia, że kompletowanie prezentu może wiązać się z koniecznością znalezienia dodatkowego elementu.

Wybierając zabawkę edukacyjną, weź pod uwagę, że dwulatek to dziecko, które intensywnie poznaje świat za pomocą zmysłów, również wkładając wiele elementów do buzi i żując. W przypadku puzzli Djeco zwiększa to ryzyko oklejenia się warstwy magnetycznej oraz szybszego wycierania się nadruku postaci. Jeżeli Twój maluszek dosłownie „zjada” zabawki, zastanów się nad alternatywnym rozwiązaniem, porównując do siebie wyselekcjonowane propozycje TOP zabawek.

 

Drewniana Wbijanka

Guzikowy Trening Małej Rączki Askato

Mata do tańczenia SMILY PLAY

Smily Play Układanka Guzikowa Mozaika 

Puzzle drewniane magnetyczne Djeco

Rodzaj materiału

drewno

plastik i karton

tworzywa sztuczne

plastik i karton

drewno i warstwa magnetyczna

Kolorystyka

łagodna, zróżnicowana

intensywna, zróżnicowana

intensywna, zróżnicowana

intensywna, zróżnicowana

intensywna, zróżnicowana

Trwałość elementów

duża

średnia

średnia

średnia

duża

Poziom trudności

łatwy

trudniejszy

łatwy

trudniejszy

łatwy

Różnorodność zadań

niska, zabawa schematyczna

znaczna

znaczna

znaczna

niska, zabawa schematyczna

Wsparcie rodzica

zalecane

niezbędne

zalecane

niezbędne

nie jest konieczne

Odpowiednia dla 2 latka

tak

tak

tak

tak

tak

Najlepsze, mądre zabawki dla 2 latka kryją w sobie wielką moc – cieszą, uczą, rozwijają

W żadnym okresie życia człowieka nie zachodzi tak wiele rozległych i ważnych zmian, jak we wczesnym dzieciństwie. Korzystając z odpowiednich rozwiązań, uczących poprzez interesującą, aktywizującą zabawę, wspomagasz rozwój motoryczny i poznawczy małego odkrywcy. Najlepsze zabawki edukacyjne mają na celu stymulować procesy nabywania nowych umiejętności i rozwijania tych już posiadanych, ale nie tylko. Ich celem musi być przede wszystkim sprawianie dziecku radości, by chętniej angażowało się w interakcję.

Zabawa z dźwiękami, wciąż nie dość doceniana przez rodziców, jest niezwykle ważna w kształtowaniu pamięci aktywnej, twórczej wyobraźni, zdolności poznawczych i nauce uważności małego dziecka. Dźwięki instrumentów oraz te, docierające ze środowiska naturalnego przedostają się w szczególny sposób do układów wewnętrznych organizmu, głębiej niż mogłoby się wydawać, oddziałując na ciało i umysł słuchającego. Muzyka powinna stanowić codzienność w życiu dwulatka, doskonale uzupełniając jego mały wielki świat doznań emocjonalnych. Możliwość poruszania się w jej rytmie, a jednocześnie nadawania go samemu w formie zabawy z dźwiękami zaspokaja narastającą z każdym dniem potrzebę ekspresji żywiołowego, ciekawego świata dwulatka. O roli muzyki w życiu dwulatka dowiesz się więcej tutaj.

Dobrym pomysłem dla maluszka w tym wieku będzie zatem zabawka interaktywna z muzyką w roli głównej, zachęcająca do ruchu i eksperymentowania z odgłosami instrumentów oraz przyrody, kształtująca w sposób zrównoważony rozwój emocjonalny 2 latka.

Poznawanie świata warto zacząć od najprostszych jego elementów, które wprawią 2 latka w zaciekawienie i zachwyt

Szukasz idealnej zabawki dla dwulatka? Boisz się, że każdy wybór może okazać się nietrafiony? Niepotrzebnie. Istnieją propozycje, które zaspokajają zarówno oczekiwania dzieci, jak również najbardziej wymagających rodziców. To przede wszystkim te, które intensywnie stymulują rozwój maluszka na wielu płaszczyznach, pobudzając wyobraźnię i zachęcając do kreatywnego, samodzielnego działania.

Możliwość chwytania elementów, dopasowywania ich, selekcjonowania, grupowania, układania i zabawy kształtami oraz kolorami to olbrzymi atut interaktywnych zabawek edukacyjnych. Interaktywna nie oznacza takiej, która musi koniecznie grać czy świecić, tym bardziej zaś takiej, która bawi się za dziecko. Określenie to odnosi się do stopnia zaangażowania maluszka w aktywne eksperymentowanie, tworzenie obrazów z wyobraźni, nawet łamiąc przyjęte odgórnie zasady. Wiele ważnych umiejętności kształtuje się dzięki pomysłowości maluszka. Im więcej możliwości daje mu zabawka, tym większy wpływ edukacyjny będzie miała na małego odkrywcę. Warto mieć to na uwadze, sięgając na półkę z kreatywnymi gadżetami po idealny prezent dla 2 latka.

Niektóre z dostępnych na rynku 2024 zabawek są niezwykle wielofunkcyjne, zapewniając dziecku niekończącą się frajdę z ich użytkowania. Łączą w sobie konieczność rozwiązywania zagadek, wybierania właściwych elementów i szukania odpowiednich rozwiązań, kształtują obraz rzeczywistości, jednocześnie pozostawiając duże pole wyobraźni, która w tym wieku nie ma jeszcze ograniczeń. Stanowią one jedno z lepszych rozwiązań, wśród których łatwo znajdziesz idealną zabawkę, która zaciekawi dwulatka na dłużej.

Samodzielna zabawa daje dziecku największą satysfakcję

Nietrudno domyślić się, że największą frajdę daje dziecku samodzielna zabawa. Obecność rodzica to ważny aspekt w rozwoju emocjonalnym maluszka, ale nieustanna bliskość i wspólne działania podejmowane w zabawach sprawiają, że dwulatek traci niezbędne mu poczucie autonomii.

Pragnąc zafascynować dziecko zabawką na dłużej, staraj się wybierać takie propozycje, które zapewnią mu swobodę działania, pozwolą na eksperymentowanie, ale jednocześnie będą na tyle bezpieczne, byś mógł zostawić z nimi dziecko choć na chwilę sam na sam. Nie oznacza to, że masz od razu całkowicie tracić malca w oczu, to raczej nie wchodzi w grę, ponieważ dwuletni, żywiołowy, zwykle dynamicznie poruszający się już mały łobuziak wymaga większej kontroli niż jeszcze kilka miesięcy wcześniej. Po prostu daj mu szansę bawić się, decydować i próbować nowych rozwiązań w spokoju.

Wszelkie układanki dostosowane jakością i estetyką wykonania do potrzeb i możliwości manualnych dwulatka powinny sprawdzić się doskonale, zarówno jako domowe, proste, a jednocześnie wartościowe źródło edukacji, jak i wyszukany prezent.

Zdolności manualne, celność i koncentracja, czyli rozwój motoryczny i poznawczy 2 latka w pigułce

Dwuletnie dziecko najskuteczniej uczy się poprzez zabawę, a myślenie logiczne i przestrzenne rozwija poprzez działanie. Każda nieco bardziej złożona zabawa, wykorzystująca gadżety edukacyjne dostosowane do wieku, pozwalające na wnikliwą obserwację pewnych zależności, wykorzystywanie pierwszych spostrzeżeń w realizacji zamiarów to odpowiedź na niezwykle silne potrzeby dziecka. To mały odkrywca, który najbardziej cieszy się, gdy może naprawdę doświadczać zabawy metodą prób i błędów. Dla Ciebie, jako rodzica, opiekuna, nauczyciela życia, a przede wszystkim osoby dorosłej otaczający świat jest względnie przewidywalny, znany i wielu kwestiach dość oczywisty. Dla dwulatka to niemalże fantastyczna kraina niekończących się przygód i tajemnic do odkrycia. Nie odbieraj mu możliwości zabawy praktycznej, ale troskliwie podążaj za nim, pilnując bezpieczeństwa i chroniąc przed rozczarowaniami.

Zabawki edukacyjne pozwalające na obserwację efektów swoich działań, o prostym, a jednocześnie interesującym dla dziecka schemacie to dobry sposób na rozpoczęcie samodzielnej przygody poznawania, jak działa świat, jakimi zasadami się kieruje i na czym polega złożoność szeroko pojmowanych akcji i reakcji.

Dzieciństwo jest od tego, aby bawić się na całego

Na rynku inteligentnych zabawek rządzi zróżnicowanie. Gdybyś miał każdą obejrzeć, dotknąć, wypróbować mogłoby nie wystarczyć Ci czasu, ile byś go na to nie poświęcił. Dlatego możliwość porównania wyselekcjonowanych propozycji naprawdę może ułatwić Ci podjęcie decyzji, która z zabawek edukacyjnych i kreatywnych jest najlepsza dla ciekawego świata dwulatka.

To wyjątkowy wiek, gdy wszystko nadal jest dość tajemnicze i nieznane, by chcieć to odkrywać i poznawać, a rozwój emocjonalny nie ogranicza maluszka poczuciem niepewności czy strachem przed podejmowaniem nowych wyzwań. To czas, gdy obecność rodzica podczas zabawy nie zawsze jest niezbędna, a możliwość samodzielnego testowania przedmiotów zapewnia niemałą frajdę. W tym momencie rozwoju maluszka ważne jest umiejętne pobudzanie wyobraźni, stymulowanie logicznego myślenia, zachęcanie do rozwiązywania problemów i zagadek, ale przede wszystkim stworzenie warunków do poznawania tajemnic świata i siebie samego poprzez ruch – nowy, fascynujący, porywający, jedyny w swoim rodzaju.

Nie zapominaj, że dwulatek dopiero co zaczął chodzić i wszelkie zabawy związane z nim budzą najwięcej niezwykłych emocji. Jeżeli chcesz sprawić dziecku prawdziwą radość, a jednocześnie wesprzeć go w największym wyzwaniu, jakim jest samopoznanie, sugerujemy wybór zabawki nastawionej na niczym nieograniczoną aktywność, pozwalającej na ekspresję fizyczną i emocjonalną jednocześnie. Naszym zwycięzcą wśród zaprezentowanych TOP zabawek edukacyjnych dla 2 latka zostaje mata taneczna Smily Play, której zadaniem jest obudzić w dziecku zadowolenie z samego siebie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki edukacyjne dla 2 latka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online