Na pewno znasz sytuację, w której kupujesz swojemu dziecku zabawkę, a ta po kilku dniach ląduje w kącie i maluch nie ma ochoty do niej wracać. Frustrujące, prawda? Na szczęście dobre rozeznanie w potrzebach Twojego dziecka oraz w zabawkach zaspokajających te potrzeby, pomoże rozwiązać problem. Z całą pewnością jedną z najważniejszych potrzeb dwulatków jest ruch. Dlatego decydując się na prezent dla dziecka, szczególnie zwróć uwagę na zabawki ruchowe dla 2 latka.

Poniżej znajdziesz ranking najciekawszych zabawek i gier dla dzieci po drugich urodzinach, bazujących właśnie na potrzebie ruchu. Wybór właściwej zabawki dla wymagającego małego człowieka nie jest wcale prosty. Dlatego w tym miejscu zostały zebrane najfajniejsze propozycje, aby jak najbardziej ułatwić Ci wybór.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

CHICCO MATA KLASY

9.9

Średnia


 

 

Magnetyczne rybki JANOD

9.8

Tania


 

 

Kręgle B.TOYS

9.7

Droga


 

CHICCO BRAMKA INTERAKTYWNA

9.6

Droga


 

 

SMILY PLAY MATA

9.5

Średnia


 

 

A może klasy? Elektryczna mata do gry w kręgle CHICCO

najlepsze zabawki dla 2 latka

Elektryczna mata do gry w kręgle CHICCO to klasyczna zabawa, która została wzbogacona o nowe elementy dźwiękowe i kolorystyczne. Świetny produkt dla ruchliwego i ciekawego świata dwulatka. Posiada dwa tryby gry. Pierwszy tradycyjny, w którym na jednej nodze skaczemy po rzucony na matę krążek. Drugi, w którym wykorzystujemy dołączoną do zestawu kostkę. Wskazuje ona pole, na które należy wskoczyć.

Stanięcie na danym polu aktywuje sygnał dźwiękowy. Nadaje się do domu oraz do placówek — żłobków i przedszkoli. Łatwo utrzymać ją w czystości. Jest zasilana na baterie.

Mata do gry w klasy wspomaga naukę liczenia do dziesięciu, wpiera rozwój motoryki dużej, ćwiczy równowagę i precyzję. Zachęca dziecko do aktywności fizycznej i pozwala rozładować nadmiar energii, nawet w deszczowe dni. Grać możne jedno lub więcej dzieci, a nawet dorośli. To zabawka dla całej rodziny. Niestety, mata nie posiada elementów antypoślizgowych, nie jest więc bezpieczna na podłogach typu panele.

R

Zalety

• Można zabrać ją ze sobą wszędzie.
• Posiada walory edukacyjne.
• Wspiera rozwój psychomotoryczny dziecka.
• Estetycznie wykonana
Q

Wady

• Brak elementów antypoślizgowych od spodu maty.

A może na ryby? Magnetyczna gra zręcznościowa Rybki JANOD

jakie zabawki dla 2 latka

Grę w łowienie rybek znają wszyscy. Magnetyczna gra zręcznościowa Rybki JANOD to zestaw 12 różnych zwierząt morskich, do których przytwierdzone są magnesy oraz dwóch wędek magnetycznych. To zabawa, która uczy precyzji i cierpliwości oraz kolorów i nazw zwierzątek. Wspiera rozwój motoryki małej.

Gra francuskiego producenta dedykowana jest dla dwóch graczy, jednak dziecko z powodzeniem może bawić się samodzielnie. Wszystkie elementy gry zostały zapakowane w metalowe pudełko w kształcie koła ratunkowego, więc całość wpisuje się w morski klimat. Zabawka nadaje się do żłobków i przedszkoli.

R

Zalety

• duże elementy bezpieczne dla dziecka
• dbałość i estetyka wykonania
• żywe kolory i różnorodne zwierzęta zachęcające do zabawy
• wspieranie rozwoju motoryki małej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej
• efektowne metalowe opakowanie w kształcie koła ratunkowego
Q

Wady

• wykonana z tworzywa sztucznego

Zagrajmy w kręgle!

zabawki ruchowe dla 2 latka

Kręgle to jedne z wielu zabawek sprawnościowych dla dzieci. Zestaw Let's glow bowling B. Toys wyróżnia się tym, że każdy kręgiel wypełniony jest w środku kolorowymi kuleczkami, dzięki czemu, kiedy kręgle się przewracają, dodatkowo wydają dźwięk przesypujących się kulek. Kula, którą rzucamy, jest świecąca, co stanowi dodatkową atrakcję podczas zabawy. Gra w kręgle jest bardzo rozwijająca dla małych dzieci. Rozwija motorykę dużą, ćwiczy precyzję, celność, koordynację ruchową i koordynację oko-ręka, równowagę oraz koncentrację.

Zabawka nadaje się do zabawy samodzielnej, w grupie rówieśniczej  lub z rodziną. Można bawić się w domu lub na dworze. Sprawdzi się też w żłobku i przedszkolu.

W zestawie znajduje się 6 kręgli, świecąca kula oraz stojak. Wszystkie elementy wykonane są z bezpiecznego tworzywa, które nie zawiera BPA i ftalanów.

R

Zalety

• kręgle wypełnione kolorowymi kuleczkami
• świecąca kula
• bezpieczne tworzywo bez BPA i ftalanów
• gra wspierająca rozwój psychomotoryczny i społeczny maluchów
Q

Wady

• wykonane z tworzywa sztucznego

Piłka nożna dla maluchów

super zabawki dla 2 latka

Interaktywna grająca bramka to fajna zabawka dla 2 latka, włoskiego producenta CHICCO. Ucieszy każdego małego fana lub fankę piłki nożnej. Bramka jest mobilna, to znaczy, że może poruszać się w lewo i w prawo utrudniając strzelenie gola. Trafienie nagradzane jest efektem dźwiękowym, co potęguje radość i poczucie sukcesu u dziecka.

Piłka dołączona do zestawu, jest miękka, a więc bezpieczna dla malucha. Można też grać nią w domu bez obawy o większe szkody. Zabawka posiada 2 tryby gry. Pierwszy to rzuty karne, drugi nazwany został „złotym golem”. W drugim trybie zadaniem dziecka jest trafienie piłką do bramki, przed zakończeniem odliczania, a tych z kolei jest aż 5 poziomów. Zabawka jest zasilana na baterie.

Interaktywna bramka sprawdzi się podczas samodzielnej zabawy oraz w grze zespołowej z rówieśnikami lub rodziną. Nadaje się zarówno do domu, jak i do ogrodu oraz do żłobków i przedszkoli. Zabawa z interaktywną bramką zachęca maluchy do aktywności fizycznej, wspiera rozwój motoryki dużej, koordynację ruchową oraz wzrokowo-ruchową, celność, a także rozwija wyobraźnię. Stymuluje wszystkie zmysły.

R

Zalety

• dwa tryby gry
• 5 poziomów odliczania
• miękka i bezpieczna piłka
• bramka przesuwa się w lewo i w prawo, przez co strzelenie gola staje się wyzwaniem.
Q

Wady

• Może być podatna na zniszczenia i uszkodzenia.

Mata do tańczenia

Mata nagrywająca do tańczenia SMILY PLAY to zabawka multisensoryczna. Nie jest to jednak tylko mata do tańczenia. To także zabawka muzyczna, która rozwinie potencjał małego artysty. Mata Smily Play posiada tryby 6 różnych instrumentów, odgłosy zwierząt, różne rytmy oraz funkcję nagrywania. Zabawka zapamiętuje określoną ilość dźwięków, a pamięć czyści się po każdym wyłączeniu maty.

Dzięki temu, że każdy klawisz ma inny kolor, maluch uczy się ich nazywania, a także poznaje nazwy i brzmienia dźwięków. Dziecko może grać rękami lub stopami, biegając, skacząc lub uderzając w matę.

Nagrywająca mata do tańczenia stymuluje słuch, ćwiczy motorykę dużą, koordynację ruchową, wzrokowo-ruchową i słuchowo-ruchową. Stymuluje też dotyk w obrębie dłoni i stóp. Nadaje się do samodzielnej zabawy oraz grania w większej grupie. Odpowiednia do żłobków i przedszkoli.

R

Zalety

• kolorowa klawiatura wspiera naukę kolorów i dźwięków.
• Możliwość nagrywania własnych melodii
• tryb 6 różnych instrumentów
• odgłosy zwierząt
• duży format
Q

Wady

• Pamięć resetuje się po wyłączeniu zabawki.
• Możliwość nagrania ograniczonej liczby dźwięków.

Super zabawki dla 2 latka

Jak wybrać tę najwłaściwszą zabawkę dla dziecka? Zwróć uwagę na temperament i aktualne wyzwania rozwojowe malucha. Mata do gry w klasy będzie idealna dla dziecka ruchliwego, lubiącego aktywność fizyczną, mającego bardzo duże pokłady energii. Sprawdzi się też dla sympatyków zwierzątek i kolorów.

Mata do tańczenia ucieszy fanów muzyki, lubiących ruch i eksperymenty. To zabawka, która sprawdzi się przy umuzykalnianiu najmłodszych. Możemy wykorzystać ją do nauki dźwięków, rytmów, melodii. Grając dziecku kilkudzwiekowe melodie, możemy prosić malucha o powtórzenie, a zapisując dźwięki za pomocą kolorów uczyć czytania nut.

Dla dzieci lubiących morskie zwierzątka i preferujących spokojniejsze aktywności dobrze sprawdzi się gra magnetyczna Rybki. Ta zabawka może irytować maluchy, które mają problem z siedzeniem w miejscu, choć może też stanowić dobry trening cierpliwości. Jednak bardziej ucieszy dziecko o spokojniejszym temperamencie. Rybki mogą być też wykorzystane jako zabawka terapeutyczna ćwicząca precyzję ruchów, koordynację oko-ręka i motorykę małą.

Jeżeli szukasz zabawki dla ruchliwego dwulatka, dla rodzeństwa lub do placówki, kręgle to strzał w 10! Szczególnie kręgle Let's glow B. Toys. Są atrakcyjne nie tylko wzrokowo, ale też słuchowo, co zapewniają kolorowe kulki we wnętrzu kręgli. Świecąca kula zachęca do tego, by nią rzucać, tym samym ćwicząc celność, koordynację i rozładowując pokłady energii. Przy zabawie w większej grupie dzieci uczą się zasad współzawodnictwa, czekania na swoją kolej oraz postępowania według zasad.

Mali chłopcy, fani i fanki piłki nożnej będą świetnie się bawić z bramką interaktywną CHICCO. Dzięki wielości funkcji bramka nadaje się do zabawy indywidualnej. Reakcja dźwiękowa na strzelonego gola, daje dziecku wiele radości i uczy cieszenia się z sukcesu. Ta sama zabawka może stanowić dobry trening przyjmowania porażki i ćwiczenia strzałów tak długo, aż w końcu się uda! 

Cecha produktu/sprawność dziecka

Elektroniczna mata do gry w klasy CHICCO

Magnetyczna gra zręcznościowa rybki JANOD

Zestaw do gry w Kręgle Let`s glow bowiling B.TOYS

Nagrywająca mata do tańczenia SMILY PLAY

Interaktywność

x

 

x

x

Zasilanie na baterie

x

 

x

x

Łatwość w utrzymaniu czystości

x

x

x

x

Gra zespołowa

 

x

x

 

Zabawa samodzielna

x

x

x

x

Motoryka mała

 

x

 

 

Motoryka duża

x

 

x

x

Ćwiczenie równowagi

x

 

x

 

Koordynacja wzrokowo-ruchowa

x

x

x

x

Koordynacja słuchowo-ruchowa

 

 

 

x

Odpowiednia na dwór

 

 

x

 

Odpowiednia do domu

x

x

x

x

Odpowiednia do przedszkola lub żłobka

x

x

x

x

Różne tryby gry

x

 

 

x

Aktywność fizyczna

x

 

x

x

Zabawki sprawnościowe dla dzieci są korzystne dla wspierania ich rozwoju. Są też bezpieczne. Dobierając zabawkę odpowiednio do wieku, potrzeb i umiejętności dziecka, nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo malucha.

Wiele z takich zabawek jest też łatwe w utrzymaniu czystości, co jest ważne dla wielu rodziców i opiekunów.

Zabawka, która zostanie z dzieckiem na dłużej

Zabawki ruchowe dla dzieci to sposób na odpowiednią dawkę ruchu dla maluchów. Choć każda z opisanych wyżej zabawek ma swoje plusy i minusy, to najlepsze z nich są kręgle Let's glow bowling B. Toys.

Kręgle są odpowiednie już dla dwulatków, jest to jednak gra, która rośnie razem z dzieckiem i zostanie z nim na dłużej. Praktyczny stojak dołączony do zestawu, ułatwia ich przechowywanie oraz przewożenie. Można je więc zabrać ze sobą na wakacje. Ponieważ wykonane są z tworzywa, można bawić się nimi w ogrodzie, a potem łatwo je umyć.

Wspierają też wiele aspektów rozwoju dziecka, między innymi bardzo ważny aspekt psychospołeczny, kiedy do zabawy zaangażujemy większą grupę. Przy większej ilości zawodników, dzieci muszą stosować się do zasad, uczą się wygrywać i przegrywać oraz czekać na swoją kolej. Kręgle też świetnie sprawdzają się przy zabawie wyobraźnią. Rozwijają też kreatywność, dając możliwość wymyślania własnych wersji gry i dostosowywania jej do poziomu graczy.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że gra w kręgle pozytywnie wpływa też na rozwój psychomotoryczny. Dziecko ćwiczy koordynację ruchową oraz wzrokowo-ruchową. Rozwija umiejętność rzucania do celu, precyjzję ruchów, wzmacnia mięśnie rąk, nóg i tułowia. Ma więc ogólny pozytywny wpływ na motorykę dużą.

Zabawki sprawnościowe dla dzieci

Najlepsze zabawki dla dwulatków to te, które łączą w sobie element zabawy z elementem edukacyjnym. Charakteryzują się atrakcyjnym wyglądem, świecącymi i grającymi częściami, które sprawiają, że dzieci chętnie po nie sięgają. Stymulują też do eksperymentów, aktywności fizycznej, pomagają maluchom odkrywać świat oraz własne możliwości i ograniczenia. Każde dziecko musi mieć możliwość eksplorowania własnego ciała i narzędzia, które pozwolą mu na rozładowanie energii. To wszystko zapewniają zabawki sprawnościowe.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki ruchowe dla 2 latka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online