Trzylatek to bardzo aktywne dziecko, któremu ciężko jest usiedzieć w miejscu. Rozpierajace go pokłady energii nslezy praktycznie i z pomysłem rozładować, aby dziecko po zabawie nie było wykończone i senne, a najzwyczajniej zadowolone i lekko zmęczone. Warto pamiętać, że trzyletniego dziecka nie możemy pozbawić opieki nad nim, a każda zabawa powinna przebiegać pod czujnym okiem osób starszych. Jeśli więc zdecydujemy się na zorganizowanie zabaw, które wymagają dużej aktywności fizycznej, musimy się liczyć z tym, że także i my, jako rodzice będziemy zmuszeni owa aktywność wykonywać. Z pozoru nic strasznego, jednak warto przemyśleć ten aspekt i wybierać zabawy, które mocno zaangażują głównie malucha.

Na rynkuw 2024 roku dostępnych jest wiele zabawek, które wspierają rozwój psychoruchowy dziecka. Zaliczają się do nich nie tylko przedmioty do ćwiczeń, ale także gry, zarówno jedno, jak i wieloosobowe. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałas się jak zaktywizować swoje dziecko lub jak odciągnąć je od telewizora, przedstawiamy dziś kilka popularnych zabawek, które będą w tym bardzo pomocne. Do ich użycia nie zawsze potrzebna jest duża ilość miejsca, a radość na twarzy dziecka wywołana zabawa nimi będzie niezapomnianą nagroda dla każdego rodzica.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

PIŁKARZYKI STOŁOWE

9.9

Tanie


 

TREFL ACTIVE MATALAKI

9.8

Droga


 

 

GRA GIMNASTYKA KOLORKOWO

9.6

Średnia

Dart Gra Rzepy

9.5

Tanie


 

 

Zabawki sprawnościowe dla dzieci – nasze propozycje 2024

W dzisiejszym artykule zebraliśmy kilka najciekawszych zabawek czy gier, do których użycia wymagany jest ruch. Sprawdź i przekonaj się, że wiele z nich to naprawdę świetna inspiracją, która spodoba się nie tylko rodzicom.

Stół piłkarski na sprężynach z tablicą wyników

ranking fotelików samochodowych 15-36

Wielu chłopców w wieku przedszkolnym marzy o karierze piłkarskiej. Inwestysja w sport u dziecka jest niezywkle ważna i mocno procentuje w przyszłości. JEdnak nie zawsze maluch ma możliwość uczestniczenia w każdym treningu, a piłka nożna tak weszła mu w krew, że swój wolny czas chciałby poświęcać na rorywkach z nią związanych. Świetnym prezentem dla niego będzie więc stól piłkarski, na którym z rodziną, rodzeństwem czy przyjaciółmi będzie mieć możliwość rozegrania kolejnych partii meczu bez wychodzenia z domu. Piłkarzyki pozwolą przedszkolakowi nie tylko pogłebić świetną pasję, ale także doskonale umilą mu sposób spędzenia wolnego czasu. W zestawie stołu piłkarskiego znajdziemy boisko z 2 bramkami, zmienną planszę punktową, piłkę, 2 maszty na flagi, 24 flagi do przyklejenia, a także 22 zawodników na sprężynkach. Stół piłkarski to świetna zabawka nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Prócz możliwosci sterowania poszczególnymi zawodnikami poprzez ich ruch, istnieje takze możliwość precyzyjnego ustawienia bramkarza, co pozwoli na doskonałe krycie bramki, kiedy piłka jest we włądaniu drużyny przeciwnej. W odróżnieniu od tradycyjnej formy piłkarzyków, zestaw ten pozwala na poruszanie się każdego zawodnika indywidualnie, co znacznie zwiększa precyzję.

R

Zalety

 • możliwosć sterowania każdym z zawodników osobno;
 • świetna zabawa nie tylko dla dzieci;
 • wysoka jakość wykonania;
Q

Wady

 • zajmuje sporo miejsca.

Trefl Active – Gra ruchowa Matalaki zwierzaki

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Trefl Active to seria gier rychowych, które prócz podstawowych zdnolności malucha ćwiczą także jego aktywność fizyczną. Kto powiedział, że podczas gry nie można wykonywać aktywnosci fizycznej. Matalaki zwierzaki to propozycja, która nie tylko dozwala poruszanie się, ale także jej wymaga. Gra ruchowa może być używana przez dziecko w domu, jak i na świeżym powietrzu. Gra składa się ze stelaża wraz z płachtą ze zwierzakami oraz 4 kolorowymi woreczkami. Dodatkowo w zestawie znajduje się tarcza losująca zadani, a także podkładki stbilizujące stelaż oraz czytelna instrukcja w języku polskim. Zabawa polega na zakręceniu tarczą i wylosowaniu konkrentego zadania, które należy wykonać przed rzutem. Uczestnicy wybierają swoje zwierzątko oraz otrzymują adekwatny zestaw do nakarmienia wybranego zwierzaka. Po wykonaniu wylosowanego na tarczy zadania, uczestnik rzuca do obranego wcześniej celu. Podskok, obrót czy kilka pajacyków albo przysiadów to tylko niektóre z zadań jakie czekają na uczestników zabawy. W grę grać może dowolna liczba uczestników, a ten, który zdobędzie najwięcej punktów, czyli najwięcej razy trafi swój cel – wygrywa. MAtalaki Zwierzaki to gra która nie tylko cwiczy wyobraźnię, ale także pozwla na naukę koncentracji oraz wzmacnia motorykę małą.

R

Zalety

 • bez górnej granicy maksymalnej ilości uczestników;
 • doskonała zabawa w domu i na świeżym powietrzu;
 • poprawia kondycję fizyczną, a także sprawnosć i celność;
Q

Wady

 • wymaga przestrzeni.

Zestaw gier ruchowych

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

W zestawie gier od Babi znajdziemy dwie gry ruchowe: Rodzinna gimnastyka oraz Kolorkowo. Zarówno jedna, jak i druga stworzona została z myślą o przedszkolakach, a minimalny wiek gracza to 3 lata. Z racji, że gry są ruchowe, stanowią doskonałą zabawę nie tylko dla dzieci, ale także dla całej rodziny. Rodzinna Ginastyka to gra, która stworzona została głównie z myślą o najmłodszych dzieciach. Prócz nauki podstawowych ćwiczeń i aktywnosci wyzycznych, zachęca do wykonywania aktywności ruchowej w życiu codziennym. Na uczestników czekają kolejne zadania polegające na na wykonaniu zadań z dziedziny ćwiczeń, a więc pajacyki, przysiady, podskoki czy przytulaki. Zwycięzcą, a jednocześnie Mistrzem Gimnastyki zostaje ten gracz, który jaki pierwszy dotrze do mety. Kolorkowo z kolei to gra w której przenosimy się w świat kolorów. Poruszając się po planszy, musimy wykonywać zadania, które swiązane są z odpowiednimi kolorami, na któych się zatrzymamy. Ta część niewiele ma wspólnego z ruchem, natomiast stanowi świetne uzupełnienie gry. Maluch ma możliwość przećwiczenia znajomości słów ze swojego najbliższego otoczenia, wymieniając np. zwierzęta w zielonym kolorze.

R

Zalety

 • dwie gry w zestawie;
 • świetna zabawa dla całej rodziny;
 • możlwość poznana i wykonania ćwiczeń gimnastycznych;
Q

Wady

 • jedna z gier nie należy do grupy ruchowych.

Bezpieczne rzutki – gra na rzepy

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Bezpieczne rzutki to nic innego jak klasyczne rzutki, z małym wyjątkiem, jaki stanowi fakt, że piłeczki i lotki przyczepiają się za pomocą rzepu do tarczy. Rzutki świetnie sprawdzają się w ćwiczeniu zręczności i celności malucha, a dzięki zastosowaniu rzepu, jest ona całkowicie bezpieczna. Rzutki to zabawka, która sprawdzi się już od najmłodszych lat. Dart dla dzieci do uproszczona tradycyjnego Darta dla dorosłych. Precyzja wymagana w wersji dla starszych, nie jest aż tak bardzo wymagana, gdyż pole styczne rzutek i tarczy jest znacznie większe w przypadku zastosowania systemu rzepowego niż tradycyjnych lotek. Rzutki doskonale sprawdzą się u każdego przedszkolaka. Kolejny element, który rozwija Dart to koordynacja ruchowo – wzorkowa. Maluch musi dokłądnie wycelować w tarczę, a tym samym użyć odpowiedniej siły, aby rzutka nie spadła przed tarczą, a przyczepiła się w odpowiednim miejscu. W Darcie zastosowane zostały mocne rzepy, dzięki czemu, rzutki i piłeczki z łątwością przyczepiają się do tarczy i nie odpadają. Nie ma konieczności używania siły, aby rzutka przyczepiła się do tarczy, a więc sprawdzi się to także u najmłodszych, którzy nie mają jeszcze na tyle silnych rąk.

R

Zalety

 • odzworowanie klasycznego Darta;
 • ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową;
 • całkowicie bezpieczna
Q

Wady

 • wymaga posiadania otworu do przymocowania na ścianie.

Zabawki ruchowe dla 3 – latka – zestawienie najważniejszych cech

Zabawki ruchowe stanowią ważny element wspierający rozwój ruchowy i psychomotoryczny malucha. Wiele z podanych propozycji sprawdzi się świetnie, jeśli chcemy pokazać naszemu dziecku możliwość zdrowej i prawdziwej wspolrywalizacji. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zabawki?

Cecha produktu

Stół piłkarski na sprężynach z tablicą wyników

Trefl Active – Gra ruchowa Matalaki zwierzaki

Zestaw gier ruchowych

Bezpieczne rzutki – gra na rzepy

Materiał

tworzywo sztuczne

aluminium, tkanina, inne

tektura

miękki materiał z rzepem, karton

Płeć

chłopcy

chłopcy, dziewczynki

chłopcy, dziewczynki

chłopcy, dziewczynki

G

Wiek

Wszystkie zabawki, jakie przedstawiliśmy w dzisiejszym rankingu przeznaczone są do użytku przez dzieci powyżej 3 roku życia. Gwarantuje to bezpieczeństwo, a także udana zabawę przedszkolakom. To niezwykle istotne, aby dopasowywać zabawki do wieku odbiorcy, nawet jeśli ich glownym motywem nie jest wartość merytoryczna w postaci treści edukacyjnych a aktywizacja ruchowa najmłodszych.

G

Materiał

Materiał z jakiego wykonana jest dana zabawka ma ogromne znaczenie. Wybierając dziecięce zabawki szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na jakość wykonania poszczególnych jej elementów. Wysokiej jakości materiały wykorzystane do produkcji zabawki gwarantują nie tylko jej wytrzymałość, ale także bezpieczna zabawę dla naszych pociech.

G

Wymagana przestrzeń

Część zabawek ruchowych wymaga przestrzeni, aby móc je wykorzystać. Wynika to z faktu konieczności wykonywania pewnych aktywności fizycznej bądź zachowania odstępu niezbędnego podczas rywalizacji. Część zabawek ruchowych jest dość sporych rozmiarów, jednak nie ma potrzeby zapewnienia dodatkowego miejsca jako zaplecze do zabawy. Zabawki, które potrzebują zapewnienia przestrzeni to m.in. wszelkie propozycje, które opierają się na wykonywaniu rzutów do określonego celu. Dziecko w ten sposób ćwiczy nie tylko koncentrację, ale także celność. Warto zwrócić uwagę na zabawki, które wykorzystać można nie tylko w domu ale także na świeżym powietrzu, co jest znacznym ułatwieniem dla osób mieszkających w bloku.

G

Płeć

Większość zabawek ruchowych dostosowana jest zarówno do gustu chłopców, jak i dziewczynek. Istnieją jednak wyjątki, które przez swoją tematykę bardziej interesować będą jedynie określoną grypę dzieci, a grupa ta często opiera się na płci maluchów. Świetnym przykładem takiej zabawki, jest ujęty w rankingu stół do piłkarzyków, który z pewnością zainteresuje większe grono chłopców, aniżeli dziewczynek. Perspektywicznie warto kupować jednak zabawki, które zadowolą obie te grupy.

Możliwość samodzielnej zabawy

Dzieci w wieku przedszkolnym, a więc takze trzylatki potrafią zająć się samodzielna zabawa na dłużej. Część zabawek ruchowych umożliwia maluchom samodzielna zabawę, jednak nie wszystkie. Z racji, że większość z nich polega na rywalizacji, do zabawy potrzebny jest współzawodnik. Zabawki przedstawione w dzisiejszym rankingu z pewnością spodobają się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym, co pozwala na wspólna rodzinna zabawę.

Matalaki zwierzaki – najlepsza gra ruchowa w 2024 roku

Spośród dzisiejszych propozycji gier ruchowych dla dzieci na szczególną uwagę zasługuje propozycja od firmy Trefl, a mianowicie Matalaki zwierzaki. Mimo, że do użycia zabawki będziemy potrzebowali nieco miejsca, bez problemu możemy rozłożyć ją zarówno w domu jak i na podwórku. Dodatkowo w grze wziąć może nieograniczona ilość osób, a więc będzie świetna na rodzinne spotkania. Matalaki zwierzaki wykonana została z materiałów wysokiej jakości, a stelaż jest całkiem stabilny nawet przy wietrze. Gra ta spodoba się z pewnością zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Aby odczuć przyjemność z rozgrywki, warto miec współzawodnictwo, natomiast w celach treningowych korzystać można z niej także indywidualnie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki ruchowe dla 3-latka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online