Jaki robot będzie najbardziej odpowiedni dla naszej pociechy? Poradnik zakupowy 2024 i zestawienie najciekawszych zabawkowych robotów

Roboty interaktywne to zabawki, które bez wątpienia ucieszą Twoje dziecko bardziej aniżeli zwykła figurka dowolnej postaci z kreskówki, która nie posiada zazwyczaj dodatkowych funkcji, lub ich ilość jest znikoma. Inteligentny robot dla dzieci podczas zabawy będzie stymulował nie tylko wyobraźnię malucha, ale także promował i zachęcał do podejmowania aktywności fizycznej. Jest to szczególnie ważne w przypadku najmłodszych, u których zakres sprawności motorycznej i psychofizycznej stale się kształtuje i rozwija.

Niestety, wybór z pozoru wydawać by się mogło, najlepszego rozwiązania nie jest tak prosty i oczywisty. Trzeba przede wszystkim wybrać produkt odpowiedni do wieku dziecka, który jednakowoż sprosta wymaganiom naszej pociechy. Co więcej, poziom zaawansowania technologicznego zabawki będzie adekwatny do możliwości motorycznych i poznawczych dziecka. Aby mieć więc gwarancję, że wybrana zabawka robot dla dzieci będzie odpowiednia, postanowiliśmy stworzyć listę najciekawszych ofert z 2024 roku.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Hexbug Nano Glow

9.9

Tani


 

MalPlay Robot

9.8

Tani


 

Artyk Robo Piesek

9.7

Drogi

MECHANICAL WARRIOR

9.6

Tani

ARMO SPACE MUSIC

9.5

Tani

Cyber Robot Clementoni

9.5

Średnia


 

 

Dumel Robo Kombat

9.5

Średnia

W zestawieniu pojawiło się aż siedem różnych produktów z kategorii zabawkowe roboty. Znajdziemy tam zarówno roboty obsługiwane manualnie, jak i te sterowane głosowo, czy zdalnie lub za pomocą dżojstika. Są to więc nie tylko klasyczne i proste opcje, ale też i roboty interaktywne dla dzieci. Przy wyborze tych robotów zabawkowych nasi eksperci mieli na uwadze najważniejsze aspekty, w tym oczywiście wagę oraz wymiary produktu, konstrukcję i design, komfort użytkowania zależny od wieku, ale również opinie kupujących czy stosunek ceny do jakości.

Robak Insekt ŚWIECĄCY W NOCY Hexbug Nano Glow

robot do zabawy

Robot HexBug Glow insekt Nano to jeden z ciekawszych modeli w kategorii roboty dla dzieci. Zabawka dostępna jest w aż 5 wariantach kolorystycznych- niebieskim, czarnym, czerwonym, zielonym oraz białym, ponadto każdy z tych wariantów posiada dodatkowe akcenty kolorystyczne.

Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 8 roku życia, zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Jeżeli chodzi o parametry techniczne- zabawka robot dla dzieci wykonana jest w 100% z plastiku, całkowita masa produktu wraz z opakowaniem wynosi zaledwie 0,02kg, wysokość to 20 mm, szerokość wynosi 14 mm, a długość całkowita to 43 mm.

Robot posiada zasilanie bateryjne, a dokładniej wystarczy zakupić tylko jedną baterię guzikową LR44, by cieszyć się szczęściem, jakie dziecko czerpie z zabawy. Co Istotne model ten wyposażony jest w podświetlenie fluorescencyjne, dzięki czemu zabawka świeci w ciemności.

Urządzenie wyposażone jest w 6 par odnóży, dzięki którym ma samoistną zdolność przywrócenia się do pozycji pierwotnej stojącej w przypadku upadku. Wszystkie te cechy sprawiają, że robot do złudzenia przypomina prawdziwego robaka. Do zestawu wraz z zabawką otrzymujemy opakowanie oraz baterię.

R

Zalety

• 5 wariantów kolorystycznych;
• Podświetlenie fluorescencyjne;
• Zasilanie bateryjne- 1 bateria guzikowa LR44;
• Bateria w zestawie.
Q

Wady

• Materiał wykonania: plastik;
• Mała ilość funkcji.

TAŃCZĄCY ROBOT INTERAKTYWNY ŚWIECI DŹWIĘK

roboty zabawki

Poszukując modelu idealnego w kategorii robot interaktywny dla dzieci, warto również zwrócić uwagę na tańczącego robota interaktywnego marki Malplay. Produkt zaprojektowany został w taki sposób, by przedstawić najczystszą klasykę robota. Posiada bowiem głowę z zarysem oczu oraz ust, korpus, ręce oraz nogi.

Model w sprzedaży dostępny jest w jednym wariancie kolorystycznym- biało- niebieskim z czarnymi elementami. Przechodząc do parametrów technicznych- wysokość całkowita to zaledwie 21 cm, szerokość wynosi 16 cm, a głębokość to tylko 7 cm. Produkt zasilany jest bateryjnie (3x bateria AA).

Robot do zabawy marki Malplay przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia. Największym atutem produktu jest możliwość poruszania rękami oraz nogami (chodzenie czy taniec). Dodatkowo urządzenie posiada wbudowane elementy świecące, które umieszczone są w śmigle znajdującym się na głowie robota, w oczach, obu dłoniach oraz w klatce piersiowej.

Dzięki kółkom zamontowanym u podstawy robota zabawki, a dokładniej na nogach robot ma możliwość wykonywania swobodnych obrotów nawet o 360 stopni i rytmicznego poruszania się w czasie tańca do muzyki HOLLY DOLLY. By uruchomić lub wyłączyć tę zabawkę wystarczy kliknąć zaledwie 1 przycisk, który znajduje się z tyłu na tułowiu robota.

R

Zalety

• Łatwy w obsłudze;
• Elementy świetlne i dźwiękowe;
• Funkcja tańca.
Q

Wady

• Jeden wariant kolorystyczny.

PIESEK INTERAKTYWNY CHODZI ROBOT TAŃCZY ROBOT RUCH

zabawka robot dla dzieci

Piesek interaktywny Chodzi Robot marki Artyk to ciekawa opcja w przypadku, gdy dziecko marzy o otrzymaniu swojego pierwszego pupila. Takie roboty zabawki pozwolą ocenić poziom przygotowania dziecka do podjęcia tego obowiązku, a także przygotować je do odpowiedzialnej roli opiekuna.

Idąc zgodnie z zamysłem producenta- robot przeznaczony jest dla chłopców od 6 roku życia. Zabawka w sprzedaży dostępna jest w jednym wariancie kolorystycznym- biało- czarnym z niebieskimi elementami. W skład zestawu poza robotem wchodzi również pilot, który umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem.

Piesek ten to inteligentny robot dla dzieci i reaguje także na komendy głosowe- m.in. prosi, siada, leży, czy nawet tańczy. Ponadto zabawka jest czuła na dotyk. W celu uruchomienia Robo pieska niezbędne są 4 baterie AA o mocy 1,5 V, natomiast do użytkowania pilota niezbędne są 2 baterie AAA o mocy 1,5 V. By włączyć pieska i rozpocząć świetną zabawę wystarczy kliknąć jeden czarny przycisk znajdujący się pod obrożą.

R

Zalety

• Ciekawy design
• Sterowanie głosowe i poprzez pilota
• Łatwy w obsłudze
Q

Wady

• Jeden wariant kolorystyczny
• Zasilanie bateryjne- 4 baterie AA o mocy 1,5 V oraz 2 baterie AAA o mocy 1,5 V

ROBOT ZABAWKA INTERAKTYWNA EDUKACYJNA LED TANIEC

zabawkowe roboty

Robot zabawka interaktywna model mechanical warrior to sprzęt o dość charakterystycznej i rzadko spotykanej w przypadku robotów konstrukcji. Przedmiot posiada bowiem aż 6 nóg, co umożliwia pełny zakres płynnych ruchów zarówno w przód, jak i w tył. Robot ma wbudowane kolorowe diody w oczach oraz po bokach głowy, których blask zachwyci nasze pociechy.

Światełka uaktywniają się w momencie, gdy zabawka zaczyna tańczyć do granej we własnym zakresie muzyki. Produkt w sprzedaży dostępny jest w dwóch opcjach kolorystycznych, jest to klasyczna biel z elementami czarnymi oraz promienny kolor żółty, również w akompaniamencie akcentu czerni.

Sprzęt świetnie spełni funkcję zabawki edukacyjnej promującej ruch i pomoże w rozwoju szerszego zakresu funkcji motorycznych u dzieci już od najmłodszych lat. Jest on bowiem dedykowany zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt od 3 roku życia. Jeżeli chodzi o parametry techniczne, robot jest dość małych gabarytów- wysokość- 16 cm, szerokość- 13 cm, głębokość- 13 cm. Urządzenie wykonane jest z tworzywa ABS oraz plastiku i zasilane 3 bateriami AA.

R

Zalety

• Odtwarzanie muzyki;
• Funkcja tańca;
• Efekty świetlne (diody led);
• Dwa warianty kolorystyczne.
Q

Wady

• Kiepskiej jakości elementy plastikowe.

INTERAKTYWNY ROBOT ARMO SPACE MUSIC CHODZI GRA

Interaktywny robot Armo Space Music to jedna z najlepszych zabawek firmy Gotel. Produkt dedykowany jest dla dzieci od 3 roku życia. Producent nie określił odgórnie docelowej grupy odbiorców, jednakże design zabawki z pewnością przypadnie do gustu w głównej mierze chłopcom. Robot został bowiem stworzony na wzór postury super bohatera.

Firma Gotel postawiła na klasykę kolorystyczną- biel z niebieskimi akcentami. Jeżeli chodzi o parametry techniczne- wysokość to 22 cm, szerokość- 13 cm, a głębokość- 8 cm. Sprzęt wykonany został z plastiku, a jego waga całkowita wraz z opakowaniem to zaledwie 0,23kg.

By móc cieszyć się błogo upływającymi godzinami na zabawie wystarczy na wyposażeniu mieć 2 baterie AA. Ten inteligentny robot dla dzieci na pewno przypadnie do gustu każdemu, nawet najbardziej wymagającemu dziecku. Wszystko dzięki designowi oraz ciekawym funkcjom. Zabawka posiada bowiem ruchome ręce, porusza się w przód oraz emituje sygnały dźwiękowe i świetlne w opcji 2 trybów- ruch i dźwięk, lub sam dźwięk.

R

Zalety

• Zasilanie bateryjne- 2 baterie AA
• Ciekawy design
• Sygnały dźwiękowe
• Efekty świetlne
Q

Wady

• Jeden wariant kolorystyczny

Edukacyjny Mówiący Cyber Robot 50122 Clementoni

Wartym uwagi produktem jest także edukacyjny mówiący cyber robot dla dzieci clementoni. Zabawka dedykowana jest dla dzieci powyżej 8 roku życia. Sprzęt charakteryzuje się bardzo ciekawym designem. Robot dla dzieci Clementoni jak większość produktów tego typu posiada głowę oraz ręce, jednakże producent wykonał ogromny ukłon w stronę młodych odbiorców poprzez montaż kół, które umożliwiają poruszanie się zabawki i są szczególnie pożądane przez dzieci w tego typu sprzętach.

W sprzedaży edukacyjny mówiący Cyber Robot 50122 dostępny jest w jednej wersji kolorystycznej- biało-szaro-niebieska. Parametry techniczne wynoszą odpowiednio- wysokość 45 cm, szerokość 31 cm i głębokość 7 cm. W danych produktu znajdziemy także informację o zgodności linii technologicznej z metodologią STEM, która dedykowana jest na poczet stymulacji umiejętności dzieci w nauce.

Reasumując, jest to idealny zestaw dla młodego fana technologii, który będzie mógł stworzyć robota z aż 7 trybami zabawy. Wszystko to przy użyciu intuicyjnej aplikacji na smartfonie/ tablecie. Produkt posiada funkcje sterowania głosowego oraz programowania manualnego (karty z kodami QR). Przy zakupie robota otrzymasz dostęp do podręcznika naukowego o tematyce robotyki i elektroniki.

R

Zalety

• Linia technologiczna zgodna z metodologią STEM
• 7 trybów zabawy
• Bezpłatna aplikacja sterująca na smartfona/ tablet
• Sterowanie głosowe
• Programowanie manualne
Q

Wady

• Jedna opcja kolorystyczna
• Produkt z wyższej półki cenowej

DUMEL SILVERLIT ROBO KOMBAT 2-PAK 88052

Kolejnym produktem w naszym rankingu jest zabawka zdalnie sterowana jeżdżąca- model 80523 marki Silverlit z serii Robo Kombat. Produkt dedykowany jest dla dzieci powyżej 5 roku życia. Producent deklaruje, że produkt przeznaczony jest do użytkowania zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki.

W sprzedaży dostępny jest w wersji kolorystycznej- czarno-żółtej oraz biało- niebieskiej. W zestawie otrzymujemy aż dwa roboty oraz dwa dżojstiki na poczet sterowania nimi. Umożliwi to zatem wspólną zabawę z dzieckiem poprzez m.in. stoczenie walki na roboty, podczas której będzie możliwe zastosowanie wielu różnych technik.

Ponadto jeden z robotów może zostać zaprogramowany automatycznie w trybie A.I. Jeżeli chodzi o parametry techniczne: wysokość robota to 14,4 cm, szerokość to 21,7 cm, natomiast długość całkowita wynosi 21,7 cm. Materiałem dominującym, z którego wykonana została zabawka, jest plastik. Roboty zasilane są bateryjnie – 3x bateria AA, a dżojstiki- 2x bateria AAA.

R

Zalety

• Duży zestaw (2 roboty + 2 dżojstiki)
• Ciekawy, niestandardowy design
• Możliwość zabawy samodzielnej oraz z osobą towarzyszącą
• Możliwość programowania automatycznego jednego z robotów (tryb A.I.)
Q

Wady

• Jeden wariant kolorystyczny
• Wysoka cena zestawu

Jaki inteligentny robot dla dzieci okaże się najwłaściwszy? Poradnik zakupowy 2024

Wybór odpowiedniej zabawki dla dziecka to trudna decyzja. Mamy jednak nadzieję, że dzięki naszemu obszernemu poradnikowi zakupowemu z łatwością wybierzecie idealne rozwiązanie dla swojej pociechy. W naszym rankingu staraliśmy się zrozumieć czym dana zabawka wyróżniała się na tle konkurencji oraz jakie ma wady i zalety. Ponadto każdy produkt został szczegółowo opisany uwzględniając wszystkie istotne kwestie takie jak zasilanie, wymiary, funkcjonalność, design.

Roboty zabawki muszą przede wszystkim oferować nam funkcjonalność. Jest to, rzecz jasna klucz. Jednakże, oprócz tego bardzo ważne było zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa. W tym względzie sposób poruszania się był ważny, stabilność, a także uzyskane certyfikaty czy też ich brak.

Rozmiar zabawki i ilość akcesoriów w wyposażeniu też odegrał kluczową rolę. Rzecz jasna nie możemy zapomnieć o samej jakości wykonania, która ma bezpośredni wpływ na długość użytkowania sprzętu. Równie ważne zadanie spełniać będą opinie innych użytkowników. Więcej informacji odnośnie zakupu właściwej zabawki robota dla naszego dziecka znajdziemy tutaj: https://neorobot.pl/pl/blog/5

roboty zabawkowe

Kluczowa będzie wielofunkcyjność urządzenia

Jedną z najważniejszych kwestii, jaką przy zakupie właściwego robota dla naszej pociechy musimy mieć na uwadze, to ilość funkcji umożliwiających nam korzystanie ze sprzętu. Funkcjonalność pozwala na użytkowanie sprzętu w sposób idealnie dostosowany do naszego dziecka, więc każdy maluch będzie mógł skorzystać z funkcji najbardziej interesujących.

Niektóre roboty oferują bardzo dużo funkcji – począwszy od bardzo prostych sygnałów świetlnych, a skończywszy na obsłudze głosowej. Wpływają na pozytywny rozwój dziecka i gwarantują zabawę na dłużej. Co ciekawe, mają też do zaoferowania aspekty edukacyjne. Warto zatem wybierać model, który ma jak najwięcej funkcji.

PIESEK INTERAKTYWNY CHODZI ROBOT TAŃCZY ROBOT RUCH

zabawka robot dla dzieci

Edukacyjny Mówiący Cyber Robot 50122 Clementoni

inteligentny robot dla dzieci

Następną rzeczą ważną jest wykonanie

Nasza uwaga powinna też być skierowana na materiał z jakiego sprzęt został wykonany. Jego trwałość pozwoli ocenić czy produkt poradzi sobie z bardzo wymagającymi klientami, jakimi bez wątpienia są dzieci. Mogą one niejednokrotnie upuścić zabawkę czy też nieco ostrzej ją traktować. Trwałe plastiki to jedno, ale dodatki metalowe i wykonanie kluczowych dla działania komponentów z materiałów bardziej wytrzymałych to zupełnie co innego.

Kwestie bezpieczeństwa są również bardzo istotne przy wyborze robota. Co zatem definiuje bezpieczeństwo? Wyżej wspomniany aspekt, a więc jest to przede wszystkim jakość wykonania, dobrze dopasowane elementy, zwarta konstrukcja i brak małych, ostrych elementów na obudowie robota.

Łatwość obsługi też sprawa istotna

Sposób sterowania, a także obsługa ogromnej ilości funkcji też ma ważne znaczenie. Odpowiednio dobrane urządzenie nie będzie sprawiało trudności i dzięki przyjaznemu sterowaniu dziecko będzie w stanie w pełni posługiwać się zabawką i cieszyć się czasem spędzonym na zabawie.

Nikt przecież nie chce, aby pociecha stresowała się, ponieważ nie będzie w stanie obsłużyć podstawowych funkcji sprzętu. Taka bowiem sytuacja może mieć miejsce w przypadku, gdy przy zakupie pominiemy najważniejszy aspekt związany z obsługą, mianowicie kategorię wiekową produktu. To właśnie dlatego najciekawsze roboty zabawkowe zawsze powinny być porównywane zgodnie z tymi kryteriami. Dopiero wtedy można przeprowadzić analizę porównawczą ich funkcji i parametrów technicznych.

TAŃCZĄCY ROBOT INTERAKTYWNY ŚWIECI DŹWIĘK

roboty zabawki

Opinie innych też kluczowe

Pozytywny feedback to z pewnością jeden z dodatkowych sposobów na uzyskanie ciekawych wieści na temat danego urządzenia. Nigdy nie powinniśmy w pełni wierzyć deklaracjom producenta z uwagi na to, że prawda może być często naciągana – szczególnie przez chwyty marketingowe i inne zagrywki tego typu. Opinie na temat użytkowania poszczególnych robotów to świetny sposób na sprawdzenie czy rzeczywiście produkt spełnia oczekiwania klientów.

Rozmiar zabawki to kwestia indywidualna i powinna mieć znaczenie tylko w przypadku jeżeli dziecko lubi podróżować z robotem. I choć opinie mogą niejednokrotnie okazać się bardzo dobrym źródłem informacji, tak rozmiar jest całkowicie subiektywny i odczucia każdego malucha będą inne.

Najlepszy robot zabawkowy – podsumowanie rankingu 2024

Wielu z nas szuka najciekawszych ofert dostosowanych do wieku dziecka. Bardzo ważne jest jednak uwzględnienie też parametrów technicznych i poziomu zaawansowania technologicznego, bo w ten sposób możemy albo zdecydować się na robot interaktywny fisher price albo po prostu na klasyczny robot do zabawy bez zbędnych dodatków i zmyślnych nowinek technicznych. Bez znaczenia, którego robota wybierzemy dla naszego dziecka należy przede wszystkim patrzeć na to co wniesie do życia dziecka. Biorąc pod uwagę tak obszerną kategorie jaką są roboty ciężko jest jednoznacznie wybrać idealną zabawkę, która będzie odpowiednia nie tylko dla dziecka ale również dla naszego portfela.

Odpowiedni wybór może zagwarantować dziecku zabawę przez wiele lat a nawet służyć nam w przyszłości. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na korzystnym stosunku ceny do jakości to z pewnością warto priorytetowo wziąć pod uwagę zwycięzcę rankingu, czyli Robak Insekt ŚWIECĄCY W NOCY Hexbug Nano Glow. Natomiast jeżeli nie to jest najważniejsze to koniecznie zapoznaj się z pozostałymi, droższymi pozycjami w naszym zestawieniu, które funkcjonalnością i złożonością podbija serce Twojego dziecka. Pamiętajmy jednak, że decyzja przy wyborze robota dla dziecka powinna być przemyślana i adekwatna do wieku oraz możliwości naszego dziecka.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawkowe roboty wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online