Zdrowa dieta dziecka a słodycze

Lekarze i dietetyce jak mantrę powtarzają, że dieta dziecka powinna być właściwie zbilansowana. A więc tak naprawdę jaka? Przede wszystkim różnorodna i bogata w pełnowartościowe składniki odżywcze zapewniające dziecku jego prawidłowy wzrost i rozwój.

Zdrowa dieta — naturalna i mało przetworzona

Prawidłowe nawyki żywieniowe trzeba u dziecka wyrabiać od najmłodszych lat podczas rozszerzania diety w wieku niemowlęcym. Dzieci są jak biała kartka papieru, to od nas zależy, co na niej napiszemy. Jeśli od najmłodszych lat zadbamy o ich właściwą dietę opartą na wartościowych produktach (np. warzywach, kaszach, nabiale czy owocach, produktach pełnoziarnistych) to spożywanie ich będzie dla nich czymś naturalnym. Jeśli dziecko zostanie przyzwyczajone do tego, że spożywane przez niego produkty są słodkie, to na widok ogórka czy kapusty kiszonej będzie się krzywiło. A dla dzieci przyzwyczajonych do różnych smaków, także kwaśnego, ogórek ku zdziwieniu dorosłych może być najlepszym przysmakiem, podobnie jak cierpka aronia.

Zdrowa dieta to taka, która opiera się o produkty naturalne, najmniej przetworzone, wolne od sztucznych barwników, konserwantów czy wzmacniaczy smaku. Im mniej cukru i tłuszczu tym lepiej. Jednak należy zachować zdrowy rozsądek.

Zdrowa dieta a słodycze

Cukier w diecie dziecka warto ograniczać. Nie chodzi tylko o słodycze, ale też inne produkty. Cukier jest wszechobecny, a jego nadmiar w diecie dziecka bardzo niekorzystnie wpływa na jego zdrowie i rozwój. Nasuwa się więc pytanie, czy należy wyeliminować słodycze i wszystkie produkty zawierające cukier z codziennego menu dziecka? Są różne stanowiska w tej sprawie, ale zachowanie umiaru i wybieranie zdrowych słodyczy będzie chyba optymalnym rozwiązaniem.

Dziecko powinno poznawać wszystkie smaki — słodki także. Nie ma sensu też zabraniać dziecku jedzenia słodyczy, bo może odnieść to zupełnie odwrotny efekt, niż byśmy chcieli. Warto jednak ograniczać dziecku słodycze i wprowadzić je do diety nieco później. A kiedy są już w niej obecne, to niech będą to zdrowe słodycze. Bez problemu można je kupić w wielu sklepach online bez wychodzenia z domu, a ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie swój ulubiony przysmak. Przykładem zdrowych słodyczy będą choćby suszone owoce. Zdrowe słodycze są naturalne, bez konserwantów i sztucznych barwników z niewielką ilością tłuszczu oraz mają w swoim składzie cukier nierafinowany (np. kokosowy) lub zamienniki cukru (stewia, ksylolit, miód). Bez problemu można dostać zdrowe dla dzieci żelki, batoniki, ciastka czy czekoladki..

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online