Podczas wyboru upominków świątecznych trzeba pamiętać również o najmłodszych uczestnikach. Choć jeszcze nie rozumieją specyfiki świąt i nic nie zapamiętają to na pewno właściwie dobrany prezent sprawi im dużo radości, a także ucieszy rodziców. Taki upominek powinien być dostosowany do wieku dziecka i wspomagać jego rozwój.

Bezpieczeństwo

Niezależnie na jaki prezent dla niemowlaka się zdecydujesz przede wszystkim zwrócić uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa. Trzeba pamiętać, że maluchy w tym wieku uwielbiają brać wszystko do buzi to jest ich sposób na poznawanie świata. Sprawdź również czy nie posiada małych elementów, które mogą się łatwo oderwać i które dziecko może połknąć. A także czy zastosowany plastik czy barwniki nie są szkodliwe. Zabawka nie powinna być również za ciężka, ani posiadać ostro zakończonych elementów. Choć może wydawać się to oczywiste, trzeba pamiętać, że nie każdy producent zabawek będzie dbać o bezpieczeństwo małego użytkownika dlatego warto kupować produkty sprawdzonych marek i firm. Jeśli szukasz prezentu dla starszych dzieci zobacz co kupić dla dziewczynki w wieku 6-8 lat.

Edukacyjne zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne pomagają Twojemu dziecku w poznawaniu świata i zdobywaniu nowych doświadczeń i umiejętności. Rozbudzają w nich ciekawość i wyobraźnię. Szczeniaczek Fischer Price – pluszowa przytulanka w przyjemnych kolor, która została wyposażona w kilka przycisków, umieszczonych na łapkach, uszkach oraz brzuszku. Ma wgranych kilkadziesiąt piosenek, słów, oraz zdania. Mata edukacyjna – to doskonałe miejsce do zabawy dla niemowlak, które pozwala na odkrywanie otaczającego go świata w bezpieczny sposób. Maty mogą mieć różne wielkości i są wyposażone w różne elementy ale zasada jej działania jest taka sama. Dzięki takim elementom jak szeleszczące materiały, gryzaczek i bezpiecznie zamontowane lusterko, czy przyciski dźwiękowe, dziecko może rozwijać swoją koordynacje wzrokową i ruchową.

Muzyczne ukojenie przed snem

Pora usypiania dziecka to trudny moment dla wielu dzieci i rodziców. Dlatego warto poszukać zabawki, która ułatwi maluchowi uspokoić i wyciszyć się przed snem. Wielu dzieciom w zasypianiu pomaga spokojna muzyka lub inne spokojne i łagodne dźwięki, takie jak szum morza czy suszarki. Karuzela do łóżeczka – do jedno z częściej spotykanych zabawek, które pomagają przy usypianiu dziecka. W tej zabawce spokojny, monotonny ruch elementów za którymi maluch może wodzić wzrokiem w połączeniu ze spokojną muzyką pozwalają mu się wyciszyć i spokojnie zasnąć. Karuzele mają plastikowe lub pluszowe zabaweczki, mogą mieć różną tematykę i kolory. Zazwyczaj mają do wyboru kilka melodyjek i mogą mieć również wbudowany projektor. Misio do usypiania – czyli szum misio to zdobywająca coraz większą popularność zabawka, przytulanka, która emituje delikatny szumy, które działają uspokajająca na maluszka. Zabawka wykonana jest ze specjalnych mięciutkich materiałów. Niektóre modle są wyposażone w czujniki snu, dzięki któremu zabawka będzie się uruchamiać jak tylko maluch zacznie płakać.
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online