Jak prezentuje się ranking dronów dla dzieci? Sprawdź najciekawsze propozycje z 2024 roku i wybierz odpowiednią opcję dla swojej pociechy!

Drony, które pozwalają nam na swobodne przemierzanie najbliższej nam przestrzeni powietrznej to niewątpliwie niemała frajda. Choć większość modeli przygotowanych zostało do użytku komercyjnego, to na rynku dostępne są też drony dla dzieci. Urządzenia te charakteryzują się zdecydowanie gorszymi parametrami, ale cena takiego drona zabawki jest też znacząco mniejsza.

Warto wiedzieć jednak jakimi parametrami się kierować przeglądając dostępne drony dla dzieci z kilku powodów. Przede wszystkim oferować będą większą funkcjonalność. Ponadto, ich zasięg także będzie znacząco większy. Nie zapominajmy też o tym, że skoro pragniemy kupić dron dla dziecka, to musi też być atrakcyjny wizualnie, a nawet i gwarantować niespotykany motyw. Zebranie jednak danych technicznych odnośnie wszystkich możliwych parametrach nie należy do zadań najłatwiejszych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Dron Mini Ufo

9.9

Tani

Dron OVERMAX

9.8

Drogi


 

Dron Jamara

9.7

Tani

Dron Syma X26

9.6

Średnia


 

Dron HOT WHEELS

9.5

Średnia

Dron Quadrocopter EBT

9.5

Tani


 

Dron Richie V4

9.5

Średnia

Dlatego zanim zdecydujesz się na konkretny dron dla dziecka, to warto zapoznać się z poradnikiem zakupowym 2024, jak i poniższym rankingiem dronów dla dzieci. Jest to bez wątpienia jedno z szerszych opracowań wspierających osoby, które pragną kupić sprawdzony, funkcjonalny i wytrzymały dron dla dzieci. Aby jednak nie popełnić gafy i nie wybrać rozwiązania nieodpowiedniego, należy pamiętać o czasie lotu i ładowania, maksymalnym zasięgu, funkcjonalnościach, o tym czy produkt ma wbudowaną kamerę i wiele innych aspektów dodatkowych.

Dron Sterowany Ręką LED Lewitujący Mini Ufo Osłony

wytrzymały dron dla dzieci

Najlepszym produktem jest żółty dron sterowany gestami. Cechuje go wysoka jakość wykonania, niezawodność oraz łatwość obsługi. Zestaw zawiera dron, opaskę na dłoń, przewody do ładowania akumulatora, śrubokręt dopasowany do śrubek oraz dwa zapasowe śmigła. Całość waży 0,2 kilograma.

Dron ma 20 centymetrów wysokości i tyle samo szerokości. Składa się z czterech okrągłych komponentów, każdy wyposażony w czarne śmigło. Na jednym naładowaniu dron może latać około 8 minut, a jedno ładowanie trwa do trzydziestu minut. W dronie umieszczono baterię 550 mAh, a w opasce 150 mAh. Oba akumulatory ładowane są za pomocą kabla USB. Zasięg sterowania to nawet do 80 metrów.

Do silikonowej, lekkiej opaski przytwierdzono panel sterowania z jednym przyciskiem i czterema diodami. Z panelu wychodzi kabel z czujnikiem, który nakłada się na palec wskazujący. Warto wspomnieć, że opaska ma aż dwanaście stopni regulacji, dlatego dopasuje się do każdej dłoni. Urządzenie zdobyło certyfikaty CE, EN 71, co oznacza, że jest bezpieczne i może być wykorzystywane przez dzieci.

R

Zalety

• Kontroler zakładany na rękę;
• Oświetlenie LED;
• Wysokie parametry.
Q

Wady

• Brak klatek na śmigłach.

DRON ZDALNIE STEROWANY OVERMAX DUŻY KAMERA HD

dron dla dzieci z kamerką

Dron OV-X-BEE marki Overmax to niewielki, ale zaawansowany dron przeznaczony dla dzieci powyżej siódmego roku życia. Urządzenie jest białe i posiada cztery śmigła – dwa żółte oraz dwa czarne. Główną zaletę produktu stanowi wbudowana kamera ze stabilizacją obrazu, dzięki której można tworzyć wysokiej jakości nagrania. Dodatkowo kamera się obraca i umożliwia przechwycenie wielu szczegółów.

Do drona dołączony jest kontroler wyposażony w wiele przycisków; każdy z nich posiada opis graficzny lub literowy, aby ułatwić użytkownikowi sterowanie. Do kontrolera można przytwierdzić smartfon – dzięki dedykowanej aplikacji dron zyskuje możliwość emitowania obrazu z kamery w czasie rzeczywistym.

W zestawie nie ma karty pamięci, ale użytkownik może wykorzystać własną kartę i zapisywać na niej nagrania. Dron zawiera trzy baterie – na jednej lata 11 minut, na wszystkich trzech aż 33 minuty. Zasięg sterowania wynosi 100 metrów, podgląd obrazu natomiast to 50 metrów.

Urządzenie wyposażono w skuteczny układ chłodzenia, ledowe oświetlenie (podlegające sterowaniu), system automatycznego lądowania, tryb akrobacji oraz samoczynną kalibrację. Dron waży 160 gramów.Trzy prędkości umożliwiają nagrywanie ciekawych filmów w jakości VGA 0,3MPx. Kamera przechwytuje również dźwięk.

R

Zalety

• Elegancki design;
• Wysokiej jakości kamera HD;
• Obszerny zestaw.
Q

Wady

• Wysoka cena.

DRON TURBO KAMERA KOMPAS POWRÓT ŻYROSKOP 200M 40KM

dron zabawka

Kolejny dron stworzyła marka Jamara i jest to model w czarnym kolorze. Wyróżnia go brak obręczy – śmigła są osłonięte jedynie półokrągłymi, wysoce elastycznymi elementami. Śmigła są cztery, dwa pomarańczowe i dwa czarne. Dzięki zastosowaniu wolnych śmigieł dron może robić efektowne salta 360 stopni. W zestawie znajduje się intuicyjny kontroler z wieloma zaawansowanymi funkcjami.

Wbudowana kamera posiada doskonałą stabilizację; może nagrywać lub robić zdjęcia. Na otwartej przestrzeni z poziomu kontrolera można sterować dronem na odległość do 100 metrów. W urządzeniu głównym zastosowano wytrzymały akumulator litowo-polimerowy 650 mAh, a do pilota sterującego niezbędne są dwie baterie alkaliczne AA (nie ma w zestawie). Elektryczne silniki, tzw. rotory gwarantują ponadprzeciętną wydajność produktu.

Dron osiąga prędkość do 40 kilometrów na godzinę; prędkość oraz wysokość można regulować w czterostopniowej skali. Dron ma wbudowany elektroniczny kompas, dzięki któremu zawsze wraca do użytkownika. Urządzenie waży 117 gramów. Obudowa powstała z najwyższej jakości tworzywa odpornego na uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia.

R

Zalety

• Ładny kolor;
• Możliwość wykonywania wielu akrobacji;
• Rejestruje obraz w dobrej jakości.
Q

Wady

• Śmigła narażone na uderzenia.

Dron Syma X26 w klatce – idealny do nauki z uwagi na świetną konstrukcję 

mini dron dla dzieci

Dron Syma X26 to model w tzw. klatce – śmigła posiadają dodatkową ochronę w postaci osłonek na śmigła. Konstrukcja takiego dronu jest idealna szczególnie dla początkujących użytkowników, ponieważ zniesie więcej uderzeń bez narażenia delikatnych śmigieł na uszkodzenia. Zestaw składa się z drona, ładowarki USB i obszernej instrukcji obsługi. Do modelu dołączono nadajnik radiowy 2,4 GHz służący do kontrolowania urządzenia. W dronie zastosowano akumulator litowo-polimerowy 380 mAh.

Kontroler ma dwa drążki i trzy przyciski – jeden na froncie nadajnika i dwa na górze. Zasięg sterowania wynosi 70 metrów. Nadajnik zasilany jest czterema bateriami alkalicznymi AA (brak w zestawie), a akumulator drona jest ładowany przez kabel USB; czas niezbędny do całkowitego naładowania to 90 minut.

Czas lotu na jednym naładowaniu to sześć minut. Urządzenie rozpoznaje przeszkody i automatycznie je omija. Ponadto może wykonywać atrakcyjne akrobacje, np. salto 360 stopni. Produkt zdobył certyfikat CE i jest przeznaczony dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Dron ma tzw. tryb zwisu – oznacza to, że w momencie puszczenia drążka sterującego urządzenie zawiśnie w miejscu, nie spadnie, ani nie rozbije się o ewentualną przeszkodę.

R

Zalety

• Osłonięte śmigła;
• Idealny do nauki sterowania;
• Duży zasięg sterowania.
Q

Wady

• Nie sprawdza się w wietrzną pogodę.

HOT WHEELS BLADEZ JASTRZĄB DRON ZDALNIE STEROWANY

Hot Wheels to marka znana głównie z produkcji małych samochodzików dla dzieci, tym razem jednak oferuje również drona. Urządzenie świetnie sprawdzi się w przypadku dzieci, które ukończyły osiem lat, ponieważ ma śmigła w klatkach. Dzięki temu produkt ma większą odporność na uderzenia i sprawdzi się jako urządzenie do nauki sterowania dronem.

Produkt jest czarny i wyglądem nawiązuje do samochodu wyścigowego; Cztery klatki na śmigła imitują koła, korpus natomiast ozdobiono czerwoną naklejką przypominającą korpus samochodu. W zestawie znajduje się czarny kontroler z żółtymi przyciskami. Jest on bardzo wygodny, idealnie dopasowuje się do małych dziecięcych dłoni.

Dodatkowo w zestawie są cztery zapasowe łopatki wirnika, instrukcja obsługi, śrubokręt i ładowarka USB niezbędna do ładowania akumulatora. Dron ma 7,5 centymetra szerokości i tyle samo długości. Kontroler ma zasięg do 25 metrów. Czas lotu na jednym naładowaniu wynosi około 6 minut, a ładowanie zajmuje godzinę. Plastikowa obudowa jest niezwykle mocna i skutecznie chroni śmigła oraz silnik i akumulator przed uderzeniem w przeszkodę.

R

Zalety

• Atrakcyjny design;
• Śmigła w klatce;
• Poręczny kontroler.
Q

Wady

• Krótki czas lotu.

LATAJĄCY MINI DRON UFO – STEROWANY RĘKOMA LED

Quadrocopter firmy EBT to atrakcyjny dron sterowany ręcznie, bez użycia dodatkowego nadajnika radiowego. Urządzenie należy podrzucić, aby samo zaczęło latać. Omawiany model jest w kolorze czerwonym, ale dostępny jest także wariant niebieski. Produkt ma 11 centymetrów szerokości i wysokości, i waży 30 gramów.

W dronie znajduje się akumulator litowo-polimerowy o pojemności 300 mAh, który ładuje się w 30 minut. Naładowany dron lata do ośmiu minut. Urządzenie może być używane nawet w ciemnych pomieszczeniach, ponieważ wyposażono je w kolorowe oświetlenie LED. Dzięki czujnikom podczerwieni produkt doskonale omija przeszkody i zmienia kierunek lotu automatycznie po wykryciu zapory.

Dron ma cztery śmigła, wszystkie schowane pod klatką. Zarówno klatka, jak i obudowa powstały z bezpiecznego i mocnego tworzywa sztucznego ABS. Jest to nowoczesny materiał, który nie ulega zarysowaniu ani zbiciu; jest twardy, ale jednocześnie stosunkowo elastyczny, tak aby w przypadku zderzenia delikatnie się odbić od przeszkody. W spodniej części zlokalizowane są niewielkie nóżki amortyzujące urządzenie podczas lądowania.

R

Zalety

• Osłonięte śmigła;
• Sterowany ręcznie;
• Ładne oświetlenie.
Q

Wady

• Małe śmigła.

Bardzo długi czas latania i możliwość łatwiejszego transportu? W takim razie sprawdź Dron Richie V4 kamera HD WiFi FPV zasięg do 100m

Richie V4 to zaawansowane urządzenie wyposażone w kamerę HD. W zestawie, oprócz drona, znajduje się kontroler, akumulator 1600 mAh, zapasowe śmigła, śrubokręt, ochraniacze na śmigła, ładowarka, walizka transportowa oraz przejrzysta instrukcja obsługi w języku polskim. Urządzenie ma składane ramiona, dzięki czemu jest wyjątkowo kompaktowe – po złożeniu ramion dron mierzy niecałe osiem centymetrów szerokości, 12,5 centymetra długości oraz 5,5 centymetra wysokości.

Dołączony kontroler ma ergonomiczny kształt i antypoślizgowe powierzchnie boczne. Każdy przycisk jest opisany ikoną. Składany uchwyt na telefon pozwala przymocować smartfona, aby uzyskać podgląd w czasie rzeczywistym. Istnieje możliwość pobrania specjalnej aplikacji, która dodatkowo rozszerza repertuar funkcji drona. Umożliwia ona m.in. tzw. tap to fly, czyli wyznaczenie punktów, po których urządzenie ma się poruszać.

Ponadto urządzenie ma opcję wykonywania akrobacji powietrznych oraz follow me, czyli latanie za użytkownikiem. Specjalny tryb headless mode jest skierowany do początkowych użytkowników, którzy uczą się obsługi latającego urządzenia. Światła pozycyjne umożliwiają latanie nocą. Dron na jednym naładowaniu lata aż 21 minut.

R

Zalety

• Składane śmigła;
• Walizka transportowa w zestawie;
• Długi czas latania.
Q

Wady

• Może być zbyt skomplikowany dla dzieci.

Jaki dron zabawka okaże się rozwiązaniem idealnym? Przekonaj się samemu już dziś dzięki niniejszemu poradnikowi!

Choć w zestawieniu znalazły się mini drony dla dzieci jak i te propozycje nieco większe, tak wszystkie łączy parę wspólnych kwestii – z uwagi na przeciętne parametry, produkty są przystępne cenowo i dostosowane do bezpiecznego użytku przez nasze pociechy. Wymieniono, rzecz jasna, opcje typowo budżetowe jak i te propozycje z wyższej półki. Wszystkie jednak produkty oferowane są z myślą o najmłodszych, dlatego ich wartość nie jest tak wysoka jak w przypadku komercyjnych dronów o wiele szerszym zastosowaniu.

Przeglądając zatem drony dla chłopca czy dziewczynki, miejmy na uwadze takie parametry jak, na przykład, czas ładowania i czas lotu. Ponadto, warto też uwzględnić zasięg zdalnego sterowania, bo to po prostu wskazuje przy okazji na maksymalny zasięg lotu. Nie mniej ważną rolę odgrywają czujniki, których zadaniem jest zapewnienie bezproblemowego działania i bezpieczeństwa.

Pamiętajmy natomiast o tym, że funkcjonalność będzie w tym przypadku kluczowa. Im więcej dodatków i akcesoriów, a także udogodnień usprawniających aspekty komfortowe urządzenia, tym lepiej rzecz jasna dla nas. Wytrzymały dron dla dzieci to kolejny nasz cel, a więc sprawdzić trzeba jakość wykonania, klasę użytych materiałów czy też długość i rodzaj gwarancji. Ciekawych informacji na temat małych dronów dla dzieci znajdziemy tutaj: https://stylowymag.pl/na-co-zwrocic-uwage-kupujac-drona-dziecku-43286

mały dron dla dzieci

Wytrzymałość, czyli co nieco o wykonaniu

Wybierając rozwiązanie dla naszych pociech oczywistym jest, że potrzebujemy propozycji wytrzymałej i odpornej na jakiekolwiek uszkodzenia wynikające z początkujących umiejętności kontrolera. Dlatego, rzecz jasna, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na materiały, z jakich wykonany został dron na pilota dla dzieci.

Czy będzie to aluminium? A może jest to typowo budżetowa opcja z tworzywa sztucznego? Każdy materiał ma swoje wady i zalety. Dlatego bardzo ważne jest wzięcie je wszystkie pod uwagę i znalezienie idealnego kompromisu pomiędzy niską wagą, trwałością, a atrakcyjną i akceptowalną przez nas ceną.

Warto zwrócić uwagę na dwie pozostałe aspekty, które powiązane są z wytrzymałością drona dla chłopca lub dziewczynki. Mianowicie gwarancja i dodatkowe konstrukcje zabezpieczające. Ta druga to nic innego jak specjalna klatka, która ma za zadanie chronić nasz sprzęt przed niewłaściwym użytkowaniem, w tym uderzaniem o ściany, liście czy inne przeszkody znajdujące się w powietrzu.

Dron Syma X26 w klatce

mini dron dla dzieci

Dron Richie V4 kamera HD

dron dla chłopca

Bateria, a więc weryfikujemy czas ładowania i czas lotu

Kolejna kwestia ważna rozważenia to pojemność baterii. Jak wiemy, im większa pojemność akumulatorka ładującego naszego drona tym, rzecz jasna, większe prawdopodobieństwo, że sprzęt poradzi sobie nie kilka, a kilkanaście czy też kilkadziesiąt minut na jednym ładowaniu. Co prawda wydłuża to czas ładowania, lecz gwarantuje dłuższą zabawę bez potrzeby ładowania czy wymiany akumulatora.

Jeden lot powinien trwać nie krócej niż 5 minut, lecz rekomenduje się wybierać drony o czasie latania od 10 do nawet 25 minut. W przypadku budżetowych małych dronów dla dzieci jest to z pewnością świetny wynik. Natomiast problem powolnego ładowania wyjaśnić możemy poprzez znalezienie drona wyposażonego w specjalną funkcję od szybkiego ładowania.

Zasięg, czyli zdolność sterowania na większym dystansie

Kryterium kluczowych dla niejednej osoby jest też zasięg latania. Mogłoby się wydawać, że mini dron dla dzieci nie musi mieć dalekiego zasięgu, ale wprost przeciwnie. Jeśli chcemy sprawdzić umiejętności naszego urządzenia czy po prostu mieć świadomość, że nasz sprzęt jest w stanie bez większych problemów przelecieć oczko wodne czy nawet bardzo małej wielkości zbiornik wodny, to w takiej sytuacji zasięg odegra bardzo ważną rolę.

Przyjmijmy natomiast do wiadomości to, że producenci podają zazwyczaj wartości przy idealnych warunkach atmosferycznych i na otwartej przestrzeni. Użytkowanie drona rzadko rzadko kiedy możliwe jest w idealnych warunkach, dlatego maksymalny zasięg należy traktować z przymrużeniem oka. Jeśli jednak zgadza się on w 90%, to jest to na pewno dobry znak.

DRON TURBO KAMERA

dron zabawka

DRON ZDALNIE STEROWANY OVERMAX DUŻY KAMERA HD

dron dla dzieci z kamerką

Dron dla dzieci z kamerką? Funkcjonalność!

Kolejna kwestia bardzo istotna przy wyborze drona dla dzieci to jego funkcjonalność. Jak dużo ciekawych dodatków wybrany przez nas sprzęt posiada? Czy możliwe jest sterowanie i jednoczesne nagrywanie widoków z góry? Istnieje też możliwość kontroli za pomocą specjalnej opaski? Jeśli tak, to jest to z pewnością bardzo ciekawa opcja pod względem oferowanych funkcji.

Jednocześnie należy upewnić się, że oprócz sterowania gestami produkt wyposażony jest w podświetlenie LED, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli posługiwać się sprzętem wieczorami. Dodatkową zaletą będzie też komunikacja WiFi jak i dostęp do wielu akcesoriów, w tym zastępczych śmigieł w przypadku uszkodzenia, dodatkowych osłon i innych kluczowych do prawidłowego działania drona elementów.

Dron na pilota dla dzieci z dodatkowymi czujnikami jako gwarancja bezpieczeństwa

Kolejną kwestią o jakże kluczowym aspekcie przy zakupie drona dla dzieci to właściwe zabezpieczenie sprzętu przed uszkodzeniem. Mowa już była o specjalnej klatce, która ma za zadanie uchronić skrzydła i sam korpus drona. Co jednak zrobić, aby w ogóle nie doszło do zderzenia z przeszkodą?
Choć drony dla dzieci z kamerką czy innymi bajerami to świetny pomysł, naszym zadaniem będzie też sprawdzić kwestie bezpieczeństwa, a nie tylko te

usprawniające korzystanie ze sprzętu. Dlatego tak bardzo ważne jest przyjrzenie się czujników. Są to czujniki grawitacyjne i podczerwieni.
Jak możemy się domyślać, pierwszy dba o to, aby urządzenie opadając nie uderzyło o ziemię ze zbyt wielką siłą. Czujnik grawitacyjny dba także o właściwe ustabilizowanie lotu przy manewrze. Drugi czujnik natomiast ma za zadanie reagować na przeszkody, przez co dron będzie w stanie sam je omijać.

Jaki dron dla dzieci- podsumowanie rankingu 2024

Z pewnością dzisiejszy numer jeden w rankingu, mianowicie Dron Sterowany Ręką LED Lewitujący Mini Ufo Osłony, to propozycja charakteryzująca się bardzo dobrym wykonaniem i ponadprzeciętnymi zdolnościami. Parametry także są atrakcyjne, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek jakości produktu do ceny.

Rzecz jasna należy pamiętać, że nie jest to produkt idealny. Jeśli szukamy rozwiązania o większym zasięgu czy też oferującego nieprzeciętny wygląd z uwagi na zastosowanie motywu, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z alternatywami z listy. Oprócz tego, warto też sprawdzić właśnie zdobytą wiedzę i udać się na własnoręczne poszukiwania drona idealnego.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki dron dla dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online