W życiu każdego dziecka przychodzi taki moment, kiedy zwykłe zabawki przestają być atrakcyjne. Dziecko poszukujące nowych wyzwań, chce sprawdzić się w każdej dziedzinie, dlatego przychodzi czas, kiedy samochody zostają zastąpione zdalnie sterowanymi robotami.

Jeśli Twoje dziecko właśnie stwierdziło, że klocki lego czy inne klasyczne zabawki są nudne, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, dzięki którym zadowolisz wymagania swojej pociechy. Szukasz idealnej zdalnie sterowanej zabawki? Pomyśl o dronie dla dziecka. Jeszcze kilka lat temu zabawki te nie były tak popularne ze względu na wysoką cenę. Jednak napływ taniej, ale dobrej jakościowo elektroniki z Chin sprawił, że w ostatnich latach, posiadanie drona nie jest już pojęciem tak bardzo abstrakcyjnym, jak kiedyś. Stosunkowo niskie ceny, a także zadowalająca jakość to tylko niektóre z argumentów przemawiających za zakupem drona dla swojej pociechy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

SYMA X20

9.9

Drogi


 

jjrc H36 mini

9.8

Tani


 

DRON RC0496

9.7

Tani

Silverlit 84603 2.00

9.6

Średnia

Mini Dron Syma X20P

jaki dron dla dziecka

Quadcopter od Syma to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy poszukują mobilnego urządzenia do rekreacyjnego latania. Wykonany został on z wysokiej jakości materiałów, przez co jest odporny na upadku i uderzenia. Na uwagę zasługuje fakt, iż łopaty wirników wykonane są z elastycznego tworzywa, co uniemożliwia połamanie się ich. Dron jest odporny na podmuchy wiatru, przez co wykorzystywany może być zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na terenach otwartym.

Quadcopter wyposażony został 6-cio osiowy system stabilizacji, przez co urządzenie jest zwrotne, a tym samym zachowuje stabilność, dzięki czemu wykorzystywane może być nawet przez początkujących. Dron sterowany jest za pomocą specjalnego nadajnika, który pozwala nie tylko na obranie kierunku, w jakim urządzenie ma się przemieszczać, ale także wybrać jedną z akrobacji. Urządzenie pozwala na wykonanie lotu na odległość do 20 metrów od nadajnika. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 8 roku życia.

R

Zalety

 • posiada żyroskop;
 • elastyczny, wytrzymały materiał;
 • możliwość wykonywania akrobacji;
Q

Wady

 • wysoka cena.

Mini dron łódź RC JJRC H36F

drony dla dzieci ranking

Kolejna propozycja to mini dron 3 w 1. Jest to urządzenie, które daje możliwość zamiany w poduszkowiec oraz pojazd. Wyposażony został 6-cio stopniowy żyroskop, przez co marzyna podczas lotu jest stabilna mimo podmuchów wiatru. Na uwagę zasługuje niewielki rozmiar drona, który z powodzeniem zabrać można ze sobą na wakacje czy weekendowy wyjazd poza miasto.

Urządzenie wyposażone zostało w tryb Headless, czyli interligenty system orientacji, co umożliwia sterowanie modelem w dowolnym, obranym przez nas kierunku bez konieczności ustawiania drona w odpowiednim kierunku w stosunku do pilota. Dron charakteryzuje się łatwością sterowania, a więc z powodeniem wykorzystywany może być przez dzieci oraz osoby początkujące z modelami sterowanymi zdalnie. W zestawie znajdziemy drona, pilot, a także akumulator, ładowarkę oraz 4 zapasowe śmigła. Urządzenie pozwala na sterowanie dronem na odległość do 30 metrów w powietrzu oraz 15 m na wodzie. Na jednym naładowaniu akumulatora, mamy możliwość zabawy do 5 minut.

R

Zalety

 • możliwość przekształcenia w poduszkowiec oraz pojazd;
 • do 30 metrów zasięgu w powietrzu;
 • niewielki, kompaktowy rozmiar;
Q

Wady

 • na jednym ładowaniu umożliwia do 5 minut zabawy.

Latający spodek Dron

drony dla dzieci opinie

Kosmiczny pojazd dla Twojego dziecka? Latający dron doskonale sprawdzi się u każdego miłośnika niezidentyfikowanych obiektów latających. Spodek sterowany jest za pomocą dłoni. Urządzenie po wyczuciu obiektu znajdującego się pod powierzchnią spodka, zwiększa bądź zmnijesza ilość obrotów na sekundę, dzięki czemu ufo zmienia wysokość lotu.

Zabawkę uruchamia się za pomoca dołączonego do zestawu pilota. Po włączeniu ufo, zapalają się kolorowe diody, co wygląda zjawiskowo szczególnie nocą i po zmroku. Po podstawieniu ręki pod zabawkę, ta automatycznie unosi się wyżej, co wygląda niczym lewitujący statek kosmiczny. Urządzenie wyłącza się za pomoca dołączonego do zestawu pilota. Dron zasilany jest za pomoca wbudowanego akumulatora, który ładowany jest poprzez USB. Dron posiada możlwość zmiany koloru światełek na spodku kosmicznym. Urządzenie nie pozwala na obieranie kierunku lotu, a jedynie podniesienie się do góry.

R

Zalety

 • niska cena;
 • możliwosć zmiany koloru oświetlenie;
 • sterowanie za pomocą dłoni;
Q

Wady

 • brak możliwości obierania kierunku.

Dron Flybotic bumper

tani dron dla dziecka

Bumper to francuski dron wyprodukowany przez firmę SILVERLIT przeznaczony dla dzieci powyżej 8 roku życia. Sterowany jest za pomocą pilota, do obsługi którego potrzebna jest tylko jedna ręka. Z jego pomocą mamy możliwość rozpoczęcia czy zakończenia lotu, a także sterownia wysokością zabawki. Dron lata we wszystkich kierunkach za sprawą gałki na pilocie. Dron wyposażony został w miękkie i elastyczne zderzaki, które chronią urządzenie przed zniszczeniem podczas upadku.

Zabawka została wyposażona w czujnik ciśnienia, dzięki czemu bez problemu możemy kontrolować wysokość lotu. Maksymalny zasięg drona to 30 metrów, który jest ograniczany elektronicznie, co jest pomocne szczególnie na zewnątrz, gdyż broni przed zagubieniem urządzenia. Dron zasilany jest za pomoca akumulatora. Pełne naładowanie trwa 90 minut i pozwala na 4 minuty lotu.

R

Zalety

 • elastyczne zderzaki;
 • łatwe sterowanie;
 • maksymalny zasięg – 30 metrów;
Q

Wady

 • długi czas ładowania.

Jaki dron dla dziecka? Na co warto zwrócić uwagę?

Zakup drona dla dziecka to wciąż kwestia sporna, która niejednokrotnie budzi kontrowersje szczególnie jeśli w grę wchodzą rozmowy międzypokoleniowe. Osoby ze starszego pokolenia nie do końca rozumieją fenomenu zabawki z prostych przyczyn, w czasach, kiedy to oni posiadali rzeczy, najzwyczajniej w świecie, ów zabawki nie były dostępne. Nie oznacza to, że również i my mamy postępować według tej zasady, dlatego w dzisiejszym artykule przedstawiliśmy najważniejsze cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu drona dla pociechy.

Maksymalny zasięg

Wybierając drona jednym z kluczowych parametrów jest maksymalny zasięg. Mówi on o maksymalnej odległości zabawki od pilota sterującego, a więc de facto od dziecka sterującego dronem. Im zasięg większy, tym dalej i wyżej możemy odlecieć zabawką. Ważnym elementem jest także elektroniczny ogranicznik, który uniemożliwia odlecenie urządzenia poza obszar zasięgu, dzięki czemu zabawka nie ulegnie zniszczeniu oraz nie stracimy jej na wskutek zagubienia oraz przypadkowego uderzenia w jakąś przeszkodę.

Wytrzymałość

Drony jako urządzenia służące do latania, aby móc unieść się w powietrze nie zużywając przy tym zbyt dużej ilości energii muszą charakteryzować się niską wagą. Ograniczenie wagowe sprawia, że użyte materiały do stworzenia konstrukcji również musza być lekkie, a więc zazwyczaj są one wykonane z tworzywa sztucznego. Warto zwrócić uwagę, czy elementy typu śmigła wykonane zostały z twardego materiału, czy też miękkiego typu guma, która po kontakcie z przeszkodą nie zniszczy się.

Sposób sterowania

Większość oferowanych na rynku dronów sterowana jest za pomocą pilota dołączonego zestawu, który pozwala na decydowanie w jakim kierunku zabawka ma lecieć, a także na jaką wysokość. Pilot łączy się z dronem drogą radiową, a do prawidłowego działania urządzenia niezbędne są baterie, a także naładowanie akumulatorów w dronie. Większość dostępnych na rynku dronów dla dzieci posiada intuicyjny system sterowania, który opiera się o przyciski lub joysticki, którymi sterujemy w odpowiednią stronę. Nie stanowi to większego problemu nawet dla kilkuletniego dziecka.

Czas ładowania

Czas ładowania, a także maksymalny czas pracy na jednym naładowaniu to kolejny bardzo ważne parametr, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu drona dla swojej pociechy. Większość dronów, jakie oferowane są na polskim rynku zasilane są za pomocą akumulatorów, które oczywiście możemy wymieniać, natomiast ich czas ładowania często przekracza godzinę i pozwala na zabawę przez kilka minut. Warto więc zwrócić uwagę, jakie konkretnie czasy oferowane są przez producenta. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w bardziej pojemną baterię lub kilka adekwatnych i zamienianie ich podczas zabawy.

Wiek dziecka

Zainteresowanie dziecka dronami następuje mniej więcej w okresie wczesnoszkolnym. Wszystkie propozycje, jakie zebraliśmy w dzisiejszym rankingu spełniają to kryterium i większość z nich przeznaczona jest do użytku przez dzieci, które ukończyły 8 rok życia. Przestrzeganie minimalnego wieku gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo dla naszej pociechy, ale także gwarancję, że będzie ono w stanie zapanować nad urządzeniem i nie ulegnie ono zniszczeniu po jednorazowym użyciu.

Mini dron Syma X20P – najlepszy dron dla dzieci

Spośród przedstawionych w rankingu dronów dla dzieci 2024, naszą szczególną uwagę przykuła propozycja marki Syma. Dron ten wyglądem przypomina klasyczne Quadcoptery, różni się jedynie rozmiarem, dzięki czemu jest lekki, poręczny, a także łatwy do zabrania ze sobą w podróż. Dron wytrzymały jest na uszkodzenia, ze względu na wysoką jakość zastosowanych materiałów. W tym przypadku producent zdecydował się na zastosowanie elastycznego materiału do produkcji wirników i łopatek, dzięki czemu nawet podczas upadku czy uderzenia, urządzenie nie ulegnie całkowitemu zniszczeniu. Dodatkowo dron odporny jest na podmuchy wiatru, przez co wykorzystywany może być w każdych warunkach. Urządzenie oferuje zasięg aż do 20 metrów, a za możliwość kontroli lotu odpowiedzialny jest nadajnik radiowy.

Urządzeniem sterujemy za pomocą pilota, na którym znajdziemy zarówno dwa przyciski funkcyjne, ale także dodatkowe przyciski, za pomocą których możemy wykonać jedną z powietrznych akrobacji. Dron wyposażony został w żyroskop, co sprawia, że jest on zwrotny a także zwinny. Urządzenie przeznaczone jest do użytku dla dzieci powyżej 8 roku życia, jednak bogactwo możliwości jakie oferuje ów urządzenie sprawia, że będzie ono równie praktyczne w przypadku osób dorosłych. Dron zasilany jest za pomocą akumulatora litowo – polimerowego o pojemności 180 mAh. Akumulator do pełnego naładowania potrzebuje około 50 minut, co pozwala na około 5 minut nieprzerwanej pracy zabawki. Jest to dron, który charakteryzuje się dość szybkim ładowaniem, jednak aby umożliwić dziecku długotrwałą zabawę należy zakupić dodatkowe akumulatorki.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie drony dla dzieci wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online