Dzisiejszy artykuł przygotowany został w trosce o nasze pociechy, które od najmłodszych lat pragną zasiąść za kierownica pojazdu. Artykuł powstał we współpracy z wykwalifikowanym personelem, który od wielu lat ma styczność z quadami zarówno dla młodych jak i starszych kierowców. Co dokładnie znajduje się w przygotowanej przez nas treści?

Po pierwsze – ranking czterech najlepszych quadów z wyszczególnieniem najważniejszych parametrów, cech charakterystycznych a także wad i zalet. Następnie znajdziesz tutaj poradnik zakupowy w którym szczegółowo opisujemy najważniejsze parametry urządzenia by każdy czytelnik mógł zweryfikować jakość wybranego przez siebie pojazdu we własnym zakresie, korzystając z nowo nabytej wiedzy.

Układając zestawienie skupialiśmy się na takich parametrach jak prędkość jazdy, rodzaj silnika, długość gwarancji, komfort jazdy, oraz kilku innych, mniej wyróżniających się aspektów, które wpływały na końcową decyzję oceny.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

POLARIS RZR PEREGO

9.8

Drogi


Jokomisiada PA0256

9.8

Tani


Mini Quad Boxer

9.7

Tani

QUAD ATV TORONTO

9.6

Drogi

Miejsce pierwsze zajmuje model MINI QUAD 50 cc REPTI 2

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pierwsze miejsce na podium nie bez powodu zajmuje Repti 2. Jest to świetny quad dla początkujących w bardzo dobrym stosunku jakości do ceny. Mini Quad 50 cc Repti 2 to pojazd z silnikiem, który chłodzony jest powietrzem, jest to silnik 1 cylindrowy, 2 suwowy. Spalanie szacuje się na 3L/100km co sprawia, że pojazd kwalifikuje się jako oszczędny w eksploatacji.
Pojazd pozwala na proste i intuicyjne regulowanie prędkości jazdy od 5 do nawet 50 km/h. Na osiąganie maksymalnej prędkości mogą wpływać czynniki takie jak rodzaj nawierzchni oraz masa ciała kierowcy, która nie powinna przekraczać 60 kg.
Na wysoki poziom bezpieczeństwa wpływa nie tylko mocna, stabilna konstrukcja ale także hamulce tarczowe, które znajdują się z przodu jak i z tyłu.
Opony są bardzo wytrzymałe i świetnie spiszą się na wielu powierzchniach jazdy. Waga quada to ok 35 kg przy pustym baku a wymiary prezentują się następująco: 105cm długości, 55cm szerokości, 65 wysokości oraz siedzisko na wysokości 55cm. Nasza ocena dla quada to 9/10.

R

Zalety

– niska cena
– jakośc wykonania
– niskie spalanie
– wygodne siedzisko
Q

Wady

– niska moc

Kolejny warty uwagi quad dla dzieci to model POLARIS RZR PEG PEREGO

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Model ten już na pierwszy rzut oka wyróżnia się na tle konkurencji. Zawdzięcza to świetnej, przyciągającej oko konstrukcji i kolorystyce czarno – czerwonej.

Pojazd z silnikiem o mocy 560 Watt, akumulatorem 24V 8Ah. Konstrukcja quada jak i jego moc pozwala na prędkości 5km/h na pierwszym biegu oraz 10.5 km/h przy 2 biegu. Tuż przy kierownicy znajduje się prędkościomierz oraz wskaźnik naładowania akumulatora. Akumulator o mocy 24 V 8Ah.

Z dodatkowego wyposażenia warto wspomnieć o radiu FM + Mp3. Gdy mowa o bezpieczeństwie kluczową rolę odgrywają pasy bezpieczeństwa. Poziom bezpieczeństwa podnosi także amortyzowany tył pojazdu oraz wytrzymała konstrukcja. Quad dziecięcy POLARIS RZR PEG PEREGO 24V JEEP dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych (czerwony, srebrny, czarny).

Quad ze względu na swoje wymiary (159,5 x 98 x 90) i rodzaj konstrukcji oferuje maksymalny udźwig 60kg. Jest to quad, który nada się dla dziecka, które dopiero zaczyna swoją przygodę jak i dla doświadczonego młodego kierowcy. Nasza ocena to 8/10.

R

Zalety

– świetne oświetlenie
– wyprofilowana kierownica
– pasy bezpieczeństwa
– wygodne, dopasowane siedzisko
Q

Wady

– wysoka cena

Kolejna propozycja w wersji Mini – Quad Boxer

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Mini quad Boxer to jeden z najnowszych modeli, jeżeli chodzi o quady dla dzieci. Sprzęt wyposażony jest w chłodzony powietrzem silnik jednocylindrowy 2- suwowy o pojemności 50 cm. Spalanie to zaledwie 3l/100km.

Jeżeli chodzi o moc jest to 5,5 km. Co istotne urządzenie posiada wbudowany starter ręczny nowej generacji. Produkt posiada napęd łańcuchowy oraz sprzęgło automatyczne. Maksymalna prędkość jaką osiąga pojazd zależna jest bezpośrednio od masy ciała kierowcy, jednak szacuje się, że w przybliżeniu jest to 45 km/h.

Mini quad Boxer posiada oświetlenie typu LED (xenon) oraz sportową przekładnię biegów. Producent nie zapomniał również o amortyzatorach, które jednakowo dają także możliwość regulacji wysokości oraz twardości siedzenia. Sprzęt posiada dwa rodzaje hamulców: przednie tarczowe oraz tylnie tarczowe i opony dętkowe o średnicy 6 cali.

Pojazd posiada automatyczną skrzynię biegów, wzmocnienie zawieszenia i łańcucha, sportowy tłumik i zrywkę bezpieczeństwa. Produkt przeznaczony docelowo dla dzieci między 3, a 11 rokiem życia, przez wzgląd na niską tolerancję obciążenia- maksymalna waga użytkownika to 50 kg, a wzrost 150 cm. Dodatkowym atutem quada jest obudowa lakierowana metodą water painting. Oceniamy go na 6/10.

R

Zalety

– napęd łańcuchowy
– tarczowe hamulce z przodu i tyłu
– niskie spalanie
Q

Wady

– słaba jakość akumulatora

Ostatni polecany quad to QUAD ATV TORONTO 125 CC

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Quad ATV Toronto to niezwykle wytrzymały pojazd posiadający automatyczną skrzynię biegów oraz bieg wsteczny. Pojazd posiada jednocylindrowy silnik 4-suw z funkcją chłodzenia powietrza, a jego pojemność to aż 125 cm. Maksymalne obciążenie quada to 120 kg. Przekątna kół wynosi 7 cali.
Ponadto poziom spalania to zaledwie 3l/100km. Maksymalna prędkość jaką osiąga pojazd wynosi 60 km/h. Jeżeli chodzi o napęd jest on bezpośrednio przenoszony na łańcuch. Co istotne sprzęt posiada aż 2 hamulce: przedni- bębnowy oraz tylni- tarczowy hydrauliczny.

Quad ATV Toronto posiada wbudowany starter elektryczny. Urządzenie oferuje zarówno oświetlenie przednie jak i tylnie oraz alarm, do którego otrzymujemy pilot, umożliwiający włączenie oraz wyłączenie sygnału dźwiękowego, działający do odległości 50 metrów od pojazdu.

Dodatkowo pojazd można ulepszać poprzez montaż licznika, czy lusterek bocznych, co tylko zwiększy bezpieczeństwo podczas jazdy. Quad zajmuje 4 miejsce w rankingu najlepszy quad dla dziecka. Producent oferuję również duży wybór, jeżeli chodzi o kolorystykę produktu. Ocena produktu 8/10.

R

Zalety

– hamulce przednie i tylnie
– różne warianty kolorystyczne
– niskie spalanie
Q

Wady

– twarde siedzisko

Jaki quad dla dziecka wybrać?

Quad to specyficzna „zabawka” należy do niej podchodzić jak do prawdziwego pojazdu, który może zagrażać życiu dziecka. Jak dobrze widać na rynku dostępne są quady dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Wynika to między innymi z maksymalną prędkością, mocą silnika i maksymalnym obciążeniem.

Projektowane są quady dla każdej grupy wiekowej i należy odpowiednio dobrać quad do wieku naszego dziecka gdyż wiąże się to z korzyściami. Większość modelów dla młodszych dzieci oferuje 1 lub 2 biegi natomiast dla starszych jest więcej co przekłada się na płynniejsza jazdę i możliwość regulacji prędkości jazdy. Dla bezpieczeństwa naszego dziecka zalecamy wybierać modele, które oferują niższą moc.

Co charakteryzuje najlepszy quad dla dziecka dostępny w 2024?

Dobry quad to pojazd, który zapewnia płynną, komfortową jazdę. Najlepszy quad dodatkowo będzie oferować szereg udogodnień poprawiających komfort kierowcy oraz systemy bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo to priorytet nie tylko dla kierowcy, ale także dla osób znajdujących się w otoczeniu. Najlepszy quad posiadać musi odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i norm.

Dodatkowym atutem będą wyniki w tzw „crash testach” gdzie obserwuje się stopień uszkodzenia pojazdu i możliwych konsekwencji kierowcy podczas różnych wariantów wypadków. Bezpieczeństwo podnosi także oświetlenie i sygnały dźwiękowe, które coraz częściej instalowane są w quadach. Każdy kierowca wie jak duże korzyści płyną z odpowiedniego oświetlenia drogi. Ważne jest zatem by wybrany przez nas model quada oferował oświetlenie by nasze pociechy były widoczne po zmierzchu.

Silnik

Silnik to podstawa każdego pojazdu, im mocniejszy tym płynniejsza jazda i większe prędkości maksymalne. W zależności od wybranego przez nas modelu quad może posiada jeden lub dwa pedały. Najczęściej wybierane są modele gdzie mamy połączenie gazu z hamulcem co gwarantuje szybką naukę mechaniki pojazdu.

Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego i warto zainteresować się także quadami z oddzielnymi pedałami, które wymagają dłuższej nauki ale pozwalają na lepszą kontrolę quada a także rozwijają umiejętności manualne i zręcznościowe dziecka.

Akcesoria

Obecnie na rynku pojawiają się coraz to nowsze quady, które próbują kupić naszą uwagę przeróżnymi dodatkami. Dodatki te z reguły nie są nam potrzebne i jedynie sprawiają, że interesujemy się bardziej danym modelem na tle konkurencji, która nie oferuje akcesoriów.
Często do quada otrzymujemy podstawowe wyposażenie takie jak kask ochronny, gogle czy ochraniacze na łokcie i kolana. Jest to skuteczna zachęta gdyż zwiększa bezpieczeństwo naszej pociechy. Jakie akcesoria jeszcze są warte uwagi? Na pewno jest to hak, który jednak rzadko dołączany jest w zestawie.

Hak pozwala na podczepienie przyczepy bądź kolejnego pojazdu. Ciekawymi akcesoriami w szczególności z punktu widzenia dziecka okazać się mogą oświetlenie LED, które sprawia, że pojazd przyciąga wzrok każdego i tym samym poprawia znacząco widoczność. Zdarza się, że kierowcy sami mogą determinować jaki będzie kolor oświetlenia.

Gwarancja

Gwarancja w przypadku quadów odgrywa bardzo ważna rolę. Nie tylko ze względu na duża ekspozycje pojazdu na potencjalnie szkodliwe warunki, ale także ze względu na gabaryty. Quady mogą ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów, co znacząco utrudnia transport i wymaga posiadania odpowiedniego transportu.

Warto zatem wybrać quad takiej firmy, która oferuje gwarancje rodzaju door to door co oznacza, że producent we własnym zakresie organizuje odbiór i dostawę quada a właściciel nie ponosi żadnych opłat. Gwarancja przeważnie nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, które najczęściej są przyczyną zwrotu quada na gwarancje.

Warto jednak ją posiadać i pilnować jej okresu, który wynosi od 12 miesięcy do nawet 48 miesięcy w zależności od oferty producenta.

Quady dla dzieci opinie dostępne w roku 2024

Opinie w przypadku quadów odgrywają bardzo istotną rolę. Pozwalają nam poznać ukryte wady pojazdu, jego wytrzymałość i to jak w rzeczywistości radzi sobie na różnych nawierzchniach. Gdzie zatem szukać opinii?

Świetnym miejscem okazać się może sklep internetowy w którym zweryfikowani użytkownicy po zakupie mają możliwość oceny pojazdu. Kolejnym miejscem wartym uwagi są porównywarki cen.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki quad dla dziecka wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by Werka

Mojej sąsiadki syn ma podobny do tego Perego, chyba że to ta sama firma, nie zwracałam uwagi. Ale chłopiec latem często na nim jeździł, zawsze ktoś był przy nim. Widac że dzieciak miał frajdę. Sama też zastanawiam się nad takim quadem dla syna.

 by Zenobia

Ja zastanawiam się nad modelem Toronto, dla starszego syna. Juz w zeszłym roku marudził nam żebyśmy mu kupili, jest to wydatek, ale chyba w tym roku na jego urodziny mu kupimy, trochę mam obawy, ale myślę że w naszej obecności jak będzie jeździł na nim to nic mu się nie stanie.

 by Alina

Quady to bardzo proste pojazdy, przynajmniej w porównaniu do aut czy motocykli. A druga rzecz to Quad dla dziecka nie jest typową zabawką, jak gra video, czy klocki Lego. Dlatego zaleca się być przy dziecku podczas jazdy quadem, aby w razie gdyby coś się stało dziecku, można było od razu zareagować.

 by Daszyńska

Mój syn marzy własnie o takim quadzie, ale ja się zastanawiam czy 8-latek juz może takim quadem jeździć. Boje się żeby sobie krzywdy nie zrobił. Ale patrząc na te quady najbardziej moja uwage przykuł mini quad Boxer. Z wyglądu jest bardzo ciekawy, pewnie synowi by się spodobał.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online