Własny ogródek to marzenie wielu rodzin posiadających dzieci. Zielona przestrzeń to nieocenione dodatkowe miejsce do zabawy dla naszych pociech. Ogrodzony ogródek pozwala na bezpieczne puszczenie dzieci do niego, aby mogły chwilę pobiegać i pobawić się na świeżym powietrzu. Dla rodzica zaś to czas, który może przeznaczyć na odpoczynek albo zajęcie się ogarnianiem domu czy mieszkania.

Zielone podwórko jest miejscem szczególnie pożądanym w mieście, dlatego też mieszkania z odrobiną swojego miejsca ogrodowego są najczęściej wybieranymi przez osoby zainteresowane kupnem własnego M. Przestrzeń taką można zagospodarować nie tylko jako miejsce odpoczynku, ale również zabawy dla naszych pociech. Wielu rodziców zastanawia się jak zaaranżować ogródek dla dzieci, aby spełniał on oczekiwania najmłodszych, a jednocześnie był miejscem bezpiecznym dla naszych pociech. Na rynku znajdziemy wiele propozycji zabawek dla dzieci, jednak nie każda z nich wpadnie w gusta dzieci. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jakie zabawki do ogrodu wybrać? A może przeglądałaś wiele stron w poszukiwaniu odpowiednich produktów do zabawy dla Twojego dziecka?

Z pomocą przychodzi dzisiejszy artykuł, w którym poruszyliśmy kwestię zjeżdżalni ogrodowych dla dzieci. Któż z nasz będąc dzieckiem nie lubił ślizgać się na zjeżdżalni? Dlaczego nie umożliwić tego naszym najmłodszym i nie zrobić mini placu zabaw w swoim ogrodzie? Wybraliśmy kilka najciekawszych propozycji w roku 2024 i krótko opisaliśmy je, aby wybór dobrej zjeżdżalni dla dzieci był łatwiejszy dla rodziców.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Zjeżdżalnia ogrodowa Mochtoys

9.9

Tania


 

Zjeżdżalnia Keny Toys

9.8

Tania 

Zjeżdżalnia TOBI TOYS

9.6

Średnia

Zjeżdżalnia Smoby Funny

9.5

Droga


 

 

Zjeżdżalnia ogrodowa OTITU

9.4

Średnia

Od najmłodszych lat

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pierwsza zjeżdżalnia to propozycja od firmy Mochtoys. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że produkt ten przeznaczony jest dla dzieci już od pierwszego roku życia. Dzięki stabilnej podstawie i antypoślizgowym schodkom z wyboru tej zjeżdżalni zadowoleni będą rodzice, którym zależy na bezpieczeństwie dzieci podczas zabawy w ogrodzie. Ułatwieniem dla najmłodszych są uchwyty, zamocowane na szczycie, sprawiające, że siadanie do zjazdu staje się prostsze.  Ślizg zjeżdżalni jest dostosowany do najmłodszych użytkowników, a więc produkt od Mochtoys charakteryzuje się dość długim (180 cm) zjazdem o łagodnym nachyleniu. Do ślizgu mamy możliwość podłączenia strumienia wody, dzięki czemu zabawa stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna. Jeśli jesteśmy zainteresowani zrobieniem placu zabaw dla naszego dziecka w ogrodzie, dostępne są również inne zabawki tej firmy. Niestety zarówno zjeżdżalnia, jak i pozostałe produkty dostępne są w jednym wariancie kolorystycznym.

R

Zalety

– dla dzieci już od 1 – go roku życia;
– antypoślizgowe schodki;
– możliwość podłączenia wody do zraszania zjeżdżalni;
– możliwość zakupu innych zabawek ogrodowych w takim samym wariancie kolorystycznym;
– łagodny zjazd;
Q

Wady

– jedna wersja kolorystyczna.

Dla mało wymagających

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejna zjeżdżalnia, jaką chcielibyśmy zaproponować to produkt firmy Keny Toys. Propozycja ta skierowana jest głównie do osób, którym nie zależy na wyglądzie i wysokiej jakości zabawki, a podczas zakupu głównym kryterium jest cena. Nie da się ukryć, że zjeżdżalnia ta jest jednym z tańszych egzemplarzy na rynku. Niestety wraz z ceną również jakość nie należy do najwyższych. Użyty plastik nie jest w żaden sposób zabezpieczony przed utratą kolorów wskutek działania promieni słonecznych, czy innych niekorzystnych warunków atmosferycznych. Z tej zjeżdżalni ze względu na dość niewielkie rozmiary możemy jednak korzystać nie tylko w ogrodzie, ale również w domu. W modelu firmy Keny Toys nie zabrakło również rączek ułatwiających korzystanie z zabawki, natomiast schodki nie są wyposażone w antypoślizgi. Produkt ten skierowany jest głównie do mniejszych dzieci, gdyż maksymalne obciążenie wynosi zaledwie 25 kilogramów.

R

Zalety

– atrakcyjna cena;
– możliwość używania w domu i w ogrodzie;
Q

Wady

– użyte materiały niskiej jakości;
– krótki zjazd;
– przeznaczony dla dzieci do 25 kilogramów.

Dla starszaków

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Ślizg firmy Tobi Toys sprawdzi się doskonale u osób, które zdecydowały się zrobić swoim dzieciom drewniany plac zabaw, gdyż istnieje konieczność doczepienia go do istniejącego już podestu ze schodkami. Produkt ten spisze się więc doskonale dla dzieci starszych. Trzy metrowy zjazd będzie atrakcją dla każdego dziecka, a dodatkowa możliwość podłączenia węża ogrodowego sprawi, że korzystanie ze zjeżdżalni przyniesie wiele frajdy nie tylko dla dzieci. Zjeżdżalnia wodna firmy Tobi Toys jest bardzo wytrzymała, a osoby korzystające z niej mogą mieć nawet 100 kilogramów wagi. Takie rozwiązanie więc spisze się nie tylko wśród dzieci, ale zabawą mogą cieszyć się także dorośli. Wspólne zjeżdżanie z naszymi pociechami to dodatkowa możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym. Ślizg Tobi Toys możemy zakupić w jednym w trzech wariantów kolorystycznych.

R

Zalety

– możliwość wyboru wersji kolorystycznych;
– możliwość przyłączenia węża ogrodowego;
– długi 3m ślizg;
– wytrzymała na duże obciążenia do 100 kilogramów;
Q

Wady

– brak schodków – konieczność montażu do istniejącego placu zabaw;
– dla dzieci od 3 – go roku życia.

Wysoka jakość

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Kolejna propozycja to zjeżdżalnia Smoby, która zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Użyte materiały do produkcji zjeżdżalni są wysokiej jakości. Plastikowe elementy pokryte zostały dodatkowo warstwą powłoki UV, która chroni przed blaknięciem kolorów, kiedy zjeżdżalnia poddana jest na wpływ czynników atmosferycznych. Całość konstrukcji jest stabilna, a bezpieczeństwo podczas zabawy dodatkowo zapewniają rączki na szczycie. Do zjeżdżalni mamy możliwość podpięcia wody, aby stała się zjeżdżalnią wodną, a kiedy nasze dzieci mają śliskie nóżki, o ich bezpieczeństwo podczas wchodzenia na górę dbają antypoślizgowe stopnie. Zjeżdżalnię Smooby możemy zakupić w kilku wariantach kolorystycznych. Niestety nie jest to produkt z serii tani i dobry, więc za tą zabawkę musimy zapłacić najwięcej ze wszystkich przedstawionych w tym rankingu.

R

Zalety

– stabilna i wytrzymała konstrukcja;
– plastik pokryty powłoką UV;
– antypoślizgowe stopnie;
– możliwość wyboru wersji kolorystycznej;
Q

Wady

– mało atrakcyjna cena.

Do wyboru, do koloru

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Zjeżdżalnia ogrodowa Otitu to kolejna propozycja samego ślizgu, który musimy zamontować do istniejących już zabawek w naszym przydomowym placu zabaw. Jeśli potrzebujemy ślizgu w konkretnym kolorze, ten sprawdzi się idealnie, gdyż mamy możliwość wyboru aż z sześciu dostępnych wersji kolorystycznych. Mimo iż ślizg według zapewnień producenta jest skierowany dla dzieci powyżej 3 – go roku życia, dzięki wysokim ściankom bocznym zjeżdżalni korzystanie z niego pod opieką osoby dorosłej możliwe jest również przez młodsze pociechy. Podobnie jak wcześniejsza propozycja ślizgu, również produkt od Otitu oferuje możliwość podpięcia wody, aby zjeżdżanie było jeszcze bardziej przyjemne dla naszych dzieci. Plastik z jakiego wykonany jest ślizg jest wysokiej jakości, a co za tym idzie jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Maksymalne obciążenie ślizgu jest niższe i wynosi 50 kilogramów, a więc nie zaleca się korzystania z niego przez osoby dorosłe.

R

Zalety

– możliwość wyboru jednego z sześciu kolorów;
– odporna na warunki atmosferyczne;
– możliwość podłączenia wody do ślizgu;
– wysokie ścianki boczne zwiększają bezpieczeństwo;
Q

Wady

– konieczność montażu do istniejących już zabawek na placu zabaw z przyczyny braku schodków.

Kompaktowe składanie

Ostatnią już propozycją jest zjeżdżalnia Little tikes. Bez wątpienia można uznać, że jest to doskonała zabawka, która ma być wykorzystywana jako pierwsza zjeżdżalnia dla naszego dziecka. Jest to także świetna propozycja dla osób, które nie dysponują dużą ilością miejsca, a chcą zapewnić swoim dzieciom dodatkową atrakcję w postaci mini placu zabaw. Zjeżdżalnia ta bardzo łatwo składa się, a dzięki niewielkim rozmiarom zmieścimy ją nawet w niewielkim mieszkaniu. Z racji niewielkich rozmiarów ze zjeżdżalni tej korzystać możemy jako dodatkowej atrakcji do naszego basenu dziecięcego, niestety dla starszych dzieci rozmiar jej może okazać się niewystarczający, a zabawa przestanie być atrakcyjna.  Zjeżdżalnia Little tikes to idealny wybór dla najmłodszych, gdyż zjazd jest krótki i łagodny. Niestety nie mamy możliwości podpięcia wody do ślizgu, a schodki nie są wyposażone w antypoślizgi. Cała konstrukcja zjeżdżalni wykonana jest jednak z wytrzymałych materiałów.

R

Zalety

– łatwe składanie;
– możliwość korzystania jako zjeżdżalni do basenu dziecięcego;
– łagodny zjazd;
– wysoka jakość użytych materiałów;
Q

Wady

– krótki ślizg;
– brak możliwości podpięcia wody do ślizgu;
– dla starszych dzieci zjeżdżalnia może okazać się zbyt mała.

Jak łatwo zauważyć zjeżdżalnie dla dzieci dzielą się na te wolnostojące, wyposażone w schodki oraz modele – ślizgi, które wymagają dodatkowych części ze schodkami, aby móc zjeżdżać. W oparciu o najważniejsze cechy zjeżdżalni stworzyliśmy tabelę, w której przedstawiliśmy jak prezentują się konkretne modele w odniesieniu do nich. Takie zbiorcze porównanie pozwoli na wybór jednego modelu idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Cecha   Propozycja 1 Propozycja 2 Propozycja 3 Propozycja 4 Propozycja 5 Propozycja 6
długość zjazdu 180cm 140 cm 300 cm 200 cm 245 cm 120 cm
maksymalne obciążenie 50 kg 25 kg 100 kg  50 kg 50 kg 30 kg
wiek użytkownika 12 m-cy 18 m-cy 3 lata 2 lata 3 lata  2 lata

uchwyty ułatwiające siadanie

TAK TAK NIE TAK NIE TAK

konieczność montażu do istniejącego wejścia

NIE NIE TAK NIE TAK NIE
antypoślizgowe schodki TAK TAK NIE DOTYCZY TAK NIE DOTYCZY NIE
opcja zraszania ślizgu TAK NIE TAK TAK TAK NIE
warianty kolorystyczne NIE NIE TAK TAK TAK TAK

Często zakup zjeżdżalni dla dziecka powoduje, że w naszej głowie rodzi się wiele pytań, o sprawy często błahe. Jednak zakup zjeżdżalni dla dziecka przez niedoświadczonego rodzica może sprawić, że spędzi on wiele godzin szukając opinii o zjeżdżalniach dla dzieci. Na najczęściej zadawane pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. 

Zjeżdżalnia wolnostojąca czy ślizg?

To częste pytanie jakie pojawia się w głowach rodziców decydujących się na zakup zabawek do ogrodu dla dzieci. W większości wybór ten uzależniony jest faktem, czy posiadamy dom z ogrodem czy mieszkanie z ogródkiem. O ile mamy niewielki ogródek wybór jest oczywisty i zjeżdżalnia wolnostojąca spisze się w takim przypadku doskonale. Nie zajmuje ona wiele miejsca, jest wygodna do złożenia i przechowywania podczas zimy. Kiedy jednak posiadamy dom z ogrodem wszystko zależy od tego, czy chcemy zdecydować się na pełnowymiarowy plac zabaw z wieloma atrakcjami, czy ma być to mini plac zabaw. Jeśli chcemy zrobić plac zabaw z drewna z przejściami, czy dodatkowo domkiem na drzewie to wybór ślizgu będzie lepszym wyborem. Kiedy zaś chcemy kompaktowy plac zabaw lepiej postawić na zjeżdżalnię wolnostojącą.

Czy materiały użyte do produkcji zjeżdżalni mają znaczenie?

Wszystkie propozycje zjeżdżalni, które znalazły się w rankingu wykonane są z bardziej lub mniej jakościowego plastiku. Jeśli produkt służyć ma nam na lata, a nie będzie każdorazowo składany po zabawie warto wybrać modele pokryte specjalną warstwą UV chroniącą zabawkę przed blaknięciem kolorów. Warto mieć również na uwadze fakt, iż decydując się na zakup samego ślizgu musimy zapewnić wejście do niego. Zazwyczaj ślizgi takie montowane są do istniejących już drewnianych placów zabaw. Z uwagi na bezpieczeństwo naszych dzieci przed oddaniem placu zabaw do użytku pociech sprawdźmy, czy wszystkie krawędzie są odpowiednio wygładzone. Na rynku oczywiście znajdziemy również zjeżdżalnie metalowe, natomiast wybór ich do ogródkowego placu zabaw nie jest najlepszym pomysłem. Metal bardzo nagrzewa się w słońcu, co może skutkować poparzeniem dziecka podczas zabawy.

Duża czy mała zjeżdżalnia do ogrodu?

Zjeżdżalnie, które zaproponowaliśmy znacząco różnią się długością ślizgu. Najkrótsza z nich ma zaledwie 120 cm długości, najdłuższa aż 300 cm. Jak każdą zabawkę, tak również zjeżdżalnię należy dopasowywać do wieku naszych pociech. Na rynku znajdziemy jednak zjeżdżalnie o stosunkowo długim ślizgu już dla rocznych dzieci. Takie rozwiązanie możliwe jest dzięki niewielkiemu kątowi nachylenia. Zjeżdżalnie te sprawdzą się więc zarówno u najmłodszych dzieci, jak i u nieco starszych. Kolejną sprawą szukając zjeżdżalni dla dziecka do ogrodu jest jej wytrzymałość na obciążenie. Niektóre zabawki są wykonane z tak delikatnego tworzywa, że dopuszczają korzystanie z nich dzieci jedynie do 25 czy 30 kilogramów. Oczywiście na roku znajdziemy również takie zjeżdżalnie, których maksymalne obciążenie pozwala na korzystanie z zabawki również przez osoby dorosłe.

Zjeżdżalnia z możliwością podłączenia wody, czy bez?

Podłączenie węża ogrodowego do zjeżdżalni to niewątpliwie zaleta. Nie zawsze musimy korzystać z opcji ślizgu wodnego, natomiast jeżeli w naszym przydomowym ogródku mamy dodatkowo basen dla dzieci, użycie zraszanego ślizgu będzie dla naszych pociech dodatkową atrakcją, a podczas upalnego lata możliwością schłodzenia się bez opuszczania posesji. Ceny zjeżdżalni z dostępnością zraszania ślizgu oraz bez takiej opcji nie różnią się znacząco, więc jeśli stoimy przed dylematem, którą zjeżdżalnię wybrać, zdecydowanie polecamy tą z opcją podłączenia wody.

Co decyduje o bezpieczeństwie zjeżdżalni?

Kupując zjeżdżalnię dla dziecka zawsze zwracamy uwagę na to, aby zabawka była bezpieczna. Poniekąd to sami producenci wskazują nam przedziałem wiekowym, czy produkt ten będzie odpowiedni dla naszego malucha, czy też nie. Warto jednak samodzielnie przyjrzeć się wybieranym zjeżdżalniom, aby jak najlepiej wybrać model dostosowany do swojej pociechy. Zjeżdżalnia powinna być przede wszystkim stabilna. Część oferowanych zabawek posiada dodatkowe plastikowe obciążenia przy schodkach i na końcu ślizgu, aby uniemożliwić przewrócenia się zabawki podczas zjazdu.

Kolejnym elementem są uchwyty – rączki na szczycie zjeżdżalni ułatwiające siadanie najmłodszym użytkownikom. Takie uchwyty przydadzą się również dla starszych dzieci, kiedy zamierzamy używać zjeżdżalni podłączonej do natrysku wody. Schodki zjeżdżalni powinny być szerokie, aby dziecięca nóżka pewnie po nich stąpała, dodatkowe antypoślizgi zamontowane na ich powierzchni zwiększają bezpieczeństwo podczas wchodzenia. Najważniejsze jednak jest sprawdzenie, czy wszystkie elementy są delikatnie zakończone i nie stwarzają ryzyka zranienia się przez dziecko podczas zabawy.

Mochtoys – nasz wybór.

Każdy z zaprezentowanych przez nas modeli zasługuje na uwagę w 2024 roku. W nasze gusta jednak najbardziej wpadł model od Mochtoys. To świetna propozycja dla osób szukających dobrej zjeżdżalni w przystępnej cenie. Zjeżdżalnia ta nie sprawi kłopotu ze złożeniem, co widać na załączonym filmiku.

Co ważne wyposażona została zarówno w antypoślizgowe stopnie jak i uchwyty ułatwiające korzystanie najmłodszym użytkownikom. Jest to model, z którego korzystać mogą dzieci już od 1 roku życia, a 180 cm długości ślizg zadowoli również starszych użytkowników, gdyż maksymalne obciążenie to aż 50 kg. Dodatkowo ze zjeżdżalni możemy korzystać na dwa sposoby – tradycyjny i jako ślizg wodny. Osoby szukające dobrej zjeżdżalni w niewielkich pieniądzach powinny zwrócić na nią szczególną uwagę.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką zjeżdżalnię dla dzieci wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Olaprima

Dzieci uwielbiają zabawę na dworze, zwłaszcza wiosenną i letnią porą. A zjeżdzalnie prakyucznie są w każdym ogrodzie, w którym przebywają dzieci! Różnorodne modele, dopasowane rozmiarami do wieku dziecka, z szerokimi schodkami, zaokrąglonymi krawędziami i wysokimi poręczami, zagwarantują maluchom bezpieczeństwo podczas beztroskiej zabawy.

 by Zenobi

Powoli zbliża się sezon na zabawki ogrodowe. Zjeżdżalnia wolno stojąca czy też taka wchodząca w skład domku ogrodowego na pewno będzie stanowić idealne miejsce do zabawy dla pociechy. Decydując się na zakup danej zjeżdżalni dla dzieci należy sprawdzić czy posiada ona niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa oraz spełnia wszystkie wymagane normy.

 by Malwina

Aby zachęcić dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu, należy zorganizować mu atrakcyjny plac zabaw. Urozmaiceniem na placu zabaw będzie zjeżdżalnia, z której można zjechać wprost do piasku. Ulokowana na domku do zabaw lub jakimkolwiek innym podwyższeniu, powinna być zawsze stopniem nachylenia dostosowana do wieku dziecka

 by wikusia

Zjeżdżalnia plastikowa przeznaczona jest dla maluchów już od 18. miesiąca życia. Szerokie poręcze i niska wysokość zjeżdżalni maksymalnie ułatwia maluchowi wejście po plastikowych schodkach. Zjeżdżalnia dla dzieci to doskonała rozrywka dla każdego malucha.

 by Mimoza

Zjeżdżalnia dla dzieci to doskonała rozrywka dla każdego malucha. W ciepłe dni sprawdzają się zjeżdżalnie dmuchane, ale i huśtawki ze ślizgawkami. Mini ślizgawki przeznaczone są dla najmłodszych, dlatego powinny zapewniać im całkowite bezpieczeństwo w czasie zabawy na podwórku. Przy ich wyborze rodzic powinien kierować się zawsze bezpieczeństwem dziecka.

 by Słonko

Im wyższa zjeżdżalnia, tym większa frajda ze zjeżdżania. Warto jednak mierzyć siły na zamiary. Dla młodszych dzieci przeznaczone są malutkie i stabilne zjeżdżalnie, starszaki mogą natomiast sprawdzić się na nieco dłuższych dystansach i zakręconych zjeżdżalniach. Najważniejsze, by zabawa była nie tylko pełna frajdy, ale również bezpieczna.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online