Piaskownica dla dzieci

Każdy, kto posiada swoją małą pociechę z pewnością nieraz zetknął się z sytuacją, że wszędzie było jej „pełno”, a my tym samym musieliśmy mieć oczy do około głowy, aby zadbać o jej bezpieczeństwo. Jest to o tyle prostsze, im bardziej pogoda nie pozwala na zabawę na dworze i nasze dziecko siłą rzeczy przebywa bezpiecznie w czterech ścianach naszego domu. Jednakże, gdy przychodzą cieplejsze dni pojawia się problem, by zmusić je do usiedzenia choć przez chwile w jednym miejscu. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest piaskownica dla dzieci stanowiącą bezpieczne miejsce do zabawy. Pojawia się jednak pytanie, jaka piaskownica dla dzieci będzie najlepsza?

Piaskownica dla dzieci ranking roku 2024

Poniżej – specjalnie dla Państwa- został przygotowany ranking przedstawiający jaka powinna być dobra piaskownica dla dzieci. Oczywiście może on służyć zarówno jako ułatwienie przy wyborze odpowiedniego produktu, jak i punkt oparcia, który wskaże jego odpowiednie cechy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Piaskownica STOKROTKA

9.9

Tania


Piaskownica SANDPIT POKROWIEC

9.8

Droga 

Piaskownica drewniana daszek

9.7

Średnia

Piaskownica ławeczki daszek

9.5

Średnia

Piaskownica KRAB STEP2

9.3

Droga


 

1. Gdy zależy nam na pojemności

piaskownice dla dzieci ranking

DUŻA PODWÓJNA PIASKOWNICA STOKROTKA to rozwiązanie, które będzie służyło naszym pociechom przez wiele alt. Wykonane jest z wysokiej jakości polimeru, który zapewnia jej odpowiednią trwałość. Ponadto jest niezwykle bezpieczna, a to wszystko za sprawą odpowiedniego kształtu, jak i przyznanemu atestowi CE. Ze względu na obecność dwóch części, istnieje możliwość wypełnienia ich zarówno piaskiem, jak i wodą. W momencie, gdy nie są one używane można je ze sobą połączyć tworząc w ten sposób trwałą konstrukcję, która nie będzie ulegała zniszczeniom pod kątem działań atmosferycznych, jak i nie będą w niej kumulowały się zanieczyszczenia. Jest ona w stanie pomieść do czterech dzieci, a w chłodniejsze dni może służyć, jako suchy basen z piłeczkami lub pojemnik na zabawki. Produkt dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych.

R

Zalety

-duża pojemność;
-funckjonalność;
-bogata ilość dostępnych opcji kolorystycznych.

Q

Wady

-brak informacji od strony użytkownika.

2. Kompaktowe rozwiązanie

piaskownice dla dzieci opinie

Gdy zależy nam na łatwym montażu, jak i wygodnym przechowywaniu w okresie jesienno-zimowym to nic nie sprawdzi się lepiej niż rozwiązanie jakim jest BIG WIELKA PIASKOWNICA SANDPIT Z POKROWCEM. Spotykamy się tutaj z produktem, który został wykonany z wysokiej jakości, trwałych materiałów, które są bezpieczne dla użytkowników. Całość mieści do 200kg piasku, a dodatkowo został wyposażony w specjalny pokrowiec, który chroni piasek przed działaniem czynników atmosferycznych. Należy jednak zwrócić uwagę, że piaskownica ta wykonana jest z czterech niezależnych sekcji, które choć są łatwe w montażu i demontażu, to nie posiadają dna. W efekcie takie działanie może być przyczyną pozostawiania sporej ilości piasku na danym terenie, jak i jego łatwego wychodzenia poprzez przechodzenia niskiej temperatury od strony ziemi.

R

Zalety

-funkcjonalność;
-łatwość montażu;
-duża pojemność.

Q

Wady

-pozostają ślady z piasku na ziemi (brak dna);
-łatwo dochodzi do powstania zanieczyszczeń.

3.Szukająć elegancji i naturalności

dobre piaskownice dla dzieci

PIASKOWNICA DREWNIANA Z DASZKIEM DOMEK TARAS HIT to rozwiązanie, które nie tylko spodoba się naszemu dziecku, ale także idealnie wkomponuje się do praktycznie każdej stylizacji ogrodu. Wszystko do za sprawą wykorzystania naturalnego drewna, które jest przyjemne w dotyku i bardzo bezpieczne dla użytkownika. Całość jest bardzo łatwa w transporcie, a to wszystko za sprawą wmontowanych kółek. Obezna w zestawie piaskownica może być opcjonalnie chowana lub wysyłana w zależności od potrzeb, a daszek stanowi idealną ochronę przed deszczem pozwalają na zabawę nawet w pochmurne dni. Należy jednak zwrócić uwagę, że piaskownica nie posiada dna, a przez to podczas sprzątania będzie po sobie postawiała na ziemi plamy z piasku.

R

Zalety

-elegancki wygląd;
-wytrzymałość;
-łatwość w transporcie i użytkowaniu.

Q

Wady

-mała pojemność piaskownicy;
-niekorzystny stosunek jakości do ceny.

4.Poszukując funkcjonalnych rozwiązań

najlepsze piaskownice dla dzieci

Piaskownica 150 x 150 z Daszkiem i Ławeczkami to rozwiązanie, które zostało wykonane z drewna sosnowego tym samy dając trwały i bezpieczny dla użytkownika produkt. Dzięki obecność regulowanego daszku bez problemu można ochronić naszą pociechę przed nadmiernym słońcem, wiatrem lub deszczem. Produkt ten jest w pełni odporny na warunku środowiskowe, a także bardzo łatwy w montażu. Dzięki przemyślanej konstrukcji, można modyfikować wielkość piaskownicy, a także bez problemu utworzyć jedną lub dwie ławeczki. Pomimo, że rozwiązanie to jest bez dna, to producenci dodają do zamówienia dno z agrowłókniny, będące znakomitym zabezpieczeniem przed pozostawianiem na ziemi plam z piasku, jak i ochroną przed zimnem docierającym od strony ziemi.

R

Zalety

-łatwość montażu;
-duża funkcjonalność;
-elegancki wygląd.

Q

Wady

-produkt z wyższej półki cenowej.

5. Dziecięca piaskownica

dobre piaskownice dla dzieci opinie

Jeżeli poszukujemy rozwiązania, które spodoba się wizualnie naszemu dziecku, to nie sposób przejść obojętnie wobec produktu jakim jest DUŻA PIASKOWNICA KRAB STEP 2. Rozwiązanie to posiada dwa siedziska na kształt szczypiec, które pozwalają na wygodne robienie “babek z piasku”, jak I cieszenie się z zabawy. Dodatkowo całość jest wyposażona w ozdobną pokrywę chroniąca przed warunkami atmosferycznymi, jak i zwierzętami. Produkt został wykonany z wysokiej jakości polimerów, które zapewniają mu dużą trwałość jak i wytrzymałość. Ponadto dzięki przyjemnej prezentacji wizualnej, całość jest przyjemna dla oka, jak i cieszy dzieci.

R

Zalety

-ciekawy wygląd;
-bezpieczeństwo;
-funkcjonalność.

Q

Wady

-mała pojemność;
-produkt z wyższej półki cenowej.

Piaskownica dla dzieci opinie – jak wybrać najlepszy produkt?

Wybór piaskownicy nie należy do najłatwiejszych. Choć z początku nic by na to nie skazywało, to w momencie, gdy sami zostajemy postawieni przed faktem wyboru piaskownicy dla naszej pociechy okazuje się, że możemy wybrać spośród tak wielu modeli, iż ostateczna decyzja nie będzie wcale tak oczywista. Nim jednak przejdziemy do zakupu wybranego produktu warto zapoznać się z głównym podziałem, a także wadami i zaletami poszczególnych produktów.

Zazwyczaj piaskownice dzieli się ze względu na rodzaj tworzywa z jakiego są one wykonane. Wyróżnia się tutaj dwa istotne rodzaje tj. tworzywo sztuczne, jak i drewno. Prześledźmy więc wady i zalety każdego z tych rodzajów. Piaskownice z tworzyw sztucznych z każdym rokiem cieszą się coraz to większą popularnością. Wszystko to za sprawą ich funkcjonalność (w szczególności dla rodziców), gdyż bez problemu można je napełniać, jak i oczyszczać zarówno z wody, jak i z piasku. Tworzywa sztuczne są też bardzo lekkie, co automatycznie przekłada się na wygodę podczas i przenoszenia i nie wymagają montażu. Istotne jest także to, że bardzo często są one niewielki rozmiarów, a dzięki temu bez problemu zmieszczą się do małych, przydomowych ogródków. Patrząc pod katem ceny są one o wiele tańsze od swoich drewnianych odpowiedników, dzięki czemu praktyczne każdy będzie w stanie sobie na nie pozwolić.

Z drugiej strony posiadamy do wyboru rozwiązania wykonane z drewna. Produkty te cieszą się również bardzo dużą popularnością, a to wszystko za sprawą faktu, że są bardzo trwałe, bezpieczne i eleganckie (wpasują się praktycznie do każdej stylistyki ogrodu). Drewno jest także ekologiczne, a dzięki odpowiedniemu projektowi, bez problemu pozwolą na zabawę nie tylko naszego dziecka, ale także jego przyjaciół. Rozwiązania te przeważnie posiadają szerokie brzegi, dzięki czemu mogą być one wykorzystywane jako siedziska, przy budowaniu np. „babek z piasku” Pamiętajmy jednak, że rozwiązania te są zazwyczaj droższe od tworzyw sztucznych, a dodatkowo będą zajmowały o wiele więcej miejsca, czyli idealnie wpasują się do średnich i dużych ogrodów. Więcej o wyborze piaskownicy dowiesz się tutaj.

najlepsze piaskownice dla dzieci ranking

Dobra piaskownica dla dzieci – na co zwrócić uwagę

Decydując się na zakup piaskownicy warto także zwrócić uwagę na kilka aspektów. Mowa tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwie naszych pociech. W szczególności ma to miejsce przy produktach drewnianych, gdzie istotne jest sprawdzenie jakości drewna oraz jego łączeń, ocenienie z czego wykonane są elementy metalowe (polecamy stal nierdzewną), a także sprawdzenie, czy nigdzie nie wystają śruby. Ponadto warto zwrócić uwagę, czy wybrana przez nas piaskownica posiada m.in. przykrycie, które chroni ją przez zanieczyszczeniami od strony zwierząt, jak warunkami atmosferycznymi. Ponadto dobrze by było, gdyby posiadała daszek, w szczególności, jeśli będzie stała ona na nasłonecznionym miejscu. Ostatecznie, jeśli uwzględnimy te cechy powinniśmy znaleźć idealną piaskownicę, która uchroni naszą pociechę i zapewni mu dobrą zabawę.

Kilka słów podsumowania rankingu z 2024 – czyli piaskownica dla dzieci zabawki ogrodowe i inne asortymenty do ogrodu

Porównując przedstawione produkty, z cechami jakie powinna posiadać dobra piaskownica, nietrudno zauważyć, że produkt jakim jest piaskownica 150 x 150 z Daszkiem i Ławeczkami jest znakomitą propozycją. Pomimo, iż należy do rozwiązań z wyższej półki cenowej, to dzięki przemyślanej konstrukcji dostarcza wszystko to, co jest niezbędne dla bezpiecznej zabawy naszego dziecka. Dlatego też zastanawiając się nad zakupem piaskownicy, warto pomyśleć o tym rozwiązaniu. Pamiętajmy także, że bez względu na to, na jaki produkt się zdecydujemy, zawsze należy dobrze sprawdzić miejsce, w którym panujemy rozstawić piaskownice dla naszego dziecka. Istotne jest to, aby nie było w pobliżu żadnych niebezpiecznych narzędzi, zwierząt lub roślin.

 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką piaskownice dla dzieci wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Sandra

Przed domem mieliśmy starą piaskownicę drewnianą, która nie była zbyt bezpieczna. Szukaliśmy czegoś odpowiedniego dla małego dziecka i trafiliśmy właśnie na nowoczesną drewnianą z daszkiem i ławkami. Powiem szczerze to jest hit. Córka jest bardzo zadowolona i chętnie zaprasza koleżanki. Dzieciaki mają radochę ale przede wszystkim są bezpieczne.

 by Ewelina

Moja córka uwielbia zarówno zabawy w piasku jak i wodzie. Zależało nam na bezpieczeństwie i tym, aby zawsze mieć dziecko na oku. Kupiliśmy piaskownicę podwójną podobną do stokrotki. Jedna część wypełniona piaskiem, druga wodą - młoda jest wniebowzięta i zawsze pyta kiedy w końcu pójdziemy na ogródek 😉

 by Martyna

Super zestawienie, w tym roku kupiliśmy ogródek i właśnie zastanawialiśmy się nad tym jak urozmaicić zabawę naszym pociechom. Padło na basen ale piaskownica to również must have aby dzieciaki były zadowolone i miały co robić

 by Robert

Fajne zestawienie, szukałem niedawno piaskownicy dla dzieciaków i chyba wybiorę tą podwójną. Młodsza córka zawsze chce tego co jej starszy brat więc wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Każde będzie miało swoją połówkę a w ciepłe dni można zrobić z jednej mini basen

 by Marcin

Piaskownica to super sprawa dla każdego dzieciaka - kto ma dom z ogrodem albo ogródek ma ułatwioną sprawę. My kupiliśmy taką małą z pokrywą. Dzięki temu nawet jak leje to piasek jest chroniony i nie trzeba go co chwilę zmieniać.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online