Pojawienie się nowego członka rodziny to ogromna radość zarówno dla rodziców, jak i znajomch czy dalszej rodziny. Przez dziewięć miesięcy ciąży wszyscy oczekują maluszka. Jedni uczestniczą bardziej, inni mniej w przygotowaniach do narodzin. Każdy jednak na swój sposób pragnie obdarować maleństwo miłością, troską i bezpieczeństwem. Często niedoświadczeni rodzice zasięgają rad u osób, które wychowanie dzieci mają już za sobą. Oczekują fachowej porady i wsparcia w tych pierwszych ciężkich miesiącach.

Z pewnością najprzyjemniejszą czynnością przygotowywania się na przyjście potomstwa na świat jest zakup wyprawki. Pośród sklepowych półek w roku 2024 wypełnionych po brzegu różnego rodzaju akcesoriami nie sposób przejść bez chwycenia czegoś i zakupu. Wanienka, łóżeczko czy wózek to oczywiste elementy wyprawki, na które decyduje się każdy przyszły rodzic. Jednak chęć stworzenia przytulnego miejsca dla noworodka powoduje, że rodzicom przychodzi do głowy masa pytań odnośnie dekoracji. Jak przyozdobić dziecięce łóżeczko, aby ładnie wyglądało, a przy okazji było bezpiecznym kątem dla naszej pociechy?

Jeśli jesteś na etapie zakupu wyprawki i zastanawiasz się jak zorganizować pokój noworodka, ten artykuł jest dla Ciebie. Omówimy w nim dzisiaj kwestię najlepszych baldachimów do łóżeczka. Wybrane przez nas propozycje pozwolą spojrzeć na ten element nie tylko ze strony estetycznej, ale przede wszystkim omówimy wszelkie kwestie bezpieczeństwa, na które warto zwrócić uwagę podczas urządzania pokoju noworodka.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

baldachim Bello

9.9

Tani

baldachim z tiulu

9.8

Tani


 

gęsty baldachim tiulowy

9.5

Drogi

baldachim woal bawełna

9.4

Tani


 

Słodkie dzieciństwo- baldachim Bello 

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pierwsza nasza propozycja idealnie wpisze się w gusta perfekcjonistów. Baldachim Bello dopasowany jest do pozostałych elementów wyposażenia dziecięcego łóżeczka, takich jak: pościel, organizer, ochraniacz czy rożek. Decydując się na zakup wyprawki w jednym motywie zarówno pod względem wzoru, jak i koloru, wybór tego produktu będzie strzałem w dziesiątkę. Baldachim ten wykonany został z przewiewnego woalu z bawełnianym wykończeniem u góry. Właśnie wykończenie to występuje w wariantach kolorystycznych odpowiadających pozostałym elementom wyprawki. Dodatkowo baldachim został wyposażony w ozdobną kokardę i dwa wypełnione serduszka, pełniące funkcję dekoracyjną. Decydując się na zakup baldachimu Bello mamy do wyboru wiele wersji kolorystycznych, zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Niestety produkt ten występuje jedynie w wersji wykonanej z cienkiego tiulu, a więc dla osób szukających baldachimu zaciemniającego nie będzie to odpowiedni model.

R

Zalety

– przewiewny materiał;
– możliwość dokupienia wyposażenia łóżeczka w odpowiadającym wariancie kolorystycznym;
– wybór wielu wersji kolorystycznych;
– ozdobne wykończenie;
– estetyczne wykonanie;
Q

Wady

– tkanina niezaciemniająca, baldachim pełni głównie funkcję dekoracyjną;

Magiczne miejsce- baldachim z tiulu

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Baldachim, który zdecydowaliśmy się zaprezentować jako kolejny to model bardzo zbliżony do pierwszej naszej propozycji. Górne bawełniane wykończenie w tym modelu również występuje w wielu wariantach kolorystycznych, natomiast samo wykonanie baldachimu jest nieco mniej staranne. Znajdująca się na szczycie kokarda jest wypełniona, natomiast serduszka, które stanowią element dekoracyjny, są jedynie dwoma kawałkami materiału zszytymi ze sobą. Poza górnym elementem dekoracyjnym, baldachim wykonany został z tiulu, który według zapewnień producenta ma zapewnić prawidłową cyrkulację powietrza. Jest to jeden z szerszych modeli dostępnych na rynku, a szerokość wynosząca 480 centymetrów, pozwala na osłonięcie całego łóżeczka. Takie rozwiązanie jednak ma swoje plusy i minusy. Ze względu na możliwość osłonięcia łóżeczka otrzymujemy osłonę przed owadami, czy podmuchami wiatru podczas wietrzenia, ale niestety dostęp do dziecka jest znacznie utrudniony. Podobnie jak w przypadku pierwszej propozycji, tak również tutaj nie mamy możliwości zamiany woalu na tkaninę bawełnianą zaciemniającą.

R

Zalety

– duży rozmiar osłaniający całe łóżeczko;
– zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza;
– wiele dostępnych wariantów kolorystycznych;
– w zestawie ozdobna kokarda i serduszka;
Q

Wady

– brak możliwości wyboru tkaniny zaciemniającej;
– osłonięcie całego łóżeczka materiałem utrudnia dostęp do dziecka.

Nie tylko do łóżeczka- gęsty baldachim tiulowy

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Bardzo ciekawą propozycją jest baldachim montowany bezpośrednio do sufitu naszego mieszkania. Takie rozwiązanie pozwala na użycie go nie tylko jako klasycznej moskitiery do łóżeczka, ale również wykorzystanie go jako miejsca do zabaw dla dzieci. Nie od dziś wiadomo, że najmłodsze dzieci uwielbiają wybierać zacienione, nieco osłonione miejsca do zabawy. Taki baldachim może spełnić rolę namiotu – tipi dla dzieci, które zaczynają interesować się już zabawą, a nie tylko służyć jako baldachim do łóżeczka dla noworodków. Jego dość duża średnica, wynosząca 60 centymetrów, a przy tym długość materiału sprawia, że zamocowany model baldachimu wygląda niezwykle efektownie. Całość baldachimu wykonana została z gęstego tiulu, beż żadnych wstawek z innych materiałów. Co ważne, razem z baldachimem otrzymujemy pełen zestaw akcesoriów potrzebnych do zamontowania go w naszym domu. Niestety kłopotliwe jest przeniesienie z miejsca na miejsce, a każdorazowa decyzja wiąże się z koniecznością wykonania dodatkowych nawierceń w suficie naszego mieszkania.

R

Zalety

– możliwość korzystania jako baldachimu, a także jako namiotu do zabawy;
– w komplecie znajdują się wszystkie akcesoria potrzebne do zamontowania baldachimu;
– wykonany z gęstej tkaniny w wielu wariantach kolorystycznych;
Q

Wady

– konieczność zrobienia otworu w suficie celem montażu;
– przeniesienie w inne miejsce wiąże się z kolejnymi nawierceniami w ścianach;
– wysoka cena.

Wybór należy do Ciebie- sprawdź baldachim do łóżeczka woal/bawełna

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Ostatni baldachim, jaki przygotowaliśmy w dzisiejszym zestawieniu to propozycja od firmy Kropka. Baldachim ten możemy zakupić w dwóch wariantach szerokościowych. Węższy z nich idealnie spisze się, jeśli chcemy wykorzystać nasz baldachim na krótszym boku łóżeczka. W przypadku szerszego modelu możemy zamontować go także na dłuższym boku. Co ciekawe, jest to jedyny baldachim z przedstawionych w dzisiejszym rankingu, który możemy zakupić zarówno w wersji z woalu z bawełnianym wykończeniem, a także w całości wykonany z bawełny, która spełni funkcję zaciemniającą, a jednocześnie spełnia normy Oeko – TEX. Decydując się na ten polski produkt mamy możliwość wyboru jednego spośród kilkunastu wzorów i kolorów. Zarówno w przypadku wyboru baldachimu wykonanego z woalu, jak i bawełny otrzymujemy ozdobną kokardę wraz z dwiema zwisającymi wstążkami. Również cena baldachimu jest bardzo atrakcyjna. Niestety, w przypadku wyboru baldachimu wykonanego z bawełny, produkt wykonany jest z pojedynczego materiału, co może wyglądać nieco mało estetycznie.

R

Zalety

– możliwość wyboru pomiędzy materiałem zaciemniającym, a woalem;
– wersja na krótszy, a także na dłuższy bok łóżeczka;
– atrakcyjna cena;
– wiele wariantów kolorystycznych;
Q

Wady

– pojedynczy materiał w przypadku wyboru bawełnianego baldachimu.

Jaki baldachim do łóżeczka zakupić to częste pytanie, jakie zadają sobie rodzice decydujący się na ten element dekoracji pokoju swojego nowo narodzonego dziecka. Zebraliśmy więc najważniejsze cechy przedstawionych przez nas modeli, aby łatwiej było nam wybrać jeden z nich.

Cecha                        Propozycja 1  Propozycja 2  Propozycja 3  Propozycja 4
szerokość  300 cm 480 cm średnica 60 cm 220 cm lub 320 cm
materiał  woal  tiul tiul  woal lub bawełna
mocowanie stelaż stelaż  w suficie stelaż
wersje kolorstyczne tak  tak  tak  tak 
dodatkowe ozdoby tak tak nie tak

 

W oparciu o tabelę nasuwają się więc pytania dotyczące tego co lepiej wybrać, woal czy bawełnę, szerszy czy węższy baldachim? W oparciu o opinie rodziców oraz własną ocenę postaramy się odpowiedzieć na te najczęściej pojawiające się dotyczące baldachimu do łóżeczka.

Jaki materiał baldachimu wybrać w 2024 roku?

Jeżeli decydujemy się na zamontowanie dodatkowej dekoracji w postaci baldachimu do łóżeczka dziecięcego musimy pamiętać, że materiał z którego będzie on wykonany musi być przewiewny. Dobrze, żeby baldachim wykonany był z naturalnych materiałów, które nie powodują, że naszemu dziecku będzie w łóżeczku najzwyczajniej w świecie gorąco. Najlepiej więc postawić na baldachim wykonany z bawełny lub innego materiału oddychającego, a zarazem naturalnego. Niezależnie od wyboru materiału z jakiego wykonana będzie ozdoba, musimy pamiętać o jego częstym praniu, gdyż elementy takie jak właśnie baldachim czy ochraniacz są siedliskiem kurzu i zanieczyszczeń. Warto więc pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na zakup bawełnianego baldachimu musimy liczyć się z dłuższym czasem schnięcia niż w przypadku sztucznych, cienkich tkanin. Wybór grubszego materiału może stanowić nie tylko funkcję dekoracyjną ale również zaciemniającą łóżeczko naszego dziecka, co jest pomocne przy drzemkach w słoneczny dzień.

Jakie mocowanie baldachimu wybrać?

Jak łatwo zauważyć przedstawiliśmy dwa najczęściej występujące możliwości mocowania baldachimu do łóżeczka. Decydując się na model podwieszany do sufitu musimy liczyć się z koniecznością zrobienia otworu, a każdorazowe przestawienie łóżeczka wiąże się z robieniem kolejnych dziur w ścianie. Wygodniejszą opcją jest zdecydowanie wybór baldachimu mocowanego za pomocą stelaża, który zazwyczaj musimy dokupić. Natomiast rozwiązanie takie jest zarówno bardziej praktyczne pod kątem codziennego uzytkowania, jak również prania.

Lepszy szerszy, czy węższy baldachim?

Wybór szerokości baldachimu to kwestia gustu rodziców. W przypadku jeśli ma on pełnić funkcję dekoracyjną rodzice zazwyczaj decydują się umieszczenie baldachimu na środku przylegającym do ściany. Jest on wtedy najmniej uciążliwy podczas wkładania oraz wyjmowania dziecka z łóżeczka. Jeśli zdecydujemy się na baldachim zaciemniający najlepiej wybrać szerokość taką, którą będzie przystawał do okna. Kiedy zaś mowa o funkcji dekoracyjnej – im więcej marszczonego materiału tym wygląd bardziej efektowny. Decydując się na szerszy baldachim warto zwrócić uwagę na to, czy jest możliwość zawiązania jego końców do łóżeczka, tak aby silniejszy podmuch wiatru nie zarzucił materiału na twarz naszego dziecka, co może okazać się dla niego bardzo niebezpieczną dekoracją.

Jaki jest nasz wybór w roku 2024?

Całkowicie zdając sobie sprawę z opinii o baldachimie dla niemowlaka, które możemy znaleźć między innymi w artykule: https://www.sosrodzice.pl/6-najmniej-potrzebnych-produktow-dla-dzieci/ wybierając ten dekoracyjny element stawiamy na naturalne materiały, których jakość potwierdzona jest certyfikatem Oeko – TEX. Nic więc dziwnego, że spośród 4 bardzo ładnych modeli wybralibyśmy ostatni zaprezentowany, czyli produkt polskiej firmy Kropka. Możliwość wybory tkaniny naturalnej jaką jest bawełna na tkaninę okalającą łóżeczko naszego dziecka to najlepsze możliwe rozwiązanie. Ponadto baldachim łatwo jest zdjąć, gdyż mocowany jest na specjalnym stelażu, a fakt, że tkanina z jakiej wykonany jest baldachim nalezy do lekko zaciemnijaących – spełni się szczególnie podczas słonecznych, letnich dni. Model ten dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych oraz w dwóch wersjach szerokościowych, co pozwoli dopasować produkt do naszych wymagań.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki baldachim do łóżeczka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online