Dzieci mają bardzo delikatną skórę, która wymaga szczególnej ochrony i pielęgnacji. Dziś zastanowimy się jaka pościel będzie najlepsza i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad.

Pościel dla dziecka – postaw na jakość

Wiele osób zastanawia się, na co zwrócić uwagę przy wyborze pościeli dla dziecka. Przede wszystkim ważny jest materiał. Niewątpliwie na uwagę zasługuje bawełna, która jest nie tylko odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale przede wszystkim jest bardzo delikatna dla skóry. Nie powoduje jej obtarć ani podrażnień. Pościel z bawełny zapewnia termoregulację. Dzięki temu odprowadza nadmiar wilgoci. Sprawdzi się zarówno w bardzo ciepłe, jak i chłodniejsze dni. Samo utrzymanie w czystości pościeli z bawełny nie jest ani trudne ani czasochłonne. Wystarczy tylko prać ją w temperaturze 40 stopni. Jeżeli bawełna nie ma żadnej domieszki, to temperatura może być wyższa i wynosić 60 stopni. Najlepiej wybierać bawełnę organiczną. Alternatywą jest pościel bambusowa dla niemowląt i starszych dzieci. Jest szczególnie delikatna. Już sam proces produkcji bardzo się różni od produkcji poliestru. Przede wszystkim nie wykorzystuje się żadnych chemikaliów. Bambus wykazuje właściwości chłodzące skórę, natomiast zimą dobrze ją ogrzewa. Można więc powiedzieć, że taka pościel jest uniwersalna. Przepuszcza też powietrze i do tego wszystkiego ma właściwości higroskopijne oraz antybakteryjne. Sprawdzi się zarówno dla małych, jak i starszych dzieci. Polecana jest dla alergików i astmatyk. Można jeszcze postawić na mikrofibrę, która posiada właściwości antyalergiczne, jest bardzo miękka i łatwo utrzymać ją w czystości.

Jaki rozmiar pościeli dla dziecka będzie odpowiedni?

Ważny jest nie tylko materiał, z jakiego wykonana jest pościel, ale też jej wielkość. W przypadku niemowląt oraz dzieci do 5 roku życia należy wybrać kołdrę 100×135 cm oraz poduszkę o wielkości 40×60 cm. Natomiast w przypadku dzieci starszych, czyli od 5 do 10 roku życia kołdra powinna mieć wymiar 140×200 cm, zaś poduszka 70×80 cm. Natomiast młodzież powinna mieć poduszkę 70×80 cm, a jeżeli chodzi o rozmiar kołdry, to w dużej mierze wiele zależy od wzrostu dzieci. U tych mających poniżej 160 cm, wystarczy 160×200, natomiast dla wyższych nastolatków odpowiedni będzie rozmiar 180×200.

Jak zachować właściwości pościeli dziecięcej przez długi czas?

Aby zachować właściwości pościeli dziecięcej jak najdłużej, trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na symbole dotyczące prania na metce. Można na niej wyczytać, w jakiej temperaturze prać kołdrę czy poduszkę, czy można ją wirować, a także czyścić chemicznie. Zwróćcie jeszcze uwagę na wypełnienie. To syntetyczne ma właściwości antybakteryjne i łatwiej utrzymać je w czystości. Wielu producentów na metce umieszcza oznaczenie, iż można je prać w pralce, jednak na bardzo delikatnym programie. Nie należy natomiast czyścić chemicznie. Syntetyczne włókno można prasować, natomiast naturalne wypełnienie, choć świetnie utrzymuje ciepło jest problematyczne, choćby z powodu prania. Na metce widnieją oznaczenia dotyczące temperatury prania. Nie może być ona zbyt wysoka. Zatem najlepiej stosować się do informacji umieszczonych na metce. Właśnie dzięki temu pościel zachowuje swoje właściwości.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online