Okres porodu i połogu to ciężki czas w życiu każdej młodej mamy. Na świat przychodzi upragnione maleństwo, które wymaga szczególnej troski i opieki. Sama mama również wymaga wiele komfortu i odpoczynku po trudach porodu. Często obolałe jeszcze ciało świeżo upieczonej mamy wymaga więc rozwiązań, które znacznie ułatwią jej funkcjonowanie w pierwszych dobach po porodzie. Dlatego też kobiety tuż przed porodem przygotowują wyprawkę zarówno dla swojego nowonarodzonego dziecka, ale również dla siebie. Wśród akcesoriów jakich nie może zabraknąć w torbie do szpitala przyszłej mamy znajdują się prócz podkładów poporodowych elementy bielizny. W ofercie producentów w 2024 roku znajdziemy zarówno modele wielorazowe, jak i jednorazowe. Jakie będą najlepsze majtki poporodowe? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co wybrać, ten artykuł jest idealny dla Ciebie. Zebraliśmy więc kilka najpopularniejszych majtek poporodowych i dokładnie przyjrzeliśmy się nim.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Majtki Poporodowe CANPOL

9.9

Tani


 

 

 

Majtki Poporodowe Hartmann

9.8

Tani

Majtki Poporodowe Akuku

9.7

Tani


 

 

 

Majtki Bella Mamma

9.6

Tani

Majtki Poporodowe Seni

9.5

Tani

Polecane przez lekarzy wielorazowe majtki poporodowe CANPOL.

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pierwszą naszą propozycją majtek poporodowych jest bielizna firmy Canpol. Canpol jest polskim producentem akcesoriów dla mam i dzieci w okresie ciąży i po ich narodzinach. Model ten często polecany jest przez lekarzy i położne do użytku w trakcie połogu. Majtki te zostały wykonane z miękkiej i wytrzymałej siateczki, dzięki czemu zapewniają komfort użytkowania, a ich przewiewność – szybsze gojenie się rany. Ważne jest, aby szczególnie w okresie połogu zapewnić młodej mamie wygodę, dlatego majtki wielorazowe firmy Canpol są całkowicie bezszwowe. Specjalny fason i idealne dopasowanie do kształtu ciała sprawia, że zarówno podkłady po porodowe, jak i wkładki higieniczne nie przesuwają się. Propozycja ta to majtki wielorazowego użytku, które możemy  bezpiecznie prać w rękach w wodzie z użyciem szarego mydła. Opakowanie zawiera dwie sztuki majtek po porodowych.

R

Zalety

– wykonane z przewiewnej siateczki;
– bezszwowe;
– dobrze utrzymuje podkład na swoim miejscu;
Q

Wady

– podczas prania należy zachować ostrożność aby nie zniszczyć bielizny.

Idealne dopasowanie Hartmann – siateczkowe majtki poporodowe.

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Majtki te to bielizna wykonana z elastycznej przędzy poliamidowej, która zapewnia prawidłowy przepływ powietrz, doskonale przytrzymując przy tym podkłady ginekologiczne po porodzie. Majtki te nie mają szwów w kroku, jedynie delikatne łączenia na bokach ud. Kolejna propozycja to również bielizna, którą możemy wielokrotnie używać, dzięki możliwości prania po użyciu. W przeciwieństwie od naszej pierwszej propozycji, majtki te możemy prać w pralce z użyciem delikatnych detergentów w temperaturze nieprzekraczającej 60 stopni. Majtki poporodowe firmy Hartmann sprzedawane są pojedyńczo, więc możemy zakupić dokładnie taką ilość jaką potrzebujemy, a ich cena jest bardzo atrakcyjna jak na produkt wielorazowego użytku.

R

Zalety

– możliwość prania w pralce;
– wykonane z przewiewnej tkaniny poliamidowej;
– sprzedawane w pojedynczych opakowaniach;
Q

Wady

– posiadają szew boczny.

Jednorazowego użytku Akuku – jednorazowe majtki poporodowe

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Nasza kolejna propozycja to majtki jednorazowe. To jedyna tego typu bielizna w tym rankingu majtek poporodowych. W opakowaniu znajduje się sześć sztuk majtek wykonanych z włókniny polipropylenowej. Propozycja ta skierowana jest szczególnie dla osób, które cenią sobie wygodę i szukają rozwiązań jednorazowych, higienicznych, które z łatwością mogą po użyciu wyrzucić. Majtki te mają delikatną gumeczkę w pasie oraz w pachwinach, która nie powoduje dyskomfortu podczas noszenia, a tym samym dobrze podtrzymuje wszelkie podkłady i wkładki higieniczne. Wysoki stan sprawdzi się zarówno u kobiet rodzących siłami natury, jak i tych które są po cesarskim cięciu.

R

Zalety

– atrakcyjna cena;
– dobrze podtrzymuje podkłady nie powodując ucisku;
– doskonałe zarówno dla kobiet rodzących fizjologicznie, jak i po zabiegu cesarskiego cięcia;
Q

Wady

– brak możliwości prania.

Wybierany przez mamy Bella Mamma – majtki siateczkowe poporodowe

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Firma Bella znana jest przez kobiety w ciąży głównie z bardzo dobrej jakości podkładów poporodowych. W swojej ofercie posiada jednak także bieliznę przystosowaną dla kobiet po porodzie, między innymi wielorazowe majtki poporodowe.  Jest to bardzo często wybierany produkt przez przyszłe mamy, gdyż posiada wiele pozytywnych opinii użytkowniczek. Bielizna ta została wykonana z delikatnej, miękkiej siateczki, która zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, a tym samym komfort użytkowania wraz z podkładami lub wkładami higienicznymi. Dodatkowo materiał, z którego wykonane zostały te wielorazowe majtki poporodowe jest hipoalergiczny. Bielizna ta posiada wysoki stan, dzięki czemu sprawdzi się u każdej kobiety po porodzie.

R

Zalety

– możliwość prania w pralce;
– wykonane z hipoalergicznej siateczki;
– dobrze podtrzymuje podkłady poporodowe;
– wysoki stan zapewnia komfort po każdym rodzaju porodu;
Q

Wady

– rozmiary mogą być zbyt duże dla szczupłych kobiet.

W każdym rozmiarze wielorazowe majtki poporodowe Seni

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Ostatnią już propozycją w dzisiejszym rankingu są wielorazowe majtki poporodowe firmy Seni. Majtki te przeznaczone są nie tylko do potrzymywania podkładów poporodowych czy wkładek po porodzie, ale również do mocowania pieluch anatomicznych czy wkładek urologicznych. Produkt ten możemy dostać w bardzo szerokim zakresie rozmiarów, sprawdzą się więc idealnie u kobiet o każdej figurze. Majtki te nie są całkowiecie bezszwowe, natomiast szew boczny został wykonany na zewnętrznej stronie bielizny co znacząco poprawia komfort użytkowania, szczególnie w pierwszych dobach po porodzie. Bielizna wykonana została z przewiewnej mikrofibry, która ułatwia gojenie się ran poprzez łatwą cyrkulację powietrza.

R

Zalety

– szeroki wachlarz rozmiarów;
– zewnętrzne szwy;
– możliwość mocowania pieluch anatomicznych;
– wykonane z przewiewnej mikrofibry;
Q

Wady

– nie do użytku samodzielnego, bez wkładek.

Wybrane przez nas majtki poporodowe to najczęściej wybierane modele przez przyszłe mamy. Opinie dotyczące majtek poporodowych są jednak różne i zależą od indywidualnych preferencji kobiet. Najważniejsze cechy majtek poporodowych postanowiliśmy zebrać w jednej, wygodnej tabeli, która znacznie ułatwi wybór szczególnie tym mamom, które pierwszy poród mają wciąż przed sobą.

Cecha Polecane przez lekarzy Idealne dopasowanie   Jednorazowego użytku Wybierany przez mamy W każdym rozmiarze
ilość sztuk w opakowaniu 2 1 6 2 5
wielorazowego użytku   TAK   TAK NIE   TAK   TAK
możliwość prania w pralce NIE   TAK NIE DOTYCZY   TAK   TAK
bezszwowe TAK NIE TAK NIE NIE
materiał nylon poliamid polipropylen hipoalergiczna siateczka   mikrofibra

 

Każde z zaproponowanych przez nas majtek poporodowych spełniają jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję, mianowicie bardzo dobrze radzą sobie z trzymaniem podkładów poporodowych, nie powodując tym samym niepotrzebnego dyskomfortu. W sieci znajdziemy wiele poradników na temat doboru odpowiednich majtek poporodowych, np. https://drmax.pl/blog-porady/majtki-poporodowe-jak-dobrze-dobrac-majtki-poporodowe/. Jeżeli jednak przedstawione przez nas opisy oraz artykuł nie rozwiały wszelkich wątpliwości dotyczących tego, jakie majtki poporodowe wybrać, odpowiemy na najczęściej nurtujące przyszłe mamy pytania.

Jakie majtki wybrać? Jednorazowe czy wielorazowe?

Na rynku znajdziemy modele zarówno jednorazowego użytku, oraz takie, których możemy użyć ponownie po wypraniu. Jeżeli chodzi o modele jednorazowe często wykonane są one ze sztucznych materiałów, które nie tylko utrudniają przepływ powietrza, a co za tym idzie gojenie się rany, ale także są nieprzyjemne w dotyku. Ich zaletą jest niewątpliwie fakt, że po użyciu wystarczy je wyrzucić i wziąć kolejną czystą, zapakowaną w folię parę.

Kobiety w ciąży częściej decydują się na jednak na modele nadające się do wielokrotnego użytku, głównie ze względu na ich właściwości przyspieszające gojenie się ran. Wśród tej grupy znajdziemy zarówno majtki poporodowe wykonane z bawełny, a także z przewiewnych siateczkowych tkanin. Głównym zadaniem zarówno jednych jak i drugich jest dobre podtrzymywanie podkładów poporodowych lub wkładek higienicznych w zależności od okresu połogu. Decydując się na zakup bielizny wielorazowej warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonane są majtki i ściśle stosować się do zaleceń odnośnie prania, aby nie zniszczyć tkaniny, z której zostały wykonane. O wiele wygodniejszym i szybszym rozwiązaniem jest pranie w pralce niż ręczne, dlatego też kupując bieliznę wielokrotnego użytku warto wybrać taką, której nie musimy prać ręcznie.

Jak dobrać rozmiar majtek poporodowych?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, po porodzie ciało kobiety zazwyczaj jest obolałe. Aby więc zapewnić jak największy komfort i wygodę, a tym samym nie powodować nadmiernego ucisku powinniśmy wybierać taką bieliznę, która dopasuje się do kształtu naszego ciała. Kupując majtki poporodowe warto zwrócić uwagę, czy nie posiadają one zbędnych gumek, które tylko będą nas uciskać. Dobrym wyborem są więc majtki wykonane z siateczki, która to idealnie dopasuje się do naszych rozmiarów, które po porodzie mogą ulec zmianie. Nie warto jednak kupować majtek w rozmiarze uniwersalnym, pasują one do niewielkiej grupy kobiet i szansa, że znajdziemy się w tym gronie jest niewielka. Wybierając odpowiedni rozmiar bielizny poporodowej powinniśmy od aktualnego obwodu brzucha w ciąży odjąć około 5 centymetrów i na podstawie tego wyniku dopasować rozmiar majtek poporodowych.

Czy rodzaj porodu ma znaczenie?

Każda mama chce rodzić naturalnie, natomiast nie zawsze jest to możliwe. Niekiedy o zabiegu cesarskiego cięcia dowiadujemy się tuż przed porodem. Kompletując więc wyprawkę, warto zwrócić uwagę na krój majtek poporodowych i wybrać takie, które mają wysoki stan. Takie rozwiązanie będzie wygodne zarówno wtedy, kiedy rodzimy siłami natury, ale również po cesarskim cięciu nie będzie podrażniało naszej rany. Producenci coraz częściej jednak oferują majtki, które są odpowiednie zarówno dla jednych, jak i drugich mam.

Bella Mamma – ulubieniec mam i nasz wybór w roku 2024.

Każde majtki poporodowe przedstawione w tym artykule są często wybieraną bielizną, natomiast to produkt od firmy Bella szczególnie często króluje w koszykach wyprawkowych przyszłych mam. Taki wybór dokonaliśmy również my po prezentacji modeli. Majtki poporodowe Bella są wielorazowego użytku, wykonane z przewiewnej siateczki, która jest szczególnie istotna w pierwszych dniach po porodzie, gdyż idealnie dopasowuje się do naszego ciała. Dodatkowo materiał ten jest hipoalergiczny, a więc będzie idealny dla każdej mamy, również tej z problemami skórnymi. Bieliznę tą można bezpiecznie prać w pralce co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Warto zauważyć, że bielizna nie jest bezszwowa, natomiast wszelkie łączenia wykonane są na zewnętrznej stronie co nie powoduje dodatkowego dyskomfortu u kobiety w połogu. Majtki poporodowe Bella Mamma sprawdzą się zarówno u kobiet rodzących siłami natury, jak i u tych, u których przeprowadzony został zabieg cesarskiego cięcia.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie majtki poporodowe wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by Zadowolona mama

Od niedawna jestem mamą i właśnie szukałam takiego produktu, natrafiłam na Seni zupełnie przypadkiem i przyznam że jestem z nich bardzo zadowolona! niesamowity komfort, są bardzo wygodne, bezszwowe. Majtki są elastyczne dzięki temu podkłady poporodowe trzymają się i wszystko jest na swoim miejscu 😉

 by Renia

Majtki poporodowe są bardzo wygodne, nie uciskają i przede wszystkim super trzymają podkłady poporodowe. Szczerze polecam każdej mamie, a nawet paniom, które muszą duże podkłady ze względów ginekologicznych nosić.

 by Mamusia

Bardzo dobre majtki poporodowe, doskonale na dni w szpitalu, wygodne, szczelnie zapakowane, w dobrej cenie. Tylko minus za rozmiarówke, ponieważ ciężko wybrać odpowiedni rozmiar. Ale mimo to polecam. Ja akurat wybrałam Canpol.

 by Ala M

Konieczne po porodzie warto mieć majtki poporodowe. Ja miałam cesarskie cięcie i jedna położna stwierdziła, że one nie są siateczkowe i się nie nadają, ale lekarz powiedział, że rana przez nie oddycha, a więc są w sam raz. U mnie się sprawdziły.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online