Ranking najlepszych podkładów poporodowych oraz poradnik na co zwrócić uwagę

Czy jak większość kobiet które niedawno zostały mamami również obawiasz się niechcianych zabrudzeń na odzieży i siedzeniach? Połóg to bardzo trudny okres dla nowej mamy i wiąże się z powrotem organizmu do stanu sprzed ciąży, a co za tym idzie do wydalania odchodów połogowych. Nie musisz się jednak tego obawiać, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które ułatwią Ci przejście przez ten czas i pomogą odzyskać pewność siebie.

W poniższym artykule przedstawiono zarówno ranking podkładów poporodowych wraz z ich opisem, jak również praktyczny przewodnik który pomoże znaleźć rozwiązanie najlepsze dla Ciebie. Obecna oferta rynkowa jest na tyle szeroka, że bez problemu znajdziesz najbardziej odpowiadające Twoim oczekiwaniom najlepsze podkłady poporodowe.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Podkłady poporodowe Canpol

9.9

Średni


 

 

 

Podkłady Bella Mamma

9.7

Średni


 

Podkłady poporodowe Akuku

9.6

Tani


 

 

 

Podkłady Protectiva Soft

9.4

Drogi

Podkłady poporodowe opinie oraz ranking 2024 wybranych producentów

Poniżej zaprezentowane jest krótkie zestawienie mające na celu wskazać zalety oraz wady niektórych podkładów poporodowych dostępnych na rynku. Jak również przytoczyć ich krótkie recenzje oraz szczególne cechy, które odróżniają je na tle konkurencji.

Co oferują wysokochłonne podkłady poporodowe Canpol

podkłady poporodowe ranking

Wysoko chłonne podkłady poporodowe firmy Canpol zaprojektowane są specjalnie z myślą o kobietach w okresie połogu i posiadają wiele praktycznych rozwiązań, które pomogą w tym wymagającym okresie. Po rozłożeniu wymiary podkładu to 29 cm z rantami 35 cm (długość) na 13 cm z rantami 19 cm (szerokość). Co ważne podkłady posiadają także specjalnie wyprofilowany kształt. Pozwala im to lepiej dopasować się do ciała, dzięki czemu mogą być wygodniejsze w użyciu. Oprócz większej swobody przekłada się to także na skuteczniejszą ochronę przed zabrudzeniami i może zwiększać pewność siebie świeżo upieczonych mam. W podkładach umieszczono także w pasek przylepny, który utrzymuje je w jednym miejscu. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy się martwić o to, że podkład zacznie się przesuwać, powodując dyskomfort i stres w miejscach publicznych. Bardzo istotnym jest fakt, że w podkładach użyto miękkiej i oddychającej warstwy zewnętrznej. Poza wpływem na wygodę ma to znacznie także w profilaktyce podrażnień bardzo delikatnej skóry miejsc intymnych. Wysoka chłonność podkładu zapewniona jest przez żelujący wkład, który wiąże płyn i zatrzymuje go wewnątrz. Neutralizuje także nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu uczucie świeżości i czystości może towarzyszyć nam na dłużej.

R

Zalety

– Specjalnie wyprofilowany kształt podkładu,
– Pasek przylepny utrzymujący podkład w jednym miejscu,
– Warstwa zewnętrzna która zapobiega podrażnieniom,
– Wysoka chłonność oraz blokowanie nieprzyjemnych zapachów.

Q

Wady

– Jedynie 10 podkładów w opakowaniu,
– Dość wysoka cena w porównaniu z innymi podkładami.

Dla kogo polecane są podkłady poporodowe Bella Mamma

podkłady poporodowe opinie

Podkłady poporodowe Bella Mamma dzięki dużym wymiarom, a także wysokiej chłonności mogą zagwarantować świeżo upieczonym mamom wygodę w stosowaniu i ochronę przed zabrudzeniami nawet w pozycji leżącej. Jest to istotne szczególnie w pierwszych dniach po porodzie, kiedy przez większość czasu muszą one pozostawać w łóżkach odzyskując siły. Podkłady wyposażone są w celulozowy wkład oraz delikatną włókninową powłoczką na zewnętrznej warstwie. Dzięki temu rozwiązaniu skóra w miejscach intymnych nie jest podrażniana, co w znaczącym stopniu może podnosić komfort w trakcie ich używania. Co więcej podkłady są także hipoalergiczne, co uzyskało potwierdzenie w testach dermatologicznych. Jest to szczególnie ważna informacja dla kobiet, których skóra jest bardzo wrażliwa i może powodować częste dolegliwości. Klasyczny kształt pieluszki jak również hipoalergiczność i delikatność dla skóry skóry powoduje, że oprócz okresu połogu można z nich korzystać także po wykonaniu operacji ginekologicznych. Dzięki temu ich zastosowanie może być znacznie szersze.

R

Zalety

– Duże wymiary i wysoka chłonność podkładów dające ochronę nawet podczas leżenia,
– Hipoalergiczność potwierdzona testami dermatologicznymi,
– Oddychający wkład oraz warstwa zewnętrzna nie wywołująca podrażnień skóry,
– Wszechstronne zastosowanie podkładów nie ograniczające się jedynie do okresu połogu.

Q

Wady

– Małe paczki zawierające jedynie po 10 sztuk podkładów,
– Brak paska samoprzylepnego mocującego podkład w jednym miejscu.

Czego możemy oczekiwać od suprechłonnych podkładów poporodowych Akuku

najlepsze podkłady poporodowe

Podkłady poporodowe firmy Akuku są dedykowane kobietom w okresie połogu oraz posiadają wiele udogodnień, które znacząco wpływają na łatwość i wygodę w ich stosowaniu. Szerokość podkładu wynosi od 13 cm, do 19 cm z rantami, natomiast długość – 29 cm, a z rantami 35 cm. Dzięki tak dużym wymiarom mogą one zapewnić skuteczną ochronę przeciwko zabrudzeniom w okresie poporodowym. Wyposażono je również w szeroki pasek samoprzylepny, dzięki któremu możemy uniknąć problemów związanych z przemieszczaniem się podkładu i jego ciągłym poprawianiem. To rozwiązanie może być bardzo pomocne kiedy mamy mogą już zwiększyć swoją aktywność i częściej chodzić. Na zwiększenie dyskrecji w stosowaniu podkładów ma wpływ także ich przepuszczalna dla powietrza cienka struktura, dzięki której są mniej dostrzegalne pod ubraniem. Dodatkowo żelujący wkład użyty w podkładach bardzo szybko pochłania wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Kolejnym rozwiązaniem zwiększającym praktyczność tych podkładów jest miękka górna warstwa, która bardzo ściśle przylega do wypełnienia i zapobiega rozwarstwianiu się. Dzięki temu możemy uniknąć sytuacji, w której powłoczka przylepi się do skóry i będzie wywoływać podrażnienia.

R

Zalety

– Zapewnienie uczucia świeżości dzięki wysoka chłonności i blokowaniu nieprzyjemnych zapachów,
– Wyposażenie podkładu w pasek samoprzylepny zapobiegający jego przesuwaniu się,
– Cienka struktura zwiększająca dyskrecję w używaniu podkładów,
– Warstwa zewnętrzna zapobiegająca przyleganiu do skóry i podrażnieniom.

Q

Wady

– Jedynie 10 podkładów w jednym opakowaniu,
– Stosunkowo wysoka cena w porównaniu do innych podkładów.

Czym są podkłady chłonne Protectiva Soft

dobre podkłady poporodowe

Podkłady chłonne Protectiva Soft są wyrobem medycznym przeznaczonym do ochrony różnych powierzchni przed zabrudzeniem i przesiąkaniem. Dzięki nim możemy zabezpieczyć łóżka, materace jak również krzesła czy fotele samochodowe. Oprócz okresu połogu znajdą zastosowanie m.in. przy przewijaniu maluszka. Podkłady po rozłożeniu mają wymiary 60 cm na 90 cm oraz są wyposażone w aż trzy warstwy chłonne i specjalne granulki wiążące wilgoć i utrzymujące ją wewnątrz. Poziom chłonności podkładów wynosi ok. 1150 ml. Dzięki temu mogą zagwarantować wysoką ochronę powierzchni na których je zastosujemy. Dodatkowo we wkładach podkładów znajduje się ekstrakt z zielonej herbaty zapobiegający odleżynom, a także oraz posiadający właściwości bakteriobójcze i antyseptyczne co zapewnia wysoki poziom higieny w ich stosowaniu. Górna warstwa podkładów wykonana jest z chłonnego materiału co zapewnia uczucie suchości i wygody w ich stosowaniu. Natomiast dół podkładu zaopatrzony jest w specjalną folię, która oprócz zapobieganiu przeciekaniu od spodu uniemożliwia także przesuwaniu się podkładu.

R

Zalety

– Posiadają szerokie zastosowanie i pozwalają zabezpieczyć wiele różnych powierzchni,
– Są wyjątkowo chłonne oraz bez problemu zatrzymują wilgoć wewnątrz podkładu dzięki czemu mają wysoki komfort w stosowaniu,
– Dzięki ekstraktowi z zielonej herbaty wykazują działanie bakteriobójcze, antyseptyczne oraz eliminują przykre zapachy.

Q

Wady

– Nie nadają się do stosowania w miejscach publicznych.

Na co zwracać uwagę wybierając dobre podkłady poporodowe?

Obecnie przeszukując Internet możemy natknąć się na wiele porad jak wybrać najlepsze podkłady poporodowe. Szeroka gama produktów obecna na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Jednakże zastanawiając się jakie podkłady poporodowe warto zakupić oraz przeglądając oferty różnych marek warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mogą okazać się dość istotne w ich użytkowaniu. Do wspomnianych czynników znacząco podnoszących jakość korzystania z podkładów poporodowych należą między innymi:

Wielkość i chłonność podkładu

W trakcie połogu macica oraz drogi rodne muszą ulec oczyszczeniu. Wiąże się do z wydaleniem znacznej ilości śluzu i krwi. W odchodach połogowych mogą pojawić się także skrzepy oraz pozostałości po błonach płodowych. Z tego powodu okres połogu wymaga zakupu odpowiednio dużego oraz chłonnego podkładu poporodowego. Zwykle przynajmniej w pierwszych dniach od porodu musi on być znacznie większy i bardziej chłonny niż standardowa podpaska, aby zapewnić mamie uczucie świeżości i wygody.

Wymiary dobrych podkładów poporodowych wynoszą ok. 29 cm na 13 cm, użyte są w nich również specjale żelowe lub celulozowe wkłady bez problemu wiążące płyn. Dzięki temu radzą sobie z większymi wymaganiami czasu po porodzie.

Dostępne są także podkłady na tyle chłonne, że mogą zapewnić skuteczną ochronę, także jeśli kobieta leży. Do tego rodzaju podkładu należy opisana wyżej Bella Mamma.

W przypadku gdy wybrany podkład nie radzi sobie z wchłanianiem wszystkich płynów w trakcie leżenia, warto zastanowić się nad specjalnymi podkładami chłonnymi w formie mat, które można rozłożyć na łóżku. Dzięki nim można uniknąć zabrudzenia, np. prześcieradła i zachować poczucie czystości i świeżości. Przykładem takich dużych podkładów, którymi możemy zabezpieczyć całe powierzchnie są podkłady chłonne Protectiva Soft.

Zapobieganie podrażnieniom skóry

Wybierając podkład poporodowy należy zwrócić szczególną uwagę na to czy nie będzie odparzał skóry miejsc intymnych. Podkład powinien być przepuszczalny dla powietrza i dobrze absorbować wilgoć aby uniknąć niechcianych podrażnień i dolegliwości.

Zarówno podkłady poporodowe Canpol, Akuku jak również Bella Mamma wyposażone są w delikatne powłoczki, które nie przylegają do skóry i nie powodują odparzeń. Jest to szczególnie ważny aspekt ponieważ podkładów musimy używać minimum przez kilka pierwszych tygodni po porodzie. W momencie kiedy wywołują one duży dyskomfort ich używanie może okazać się szczególnie nieprzyjemne i uciążliwe.

Zwróćmy też uwagę na to czy podkład będzie wystarczająco miękki. Zbyt twarde podkłady mogą być przyczyną obtarć i podrażnień. Dlatego powinniśmy wcześniej sprawdzić czy podkład pomimo zapewnień producenta nie okaże się zbyt sztywny i niewygodny.

Zapewnienie komfortu poruszania się

Kolejnym ważnym aspektem ułatwiającym codzienne funkcjonowanie po powrocie do domu są samoprzylepne paski, zapobiegające przesuwaniu się podkładu. Z powodu tego, że podkłady poporodowe muszą być znacznie większe i grubsze niż standardowe podpaski ich przemieszczanie się może być wyjątkowo niewygodne.

Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możemy uniknąć ciągłego poprawia podkładu lub uczuciu dyskomfortu. W powyższym rankingu zarówno firma Canpol jak i Akuku zaproponowała modele tego typu.

Wygodna w stosowaniu oraz dyskrecja

Kolejną cechą dobrych podkładów poporodowych jest wygoda w ich stosowaniu, a także dyskrecja jaką zapewniają. W momencie kiedy mama może w coraz większym stopniu powracać do swoich zajęć zaletą może okazać się wyprofilowany kształt podkładu, a także jego lżejsza struktura wobec czego będzie on bardziej dyskretny.

Dzięki odpowiedniemu kształtowi podkład ma szansę lepiej dopasować się do ciała i nie być uciążliwy w trakcie chodzenia. Zapewnia to większą łatwość i swobodę ruchów. Nie zwraca też tak bardzo uwagi na to, że mamy założony podkład.

Ważna jest także cieńsza struktura. Powoduje ona że przy tej samej chłonności podkład jest mniej widoczny pod ubraniem. U kobiet, które szczególnie nie lubią grubych podpasek i krępują się nosząc je na co dzień, będzie to świetne rozwiązanie i pomoże im zyskać więcej wygody i pewności siebie.

Dobry podkład poporodowy oprócz świetnego wchłaniania i zatrzymywania wilgoci w środku powinien także blokować nieprzyjemne zapachy. Ta dość prozaiczna cecha może mieć jednak wpływ na samopoczucie i komfort mamy. Ponadto brak przykrych zapachów powoduje dłuższe uczucie świeżości.

dobre podkłady poporodowe ranking

Jakie podkłady poporodowe są najlepsze w 2024 roku ?

O tym jaki podkład poporodowy okaże się najlepszym wyborem decyduje wiele aspektów. Często szukamy opinii innych osób na ten temat, ale nie zawsze znajdują one zastosowanie w naszym przypadku. Każda z kobiet jest inna, każda inaczej przechodzi połóg oraz ma inne potrzeby i wymagania. Dlatego wyboru powinniśmy dokonywać indywidualnie uwzględniając jak zachowuje się nasze ciało, a także jakie mamy oczekiwania w stosunku do podkładów.

Z powyższego rankingu polecałabym jednak bliższe zapoznanie się z podkładami poporodowymi Bella Mamma. Podkłady te zdążyły stać się już rozpoznawalne zarówno wśród kobiet jak i lekarzy. Cechują się wyjątkową chłonnością i wygodną stosowania. Bez problemu radzą sobie z ilością płynu jaki muszą wchłonąć w okresie połogu. Są bardzo miękkie i nie wywołują podrażnień delikatnej skóry. Co więcej w badaniach potwierdzono ich hipoalergiczność dzięki czemu są one bezpieczne dla większości kobiet.

Z tego powodu podkłady Bella Mamma mogą okazać się najbardziej trafnym wyborem jeśli chodzi o kobiety, które rodzą po raz pierwszy i nie miały jeszcze okazji wyrobić sobie zdania na temat podkładów, ale wolałyby nie eksperymentować z miej znanymi firmami.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie podkłady poporodowe wybrać
Average rating:  
 9 reviews
 by Paula

Dla mnie najlepsze okazały podpaski poporodowe z masmi. Bardzo chłonne , nie przemieszczają się w bieliźnie a co najważniejsze są z bawełny organicznej

 by Zadowolona

Nie ma potrzeby inwestować w droższe podkłady, te z Akuku w zupełności wystarczają - i tak trzeba je często zmieniać, bez znaczenia na firmę. Biorac pod uwagę zastosowanie i efektywnosc produktu cena w porównaniu do innych marek dostosowana idealnie .

 by Lidka

Chłonne i wytrzymałe podkłady firmy Akuku w szczególności podczas połogu. Pakowane po 10 sztuk, szerokie i co najważniejsze nie powodujące odparzeń. Każdy podkład pakowany osobno. W połogu niezastąpione. Stosowałam w szpitalu i w domu podczas połogu. Nie zwija się podczas spania i nie przecieka.

 by Mamusia

Chyba jedne z lepszych podkładów Canpol poporodowych na rynku. Chłonne, nie przesuwają się. Nie ma co dużo wymagac, ale te podkłady sa naprawde godne polecenia 🙂 Kupiłam, gdyż były polecane przez położne na szkole

 by Kalina

Podkłady dużo lepsze niż te oferowane w szpitalu. Bardzo dobrze chłoną, można je przykleić do bielizny. Jeśli chodzi o minusy, to trochę się zginają na końcach i tworzą niewielkie fałdki oraz nierówności, co może podrażniać krocze podczas siedzenia, zwłaszcza świeźo po porodzie i szyciu.

 by Joanna P

Dla mnie zaletą była taka naturalnośc i neutralność - niczym nie śmierdzą, nie mają żadnych siateczek i innych cudów. Są duże, szerokie, grube, ale po porodzie to nikomu nie przeszkadza. Ważne jest to, że są w stanie duuużo pochłonąć. Super cena a ja używałam Canpol.

 by Jola

Podkłady spełniają swoją funkcję. Są szersze na końcach więc jest się spokojniejszym. Są dość cienkie jak na podkłady, ale nie odbija się to na chłonności. Wybrałam je też ze względu na pasek lepiący ale nie odrywam paska zabezpieczającego ponieważ są one na tyle duże że swobodnie można się poruszać a podkład i tak zostaje na swoim miejscu.

 by Iga

Canpol to oddychające podkłady, obowiązkowy element wyprawki do szpitala dla każdej rodzącej. Duży rozmiar i pasek samoprzylepny na plus. Chłonne i delikatne, niezastąpione w połogu. ja byłam bardzo zadowolona z nich.

 by Mela

Bardzo duże i chłonne, bardzo dobrze sprawdzają się po porodzie. Nie uczulają, nie powodują wysypek ani innych niekomfortowych dolegliwosci. Podklady są miekkie i przewiewne. U mnie się sprawdziły więc polecam Bella Mamma. Cena chyba najlepsza na rynku

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online