Możliwość porozumienia się przez krótkofalówki, niczym straż, wojsko czy policja, to marzenie wielu dzieciaków. Pozwala nam, choć na chwilę wcielić się w bohaterów, których zazwyczaj oglądamy na wielkim lub małym ekranie. To właśnie dlatego bardzo często szukamy dla naszych dzieci jak najlepszych urządzeń do komunikowania się.

W dzisiejszym artykule prezentujemy ranking krótkofalówek dla dzieci. Ranking ten zawiera aż 5 pozycji. Wszystkie rekomendowane urządzenia gwarantują wysoką jakość wykonania, wytrzymałość oraz jakość rozmowy i sygnału. Walkie talkie w rankingu zostały dokładnie przeanalizowane pod wieloma względami.

Znajdziecie tutaj informacje dotyczące mocy sygnału, wydajności, zasilaniu, konstrukcji a także cenie i gwarancji. Nie zabrakło także opinii oraz wad i zalet poszczególnych urządzeń. W artykule dodatkowo spodziewać się możesz poradnika zakupowego oraz informacji szczegółowych dotyczących krótkofalówek dla dzieci. Nie przedłużając – sprawdź naszego zwycięzcę rankingu i jeżeli nie wiesz, jakie walkie talkie wybrać to koniecznie wybierz rekomendowane produkty.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

T41 WALKIE TALKIE

9.9

Średni

WALKIE TALKIE FROZEN

9.8

Tani

WALKIE TALKIE CARS

9.7

Drogi

WALKIE TALKIE DICKIE

9.6

Średni


 

 

 

MOTOROLA KRÓTKOFALÓWKI T41 WALKIE TALKIE

ranking fotelików samochodowych 15-36

Krótkofalówka firmy Motorola (model TLKR T41) to radiotelefon, który charakteryzuje się niezwykle prostą obsługą. Urządzenie to nie wymaga licencji, komunikacja jest w pełni bezpłatna a bateria jest wytrzymała i pozwala na nawet 16 godzin pracy. Dostępny jest wskaźnik poziomu naładowania akumulatora.
Częstotliwość nadawania to 446 Mhz a moc to 500 Mw (12,5 kHz). Zasięg sprzętu wynosi nawet 4km, warto jednak mieć na uwadze przeszkody, inne urządzenia oraz ukształtowanie terenu, które mogą wpływać na realny zasięg.
Krótkofalówka posiada aż 8 kanałów, które możemy dowolnie zmieniać. Dostępny jest jeden dźwięk dzwonka, który z pewnością spodoba się dziecku. Krótkofalówka T41 jest niewielka a jej masa nie przekracza 75g. Gdy mowa o wyglądzie walkie talkie na pierwszy rzut oka wyróżnia się różowa, zielona bądź niebieska kolorystyka, która zaakcentowana jest czarnymi elementami obudowy. Na przodzie urządzenia widoczny jest mały ekran LCD, na którym wyświetlane są parametry oraz numer kanału, który aktualnie wybraliśmy. Ocena w rankingu 9/10.

R

Zalety

– 4 km zasięgu
– niska waga
– wskaźnik naładowania
– blokada klawiatury
Q

Wady

– cena

FROZEN Krótkofalówki Walkie Talkie

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Krótkofalówki na pozycji numer 3 w rankingu to urządzenia dedykowane animowanej bajce „Frozen”. Urządzenia dedykowane są dla dzieci powyżej 3 lat i posiadają liczne atesty oraz certyfikaty. W zestawie otrzymujemy 2 krótkofalówki z serii Krainy Lodu w rożnych kolorach (niebieski oraz fioletowy) o wymiarach 30 cm x 21 cm. Krótkofalówki wykonane są z wytrzymałego plastiku. Specjalnie wyprofilowane walkie – talkie świetnie leżą w dłoni a dzięki odpowiedniej lokalizacji przycisku do rozmów nasze pociechy z łatwością będą operować urządzeniem.
Producent deklaruje 50m zasięg, jednak może się różnic w zależności od ukształtowania terenu i obecności innych obiektów. Urządzenie zasilane jest 3 bateriami AA (1,5V). Gwarancja w przypadku walkie talkie z serii Frozen wynosi 24 miesiące i realizowana jest przez serwis zewnętrzny.
Jest to bardzo dobrze przygotowana krótkofalówka, która gwarantuje nam dobry zasięg i niezawodność. Przy okazji nie musimy się martwić o niedobrą kolorystykę, gdyż Kraina Lodu z pewnością spodoba się każdej dziewczynce, a nawet niektórym chłopcom. Ocena redakcji wynosi 7/10.

R

Zalety

– zasilane bateryjnie 3 x 1,5V AA
– kompaktowe wymiary
– ciekawy design
– certyfikaty
Q

Wady

– krótki zasięg

CARS KRÓTKOFALÓWKI WALKIE TALKIE DLA DZIECI

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Walkie talkie dla dzieci z grafika popularnej bajki od Disney Pixar „Cars”. Urządzenie zasilane 3 bateriami AAA. Waga całkowita krótkofalówki to 190 g a deklarowany zasięg może wynosić nawet 2 km. W większości sytuacji jednak realny zasięg to 1 km. Wymiary krótkofalówki to 7.1 cm x 17.3 cm x 4cm.
Wysoka jakość wykonania, odporny na uszkodzenia plastik gwarantują zadowalająca żywotność nawet gdy urządzenie często jest upuszczane przez dziecko. Obsługa walkie talkie z serii Cars jest prosta i intuicyjna. Nawet najmłodsze dziecko z pewnością poradzi sobie ze sterowaniem. Krótkofalówki, które rekomendujemy świetnie nadadzą się na prezent dla dzieci. Na uwagę zasługuje wytrzymała konstrukcja, która pozytywnie wpływa na żywotność krótkofalówek.
.Jeżeli nie wiesz jakie walkie talkie dla dzieci będzie odpowiednim wyborem to gwarantujemy, że nie zawiedziesz się wybierając model z serii CARS. Gwarancja producenta bądź dystrybutora obejmuje 24 miesiące i nie obejmuje ona uszkodzeń mechanicznych. W zestawieniu Walki Talkie otrzymało ocenę 7/10.

R

Zalety

– 2 walkie talkie w zestawie
– zasilanie bateryjne 3x AAA
– realny zasięg nawet 1 km
– świetna grafika
Q

Wady

– cena

DICKIE KRÓTKOFALÓWKI WALKIE TALKIE

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Krótkofalówki dla dzieci marki Simba z serii Dickie Toys, to zabawki dedykowane młodszym dzieciom. Producent zaleca urządzenie dla dzieci powyżej 4 roku życia. Zestaw walkie talkie Dickie Toys to aż 2 krótkofalówki, które umożliwiają komunikacje 2 osobom. Nadajniki są bardzo dobrej jakości choć nie oferują dużego zasięgu. Producent deklaruje ok 200 metrów, jednak należy wiedzieć, ze realny zasięg uzależniony jest od wielu czynników takich jak otoczenie, ukształtowanie terenu oraz inne nadajniki w pobliżu.
Sterowanie jest łatwe i poradzi sobie z nim każde dziecko. Dodatkowo na krótkofalówce znaleźć można przycisk alfabetu Morse’a. Oprawa graficzna urządzenia dedykowana jest chłopcom i dziewczynkom. Dominujący kolor czarny z czerwonym z zielonymi elementami. Krótkofalówka zasilana jest bateriami 2 x 9 V Block 6F22, których niestety nie otrzymujemy w zestawie z walkie talkie.
Walkie Talkie posiada praktyczną zawieszkę, która zmniejsza ryzyko zgubienia zabawki przez dziecko. Dodatkowo poprawia bezpieczeństwo i zmniejsza prawdopodobieństwo upuszczenia. Z pewnością przycisk alfabetu Morse’a jest zaletą. Pamiętajmy również o tym, że design krótkofalówki razem z niską ceną i elastyczną anteną są zaletami tego produktu. Jednakże, krótki zasięg, który w najlepszych możliwych okolicznościach wynosi maksymalnie 200 metrów a w realnym środowisku wynosi około 100-150 metrów, jest wadą. Ocena 7/10.

R

Zalety

– przycisk alfabetu Morse’a
– ciekawy design, kolorystyka
– elastyczna antena
– dwa urządzenia w zestawie
– stosunek ceny do jakości
Q

Wady

– krótki zasięg
– zasilane bateriami 2x 9 V

Jaka krótkofalówkę wybrać w roku 2024?

Wybór dobrej krótkofalówki nie jest prosty. Na rynku znajdziemy wiele produktów, które nie oferują skutecznej komunikacji. Warto wybierać zatem produkty sprawdzone, czyli takie, które posiadają pozytywne opinie użytkowników i specjalistów. Należy szukać urządzeń z interesującym nas systemem zasilania (baterie bądź akumulator).

Kluczową rolę odgrywa zasięg, jaki oferuje producent w swojej krótkofalówce. Jak widać nawet w rankingu różnice między poszczególnymi modelami są znaczne. Do użytku domowego wybierać możemy większość urządzeń nawet z małym zasięgiem kilkudziesięciu metrów natomiast w przypadku korzystania w różnych lokacjach lepszym wyborem będzie model, który oferuje minimum 1000 metrów zasięgu.

Dodatkowa funkcjonalność taka jak zmiana sygnału, różne kanały czy zmiana częstotliwości to wisienka na torcie, która jednak w przypadku dzieci nie jest czymś koniecznym. Ciekawym dodatkiem okazać się może przycisk do alfabetu Morse’a.

Krótkofalówki dla dzieci opinie

Opinie na temat rekomendowanych przez nas urządzeń są z 99% pozytywne. Jest to świetny wynik, który gwarantuje, ze zakupiona krótkofalówka będzie udanym zakupem. Szczegółowe opinie można znaleźć na stronach takich jak porównywarki cen. Najpopularniejsze w Polsce to Skąpiec oraz Ceneo.

Na stronach bazujących na tym skrypcie użytkownik w kilka chwil może porównać cenę wybranego przez siebie produktu w różnych sklepach internetowych. Dodatkowym atutem, który odgrywa coraz istotniejsza rolę są opinie oraz program Zaufanych Opinii. Opinie dodawane mogą być przez każdego użytkownika.

Jeśli natomiast oczekujemy szczerości, to zaufane opinie wystawiane są jedynie po zrobieniu zakupów w danym sklepie. Gwarantuje to rzetelność i wiarygodność opinii na znacznie wyższym poziomie niż w przypadku standardowych opinii wystawianych przez niezweryfikowanych użytkowników. Walkie talkie dla dzieci opinie to wątek, który odgrywa kluczową rolę w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Jak działają krótkofalówki

Krótkofalówki, często też nazywane walkie talkie to urządzenia, które pełnią dwie funkcje. Jest to nadajnik i odbiornik, do komunikacji należy wcisnąć i przytrzymać wyznaczony przez producenta przycisk. Często użytkownik krótkofalówki może wybrać kanał rozmowy.

Dodatkowo mamy możliwość wyboru dźwięku przychodzącego połączenia. Krótkofalówki dla dzieci często działają na bateriach bądź akumulatorze. Długość działania uzależniona jest od wielu czynników. Największy wpływ na wytrzymałość baterii ma długość rozmów oraz ich częstotliwość.

Zasięg krótkofalówek dla dzieci

Krótkofalówki dla dzieci oferują wiele funkcji, wyróżniają się wyglądem, rodzajem dzwonka i sygnału, ale przede wszystkim jakością nadajnika. Dobra krótkofalówka dla dziecka będzie miała zasięg minimum 1000m. Im większy zasięg oferowany przez krótkofalówki tym lepiej. Zdarza się bowiem, że deklarowany zasięg nie spełnia naszych oczekiwań, co często wynika z nieprawidłowego użytkowania urządzenia bądź przeszkód.

Wykonanie krótkofalówki

Krótkofalówki dla dzieci z reguły są z niskiej półki cenowej, w przeciwieństwie do krótkofalówek dla dorosłych. Te wykonane są głównie z plastiku, który wzbogacony jest miejscami gumą poprawiającą chwyt oraz odporność urządzenia na uszkodzenia mechaniczne. Znaczącą rolę w wykonaniu krótkofalówki dla dziecka odgrywa grafika i kolorystyka. Urządzenia te wyglądem upodabniać mogą się do prawdziwych urządzeń dla dorosłych. Często też zawierają grafiki ze znanych filmów, bajek animowanych czy gier komputerowych. Takie wzornictwo często sprawia, że dzieci jeszcze bardziej cieszą się z krótkofalówki.

Gwarancja

Gwarancja w przypadku sprzętu o relatywnie małej wartości nie jest tak istotna jednak należy wiedzieć, że urządzenia te także objęte są gwarancją. Świetnie spisze się gwarancja standardowa oraz door to door, która jednak rzadko jest oferowana w przypadku tak małych gabarytów.
Okres gwarancji wynosi standardowo 24 miesiące jednak w przypadku niektórych producentów może obejmować nawet 36 miesiące. Gwarancje mogą być realizowane na wiele sposobów, najczęściej gwarant oferuje możliwość naprawy urządzenia bądź wymiany na nowy, działający sprzęt.

Najlepszy wybór krótkofalówki walkie talkie dla dzieci w 2024 roku

Krótkofalówki to specyficzne zabawki, które dedykowane są określonej grupie dzieci. Nie każdy czerpać bowiem z nich będzie frajdę, warto jednak wiedzieć, że mogą sprawować nie tylko funkcje zabawy, ale także pomoc w komunikacji z dzieckiem. Krótkofalówki pozwalają na darmową komunikację, co oznacza, że możemy być w stałym kontakcie z dzieckiem np. podczas sprzątania, zmywania czy gotowania.

Dziecko w każdej chwili może nas zawołać lub o coś poprosić bez znaczenia gdzie obecnie przebywa. Są to urządzenia, które znajdą zastosowanie w każdej rodzinie. Mamy nadzieje, że z pomocą naszego rankingu wybierzesz taką krótkofalówkę, która spełni swoją rolę i będzie korzystnym finansowo wyborem.
[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie walkie talkie dla dzieci wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by Hanna

Walkie Talkie uczą jak posługiwać się radiotelefonami a przede wszystkim są doskonałym sposobem na wspólną zabawę w gronie kolegów. Dzięki takim zabawom dzieci, mogą spędzić więcej czasu z rówieśnikami bawiąc się w np. w chowanego.

 by Maja

My w zeszłym roku kupiliśmy synom walkie talkie firmy Cars. Model ten jest prosty, kompaktowy i bardzo łatwy w obsłudze. Sprawdzi się podczas zabawy ogrodzie, na plaży lub w lesie. Krótkofalówka jest rewelacyjnym sposobem na komunikację na odległości do ok. 150 - 200m na otwartej przestrzeni.

 by Julia

Nie pamiętam już gdzie ale widziałam krótkofalówki dla dzieci produkowane są zarówno w wersji dla chłopów, jak i dla dziewczynek. Jedne przypominają kolorowe zabawki, inne natomiast cechują się bardziej dojrzałą, stonowaną kolorystyką. Myślę że warto kupić, dzieci na pewno będą też zadowolone.

 by Zuzanna

Kupienie dzieciom krótkofalówek sprawi, że czas spędzony na świeżym powietrzu będzie jeszcze przyjemniejszy. Wiele z nich bawi się w policjantów, strażaków, żołnierzy i chce wzorować się na scenach, które widzą w telewizji. Nie wiem który z tych bym wybrała ale wszystkie wyglądają ciekawie.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online