Zakup prezentu dla dzieci jest problemem, z którym w ciągu roku spotykamy się niejednokrotnie. Urodziny, imieniny, gwiazdka czy dzień dziecka to tylko niektóre okazje na które potrzebujemy podarunku dla naszych pociech. Sklepy z zabawkami oferują nam przeróżne rozwiązania w postaci zabawek. Grające, świecące, jeżdżące – każde z nich inne, każde na pewien sposób wyjątkowe. Na widok ich wszystkich dostajemy nie tylko oczopląsu ale również bólu głowy. Rodzice zazwyczaj chcą, aby zabawka nie tylko przynosiła przyjemność z zabawy, ale także uczyła nowych rzeczy nasze dzieci. Wybierają, przebierają, szukają pomysłu na prezent w internecie.

Jaką zabawkę wybrać w 2024 aby ucieszyła naszą pociechę? Takie pytanie zadaje sobie niejeden rodzic. Z doświadczenia wiemy, że dzieci najbardziej zainteresowane są tym, co akurat ani nie jest zabawką, ani nie jest dostosowane do wieku. Warto więc pomyśleć nad rozwiązaniem, które ucieszy zarówno dzieci jak i rodziców. Z pomocą przychodzą nam zabawkowe urządzenia AGD. Dziś zajmiemy się jednym z nich – odkurzaczami. Wybraliśmy kilka przykładowych modeli dostępnych na polskim rynku, aby pokrótce opisać każdy z nich. Poniższe zestawienie pomoże rozwiać wątpliwości dotyczące tego jaki odkurzacz dla dziecka zakupić.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

odkurzacz Adar

9.9

Tani

odkurzacz Bosch Klein

9.8

Drogi


 

 

odkurzacz CASDON DYSON

9.7

Średnia


 

odkurzacz Elektrolux

9.6

Drogi


 

Tanie, nie znaczy złe- odkurzacz Adar

Pierwszą propozycją jest interaktywny odkurzacz dla dzieci importowany firmę Adar. Produkt ten, jak wszystkie inne pozostałe sprzęty AGD oferowane przez producenta oferowany jest w kolorze biało – zielonym. Decydując się na zakup większej ilości imitacji sprzętów AGD dla naszych dzieci jest to dobre podejście, gdyż unikniemy nadmiaru kolorów w pokoju dziecięcym. Model ten wykonany został z błyszczącego plastiku z dwoma wbudowanymi światełkami LED, które podczas zabawy świecą. Po uruchomieniu zabawki wydaje ona dźwięk i zasysa dołączone do zestawu styropianowe kuleczki, które imitują śmieci. Produkt ten ma bardzo atrakcyjną cenę w stosunku do tego, co oferuje.

R

Zalety

– atrakcyjna cena;
– ujednolicona wersja kolorystyczna dla wszystkich zabawek z serii;
Q

Wady

– zabawkowy wygląd;

Przenieśmy się do świata dorosłych- odkurzacz Bosch Klein

Kolejny produkt to propozycja od marki Klein powstała we współpracy z Bosch. Odkurzacz ten został odwzorowany na istniejącym na rynku jednym z modeli tej firmy. Rzeczywiste odwzorowanie z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, a bordowo – czarna kolorystyka wpadnie w oko rodzicom. Odkurzacz działa na takiej samej zasadzie jak poprzednik, zasysa specjalny granulat do pojemnika, który z łatwością można ponownie wysypać i cieszyć się zabawą. Firma Klein zdecydowała się na stworzenie produktu, który również swoim dźwiękiem będzie naśladował prawdziwy odkurzacz. Zastosowane materiały do wykonania tej zabawki są wysokiej jakości, co nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, ale również sprawia, że zabawka kusi wyglądem już na sklepowej półce.

R

Zalety

– wysoka jakość materiałów użytych do produkcji;
– realistyczne odwzorowanie;
– estetyczny wygląd;
Q

Wady

– możliwość zabawy tylko dołączonym granulatem;

Wesoła zabawa- odkurzacz CASDON DYSON

Odkurzacz marki Casdon to kolejna propozycja powstała na licenji fimy Henry i odzworowująca model Numatic HVR200 Henry. Zabawka ta ma nieco inny wygląd niż pozostałe, które przedstawiliśmy. Dzięki możliwości schowania części takich jak końcówka ssąca czy rura do środka, odkurzacz zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Dodatkowo w zestawie znajdują się dwie plastikowe przedłużki do rury, co umożliwia komfortową zabawę nawet większym dzieciom. W odróżnieniu od pozostałych przedstawionych odkurzaczy, w zestawie nie otrzymamy styropianowych kulek. Odkurzacz zbiera małe kawałeczki papierków. Model ten został wyposażony w również w atrapę wtyczki na zwijanym kablu, którą możemy przyczepić np. do podłogi. Odkurzacz możemy bez problemu przesuwać po dowolnej powierzchni dzięki czterem kółkom, w tym dwóm skrętnym.

R

Zalety

– dzięki możliwości włożenia akcesoriów do środka zajmuje mało miejsca;
– możliwość zbierania nie tylko styropianowych kulek;
– atrapa przewodu wraz z wtyczką;
– dodatkowe dwa koła skrętne;
Q

Wady

– elementy do przedłużenia rączki mają tendencję do wypadania;

Duży dla mamy, mały dla córki- odkurzacz Elektrolux

Ostatnia propozycja to również odkurzacz od firmy Klein. Tym razem odwzorowywany na licencji marki Elektrolux. Podobnie jak pierwszy produkt od tej firmy wykonany jest z bardzo dobrej jakości materiałów. Odkurzacz został odzwierciedlony z oryginałem do tego stopnia, że umieszczona została nawet atrapa pokrętła odpowiedzialnego za moc ssania. Do tego modelu, jak i do poprzednika, również zostały dołączone styropianowe kulki, które możemy wciągać za pomocą urządzenia do wyjmowanego pojemniczka. Wielkość odkurzacza jest dopasowana do użytkującego go dziecka, dzięki czemu nie ma problemu z przemieszczeniem zabawki przez dziecko.

R

Zalety

– odzwierciedlenie prawdziwego modelu odkurzacza;
– efekty dźwiękowe naśladujące odkurzacz;
– dbałość o jakość materiałów;
Q

Wady

– konieczność używania kulek dołączonych do opakowania;

Wszystkie przedstawione modele działają na takiej samej zasadzie, zasysając czy to kuleczki, czy kawałki papieru do wyjmowanej szufladki, dzięki czemu korzystanie z odkurzaczy to niekończąca się zabawa. Zabawki są bezpieczne, zasilane są bateriami, wykonane z lekkiego plastiku, bez ostrych krawędzi. Dodatkowe efekty świetlne czy dźwiękowe uatrakcyjniają zabawkę. Z pewnością każdy trzylatek chętnie niejednokrotnie sięgnie po taką zabawkę, nie tylko ze względu na jej odmienność, ale przede wszystkim z chęci naśladowania dorosłych. Najlepszą zabawą, jest zabawa, która niesie za sobą korzyści dla dziecka.

Dlaczego nie połączyć zabawy z nauką domowych obowiązków? Od małego dziecka wpajamy naszym pociechom, że po skończonej zabawie, należy wszystkie zabawki odłożyć na swoje miejsce. Dzięki takiemu podejściu, kiedy nasz maluch idzie czy to na drzemkę, czy to spać, my rodzice, nie musimy zbierać tony zabawek, tylko możemy w końcu odpocząć. Wymierne korzyści z takiego postępowania zyskują również nasze dzieci, wiedzą, że jest czas na zabawę i czas na obowiązki. W przyszłości zaowocuje to tym, że z łatwością będzie przychodziło im posprzątanie pokoju, czy pomoc rodzicom w obowiązkach domowych. Dlatego kupując zabawki warto zwrócić uwagę na to, czy będą one miały wpływ na kształtowanie się dobrych nawyków u naszych pociech.

Dlaczego warto zakupić odkurzacz dla dzieci?

Jak już wspomnieliśmy nauka poprzez zabawę jest najlepszą możliwą formą. Maluchy bardzo często lubią bawić się w dom, chętnie robią nam kawę czy herbatę, ale też chętnie naśladują nas – rodziców w codziennym życiu. Odkurzanie to jedna z czynności jaką wykonujemy w naszym domu codziennie. Dla dzieci odkurzacz jest bardzo atrakcyjnym urządzeniem, taką „zabawką dla dorosłych”. Po naciśnięciu przycisku wydaje dźwięki, a każdy ruch niesie za sobą efekt – zbiera to co wcześniej znajdowało się na dywanie. Decydując się na zakup zabawki przypominającej sprzęty, które używamy na co dzień, dzieci jeszcze chętniej uczestniczą w domowych obowiązkach. Ciężko wymagać od trzylatka odkurzania mieszkania, ale rozsypując kuleczki na podłodze, nasz maluch uczy się, że należy je posprzątać. Poprzez zakup odkurzacza dla dzieci, ta domowa czynność w przyszłości może okazać się również formą zabawy, dzięki czemu dziecko chętnie odkurzy zarówno swój pokój jak i resztę mieszkania, a my będziemy mogli poświęcić ten czas na inne obowiązki.

Jaki odkurzacz dla dziecka wybrać w  2024?

Decydując się na zakup odkurzacza, warto przeanalizować, jakie jest zainteresowanie naszego dziecka czynnościami jakie wykonujemy. Jeśli nasz maluch chętnie pomaga nam podczas ścierania kurzy, zmywania podłogi, czy chce odkurzać razem z nami, warto wybrać model podobny lub adekwatny do naszego. Odwzorowanie odkurzacza dla naszej pociechy do tego, którego sami używamy sprawi, że będzie używać go z jeszcze większą przyjemnością. Każde dziecko przecież chce być dorosłe, chce aby traktować je na równi z sobą. W przypadku jeśli nasz maluch średnio zainteresowany jest tym co robimy warto postawić na model, który go zaciekawi. Może dodatkowe efekty świetlne sprawią, że zabawka stanie się bardziej atrakcyjna. Jeśli dziecko zainteresuje się zabawką, połowę sukcesu w postaci włączenia go do codziennych obowiązków mamy już za sobą. Z biegiem czasu, gdy dziecko coraz chętniej będzie nam „pomagać” w odkurzaniu, warto zastanowić się nad zakupem wyższego modelu.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przedstawione przez nas modele są w pełni bezpieczne dla dziecka. Przeglądając ranking odkurzaczy dziecięcych znajdziemy jednak sporo innych modeli. Przed zakupem warto nie tylko poczytać opinii w internecie na temat odkurzaczy zabawek, ale również obejrzeć je na własne oczy. Pamiętajmy, że każda zabawka powinna być:

1) bezpieczna – przede wszystkim należy zwrócić uwagę na małe elementy, które dziecko podczas zabawy mogłoby włożyć i połknąć.

2) wytrzymała – przed zakupem zwróćmy uwagę na jakość wykończenia zabawki, na materiały z jakich została użyta, czy zabawka nie zniszczy się już podczas pierwszej zabawy.

3) lekka – dziecko ma czerpać przyjemność z zabawy, warto więc wybrać model, który bez problemu przeniesie w inne miejsce. Sporym ułatwieniem jest wybór modelu posiadający kółka.

4) atrakcyjna – w przypadku mniejszych dzieci warto aby zabawka posiadała możliwość włączenia efektów świetlnych, czy dźwiękowych. Dla starszych atrakcją będzie posiadanie zabawki wyglądającej jak „prawdziwa”.

5) wielofunkcyjna – wybierając zabawkę warto zwrócić uwagę na elementy wyposażenia jakie posiada. Dodatkowe końcówki czy możliwość „podłączenia” zabawki przewodem sprawia, że nasze dziecko jeszcze chętniej będzie po nią sięgać.

6) sprawdzona – przy zakupie odkurzacza dla dzieci warto kierować się opiniami rodziców, których dzieci posiadają taką zabawkę.

7) dostosowana do wieku – jak każda zabawka, na której zakup się decydujemy powinna spełniać ten warunek.

Jaki model polecamy w aktualnym 2024 roku?

Wszystkie przedstawione przez nas modele zasługują na uwagę. Większość z nich ma bardzo podobną cenę i wykonana jest na podobnym poziomie jakościowym. Wybór może być tylko jeden i zwycięzcą jest jeden z odkurzaczy firmy Klein – ten na licencji marki Bosch.

Producent nie zapomniał nawet o umieszczeniu specjalnego uchwytu na rączkę ze szczotką odkurzacza, co nie tylko odzwierciedla wygląd oryginalnego modelu, ale również powoduje, że zabawka zajmuje mniej miejsca. Model ten waży około 1,5 kilograma, co z pewnością jest wagą dostosowaną do możliwości dzieci, łatwość przemieszczania zapewniają również kółka zamontowane w tylknej części odkurzacza. Odkurzacz ten wygląda bardzo elegancko i profesjonalnie, co zwiększa atrakcjność podczas zabawy. Zabawka jest w pełni bezpieczna – nie zawiera małych elemetów. Możliwość wciągania styropianowych kuleczek oraz wydawania efektów dźwiękowych przypominających prawdziwy odkurzacz zapewnia zasilanie trzema pateriami LR14. Niezależnie jednak od Waszego wyboru, zabawka ma przynosić wiele radości z zabawy naszym dzieciom, a nam dawać poczucie bezpieczeństwa, że dziecku nic złego podczas zabawy się nie stanie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz dla dzieci wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online