Dzieciństwo to czas zabawy. Wyobraźnia na tym etapie przeżywa swój rozkwit. Z pewnością każdy dorosły człowiek obserwując dziecko był pod wrażeniem tego, jak dziecko w swój własny sposób eksploruje świat, poznaje zjawiska nim rządzące i rozwija swoje umiejętności społeczne. Najczęściej dzieje się to wszystko właśnie poprzez zabawę. Jest to środek, przez który dzieci najchętniej odkrywają otaczający ich świat.

Rynek oferuje całe mnóstwo zabawek, pomocy naukowych, które mają za zadanie przybliżyć naszym pociechom poznawanie różnych zjawisk lub doskonalenie umiejętności poprzez zabawę. Z pewnością warto zapoznać się z ofertą i zdecydować, co dla naszego dziecka będzie pomocne, a co okaże się tylko zbędnym wydatkiem. Już kilkumiesięczne dziecko wykazuje swoje zainteresowania, dlatego uważny rodzic jest w stanie określić, co przypadnie do gustu jego dziecku.

Mata do tańczenia

Jednym z przykładów urządzeń do zabawy, które cieszą się w ostatnim czasie znaczną popularnością są maty do tańczenia. Połączenie osłuchania z muzyką i aktywności fizycznej z pewnością jest korzystne dla tryskających energią maluchów. Choć warto podkreślić, że maty do tańczenia to również ciekawy sposób spędzenia czasu nieco większych dzieci. Należy tym samym zapoznać się z rankingami mat dla dzieci, poznać opinie użytkowników i wybrać taką, która najbardziej odpowie na potrzeby naszego dziecka. Podstawowe cechy jakie powinny posiadać tego typu produkty to trwałość i kompatybilność z różnymi urządzeniami (jak telewizor czy laptop). Warto również, by zawierały nieco więcej funkcji niż tylko taniec, dzięki czemu posłużą dłużej naszym dzieciom chłonnych wrażeń.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Mata taneczna COIL

9.9

Średnia

MallPlay Pianino

9.7

Tania


Muzyczny TWISTER

9.7

Tania


 

Muzyczna mata STEPMANIA

9.5

Droga


Muzyczna mata Smily

9.4

Średnia


ranking fotelików samochodowych 15-36

COIL – mata do tańczenia

Mata firmy Coil to z pewnością mata w wersji premium. Na wstępnie podkreślić należy jest to zabawka dla dwóch osób, dzięki czemu zyskuje się szerszy wachlarz możliwości. Mata ma możliwość połączenia przez wi-fi, dzięki czemu jest produktem bezprzewodowym. Użytkownik może się spodziewać dobrej jakości, ponieważ jest to mata 32-bitowa.Jest możliwość połączenia jej zarówno z komputerem PC, jak i z telewizorem. Producent w zestawie dostarcza również kartę SD, za pośrednictwem której jest możliwość wgrywania dodatkowych układów i piosenek. Zabawka wyposażona jest również w kontroler ruchu w formie pilota, dzięki któremu użytkownik może w wygodny sposób dokonywać wyboru opcji. Urządzenie zawiera także w zestawie grę. Cena być może wydaje się dość wysoka, ale warto mieć na uwadze jaką mnogość funkcji otrzymuje użytkownik. Biorąc pod uwagę powyższe odnosi się wrażenie, że producent zadbał dosłownie o wszystko, dlatego też w skali ocen od 1 do 10, produkt można ocenić na 9.

R

Zalety

– funkcjonalność,
– sprzęt bezprzewodowy,
– dodatkowy sprzęt w postaci karty pamięci, czytnika pamięci oraz kontrolera ruchu,
– zabawka dla dwóch osób,
– znaczna jakość produktu,

Q

Wady

– zabawka dla nieco starszych dzieci (3+),
– nieco wyższa cena.

Muzyczny TWISTER – zręcznościowa mata do tańczenia

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Z pewnością jest to urządzenie dla nieco młodszych dzieci, co widać już po interfejsie maty. Znacznie większe przyciski sugerują, że będzie ona służyła dzieciom, które dopiero co pojęły naukę chodzenia. W związku z tym można spodziewać się również mniejszej ilości funkcji. Tym razem nie ma potrzeby szukania w opakowaniu kabla do podłączenia z telewizorem, ponieważ mata jest urządzeniem niewymagającym podłączenia do jakiegokolwiek innego sprzętu. Jej działanie polega na przyciskaniu odpowiednich pól, co skutkuje emitowaniem różnych dźwięków – w tym przypadku odgłosów zwierząt. Koszt maty wydaje się stosunkowo niewielki, jednak pamiętajmy o ograniczonej ilości funkcji, którą posiada. Biorąc pod uwagę powyższe – w skali ocen od 1 do 10, produkt można ocenić na 5.

R

Zalety

– dostosowana do wieku użytkowników,
– antypoślizgowa powierzchnia,
– oszczędzanie energii przez automatyczne wyłącznie podczas niekorzystania,

Q

Wady

– ograniczona ilość funkcji,
– brak możliwości połączenia z innymi urządzeniami,

STEPMANIA – mata do tańczenia

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Produkt Stepmania to kolejny klasyczny przykład maty do tańczenia. Urządzenie dostosowane jest dla dwóch użytkowników. Do zalet należy zaliczyć przede wszystkim możliwość połączenia zarówno z komputerem, jak i telewizorem. W ramach zakupu maty wgrane są do urządzenia dwie gry. Niestety mata nie jest bezprzewodowa, dlatego też istnieje ryzyko przewrócenia się dziecka o łączące kable. Producent nie wspomina o możliwości dogrywaniu dodatkowych utworów oraz o jakości odtwarzanego dźwięku i obrazu. Jednak nie bez znaczenia wydaje się cena urządzenia, która biorąc pod uwagę wypisane zalety jest dość niska. Biorąc pod uwagę powyższe – w skali ocen od 1 do 10, produkt można ocenić na 7.

R

Zalety

– antypoślizgowa powierzchnia,
– kompatybilność z komputerem i telewizorem,
– wersja dwuosobowa,
– stosunkowo niska cena.

Q

Wady

– połączenie poprzez kable,
– brak informacji o jakości dźwięku i obrazu.

Smily – muzyczna mata interaktywna

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Smily to przykład urządzenia dla młodszych dzieciaków. Nie ma możliwości podłączenia do telewizora czy komputera. Zabawa polega przede wszystkim na przyciskaniu odpowiednich przycisków, które generują przy tym dźwięk. Niestety zabawka ma dość niewielkie wymiary. Funkcje jakie oferuje niestety są dość mało obszerne i można pokusić się o stwierdzenie, że nie rosną z naszym dzieckiem, dlatego też zabawka dość szybko może się znudzić. Znaczną zaletą jest jednak możliwość zapisu dźwięku, który utworzy nasze dziecko, dlatego też mata nazywana jest nagrywającą. Niestety cena wydaje się dość wysoka. Biorąc pod uwagę powyższe – w skali ocen od 1 do 10, produkt można ocenić na 6.

R

Zalety

– dostosowana do wieku użytkowników,
– antypoślizgowa powierzchnia,
– możliwość nagrywania melodii tworzonych przez dziecko,
– różnorodność przycisków.

Q

Wady

– ograniczona ilość funkcji,
– brak możliwości połączenia z innymi urządzeniami,
– dość wysoka cena.

Przycisk „kupuj” maty do tańczenia w okresie 2024…

W związku z tym, że rynek  obecnie proponuje nam bardzo szeroki wachlarz ofert, każdorazowo zakupy powinny być poprzedzone dokładnym przeanalizowaniem asortymentu i różnic pomiędzy poszczególnymi produktami. Nie inaczej jest w przypadku mat do tańczenia. Mimo iż z pozoru mogą wydawać się podobne do siebie – kryją w sobie często znacznie inne funkcje, dodatki.

Zacznijmy od początku- nasze opinie na temat mat do tańczenia!

Warto zacząć od odpowiedzenia sobie na pytanie czym dokładnie jest mata do tańczenia. Jest to interaktywne urządzenie, które umieszcza się na podłodze. Wyglądem przypomina mapę z wyraźnie zaznaczonymi polami. Urządzenie podłącza się do telewizora lub komputera. Zadaniem dziecka jest tańczyć, uderzając tym samym odpowiednie pola, które wskazywane są np. na telewizorze. Wszystko to odbywa się w rytm muzyki. Większość produktów dostępnych na rynku ma możliwość zaawansowanych ustawień, które chociażby polegają na zmianie poziomu trudności gry w zależności od wieku użytkowników.

Kogo obdarować matą muzyczną?

Domowy symulator tańca, bo i tak nazywana jest często mata do tańczenia, to z pewnością wspaniały prezent dla młodszych dzieci. Już kilkunastomiesięczne szkraby mają wspaniałą zabawę korzystają z tego typu urządzeń. Jednak to ich nieco starsze rodzeństwo potrafi wykorzystać całą gamę możliwości jaką dają maty do tańczenia. Z pewnością z tego typu urządzeń, ku radości dzieci, mogą korzystać również ich rodzice. Będzie to idealny sposób na wspólne spędzenie czasu.

Nie warto również iść drogą stereotypów i posuwać się do stwierdzenia, że mata do tańczenia do dobry prezent wyłącznie dla dziewczynek. Uderzanie w odpowiednie pola w rytm muzyki to niewątpliwie dobry trening i zabawa dla wszystkich dzieci. Opinie użytkowników są jednoznaczne – zarówno chłopcy, jak i dziewczynki z chęcią korzystają z interaktywnych zabawek.

Jak działa mata do tańca dla dzieci?

Każdy producent może opracować nieco inną zasadę działania. Jednak najczęściej maty do tańczenia współpracują z telewizorem lub laptopem. Na rynku występują również warianty kompatybilne zarówno z komputerem, jak i telewizorem. Ta opcja jest z pewnością godna uwagi, ponieważ użytkownik zyskuje możliwość zmiany miejsca korzystania z maty oraz większą opcję działania. Niektóre z modeli mat dają również możliwość wgrywania nowych układów tanecznych oraz utworów muzycznych, dzięki czemu z pewnością urządzenie nie znudzi się zbyt szybko małym użytkownikom. W tym celu przydaje się połączenie maty z komputerem, bo zazwyczaj za pośrednictwem kabla USB odbywa się odnawianie zasobów maty.

Oferta na rynku jest naprawdę szeroka, dlatego też można już odnaleźć egzemplarze mat, które łączą się bezpośrednio z siecią wi-fi lub nawiązują połączenie z telewizorem lub komputerem poprzez bluetooth. To z pewnością znacznie udogodnienie, ponieważ wówczas mata jest sprzętem bezprzewodowym, co w przypadku dzieci ma duże znaczenie. Uniemożliwi to upadek dziecka lub uszkodzenie urządzenie poprzez wyrwanie kabla.

Jakość

Ta cecha ma zawsze znaczenie. W przypadku mat do tańczenia nie liczy się tylko design i jakość zewnętrznego wykonania przedmiotu, ale również parametry techniczne, dzięki którym zabawa za pośrednictwem urządzenia może być mniej lub bardziej przyjemna. Wyróżnia się maty 8-bitowe, 16-bitowe i 32-bitowe. Jak możemy się domyślać – 32-bitowe są najlepszym wyborem pod względem uzyskiwanej jakości zarówno dźwięku, jak i obrazu. Ich cena jest jednak wyższa, więc warto odpowiedzieć sobie na pytanie jak często używana będzie mata i jakim potrzebom ma odpowiadać.

Z pewnością na jakość zabawy za pośrednictwem maty do tańczenia ma również jej wielkość. Im większa mata, tym więcej możliwości i funkcji. Na wielkość ma wpływ przede wszystkim wiek użytkownika. Wiadomym jest, że małe dzieci będą miały przyciski osadzane bliżej siebie, aby ich niewielki użytkownik mógł swobodnie uderzać w nie. Nieco większe dzieci będą wolały mieć większy wybór, a co za tym idzie – więcej przycisków.  Wielkość maty ma również znaczenie ze względu na ilość osób, która jednocześnie może korzystać z maty. Najczęściej występujące na rynku są maty jedno lub dwuosobowe.

Funkcjonalność

Producenci starają się, aby maty przypadły do gustu użytkowników i zbyt szybko nie znudziły się. Dlatego też w ramach maty do tańca często umieszczają znacznie więcej funkcji. Mata do tańca może być równocześnie matą do prostych ćwiczeń fizycznych, co z pewnością również jest korzystną opcją, biorąc pod uwagę fakt, jak ciężko zachęcić obecnie dzieci do wysiłku fizycznego. Często maty do ćwiczeń posiadają również panel gier.

Wybór należy do Ciebie- wybierz dobrze matę muzyczną w roku 2024!

Oferta jest naprawdę szeroka i mimo iż czasem trudno dokonać wyboru, to z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ producenci dwoją się i troją, by umilić czas naszym pociechom. Warto jednak pamiętać, że umilenie czasu to niejedyna funkcja jaką mają spełniać maty do tańczenia w naszych domach. To przede wszystkim nauka koordynacji, współdziałanie z rytmem muzyki oraz poznawanie pewnych zjawisk. Zabawka ta łączy w sobie dwie bardzo ważne cechy. Z pewnością każdy rodzic wie, że dzieci obecnie lgną do wszelkiego rodzaju sprzętów elektronicznych, zaniedbując przy tym sport i ruch. Maty do tańczenia łączą w sobie obie te rzeczy.  Może warto więc zainwestować w artykuł, który stał się ucieleśnieniem zasady „uczyć przez zabawę”.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką matę do tańczenia dla dzieci wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by Elwira

Doskonała mata do tańczenia. Miałam okazje sobie na niej potańczyć. Muszę powiedzieć, że dziecko doskonale na niej się bawi i ćwiczą co róż to nowe kroki taneczne, a nawet same wymyślają swój własny układ taneczny. Kto z nas nie chciałby aby nasze dziecko zostało w przyszłości sławną tancerką?

 by Jagoda

Ciężko mi oceniać tego typu zabawki. Ja osobiście pewnie bym nie kupił ale córka jest bardzo szczęśliwa. Mata jak każda inna, na obecną chwilę po prostu modna. Wszytko działa jak powinno. Istnieje możliwość podłączenia sprzętu grającego, ale nie ma takiej konieczności.

 by Julka

Mate kupilam dla dwulatki. Bardzo fajny prezet. Mata ma mozliwosc ustawiania glosnosci a nawet na najwyzszym poziomie glosnosci nie denerwuje rodzica a już w szczególności dziadków. Jestem zadowolona z zakupu. Wnusia szczęśliwa, a o to właśnie chodziło. Mnie cieszy to że trafiłam z prezentem.

 by Milagros

My jakiś czas temu kupiliśmy dla dziewczynek matę do tańczenia Coil. Dzieci są bardzo zadowolone, zabawa przednia. Co do trwałości - to się dopiero okaże. Plus za łączność bezprzewodową. Antypoślizgowe nakładki w zestawie to duży plus.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online