Jeśli stoisz przed dokonaniem zakupu maty edukacyjnej dla swojego dziecka, to lepiej nie mogłeś trafić

Znajdziesz tu bowiem wszystkie niezbędne informacje. Rozwój dziecka dla każdego rodzica jest niezwykle ważny. Dlatego dość istotnym elementem jest wybranie dla niego takich produktów, które wpłyną na jego rozwój i wychowanie w jak najlepszy sposób. Jak we wszystkich dziedzinach, również w tej producenci ścigają się ze sobą w stworzeniu najciekawszej oferty dla konsumenta, dlatego bardzo pomocny może się dla Ciebie okazać poniższy artykuł, który zawiera w sobie opinie i rekomendacje rodziców, którzy jakiś czas temu stali przed wyborem maty edukacyjnej dla dzieci w roku 2024. Te wielofunkcyjne zabawki sprawdzą się u maluchów od ok 3-4 miesiąca życia (w zależności od wersji, niektóre trochę później), zależnie od indywidualnego rozwoju. Wasza pociecha będzie się mogła w niej bawić nawet do po skończeniu dwóch lat. Oczywiście bez problemu ocenicie to po dłuższej obserwacji jego zachowania, które będzie świadczyło o zainteresowaniu matą. Zapraszamy do wczytania się w opinie o najlepszych matach edukacyjnych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Fisher Price Rainforest
 

9.7

Średni


Żółw Aktywana Mata
 

9.5

Tani


Skip Hop Geo

9.5

Drogi


 

 
Explore More

9.5

Drogi


 
Mata z Pianinkiem
 

9.5

Tani

Tiny Love Move Play

9.5

Średni


 
Kinderkraft Animals
 

9.5

Tani

Canpol Wesoła Farma

9.5

Tani


 

Pierwszym z przedstawionych produktów dostępnych w roku 2024, będzie mata edukacyjna firmy Fisher Price-Przyjaciele z lasu tropikalnego – nasz osobisty zwycięzca

mata edukacyjna ranking

Jest to jeden z produktów, który znajdziesz po wpisaniu w Internecie frazy mata edukacyjna ranking, a to z uwagi na popularność produktów tej doskonale znanej marki. Twórcy tej maty przewidzieli wiele elementów, które ułatwią zabawę z dzieckiem. Co więcej, bez żadnych obaw dzięki tej macie, można pozostawić na kilka chwil dziecko same, ponieważ interaktywne elementy absorbują uwagę dziecka na tyle, że nie wymaga ono dodatkowej ingerencji rodziców przez pewien okres czasu. Została ona również zaprojektowana tak, aby można ją było łatwo przechowywać. Warto również podkreślić, iż matę można bez problemu prać w pralce co jest bardzo praktyczne. Producent zadbał również o wszystkie elementy związane z bezpieczeństwem maluchów, dbając o to, aby żadna z części tego zestawu nie była niebezpiecznie mała. Elementy konstrukcyjne są odpowiednio zabezpieczone miękkim materiałem, co uniemożliwia jakiekolwiek urazy.

Aby korzystać z maty, trzeba pamiętać o tym, że jest ona zasilana trzema bateriami AA, których nie ma w zestawie. Bez wątpienia jest to dobra mata edukacyjna dla niemowlaka.

R

Zalety

– Duża ilość dodatkowych elementów
– Bodźce działające na wiele zmysłów (mnóstwo migających kolorów, oraz różnorodnych dźwięków)
– Można prać w pralce
Q

Wady

– Tryb ciągłej pracy maty trwa tylko 20 min (dźwięki, oraz migające światła)

Potrzebujesz czegoś prostszego? To propozycja firmy SKIP HOP może okazać się odpowiednia.

maty edukacyjne dla niemowląt ranking

Ta mata skierowana jest zdecydowanie do starszych odbiorców niż ta przedstawiona powyżej. Jej konstrukcja jest o wiele prostsza, ponieważ składa się z kilku puzzli z tworzywa EVA. Nie jest ona wyposażona w żadne dodatkowe elementy czy zabawki, jednak jest bardzo wygodna i bezpieczna w użytkowaniu. Części z których składa się mata mogą być układane zarówno przez rodziców, jak i dzieci. Daje to naprawdę niezłą frajdę, ponieważ to od Was zależy jaki wzór ułożycie. Mata zaraz po ułożeniu tworzy świetne, bezpieczne i wygodne miejsce do innych zabaw. Zestaw zawiera kilkadziesiąt elementów, więc jeśli wystąpi potrzeba złożenia maty, nie ma z tym żadnego problemu. Producent proponuje ten zestaw w 4 wersjach kolorystycznych, więc można wybrać taki, który najlepiej będzie pasował do wystroju koloru, w którym będzie używana. Należy również zaznaczyć, że mata pomimo długiego okresu użytkowania nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, który jest charakterystyczny dla produktów tego typu.

Będzie to zdecydowanie wybór najlepszy dla rodziców nieco starszych dzieci niż pierwszy-drugi miesiąc. Zadając sobie pytanie jaka mata edukacyjna w późniejszym okresie będzie odpowiednia, warto przemyśleć wybór tej propozycji.

R

Zalety

– Możliwość konfigurowania na różne sposoby, co sprawia, że mata nie nudzi się szybko
– Świetnie nadaje się jako alternatywa dla dywanu
– Rozłożona, właściwie wcale nie przeszkadza
Q

Wady

– Cena – za te same pieniądze, można kupić matę z bogatszym wyposażeniem

Szukasz alternatywy dla maty przedstawionej w pierwszym punkcie? Poniżej została opisana ciekawa kontr propozycja czyli Skip Hop Explore

mata edukacyjna ranking 2018

Ranking mat edukacyjnych dla niemowląt został stworzony w taki sposób, aby każdy z Was mógł porównać opinie użytkowników, dlatego przedstawimy tutaj również nieco droższe modele oferowane w 2024, które są warte polecenia, jak ten produkt. Explore&More Amazing Arch jest przede wszystkim ukierunkowana na rozwój malucha. Dzięki niej, wszystkie zmysły dziecka będą pobudzane. Firma Skip Hop postarała się o to, aby każdy detal tej maty był dopracowany. Dzięki temu mały użytkownik nie znudzi się nią zbyt szybko. W rozwoju dziecka kluczowe okazuje się wykorzystanie przedmiotów, które wesprą go w tym ciekawym, ale wymagającym okresie. Dlatego stworzenie tej maty w taki sposób, aby jej użycie było możliwe również w późniejszym okresie jest warte odnotowania, przy okazji dokonywania wyboru. Maty Explore&More można używać w różnych płaszczyznach, dzięki regulowanemu pałąkowi, który można ustawiać pod potrzeby i umiejętności dziecka. Jeśli dziecko zacznie swobodnie stawać, wystarczy wtedy tylko przekręcić pałączek, tak aby pociecha mogła z niego komfortowo korzystać.

Dość ciekawą opcją jest możliwość włożenia smartfonu w specjalną kieszonkę, który można wykorzystać do zrobienia ciekawych zdjęć i nagrania zabawnych filmików. Należy również pamiętać o tym, że do pełnego wykorzystania wszystkich możliwości maty, będą potrzebne trzy zestawy baterii. Generalnie można powiedzieć, że jest do dobra mata edukacyjna.

R

Zalety

– Możliwość wsadzenia koca do maty, co podniesie komfort użytkowania
– Materiały łatwy w czyszczeniu (np. wilgotną szmatką)
– Uniwersalność maty (dziecko może jej używać w różnych stadiach rozwoju)
– Zrobienie dziecku zdjęcia z ciekawej perspektywy, przy wykorzystaniu kieszonki w macie, jest całkiem fajnym bajerem
Q

Wady

– Jedna z droższych mat na rynku
– Rozmiar po złożeniu maty

A może to innowacyjne, a za razem budżetowe rozwiązanie będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę? Move and Play Tiny Love

najlepsza mata edukacyjna

W tym wypadku mata polecana jest dla dzieci od mniej więcej 2-3 miesiąca życia. W większości wypadków dzieci są nią zafascynowane do momentu nauczenia chodzenia się na nóżkach. W tej kolorowej macie również pojawiają się regulowane pałąki, co znacznie zwiększa możliwości użytkowe urządzenia. Ustawiając je bowiem niżej, sprawiamy, że dziecko ma zabawki (w które wyposażona jest mata) na wyciągnięcie ręki. Można je również całkowicie zdjąć, co pozwoli użyć maty jako samego kocyka, który również można złożyć i schować czy zabrać na spacer z dzieckiem. Od momentu, kiedy Wasza pociecha opanuje leżenie na brzuchu, prawdopodobnie zafascynuje się matą na tyle, że będzie mogła się na niej bawić samodzielnie, dająca wam chwilę wytchnienia, co dla młodych rodziców może okazać się ogromnym plusem. Zestaw zawiera w sobie kilka elementów, między innymi zabawki, które również przyczynią się do rozwoju małego szkraba. Jest to jedna z lepszych mat edukacyjnych w rankingu 2018.

Warto zwrócić na nią uwagę również z powodu jej słusznych rozmiarów, dzięki czemu będzie ona idealna dla dzieci, które zaczynają swoją zabawę z pełzaniem. Jest to bardzo dobry wybór w kwestii jakość-cena. Spora część jej użytkowników zgodnie potwierdza tą właściwość.

R

Zalety

– Konkurencyjna cena względem innych mat
– Kompaktowa i wygodna w przechowywaniu
– Duży rozmiar maty
Q

Wady

– Część użytkowników narzekała na jakość folii szeleszczącej w niektórych elementach

Piątą propozycją jest mata Animals Planet, która charakteryzuje się między innymi atrakcyjną ceną i funkcjonalnością.

dobra mata edukacyjna

Atrakcyjna cena powinna być jednym z aspektów, które zachęci potencjalnych nabywców. Mata została bardzo mądrze przemyślana przez jej twórców. Zabawki, oraz kolorowe elementy sprawiają, że dziecko chętnie podnosi główkę do góry, wzmacniając tym samym mięsnie karku i pleców. To bardzo ważne, ponieważ nie tylko rozwój bodźców jest istotny w pierwszych miesiącach. Bez względu na to, czy dziecko będzie leżało na brzuszku, czy na plecach, jego oczom ukaże się jakieś kolorowe zwierzątko. Ta mata z pewnością dostarczy mnóstwo zabawy dzieciaczkom, a rodzicom radości z widoku zadowolonych pociech. Przydatną możliwością jest to, że można rozbudować tę matę do funkcji kojca. Dzieci chętnie wchodzą w interakcje z dodatkami, które są w komplecie z matą, takimi jak grzechotki czy gryzaki. W zestawie znajduje się również wygodna poduszeczka pod brzuszek, z której część dzieci chętnie korzysta. W przypadku tej maty edukacyjnej dla niemowląt opinie przemawiają na jej korzyść, dlatego też znalazła się ona w artykule.

R

Zalety

– Na spodzie wykorzystany dobrej jakości materiał izolujący
– Atrakcyjna cena
– Przykuwające wzrok kolory zabawek
Q

Wady

– Ścianki tworzące „kojec” są za cienkie, aby stanowić odpowiednią przeszkodę dla małego dziecka

Potrzebujesz zarazem kojca i maty? Szóstą i ostatnią pozycją w naszym rankingu z 2024 jest Wesoła Farma firmy Canpol.

jaka mata edukacyjna

Jaka mata edukacyjna będzie miała opcje założenia stabilnego płotka? Właśnie ta, którą teraz opiszemy. Oprócz wielu walorów, takich jak łatwo doczepiane figurki, którymi może bawić się dziecko w kojcu i poza nim, ogrodzenie spełnia swoją rolę. W tej macie głównie przewyższają jednolite kolory, co dla części dzieci może okazać się nudne. Część rodziców narzekała również na brak możliwości regulacji pałąków, który jest istotny, kiedy dziecko potrafi tylko leżeć. Wesołe zabawki są wtedy niejako poza jego zasięgiem. Zatem warto przemyśleć zakup tej maty w późniejszym okresie. Postawione ścianki kojca na pewno uchronią dziecko przed wyturlaniem się w czasie zabawy. Rzepy, za pomocą których stawia się ściankę, zostały wyposażone w materiałowe ochronki, które przed złączeniem ścianek, są zasłonięte, co uniemożliwia poranienie delikatnej skóry dziecka. Jest to bardzo dobra mata edukacyjna dla dziewczynki jak i dla chłopca.

R

Zalety

– Możliwość podniesienia i złożenia brzegów maty tworząc kojec,
– Jednolity-zielony kolor maty, który działa uspokajająco,
– Niska waga, przyczynia się do łatwości przenoszenia maty w inne miejsca.
Q

Wady

– Kolor zabawek zlewa się z kolorem maty.

Mata edukacyjna jako element, który przyczyni się do rozwoju Twojego dziecka.

Cały ten artykuł został stworzony z opinii o najlepszych matach edukacyjnych, stworzony przez użytkowników, którzy mieli do czynienia z każdą z opisanych mat. Ta informacja jest bardzo istotna, ponieważ dzięki niej, przyszli użytkownicy mają świadomość, że informacje zawarte na tej stronie są merytoryczne. Bez wątpienia, warto jest zakupić taką matę. Jednak przed pójściem na zakupy bądź dokonaniem zamówienia w Internecie, trzeba zadać sobie kilka pytań. Pozwolą one uniknąć rozczarowania i niezadowolenia z zakupu. A dziecko będzie mogło się prawidłowo rozwijać, świetnie się bawiąc jednocześnie.

mata edukacyjna opinie

Jeden z ważniejszych determinantów – wiek naszej pociechy

Trudno jest jednoznacznie jest stwierdzić w jakim wieku kupić matę edukacyjną swojemu dziecku, ponieważ to zależy od osobistych predyspozycji i umiejętności dziecka. Niektóre dzieci będą potrafiły cieszyć się właściwościami maty wcześniej, inne nieco później. Dlatego tak ważna jest obserwacja dziecka, dzięki której będzie można podjąć decyzje o właściwym momencie zakupu maty.

O matach edukacyjnych opinie są przeróżne, ale tym co powinno kierować młodych rodziców przy ich zakupie powinno być dobro dziecka.

Ważne jest, aby mata była funkcjonalna. Mnogość różnorodnych zabawek przyczyni się do utrzymania zainteresowania młodego człowieka przez dłuższy czas. Większość mat jest wyposażonych w dużą liczbę zaczepień na zabawki, więc nawet jeśli dziecko znudzi się zabaweczkami dołączonymi do zestawu, będzie można zawiesić inne, zakupione dodatkowo.

Możliwości przenoszenia, przechowywania i konserwacji również są ważne.

Niektórzy rodzice nie mogą sobie pozwolić na trzymanie rozłożonej maty przez cały czas na podłodze, dlatego ich kompresja jest tak istotna. Spora część producentów przemyślała ten temat, dlatego można się cieszyć takimi elementami jak odłączalne pałąki i elastyczne materiały, które idealnie nadają się do złożenia. Poprzez takie właściwości, nie ma problemu, aby złożyć matę i schować do szuflady czy szafy. Wszystkie maty posiadają instrukcje odnośnie prania, jednak większość użytkowników zaznacza, że nie ma problemów z praniem mat na delikatnych obrotach, oraz z czyszczeniem ich „na sucho” nawilżonymi ściereczkami. Na koniec element związany z bateriami. Jeśli chcemy cieszyć się w pełni możliwościami maty, trzeba pamiętać o wymianie baterii, których w części mat jest nawet 5-6 sztuk.

Jeśli po przeczytaniu tych informacji, nadal będziesz czuł niedosyt, polecamy również ten artykuł w celu ugruntowania wszystkich informacji o matach edukacyjnych dla dzieci wraz z opiniami
http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/7,79404,21795829,maty-edukacyjne-dla-dzieci-od-kiedy-uzywac-i-ktora-wybrac.html

Warto również obejrzeć filmiki o poszczególnych matach, które są opisane powyżej. My załączamy ogólny filmik o matach:
https://www.youtube.com/watch?v=ZiGoFtYoe3o

Podsumowanie – nie bój się kupić maty edukacyjnej szczególnie z 2024 roku. Dopasuj ją to możliwości swojego domu oraz umiejętności i preferencji dziecka.

Ten genialny gadżet w wielu wypadkach jest bardzo uniwersalny i funkcjonalny. Najlepszym wyborem wydaję się być Mata edukacyjna Explore & More od Skip Hop, dzięki ciekawej kolorystyce, funkcjonalności, którą zawdzięcza składanemu, oraz regulowanemu pałąkowi. Fenomen regulacji polega na dopasowywaniu maty pod wiek i umiejętności dziecka, co po części podniesie komfort użytkowania. Niestety nie sposób zauważyć dość wysokiej ceny. Niewątpliwym plusem wszystkich mat jest to, że są to w większości dość długotrwałe produkty, które mogą posłużyć rodzeństwu, bądź mogą zostać przekazany innym rodzicom, którzy spodziewają się narodzin dziecka. Najlepszą matą edukacyjna będzie taka, która sprawi radość Twojemu dziecku, oraz nie sprawi kłopotów Tobie.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking najlepszych mat edukacyjnych
Average rating:  
 12 reviews
 by Anonymous

My kupiliśmy matę edukacyjną Fisher-Price . Pierwsza zabawka mojego dziecka. Trudno o coś lepszego, gdy maluszek jest mały i głównie leży. Zabawka jest kolorowa, ma doczepiane inne zabaweczki, które szeleszczą, można w nie uderzać, można ich dotykać. Dodatkowo muzyka jest dostępna i mrugające światełko.

 by haaroldi


Akurat myślę o takiej macie dla córki mojego brata, bo ona powoli już zaczyna wszystko rozumieć i lubi to, co kolorowiste. Dlatego wasz poradnik bardzo mi się przyda. W ogóle lubię, że podajecie odnośniki do Allegro, bo tutaj najczęściej kupujemy, bo jest najtaniej, Z wami wybiorę to, co najlepsze.

 by innaa

A jakbym nie chciała takiej zwykłej maty, a wodną, to co byście polecili? Taką to dostaliśmy, nawet nie wiem, od jakiego producenta pochodzi, ale wiem, że jest naprawdę niezła. Dlatego jej nie wymienialiśmy nawet przy drugim dziecku, a oddaliśmy do czyszczenia. A taka dmuchana to, jaka ma być?

 by Zuzia

Maty edukacyjne to coś, z czego chętnie korzystają dzieci. My mamy zakupioną z Fischer. Taka mata pozwala dziecku zdobywać nowe umiejętności, a rodzicom… mieć chwilę dla siebie.

 by wiki

Fisher Price jest mi bardziej znaną marką i jesli sama miałabym wybierać matę edukacyjną to na pewno tej firmy. Sporo czytałam opinii i wypowiedzi mam że są z tej maty bardzo zadowolone.

 by Mamuśka
Córka właśnie bawi się na macie z pianinkiem, a jej starszy brat obserwuje:) bardzo fajny blog i przede wszystkim ranking. Widać, że jest rzetelny i nie jest sponsorowany. Gratulacje za fachowość.


 by tulinka

Wizualnie fajne i kolorowe te maty, an pewno na początku bardzo się przydadzą gdy dziecko jeszcze leży. Mnie zachwyciła Skip Hop Explore .

 by MamaMilenki

Wybór mat edukacyjnych jest tak duży, że z mężem nie mogliśmy się zdecydować jaką wybrać dla naszej Milenki. Przeważnie w sieciówkach są one bardzo drogie, a przecież dziecko szybko rośnie i za kilka tygodni już nie będzie potrzebna. Znalazłam super matę na stronie online i to był najlepszy wybór. Nasza Milenka bardzo ją polubiła ? a kurier przyniósł ją nam już na następny dzień więc super ?


 by fiszunia

A właśnie miałam napisać, że mata Fisher Price i w ogóle ich zabawki to są dobre wybory. Jak dobrze pamiętam, to też nasze dziecko taką kiedyś miało i było dobrze, wszystko się sprawdzało. Z tym że my jej nie kupowaliśmy, a dostaliśmy właśnie od producenta w ramach konkursu. Dobrze to wspominamy.

 by motylek

Bardzo lubię takie maty edukacyjne, bo wiem, że można z nimi naprawdę nieźle dziecko podciągnąć. Jeśli nie raczkuje, będzie się rwało do tego, co będzie widziało. Zdecydowanie fajna sprawa. U nas jedna mata przeżyła 2 dzieci, ale teraz, kiedy przyszedł czas na trzecie, będzie inna, nowsza i ładniejsza.

 by Pati M.

Zastanawiam się jaka mata edukacyjna będzie lepsza – taka która ma bardzo dużo różnych elementów, czy mająca ich nieco mniej aby nie rozpraszały dziecka. Chociaż mi w oko wpadła mata Move and Play Tiny Love . I chyba się skuszę i kupię.

 by matylka

Wśród tych modeli, na pewno zwycięska mata fisher price jest warta uwagi, ale również i mata Żółw. Ta druga szczególnie może się podobać, ponieważ wygląda nowocześnie, ale też po prostu jest naprawdę bezpieczna, bo dziecko nigdzie się nie poczołga. Warto o tym pomyśleć, szczególnie przy ruchliwym maluszku.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online